Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 29, 2024 2:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Następna strona
 Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Rozumiem. Napracowałeś się przytazając swoje argumenty. Powinienem się z nimi zapoznać, nawet jeśli uważam, że nie tak powinna wyglądać dyskusja na forum. Obiecuję, że spróbuję znaleleźć na to czas (siły) dziś wieczorem. I mam propozyję: kwestię kanonu Septuaginty omówimy w osobnym wątku.
Proszę Cię też, byś nie wmawiał mi opierania się na "zborowych broszurkach". Czytam publikacje Świadków Jehowy, to prawda. Gdybyś też je czytał, zauważyłbyś, że nie narzucają one czytelnikowi wierzeń. Zachęcają natomiast do porównywania popularnych wierzeń z Biblia, do jej osobistego czytania połączonego z rozmyślaniem i modlitwą oraz do porównywania różnych jej przekładów z oryginałem (a w zasadzie dostępnymi kopiami). Tak więc to, co piszę to efekt wnikliwego czytania Biblii, rozmyślania nad jej treścią, zaglądaniem do różnych źródeł, modlitw...


So lis 19, 2016 15:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Fischer napisał(a):
Zachęcają natomiast do porównywania popularnych wierzeń z Biblia, do jej osobistego czytania połączonego z rozmyślaniem i modlitwą oraz do porównywania różnych jej przekładów z oryginałem (a w zasadzie dostępnymi kopiami).

Na tym polega ich manipulacja.
Fischer napisał(a):
Tak więc to, co piszę to efekt wnikliwego czytania Biblii, rozmyślania nad jej treścią, zaglądaniem do różnych źródeł, modlitw...

ale z sugestią ŚJ.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 19, 2016 15:08
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Małgosiuu masz rację. Ale zauważ, że do tego samego zachęcają w Kościele, do tego samego zachęca pan Kapysta na yt. To od Twojej interpretacji chyichś zamiarów zależy, czy nazwiesz to słowem mającym negatywny wydźwięk, np. właśnie "manipulacja". Sam Andrzej Wronka, słynny katolicki apologeta też podczas jednej z katechez powiedział, że teoretycznie on też w w tym wykładzie manipuluje umysłami słuchaczy.

Tak samo Ty - ale z sugestią Kk. Teraz za chodzi pytanie, czyjej sugestii można zaufać i dlaczego... Ale to raczej też osobny wątek ;)


So lis 19, 2016 15:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Fischer napisał(a):
Sam Andrzej Wronka, słynny katolicki apologeta też podczas jednej z katechez powiedział, że teoretycznie on też w w tym wykładzie manipuluje umysłami słuchaczy.

Owszem, powiedział, ale wykazal też różnicę tej manipulacji (jego i ŚJ).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 19, 2016 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Cytuj:
Rozumiem. Napracowałeś się przytazając swoje argumenty. Powinienem się z nimi zapoznać, nawet jeśli uważam, że nie tak powinna wyglądać dyskusja na forum.

Nie chodzi o to, czy ja się napracowałem, ani o to "jak powinna wyglądać rozmowa) - tylko o to, że rzuciłeś bardzo daleko idące zarzuty nie udowadniając ich uzasadnienia (do tego w komentarzach ujawniając że nie masz zielonego pojęcia o tym, co napisałeś).
Odpowiedziałem Ci rzetelnie, przytaczając twarde fakty - po czym Ty stwierdziłeś że nie chce Ci się czytać i bym Ci streścił.

Co mam myśleć o dyskutancie, który ewidentnie przepisuje bzdurne zarzuty z jakichś broszurek (podtrzymuję tę tezę), rzuca daleko idące oskarżenia, a potem nie chce mu się czytać odpowiedzi?
Cytuj:
Proszę Cię też, byś nie wmawiał mi opierania się na "zborowych broszurkach". Czytam publikacje Świadków Jehowy, to prawda.
To na czym oparłeś te wszystkie androny, jakie napisałeś na temat Septuaquinty i kanonów? Sam wymyśliłeś? "Myślę że wątpię" :?
Cytuj:
Gdybyś też je czytał, zauważyłbyś, że nie narzucają one czytelnikowi wierzeń.

Fischerze, czytałem całą kupę tych broszurek - rozmawiam z ŚJ prawdopodobnie dłużej, niż Ty chodzisz po świecie ;-)
I nie mów mi proszę że one " nie narzucają one czytelnikowi wierzeń" - akurat broszury tej organizacji słyną z nierzetelności - posuwają się nawet do fałszowania starych numerów swoich broszur żeby "udowodnić" że mówili coś zupełnie innego niż mówili. Sporo na ten temat znajdziesz tu:
https://watchtower.org.pl/podolski_falszowanie.php
http://arkapana.republika.pl/index2.html
https://watchtower.org.pl/podolski.php

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lis 20, 2016 12:07
Zobacz profil WWW
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Fischer napisał(a):
Małgosiuu masz rację. Ale zauważ, że do tego samego zachęcają w Kościele, do tego samego zachęca pan Kapysta na yt. To od Twojej interpretacji chyichś zamiarów zależy, czy nazwiesz to słowem mającym negatywny wydźwięk, np. właśnie "manipulacja". Sam Andrzej Wronka, słynny katolicki apologeta też podczas jednej z katechez powiedział, że teoretycznie on też w w tym wykładzie manipuluje umysłami słuchaczy.

Tak samo Ty - ale z sugestią Kk. Teraz za chodzi pytanie, czyjej sugestii można zaufać i dlaczego... Ale to raczej też osobny wątek ;)



Fischer, jesli chcesz poznac PRAWDE, ktora cie uwolni to omijaj szerokim lukiem wszystkie religie i sekty, a takze wszelkie ideologie...

Wszystko, co potrzebujesz wiedziec, juz wiesz...tylko musisz to sobie przypomniec...

Odrzuc wiec wszelkie sugestie...te SJ i te KK...wszystkie...Tam nie ma PRAWDY...

Nie pozwol aby ci wciskano kit, ze jestes niedouczony i nie mozesz sam czytac Biblii...mimo, ze rzekomo sw. Pawel tak sugeruje...( proroctwo Daniela mowi jednak o wzroscie poznania w czasach konca...dzieki czytaniu wlasnie)...

Z Markiem P. nie ma zadnej dyskusji...sam to wprost powiedzial...Jemu chodzi rzekomo o prawde...Ale to jedna wielka SUGESTIA i ...same gotowce...spreparowane tak bezczelnie, ze
nie masz szans rozmawiac...mozesz tylko poczytac...zaakceptowac...i nie zapomnij czasem szczegolnie za jego trud podziekowac, bo bedzie ci to poczytane jako grzech ciezki...

W postach M.P. nie czuje chrzescijanstwa...Chrzescijanin nie odwazy sie przeciwstawic nauce Jezusa...( np. nazywanie czlowieka Ojcem Sw., pozycja Maryi i wiele innych...)
Chrzescijanin wydaje owoce ducha ... nie drwi i nie osmiesza szukajacych sensu w zyciu...

Ale SJ nie sa lepsi...Oni tylko lepiej potrafia zastosowac najnowsze socjotechniki (szkola teokratyczna)...po amerykansku...Jesli stales sie jednym z nich, to wspolczuje...Nie ludz sie, ze dzieki organizacji zblizysz sie do prawdziwego Boga...Zamiast tego bedziesz kontrolowany na kazdym kroku...bedziesz sie bal wlasnego cienia...az w koncu przestaniesz funkcjonowac jako
ty...bedziesz sluzyl...sluzyl...sluzyl...i pisal sprawozdania ze sluzby...aby "niewolnik wierny i rozumny" mogl bez obaw rozwijac swoje ego...Przestaniesz byc spontaniczny i kreatywny...bo na to bedziesz mial czas dopiero w Krolestwie...A tymczasem masz sie wyrzec samego siebie i...sluzyc..., wierzac oczywiscie, ze sluzysz prawdziwemu Bogu...

Pozdrawiam...i zycze odwagi bycia tym, kim naprawde jestes...czyli wspanialym dzieckiem bozym pelnym milosci...Sprobuj dostrzec w sobie te naturalna wartosc ...twoja prawdziwa nature...

Czlowiek nie ma byc czescia w systemie religijnym...Czlowiek ma byc wolny...bo tylko wolny czlowiek jest w stanie poznac Boga...Kosciol Chrystusa to nie organizacja SJ...ani tez nie KK...

Prawdziwy Kosciol Chrystusa tworza ludzie swiadomi...ochrzczeni duchem i WOLNI od klamstwa...
Ludzie pelni milosci do Boga i blizniego...Tak uczyl Jezus , bedac na ziemi... :)


N lis 20, 2016 20:40
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Sorry, @AdaBRD. Propagujesz gnozę czy jakąś inną ezoterykę.
A fe.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 20, 2016 21:26
Zobacz profil WWW
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
medieval_man napisał(a):
Sorry, @AdaBRD. Propagujesz gnozę czy jakąś inną ezoterykę.
A fe.


To, co ja propaguje nazywa sie wolnoscia dzieci bozych ..., do ktorej prowadzi otwarty umysl i serce...i czujnosc aby diabel nie zakradl sie do nich i nie zasial tam ziarna klamstwa...

Dlaczego "a fe"...?


N lis 20, 2016 22:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
adaBRD napisał(a):
Z Markiem P. nie ma zadnej dyskusji...sam to wprost powiedzial...Jemu chodzi rzekomo o prawde...Ale to jedna wielka SUGESTIA i ...same gotowce...spreparowane tak bezczelnie, ze
nie masz szans rozmawiac...mozesz tylko poczytac...zaakceptowac...i nie zapomnij czasem szczegolnie za jego trud podziekowac, bo bedzie ci to poczytane jako grzech ciezki...

Z Markiem P. jest dyskusja, ale dyskusja na argumenty poparte Biblią, a nie własnym widzimisię, jakie Ty próbujesz wciskać.
adaBRD napisał(a):
W postach M.P. nie czuje chrzescijanstwa...Chrzescijanin nie odwazy sie przeciwstawic nauce Jezusa...( np. nazywanie czlowieka Ojcem Sw., pozycja Maryi i wiele innych...)

Marek wcale nie przeciwstawia się nauce Jezusa. Swoje słowa zawsze popiera odpowiednimi cytatami Biblii, w przeciwieństwie do Ciebie, która serwujesz jedynie własne przemyślenia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 20, 2016 22:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
adaBRD napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Sorry, @AdaBRD. Propagujesz gnozę czy jakąś inną ezoterykę.
A fe.


To, co ja propaguje nazywa sie wolnoscia dzieci bozych ..., do ktorej prowadzi otwarty umysl i serce...i czujnosc aby diabel nie zakradl sie do nich i nie zasial tam ziarna klamstwa...

Chodzi ci o dzieci jakiego bożka?
Otwarty umysł i serce i czujność prowadzi co najwyżej do religii, a nie do wiary
adaBRD napisał(a):

Dlaczego "a fe"...?

Bo gnoza i ezoteryka to "a fe" w oczach Boga. Bo to tylko religia, a nie wiara. Religia czyli pomysł człowieka na kontakt z Bogiem, a nie wiara - pomysł Boga na przyjście do człowieka.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 20, 2016 22:27
Zobacz profil WWW
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Małgosiaa napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Z Markiem P. nie ma zadnej dyskusji...sam to wprost powiedzial...Jemu chodzi rzekomo o prawde...Ale to jedna wielka SUGESTIA i ...same gotowce...spreparowane tak bezczelnie, ze
nie masz szans rozmawiac...mozesz tylko poczytac...zaakceptowac...i nie zapomnij czasem szczegolnie za jego trud podziekowac, bo bedzie ci to poczytane jako grzech ciezki...

Z Markiem P. jest dyskusja, ale dyskusja na argumenty poparte Biblią, a nie własnym widzimisię, jakie Ty próbujesz wciskać.
adaBRD napisał(a):
W postach M.P. nie czuje chrzescijanstwa...Chrzescijanin nie odwazy sie przeciwstawic nauce Jezusa...( np. nazywanie czlowieka Ojcem Sw., pozycja Maryi i wiele innych...)

Marek wcale nie przeciwstawia się nauce Jezusa. Swoje słowa zawsze popiera odpowiednimi cytatami Biblii, w przeciwieństwie do Ciebie, która serwujesz jedynie własne przemyślenia.



Malgosiu, jestes zwolniona z obowiazku myslenia o mnie dobrze...

A jesli chodzi o moje wlasne przemyslenia to masz racje, ze sa " moimi wlasnymi"...bazuja jednak na naukach takich nauczycieli jak Jezus...( nie mylic z Tradycja KK...bo to dwie rozne nauki)...

A na czym bazuja twoje przemyslenia...?...posiadasz takowe...?...czy moze przyjmujesz bezkrytycznie..."na wiare" sugestie z zewnatrz...?

Co myslisz o nauce o czyscu...?

Ja ja w calosci odrzucam, bo jest niebiblijna...


N lis 20, 2016 22:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
adaBRD napisał(a):
Malgosiu, jestes zwolniona z obowiazku myslenia o mnie dobrz

Nie jesteś moja przełożoną, więc nie masz władzy z czegokolwiek mnie zwalniać. Tu zwalniać mogą wyłącznie moderatorzy i Administrator.
adaBRD napisał(a):
A jesli chodzi o moje wlasne przemyslenia to masz racje, ze sa " moimi wlasnymi"...bazuja jednak na naukach takich nauczycieli jak Jezus...( nie mylic z Tradycja KK...bo to dwie rozne nauki)...

Takowe też powinny być poparte cytatami z Biblii, a nie być wypocinami moralizatorskimi. Inaczej nie przedstawiają żadnej wartości. Są śmieciami.
adaBRD napisał(a):
A na czym bazuja twoje przemyslenia...?...posiadasz takowe...?...czy moze przyjmujesz bezkrytycznie..."na wiare" sugestie z zewnatrz...?

Na Biblii i Tradycji (nie mylić z tradycją). W tym temacie podałam link do owych dowodów:
viewtopic.php?p=929743#p929743
adaBRD napisał(a):
Co myslisz o nauce o czyscu...?

Podpisuję sie pod dowodami z filmiku, do którego link podałam wyżej.
adaBRD napisał(a):
Ja ja w calosci odrzucam, bo jest niebiblijna...

Udowodnij to przy pomocy Biblii, a nie stwierdzenia "nie bo nie".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 20, 2016 22:52
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
medieval_man napisał(a):
adaBRD napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Sorry, @AdaBRD. Propagujesz gnozę czy jakąś inną ezoterykę.
A fe.


To, co ja propaguje nazywa sie wolnoscia dzieci bozych ..., do ktorej prowadzi otwarty umysl i serce...i czujnosc aby diabel nie zakradl sie do nich i nie zasial tam ziarna klamstwa...

Chodzi ci o dzieci jakiego bożka?
Otwarty umysł i serce i czujność prowadzi co najwyżej do religii, a nie do wiary
adaBRD napisał(a):

Dlaczego "a fe"...?

Bo gnoza i ezoteryka to "a fe" w oczach Boga. Bo to tylko religia, a nie wiara. Religia czyli pomysł człowieka na kontakt z Bogiem, a nie wiara - pomysł Boga na przyjście do człowieka.



Otwarty umysł i serce i czujność doprowadzily mnie do SWIADOMOSCI istnienia Boga, ktory JEST wszystkim...a poza NIM nie ma niczego...

Religia to cos zupelnie innego...Religia to przyjecie cudzych pogladow i uznanie ich za swoje...

Wiara to fikcja...wierzysz, bo nie wiesz...musisz sobie wiec cos wyobrazic, zeby moc w to wierzyc...

Pomysl ,"medieval_man", po co mi wiara w Boga, skoro ja wiem , ze ON istnieje...?
Jestem w pelni od NIEGO zalezna...bez Niego nie byloby mojego...ani zadnego innego zycia...
Ta prosta prawda, ktorej chyba nie zaprzeczysz, nie moze byc przeciez "a fe" w oczach Boga...z jakiej racji...?...jest przeciez czyms naturalnym i oczywistym...

A pojecia takie jak gnoza i ezoteryka...to nie moje klimaty...


N lis 20, 2016 23:07
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
ble, ble, ble, ble i zero dowodów. Normalka u ady.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 20, 2016 23:15
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Małgosiaa napisał(a):
adaBRD napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Co myslisz o nauce o czyscu...?

Podpisuję sie pod dowodami z filmiku, do którego link podałam wyżej.
adaBRD napisał(a):
Ja ja w calosci odrzucam, bo jest niebiblijna...

Udowodnij to przy pomocy Biblii, a nie stwierdzenia "nie bo nie".



Kobieto, jak mam ci udowodnic nauke o czysccu przy pomocy Biblii, skoro to nauka niebiblijna...?

Ale ty pewnie potrafisz...?

Chetnie przeczytam odpowiednie cytaty....

Bo ten filmik to kiepski dowod...


N lis 20, 2016 23:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL