Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Fałszowanie Biblii? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 19:44
Posty: 8
Post 
Pomyliłam się: :oops: ( Zmieniłam Jana na Pawła i już jest dobrze). Zamiast zmiany wyskoczł mi mój post po raz drugi - sorki :cry:
Pozdrawiam cieplutko Wszystkich!
marzenka


Pt kwi 15, 2005 21:55
Zobacz profil
Post 
Anonymous napisał(a):
Cytuj:
Ja natomiast nie oczekuję linków, wklejanych opracowań, ale konkretnych dowodów i przykładów potwierdzających zarzut postawiony przez olda w przytoczonym wyżej fragmencie Jego postu.


Saxon próbuje alogicznie powyższym sugerować, że w zamieszczanych opracowaniach nie może być konkretnych dowodów i przykładów, przeciez to śmieszne. Ze swej strony musiałbym także zastrzec, że gdy ktoś spróbuje powołać się na jakieś opracownia naukowców, teologów, zwolenników biblii - wytnę to, bo z góry zakładam, iz nie będą to konkretne dowody i przykłady. Po prostu farsa, a ja nie lubię brać udziału w jakichkolwiek farsach.

Pozdrawiam

A jak dla mnie to typowa ucieczka od odpowiedzialności przez Olda za rzucone oszczercze słowa nie mające pokrycia w faktach :-(


Pt kwi 15, 2005 23:59

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 19:33
Posty: 1
Post Re: Fałszowanie Biblii?
old spirit napisał(a):
Biblię redagowano, zmieniano oraz fałszowano co z pewnością nie należy do działań mądrych. Obecny kształt biblii to wynik cwaniactwa i żądzy władzy tych ludzi, a nie mądrości. Na Ciebie Belizariuszu i Tobie podobnych wystarczy dobrze spreparowane pismo oraz groźba piekła by rzucić Was na kolana. To nie żadne natchnienie i tym bardziej ducha świętego - rouzmiem, że w łatwy sposób jest Cię przekonać do takich bzdur.

Cytuj:
saxon
Poproszę zatem o udowodnienie tego. :


Oczywiście że saxon ma rację. Żeby cos twierdzić należałoby podać dowody .

Wiec Old musiałby się trochę wysilić. Zarzucić coś komuś jest bardzo łatwo ale o dowody trudniej.
Mogłoby się okazać że kiedy się zagłębi w temat nie jest już tak łatwo zarzucić fałszerstwo Pisma Świetego

Z drugiej jednak strony Saxon napisał:
Cytuj:
Ja natomiast nie oczekuję linków, wklejanych opracowań, ale konkretnych dowodów i przykładów potwierdzających zarzut postawiony przez olda w przytoczonym wyżej fragmencie Jego postu.
Powtarzam – KONKRETNYCH



A czego to Saxon oczekuje ? Biblioteki narodowej na stole. Być może jakichś rękopisów i fragmentów oryginałów? Może samego obecności samego Chrystusa żeby potwierdził za i przeciw.
Po to są linki aby się nimi podpierać , przytaczać i na tej podstawie dyskutować.
Nikt z nas nie do dyspozycji oryginalnych fragmentów Pisma Świętego .
Dlatego uważam że jego żądanie jest bez sensu
I co to znaczy konkretny dowód?


Pn kwi 25, 2005 15:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 18:38
Posty: 534
Post 
saxon napisał(a):
Posty nie związane ściśle z tematem zostały wydzielone tutaj:

viewtopic.php?p=40953#40953

Ja natomiast nie oczekuję linków, wklejanych opracowań, ale konkretnych dowodów i przykładów potwierdzających zarzut postawiony przez olda w przytoczonym wyżej fragmencie Jego postu.
Powtarzam - KONKRETNYCH.
Wszelkie natomiast wypowiedzi i komentarze nie związane z tym tematem będą usuwane.

a czego oczekujesz ? obecnosci Boga u ciebie w domu z formularzem,trzema zdjeciami i pieczatka?
to jutro wpadnie do ciebie Bog albo apostol Piotr bez linków i wyjasnia ci wszystko
troche logiki czlowieku


Pn kwi 25, 2005 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
baaaaardzo lubię taką sytuację - kiedy to adam111151 i pac piszą z tego samego IP - na dodatek pokrywającego się z IP dawnego olda spirita, a obecnie Gościa :D


Pn kwi 25, 2005 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 10:22
Posty: 171
Post 
saxon napisał(a):
baaaaardzo lubię taką sytuację - kiedy to adam111151 i pac piszą z tego samego IP - na dodatek pokrywającego się z IP dawnego olda spirita, a obecnie Gościa :D


Ja sie na tych IP nie znam, ale skoro jest jak mowisz to widocznie ktos probuje przekonac nas ze ma racje bo nawet INNI sie z nim zgadzaja :biggrin:


N maja 01, 2005 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
I z tego wyszła całkiem zabawna sytuacja :biggrin:


N maja 01, 2005 21:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Cytuj:
I z tego wyszła całkiem zabawna sytuacja
Bardzo zabawne kiedy ktoś sie prosi o zakaz wstepu na forum :doubt:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Pn maja 02, 2005 12:49
Zobacz profil WWW
Post Re: Fałszowanie Biblii?
saxon napisał(a):
old spirit napisał(a):
Biblię redagowano, zmieniano

Poproszę zatem o udowodnienie tego. :)


Co prawda nie jestem starym spirytem, co najwyżej starym spajsem ;-) ale podrzucę dwa przykłady ku zastanowieniu i przemyśleniom:

(przykład 1)

2Sm 12,31

Przed wojną (np. u ks. Jakóba Wujka) stało:
"Lud też, który był w mieście, wywiódłszy, podał pod piły, i pod brony żelazne, i pod siekiery żelazne, i wegnał je w piec cegielny. A tak uczynił wszystkim miastom synów Ammonowych; i wrócił się Dawid, i wszystek lud jego do Jeruzalem"

Po Drugiej Wojnie Światowej, po traumie Auschwitz już nie wypadało pisać o tym, że jakiś król - w dodatku żydowski - wegnał kogoś tam w jakiś piec, więc uradzono i zmieniono na wersję obecną:

"Ludność zaś, która w nim była, uprowadził i przeznaczył do obsługi pił, kilofów i żelaznych siekier oraz kazał jej przejść do wyrobu cegły. W ten sposób postąpił z wszystkimi miastami ammonickimi. Potem wrócił Dawid z całym wojskiem do Jerozolimy"

Fajny ten król Dawid. Inni władcy starożytni zostawiają po sobie "spaloną ziemię", a ten jakieś manufaktury urządza ;-)


(przykład 2)

Problem "za wielu" czy "za wszystkich"?
Szczegółowo opisałem go tutaj:
viewtopic.php?t=2691&start=84
więc się nie będę powtarzał. A problem jest według mnie bardzo poważny, gdyż sfałszowanie słów KONSEKRACJI może skutkować defektem formy, a więc nieważnością sakramentu!


Pn maja 02, 2005 18:29

Dołączył(a): Wt gru 07, 2004 15:09
Posty: 10
Post 
Śmieszą mi ludzie którzy piszą z tego samego IP i myślą że niekt się nie dowie że to jedna osoba. Nie wiem czy są oni (jest on) wierzący, a jeżeli tak to powinni wiedzieć, że takie zakłamanie prędzej czy później wyjdzie najaw. Pozdrawia was (Ciebie) i licze, że odpowiesz nam coś tu jeszcze bo narazie to chyba Cię zatkało.
PoZdRo

_________________
JESUS LOVE YOU!


Pn maja 02, 2005 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Butterfly napisał(a):
Mam pytanie..wydaje mi się że na temat: czy ktoś może wie (bo sama się niestety nie orientuję) czy istnieją dziś jakieś oryginalne wersje Biblii.. wiadomo że Stary Testament został spisany bodajże 200 lat przed Chrystusem a Nowy w pierwszym wieku naszej ery ( to informacje przeze mnie zasłyszane)..czy do dnia dzisiejszego zachowały się jakieś zapiski, części bądź całość oryginału?
Mam nadzieję ze ktoś mnie w tym temacie oświeci, z góry dziękuję:)


Oswiecic moge raczej malo, ale najstarsze fragmenty Starego Testamentu sa spisane jakies 900-800 przed Chrystus, warto jednak pamietac ze zydzi, tak jak wszystkie narody bliskiego wschodu bardzo duza wage przywiazuja do przekazania ustnego, czasami dzieci musialy dniami calymi powtarzac jakies fragment rodzinej historii by je dobrze zapamietac.

Ostatnie fragmenty zostaly napisane ok. 100 przed Chrystusem, na ogol po grecku, i dlatego zostaly odrzuce przez Lutra.

Pozniej jest duzo ksiag tak zwanych apokryfami ST. Bardzo duzo z tych tekstow zachowalo sie do dzis, wiele z nich zostalo w ostatnich latach na nowo odkryte. Dosc duzo z tych tekstow mialo wplyw tez na ewngelie i na wizje Mesjasza owczesnych zydow, np. Ksiega Enocha.

Nowy testament zaczal powstawac jakies dwadziescia lat po smierci Jezusa. Na ogol sie przyjmuje ze list do Koryntian byl napisany pod koniec lat 40 albo poczatek 50, chyba data co do ktorej zgadza sie najwiecej biblistow to 53 lub 55.
Ostatnie czyli prawdopobnie listy Piotra i Jakuba to gdzies koniec pierwszego wieku poczatek drugiego, moze nawet ok. 120 roku.
W Qumran znaleziono szczatki ewangelii Mateusza, czyli byla napisana przed rokiem 70. Znaleziono tez fragmenty papirusow zawierajacych fragmenty ewangelii Marka, w Aleksandrii datowane gdzies na lata 60. (Co by potwierdzalo tradycje ze Marek byl pierwszym biskupem Aleksandrii.

Najstarsze zachowane fragmenty papirusow, majacych wieksze czesci pochodza z drugiego wieku. Zeby tylko porownac najstarsze kopie Iliady ( w ktorej prawdziwosc tekstu prawie nikt dzis nie watpi) pochodzi z IV wieku.


Pn maja 02, 2005 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 10:22
Posty: 171
Post 
Dziękuję serdecznie wiking za odpowiedź :) Super że ktoś zauważył moje pytanie, bo nie chciałam go dublować w innym temacie 8) jeszcze raz dzięki :)


Wt maja 03, 2005 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Prosze, zawsze do uslug z moimi skromnymi wiadomosciami.

Znakami tego ze teksty ewangelii sa bardzo wczesne to np. wspomnienie o tym ze w Narareth nikt prawie nie uwierzyl w jego cuda, w to ze ma moc cos uczynic. W innym miejscu natomiast Jezus mowi zeby ludzie uwierzyli przynajmniej znakom ktore czyni.

Jesli Cie interesuje historycznosc ewangelii polecam ksiazki Vittorio Messori'ego. Napisal on miedzy innymi "Umeczon pod Ponckim Pilatem" i jedna o zmartwychwstaniu. (Mam nadzieje ze sa juz przetlumaczone na polski)


Wt maja 03, 2005 23:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 10:22
Posty: 171
Post 
Dzięęęęęęęęęki raz jeszcze :)


Cz maja 05, 2005 13:12
Zobacz profil
Post 
kolejny przykład na pro-protestanckie fałszowanie Pisma Świętego przez US Catholic Bishops

http://www.usccb.org/nab/bible/1corinth ... hians9.htm

czyli 1 Kor 9,5
Do we not have the right to take along a Christian wife, as do the rest of the apostles, and the brothers of the Lord, and Kephas?

dla porównania - polska Biblia Tysiąclecia:
Czyż nie wolno nam brać z sobą niewiasty - siostry, podobnie jak to czynią pozostali apostołowie oraz bracia Pańscy i Kefas?
("Brać z sobą" - termin tu użyty może też znaczyć: "mieć", "posiadać" (żonę); "niewiasty-siostry" - zapewne kobiety troszczące się o materialne sprawy codziennego życia Apostołów; por. Łk 8,2n.)

Amerykańscy biskupi już się nie cackali w niuansy, tylko od razu poprawili na "chrześcijańskie żony". Nieważne, że św. Paweł w 1Kor 7,8 pisze, że sam jest "kawalerem", więc w 1Kor 9,5 na 100% nie chodzi Mu o "branie ze sobą" ŻONY. Furda z celibatem!

więcej o babolach w tym "tłumaczeniu" (nb. zatwierdzonym przez papieża Pawła VI !!!):
http://www.catholicintl.com/catholicissues/nabprint.htm


So cze 25, 2005 8:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL