Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 15:01



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
 Jak rozpoznać Antychrysta ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 09, 2005 16:24
Posty: 63
Lokalizacja: Kraków
Post Jak rozpoznać Antychrysta ?
Kto jest Antychrystem ? Na temat Antychrysta krąży wiele opinii. Zobaczmy co o Antychryście mówi Słowo Boże. Proszę zajrzyjmy do Biblii.

W swoim liście apostoł Jan napisał, że Antychryst jest przeciwnikiem Jezusa i jego Ojca, to znaczy Boga. Zaznacza, że Antychryst jest kłamcą i że ma współpracowników, których też nazywa Antychrystami. Ponadto mówi, „wyszli z nas”, to znaczy z ludzi wierzących w Jezusa.

1 Jana 2:18-28
Dziecięta, jest ostatnia godzina i jak usłyszałyście, że przychodzi antychryst, tak właśnie teraz wystąpiło wielu antychrystów; stąd poznajemy, że jest ostatnia godzina. Wyszli z nas. Ale nie byli naszego pokroju; bo gdyby byli naszego pokroju, pozostaliby z nami. Ale wyszli, aby się okazało, że nie wszyscy są naszego pokroju. A wy macie namaszczenie od świętego; wszyscy macie wiedzę. Piszę do was nie dlatego, że nie znacie prawdy, ale dlatego, że ją znacie, i że żadne kłamstwo nie wywodzi się z prawdy. Kto jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Chrystusem? Antychrystem jest ten, kto się zapiera Ojca i Syna. Każdy, kto się zapiera Syna. nie ma również Ojca. Kto wyznaje Syna, ma także Ojca. Jeśli chodzi o was, niech to, co słyszeliście od początku w was pozostaje. Jeżeli pozostanie w was to, co słyszeliście od początku. wy także będziecie trwać w jedności z Synem i w jedności z Ojcem. A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne. Piszę to wam o tych, którzy próbują was wprowadzić w błąd. A w was pozostaje namaszczenie, któreście od niego otrzymali, i nie potrzebujecie, żeby ktoś was nauczał; ale jak namaszczenie od niego uczy was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, pozostawajcie w jedności z nim. Teraz więc, dziateczki, pozostawajcie z nim w jedności, abyśmy, gdy się ujawni, mieli swobodę mowy i nie byli z dala od niego zawstydzeni podczas jego obecności. Jeżeli wiecie, że on jest prawy, to poznajecie, że każdy, kto czyni to, co prawe, z niego się narodził.

Zastanówmy się teraz, kto jest Ojcem kłamstwa. Odpowiedź jest bardzo prosta. Proszę przeczytajmy wypowiedź Jezusa do ówczesnych przywódców religijnych zanotowaną w ewangelii Mateusza.

„Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa.”

Pod postacią Antychrysta, kryje się więc Diabeł, zwany też Szatanem. Antychrystem jest też każdy jego współpracownik. Sprawa wydaje się wyjaśniona i prosta. Ale nie do końca. Dlaczego ? Dlatego, że Szatan ciągle przeobraża się w anioła światła, to znaczy w Jezusa Chrystusa. Również, jego słudzy udają apostołów Jezusa, przeobrażając się w sług prawości.

2 Koryntian 11:13-15
13 Gdyż tacy są fałszywymi apostołami, zwodniczymi pracownikami, przeobrażającymi się w apostołów Chrystusa. 14 I nic dziwnego, bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła. 15 Nic zatem wielkiego, jeśli również jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości. Ale ich koniec będzie według ich uczynków.

O tym, że Szatan, wraz z Demonami będą udawać Jezusa i proroków Bożych wiemy między innymi z ewangelii Mateusza. Będą czynić wielkie znaki i cuda, po to by wprowadzić w błąd nawet i wybranych.

Mateusza 24:24
24 Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby — jeśli to możliwe — wprowadzić w błąd nawet wybranych.

Również w ewangelii Marka Jezus nakazał by się mieć na baczności przed fałszywymi Chrystusami.

Marka 13:21-30
21 „A jeśli ktoś wam powie: ‚Oto tu jest Chrystus’, ‚Oto jest tam’, nie wierzcie. 22 Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić znaki i dziwy, by — jeśli to możliwe — sprowadzić wybranych na manowce. 23 Miejcie się więc na baczności; wszystko wam z góry powiedziałem.


Z wersetów które przeczytaliśmy wiemy, że celem Szatana jest zwiedzenie, okłamanie, wprowadzenie w błąd ludzi. Ludzie zwiedzieni, zaślepieni przez Szatana, tracą wiarę w Boga i tracą uznanie w oczach Boga.

1 Tym. 4:1-2
4 Jednakże natchniona wypowiedź wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach niektórzy odpadną od wiary, zwracając uwagę na zwodnicze natchnione wypowiedzi oraz nauki demonów, 2 przez obłudę ludzi, którzy mówią kłamstwa, napiętnowanych w sumieniu jakby rozpalonym żelazem

Szatan udaje więc Jezusa i jego uczniów, celem czego jest pozbawienie ludzi wiary. Dobrze wie, ze bez wiary nie można się Bogu podobać. Można o tym przeczytać w liście do Hebrajczyków.

Hebr. 11:6
6 A bez wiary nie można się mu podobać, Bo kto przystępuje do Boga, musi wierzyć, że on istnieje i że nagradza tych, którzy go pilnie szukają.

Szatan dobrze wie, że w ten sposób, może pozbawić ludzi możliwości życia wiecznego. Można o tym przeczytać w Księdze Objawienia.

Obj. 21:8
8 Ale co do tchórzów i tych bez wiary, i obrzydliwych w swej plugawości, i morderców, i rozpustników, i uprawiających spirytyzm, i Bałwochwalców, i wszystkich kłamców — ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To oznacza drugą śmierć”.

Wynika z tego, że Antychrystem, może być każdy z nas, jeżeli nie będziemy się wiernie trzymali nauk Jezusa Chrystusa. Jeżeli sfałszujemy nauki zawarte w Słowie Bożym, staniemy się zwodzicielami, Antychrystami i zginiemy. Czytamy o tym w 2 Liście do Koryntian:

2 Koryntian 4:1-5
4 Dlatego też, mając to usługiwanie stosownie do okazanego nam miłosierdzia, nie dajemy za wygraną, 2 ale wyrzekliśmy się rzeczy skrytych, których należy się wstydzić, i nie postępujemy przebiegle ani nie fałszujemy słowa Bożego, lecz przez ujawnienie prawdy polecamy siebie przed obliczem Boga sumieniu każdego człowieka. 3 Jeśli więc oznajmiana przez nas dobra nowina istotnie jest zasłonięta, to jest zasłonięta wśród tych, którzy giną, 4 wśród których bóg tego systemu rzeczy (Szatan) zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga. 5 głosimy bowiem nie samych siebie, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a siebie jako waszych niewolników przez wzgląd na Jezusa.

Zastanówmy się teraz, czy słudzy Szatana wiedzą, że służą Jezusowi a więc i Bogu, czy też nie ? Zwróćmy uwagę na przykład Apostoła Piotra. Piotr próbował wywrzeć presję na Jezusa i został surowo zganiony. Jezus nazwał go Szatanem, dlatego, że myślał po ludzku a nie po Bożemu. W tym momencie Piotr był Antychrystem. Przeczytajmy:

Mateusza 16:21-24
21 Od tego czasu Jezus Chrystus począł ukazywać swym uczniom, że musi iść do Jerozolimy i wiele wycierpieć od starszych oraz naczelnych kapłanów i uczonych w piśmie, i zostać zabity, a trzeciego dnia wskrzeszony. 22 Wtedy Piotr wziął go na bok i począł go ganić, mówiąc: „Zlituj się nad sobą, Panie; los ten wcale cię nie spotka”. 23 On zaś, odwróciwszy się, rzekł do Piotra: „Zejdź mi z oczu, Szatanie! Jesteś dla mnie zgorszeniem, gdyż nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku”. 24 Potem Jezus rzekł do swych uczniów: „Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje.

Ten sam Piotr skorygował swoje myślenie i w swoim liście ostrzega nas przed fałszywym myśleniem. Przestrzegł nas przed fałszywymi nauczycielami, to jest udającym Jezusa Szatanem i jego fałszywymi naukami. Uświadomił nam też cel tej mistyfikacji. Szatan i jego współpracownicy po to wprowadzają w błąd ludzkość fałszując nauki Boga i Jezusa by ludzie obelżywie mówili o drodze prawdy. Udają sług Boga i Jezusa by ściągnąć na nich hańbę.
Proszę przeczytajmy:

2 Piotra 2:1- 3
2 Jednakże powstali też wśród ludu fałszywi prorocy, podobnie jak wśród was Będą fałszywi nauczyciele. Właśnie oni cichaczem wprowadzą zgubne sekty i zaprą się nawet właściciela, który ich kupił, tak iż ściągną na siebie prędką zagładę. 2 Ponadto wielu będzie naśladować ich rozpasanie, a z ich powodu będzie się mówić obelżywie o drodze prawdy. 3 I będą was zachłannie wyzyskiwać sfałszowanymi słowami. Ale jeśli chodzi o nich, wyrok pradawny się nie odwleka, a ich zagłada nie drzemie.

Wnioskujemy z tego, że jeżeli nasze nauczanie odbiega od nauk Jezusa i jego Ojca i tego sobie nie uświadamiamy jesteśmy nieświadomymi sługami Antychrysta. O takiej postawie pisze Apostoł Piotr. W Biblii jest wiele nauk trudnych do zrozumienia i możemy je na wskutek niedouczenia przekręcać ku własnej zgubie.

2 Piotra 3:15-16
15 A cierpliwość naszego Pana uważajcie za wybawienie, tak jak to według danej mu mądrości napisał do was umiłowany nasz brat Paweł, 16 wypowiadając się o tych rzeczach, jak to też czyni we wszystkich swych listach. Są w nich jednak pewne sprawy trudne do zrozumienia, które ludzie nieuczeni i niestali przekręcają — podobnie jak pozostałe Pisma — ku własnej zgubie.

Również sam Jezus ostrzega nas przed podstępnymi działaniami Antychrysta. Otwarcie mówi, że słudzy jego przychodzą w przebraniu, ale owoc ich działania jest zły. O tym, że niektórzy działali nieświadomie świadczą słowa, „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’,”. Podstawą do wejścia do Królestwa Bożego jest znajomość woli Ojca Jezusa. Proszę przeczytajmy słowa Jezusa zanotowane w ewangelii Mateusza.

Mateusza 7:15-21
15 „Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami, którzy przychodzą do was w okryciu owczym, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Rozpoznacie ich po ich owocach. Czyż zbiera się z cierni winogrona albo z ostu figi? 17 Podobnie każde drzewo dobre wydaje owoc wyborny, ale każde drzewo spróchniałe wydaje owoc bezwartościowy; 18 drzewo dobre nie może rodzić owocu bezwartościowego ani nie może drzewo spróchniałe wydać owocu wybornego. 19 Każde drzewo nie wydające wybornego owocu zostaje ścięte i wrzucone w ogień. 20 Rzeczywiście więc rozpoznacie ich po ich owocach. 21 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, Lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach.

W dalszych słowach Jezus wyraźnie mówi, że ludzi ci myślą, działają, dokonują potężnych dzieł w jego imieniu. W rzeczywistości to są czynicielami bezprawia. Jezus się ich zaprze. Powie „Nigdy was nie znałem!”:

Mateusza 7:22-23
22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.

Przyjrzyjmy się teraz postaci apostoła Pawła. Przestrzega on przed odmienną nauką, która była rozpowszechniona wśród współczesnych mu Chrześcijańskich. Mówi o nauczycielach prawa, którzy zwrócili się ku czczej gadaninie, nie pojmujących swych własnych nauk. Co znamienne, są pewni i stanowczy w tym co robią. Warto też zwrócić uwagę, że podobnie działał w nieświadomości i niewierze sam Paweł. Był bluźniercą i prześladowcą, ale się zmienił. Proszę przeczytajmy:

1 Tymoteusza 1:3-13
3 Jak cię zachęcałem do pozostania w Efezie, gdy się wybierałem do Macedonii, tak samo czynię teraz, żebyś nakazał pewnym ludziom, by nie głosili odmiennej nauki 4 ani nie zwracali uwagi na fałszywe opowieści oraz na rodowody, które prowadzą donikąd, a które raczej powodują powstawanie pytań wywołujących dociekania, zamiast sprzyjać udzielaniu czegoś przez Boga w związku z wiarą. 5 doprawdy, celem tego nakazu jest miłość z czystego serca i z dobrego sumienia, i z nieobłudnej wiary. 6 Odstąpiwszy od tych rzeczy, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie, 7 chcąc być nauczycielami prawa, lecz nie pojmując ani tego, co mówią, ani tego, o czym stanowczo zapewniają. 8 Wiemy zaś, że Prawo jest bardzo dobre, jeśli tylko ktoś z niego prawidłowo korzysta, 9 wiedząc o tym, iż prawo zostało ogłoszone nie dla człowieka prawego, lecz dla dopuszczających się bezprawia i krnąbrnych, bezbożnych i grzeszników, wyzutych z lojalnej życzliwości i skalanych, ojcobójców i matkobójców, morderców, 10 rozpustników, mężczyzn kładących się z mężczyznami, porywaczy, kłamców, krzywoprzysięzców, a także ze względu na wszystko inne, co jest przeciwne zdrowej nauce 11 zgodnej z chwalebną dobrą, nowiną szczęśliwego Boga, którą mi powierzono. 12 Wdzięczny jestem Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, który mi udzielił mocy, ponieważ uznał mnie za wiernego, wyznaczając mnie do usługiwania, 13 chociaż poprzednio byłem bluźniercą i prześladowcą, i człowiekiem zuchwałym. Mimo to okazano mi miłosierdzie, gdyż byłem nieświadomy i działałem w niewierze.

Jeżeli w nieświadomości jesteśmy współpracownikami Szatana, mamy możliwość zmienić się. Naprawić szkodę jaką wyrządziliśmy, przyznać się do błędów i mieć szanse na uznanie w oczach Bożych. Jeżeli jednak uświadomimy sami sobie, że popełniliśmy błąd, lub ktoś inny nam to uświadomi, i nie odwrócimy się od błędnych nauk sami siebie czynimy Antychrystami, świadomymi współpracownikami Szatana. Tkwimy w błędzie i innych w błąd wprowadzamy. Stajemy się niegodziwcami posuwającymi się od złego ku gorszemu. Taką postawę opisuje Paweł w liście do Tymoteusza:

2 Tymoteusza 3:13
Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.

Rozmyślnie trwamy w grzechu i nie ma już żadnej ofiary i przebaczenia za nasze czyny. Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego. Proszę przeczytajmy prorocze ostrzeżenie.

Hebrajczyków 10:26-31
Bo jeśli rozmyślnie trwamy w grzechu po otrzymaniu dokładnego poznania prawdy, to już nie pozostaje żadna ofiara za grzechy, lecz tylko jakieś straszliwe oczekiwanie sądu oraz ognista zazdrość, która ma strawić przeciwników. Każdy, kto zlekceważył prawo Mojżeszowe, umiera bez współczucia na podstawie świadectwa dwóch lub trzech. Jak myślicie, o ileż surowsza kara należy się temu, kto podeptał Syna Bożego i za pospolitą uznał wartość krwi przymierza, którą został uświęcony, oraz ze wzgardą znieważył ducha niezasłużonej życzliwości? Znamy bowiem tego, który rzekł: „Pomsta jest moja, ja odpłacę”; i znowu: „Jehowa będzie sądził swój lud”. Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego.

Cechą charakterystyczną tego typu postawy jest publiczne zapewnianie znajomości z Bogiem, lecz za słowami nie idą uczynki.

Tytusa 1:16
16 Publicznie oznajmiają, iż znają Boga, lecz swymi uczynkami się go zapierają, ponieważ są odrażający i nieposłuszni, i uznani za niegodnych jakiegokolwiek dobrego dzieła.

Podsumowując: Antychrystem jest Szatan i jego współpracownicy. Szatan i jego słudzy udają sług Bożych. Mówią, że są uczniami Jezusa, sługami Boga i z wszystkich sił będą o tym zapewniać. Celem Antychrysta jest skompromitowanie Jezusa i jego Ojca, oraz wszystkich wierzących ludzi. Produktem finalnym tych działań są ludzie bez wiary. Antychrystem może być każdy z nas, jeżeli nie będziemy mieli miłości .
Proszę przeczytajmy fragment z listu do Koryntian:

1 Koryntian 13: 1- 3, 13
13 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się dźwięczącym mosiądzem lub brzęczącym czynelem. 2 I gdybym miał dar prorokowania i znał wszystkie święte tajemnice, i posiadł całe poznanie, i gdybym miał całą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. 3 I gdybym rozdał całe swoje mienie, żeby nakarmić drugich, i gdybym wydał swe ciało, żeby móc się chlubić, a miłości bym nie miał, nie odniósłbym żadnego pożytku.. 13 Teraz jednak pozostaje wiara, nadzieja, miłość - te trzy; lecz z nich największa jest miłość.

Cokolwiek robimy, nauczamy, o czymkolwiek rozmawiamy, musimy to robić zgodnie z przykazaniami Bożymi. Na tym między innymi polega miłość. Zanotowano to w 2 liście Jana.

2 Jana 6-11
A miłość polega na tym. że wciąż chodzimy zgodnie z jego przykazaniami. To jest przykazanie, jak słyszeliście od początku, że wciąż powinniście według niego chodzić. Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli - osób, które nie wyznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem. Baczcie, żebyście nie stracili tego, co wypracowaliśmy, ale byście odebrali pełną zapłatę. Nikt, kto się wysuwa naprzód i nie pozostaje w nauce Chrystusa, nie ma Boga. Kto zaś pozostaje w tej nauce, ten ma zarówno Ojca, jak i Syna. Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, wcale go nie przyjmujcie do domu ani nie zwracajcie się do niego z pozdrowieniem. Bo kto się do niego zwraca z pozdrowieniem, ten jest współuczestnikiem jego niegodziwych uczynków.


N gru 11, 2005 18:52
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 19:33
Posty: 197
Post Re: Jak rozpoznać Antychrysta ?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Nie wiem dlaczego był tak opieczętowany ale czasami lepiej nie wiedzieć aby nie stresować się czymś co nas nie będzie dotyczyło (Daniela i jego narodu nie dotyczyło).

Nie wystarczy Ci - "O dniu onym nie wie nikt" - miast wyszukiwać, dopasowywać, proroctw ST do teraźniejszości?

Nie szukam o dniu onym tzn. o przyjściu powtórnym Jezusa bo tego dnia nie znamy co zaznaczył Jezus:
Cytuj:
Mat 25:13 bt Czuwajcie wiec, bo nie znacie dnia ani godziny.
ale jak mam się zachować wobec wydarzeń ostatecznych - do tego muszę je rozpoznać.
Muszę wiedzieć jak rozpoznać antychrysta, jak rozpoznać fałszywego mesjasza aby za nim nie pójść, jak rozpoznać co jest znamieniem bestii aby go nie przyjąć. Czas jest zbyt bliski aby odwlekać te rozważania - co wykazałem tu: http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=538735#p538735

Piekny fragment @Jacek.K. zacytowałeś:
Cytuj:
1 Tymoteusza 1
6 Odstąpiwszy od tych rzeczy, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie, 7 chcąc być nauczycielami prawa, lecz nie pojmując ani tego, co mówią, ani tego, o czym stanowczo zapewniają.


Nie zamierzam prowadzić czczej gadaniny a wiedzieć czy chipy RFD są znamieniem bestii warto teraz wiedzieć bo projekt już ruszył w USA i mają oficjalne plany aby w 10 lat wycofać gotówkę na rzecz elektronicznych pieniędzy. Chcę być także przygotowany aby wiedzieć co miał na myśli autor pisząc:
Cytuj:
Ap 18:4 bt I uslyszalem inny glos z nieba mowiacy: «Ludu moj, wyjdzcie z niej, byscie nie mieli udzialu w jej grzechach i zadnej z jej plag nie poniesli:


Cz sie 05, 2010 13:41
Zobacz profil
Post Re: Jak rozpoznać Antychrysta ?
A po co go rozpoznawać i szukać?


Cz sie 05, 2010 16:36
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 19:33
Posty: 197
Post Re: Jak rozpoznać Antychrysta ?
Shamanka napisał(a):
A po co go rozpoznawać i szukać?

Zamierzam nie brać znamienia bestii oraz wyjść z niej (nierządnicy) ale jak mam to zrobić nie mając pojęcia czym jest ta nierządnica i czym jest znamie bestii ?

Cytuj:
Ap 22:18 bt (18) Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi

Cytuj:
Ap 20:4 bt (4) I ujrzałem trony - a na nich zasiedli [sędziowie], i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem.


Jak do tej pory jedyne wyjaśnienie jakie znaklazłem to macierz wszystkich religii a nierządnica siedząca na siedmiu pagórkach Watykańskich więc chyba jako katolika mnie obchodzi gdzie jest prawda ? Czasu jest niewiele i chę wiedzieć. Proszę tylko o sensowne i zgodne z prorokami Izajaszem, Jeremiaszem, Danielem, Ezechielem i Janem wyjaśnienie co dokładnie jest ta nierządnica i znamię bestii. Żyjemy w ostatecznych czasach i tylko ignoranci tego nie zauważają. To już nie tylko pragnienie ponownego przyjścia Jezusa ale już sam początek apokalipsy.


Cz sie 05, 2010 18:16
Zobacz profil
Post Re: Jak rozpoznać Antychrysta ?
Czyli chcesz, zebysmy nagle okazali sie madrzejsi od pokolen przed nami? Bo ty uwazasz, ze "czas jest bliski"? Zawsze taki byl. A prorokow to, niestety, najczesciej mozna zrozumiec po okreslonych wydarzeniach. Przedtem jest dosyc trudno zgadnac, co mieli na mysli.
Obawiam sie, ze wiecej nie wymyslimy...


Cz sie 05, 2010 18:21
Post Re: Jak rozpoznać Antychrysta ?
jerzyjerzy2.....dnia nie znasz, ale wiesz, że czas jest bliski.
Usiłujesz umknąć antychrystowi a non stop postrzegasz wokół demona - to jak masz go niby rozpoznać? :o


Cz sie 05, 2010 20:44
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 19:33
Posty: 197
Post Re: Jak rozpoznać Antychrysta ?
Alus napisał(a):
jerzyjerzy2.....dnia nie znasz, ale wiesz, że czas jest bliski.

Cytuj:
Mat 24:32 bt A od figowego drzewa uczcie sie przez podobienstwo! Gdy jego galazka staje sie soczysta i liscie wypuszcza, poznajecie, ze zbliza sie lato.

Czy Jezus mówił coś bez sensu lub niepotrzebnie ?

Izrael wraca na swoje ziemie. W marcu 2010 odnajdują mury trzeciej świątyni Salomona. W tym samym czasie jest budowana konkurencyjna trzecia świątynia budowana przez konkurencję tej pierwszej. (filmik tendencyjny - nie znalazłem dokumentalnego, który przypadkowo znalazłem ale daję link chociaż ze spiskową teorią ale mającą silne podstawy: http://www.youtube.com/watch?v=pklr44_w-7Q )

Rośnie wulkan przy Włoszech pod morzem, który w każdej chwili może zmieść włochy i sporą część Europy http://www.sfora.pl/Wlochy-moga-zniknac-z-powierzchni-Ziemi-Nawet-jutro-a18629
Mutują się nawet komary aby zabijać: http://www.sfora.pl/Tropikalne-komary-atakuja-Europe-Beda-zabijac-ludzi-a22815
W Watykanie coraz jawniejsza i silniejsza jest sekta nawet wśród tych co będą wybierać przyszłego papieża: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Sekta-satanistow-dziala-w-sercu-Watykanu-papiez-wie,wid,12048034,wiadomosc.html?ticaid=1a95b&_ticrsn=5

Watykan zabrania egzorcystom egzorcyzmować Watykan: http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl,44/rzut-oka-na-nowy-ryt-egzorcyzmow,1003.html#3599.

NWO http://www.youtube.com/watch?v=FkXNRx4YVUw

Fałszywi prorocy mnożą się jak koty.

Jak to obalić ? http://www.youtube.com/watch?v=FkXNRx4YVUw Nie umiem bo nie widzę błędów merytorycznych ani niezgodności z Pismem Św oraz ze znakami.

W Kazachtanie w tajdze jest budowane na pustkowiu ogromne miasto z przepychem (wiem to od kazacha, który nie pojmuje co się dzieje - widział projekt bo miał dla nich w związku z budową coś robić - nie wygrał przetargu (a to już było z parę lat temu) - miasto bogatsze od całego państwa - filmik tendencyjny ale miasto prawdziwe: http://www.youtube.com/watch?v=DXz8FIZmadY ).

W USA zmuszają na razie uchodźców do testowania chipów RFID, które są kodowane trzema sześciocyfrowymi kodami i można je namierzać a ładowane są zmianą temperatury ciała więc będą na rękę lub czoło. Które w przyszłości mają zastąpić całkiem pieniądze co ułatwi produkowanie bez ograniczeń wirtualnych pieniędzy a przez namierzanie id i miejsca da nieograniczoną kontrolę nad obywatelami, Czyli nikt kto nie odda czci władzy i nie pokłoni się władzy nie będzie mógł kupić ani sprzedać ani nie będzie istniał jako obywatel (brak ID brak pieniędzy - nie istnieje i nie je). http://www.youtube.com/watch?v=1Y79Byr3im0&feature=related

Pszczoły giną przez sieci GSM i dokarmianie cukrem (tracą orientację) więc idzie powoli ale skutecznie zawężenie poważne naszego menu (brak zapylania to brak owoców).

Proroctwo Daniela wyliczone przez Newtona na najbliższe dziesięciolecie.

Jeśli Jezus kazał nam obserwować znaki to nie po to abyśmy przegapili kiedy przeszliśmy na nie tą stronę. Antychryst będzie naśladował Jezusa - będzie czynił cuda i znaki. Diabeł też potrafi przepowiadać przyszłość (pomijając "jedynie" plan Boga wiec np. wojnę świetnie umie przewidzieć i inne wydarzenia polityczne łącznie z rzeczami innymi na które ma wpływ) , umie uzdrawiać (reiki, ręce które leczą itp.), wprowadzać człowieka w uniesienie i udawać dary Ducha Św (nawet wśród tych co wcześniej posługiwali darami Ducha Św. ).

Czy dalej się dziwicie, że szukam odpowiedzi ? Bo skoro mam przyjąć powyższe interpretacje to mam problem, który jakoś muszę rozwiązać i to już szybko. Jeśli ktoś uważa, że mamy jeszcze dużo czasu w skali ludzkiego życia to życzę miłych snów i mówię dobranoc.

Ps.: Jeśli ktoś zna choć częściową odpowiedź - to niech da częściową ale jeśli ktoś nie zna odpowiedzi to niech nie pisze - po co szukasz ?
Ps2.: Nikt z wielkich obrońców katolicyzmu jako jedynie słusznej religii jako jedynego powiernika Piotra nie atakuje tych interpretacji ? Nie mają argumentów, że Daniel nie mówił o Watykanie a apokalipsa o całej macierzy religii jako Wielkiej Nierządnicy ?


Cz sie 05, 2010 22:41
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 19:33
Posty: 197
Post Re: Jak rozpoznać Antychrysta ?
Shamanka napisał(a):
A po co go rozpoznawać i szukać?

Bo może antychryst to nie przeciwnik a konkurent ? Bo może nie rozpoznamy go jako demona ciemności tylko konkurencję światłości ?
Prezeczytałem jeszcze raz Dn 7:15-28 próbując znaleść inny sens niż ten znaleziony przez kościoły wyznające Chrystusa Pana i Zbawiciela - Króla Królów i Pana Panów ale odrzucające układy polityczne i rozbuchaną dogmatologię. I tak samo jak Daniel przeraziłem się bo nie znajduję innej niż taka: http://www.youtube.com/watch?v=nFQWb4Q6NY0 (druga część mówi o bestiach).
Próbowałem przeczytać ten fragment i ziterpretować. W końcu mineły te 1260 okresów dni (w sensie lat) i może już jest dobrze ale co czytamy:
[url]Dn 7:25 bt (25) Będzie wypowiadał słowa przeciw Najwyższemu i wytracał świętych Najwyższego, będzie zamierzał zmienić czasy i Prawo, a [święci] będą wydani w jego ręce aż do czasu, czasów i połowy czasu.[/url]
A dalszy ciąg rozwinięty szczegółowo w apokalipsie:
Cytuj:
Dn 7:26-28 bt (26) Wtedy odbędzie się sąd i odbiorą mu władzę, by go zniszczyć i zniweczyć doszczętnie. (27) A panowanie i władzę, i wielkość królestw pod całym niebem otrzyma lud święty Najwyższego. Królestwo Jego będzie wiecznym królestwem; będą Mu służyły wszystkie moce i będą Mu uległe". (28) Dotąd opis zdarzenia. Moje myśli przeraziły bardzo mnie, Daniela; zmieniłem się na twarzy, lecz zachowałem wydarzenie w sercu.

Jak to nie przewrotnie inaczej można odczytać ? Czy jest możliwa inna interpretacja ?
Proszę o inną możliwą interpretację księgi Daniela bo inaczej jeśli nie ma innej to jest tylko ta jedna.
Czyż Daniel albo Ezechiel nie powiedział, że przewrotni nie zrozumieją ? Chcę zrozumieć.


Pt sie 06, 2010 7:38
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 22:14
Posty: 42
Post Re: Jak rozpoznać Antychrysta ?
Umiłowani,
nie DOWIERZAJCIE KAŻDEMU DUCHOWI,
ale badajcie duchy, czy są z Boga*,
gdyż wielu fałszywych proroków
pojawiło się na świecie.
Po tym poznajecie Ducha Bożego:
każdy duch,
który uznaje,
że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga.
Każdy zaś duch,
który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga;
i to jest duch Antychrysta,
który - jak słyszeliście - nadchodzi
i już TERAZ PRZEBYWA NA SWIECIE. 1 jana 4:1-3


Śr wrz 22, 2010 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Jak rozpoznać Antychrysta ?
Zapewne w pobliżu czuć swąd siarki, widać płomienie i daje się słyszeć diabelski chichot z bagien. A poważnie to chyba po efektach działań. O ile ktoś taki istnieje.


Cz wrz 23, 2010 8:22
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 22:14
Posty: 42
Post Re: Jak rozpoznać Antychrysta ?
Kto nie uznaje Jezusa Chrystusa jest antychrystem.


Cz wrz 23, 2010 19:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL