Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 29, 2024 2:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 38  Następna strona
 Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
adaBRD napisał(a):
Kobieto, jak mam ci udowodnic nauke o czysccu przy pomocy Biblii, skoro to nauka niebiblijna...?

Udowodnij, że niebiblijna, choćby obalając dowody z filmiku.
adaBRD napisał(a):
Ale ty pewnie potrafisz...?

Chetnie przeczytam odpowiednie cytaty....

Bo ten filmik to kiepski dowod...

W tym filmiku są dowody, cytaty. Po co mam to powtarzać? Podyskutuje jak zaczniesz obalać punkt po punkcie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 20, 2016 23:26
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Małgosiaa napisał(a):
ble, ble, ble, ble i zero dowodów. Normalka u ady.


No, Malgosiu, wlasnie wydalas owoc Ducha , ktory cie prowadzi...


N lis 20, 2016 23:39
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Małgosiaa napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Kobieto, jak mam ci udowodnic nauke o czysccu przy pomocy Biblii, skoro to nauka niebiblijna...?

Udowodnij, że niebiblijna, choćby obalając dowody z filmiku.
adaBRD napisał(a):
Ale ty pewnie potrafisz...?

Chetnie przeczytam odpowiednie cytaty....

Bo ten filmik to kiepski dowod...

W tym filmiku są dowody, cytaty. Po co mam to powtarzać? Podyskutuje jak zaczniesz obalać punkt po punkcie.


Nie podyskutujemy, bo nie masz wlasnych przemyslen...podczepiasz sie pod poglady innych...
A "na filmiki" to ja nie dyskutuje...uwazam to za prymitywne...


N lis 20, 2016 23:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Ależ moje przemyślenia są dokładnie takie same jak Mikołaja na filmiku i zgodne z nauczaniem UNK. Widzę, ze jak zwykle robisz uniki. Dla mnie to nie nowina. Zero rzeczowych argumentów, same bla bla.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 20, 2016 23:53
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Małgosiaa napisał(a):
Ależ moje przemyślenia są dokładnie takie same jak Mikołaja na filmiku i zgodne z nauczaniem UNK. Widzę, ze jak zwykle robisz uniki. Dla mnie to nie nowina. Zero rzeczowych argumentów, same bla bla.


Skoro tak, to raczej podyskutuje z "Mikolajem" ,a ty zaczepiaj innych potencjalnych chetnych do pojedynkow "na filmiki"...Ja pozostane przy swoim bla bla...


Pn lis 21, 2016 0:04

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Cytuj:
Chetnie przeczytam odpowiednie cytaty....
Bo ten filmik to kiepski dowod...
Filmik podaje całkiem konkretne cytaty.
Po więcej możesz zajrzeć http://piotrandryszczak.pl/czysciec-odp ... zutow.html
Ale z dyskusji o Ojcach wiem, że cenisz sobie raczej własne pseudomistyczne "doświadczenia", niż Biblię.
Cytuj:
Otwarty umysł i serce i czujność doprowadzily mnie do SWIADOMOSCI istnienia Boga, ktory JEST wszystkim...a poza NIM nie ma niczego..
Pięknie. Do głoszonych herezji dodałeś teraz panteizm...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lis 21, 2016 2:50
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
adaBRD napisał(a):
Skoro tak, to raczej podyskutuje z "Mikolajem" ,a ty zaczepiaj innych potencjalnych chetnych do pojedynkow "na filmiki"...

nie licz na to, że pozostawię to Twoje bla bla bez echa. Natomiast nie zamierzam rzucać pereł przed wieprze i dawać psom tego co śwęte(por.Mt 7,6)
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ja pozostane przy swoim bla bla...

to blablaj sobie w czterech ścianach i nie ośmieszaj się na forum.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 21, 2016 5:32
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
Chetnie przeczytam odpowiednie cytaty....
Bo ten filmik to kiepski dowod...
Filmik podaje całkiem konkretne cytaty.
Po więcej możesz zajrzeć http://piotrandryszczak.pl/czysciec-odp ... zutow.html
Ale z dyskusji o Ojcach wiem, że cenisz sobie raczej własne pseudomistyczne "doświadczenia", niż Biblię.
Cytuj:
Otwarty umysł i serce i czujność doprowadzily mnie do SWIADOMOSCI istnienia Boga, ktory JEST wszystkim...a poza NIM nie ma niczego..
Pięknie. Do głoszonych herezji dodałeś teraz panteizm...


A dla mnie herezja jest niebiblijna nauka o czysccu....Jezus tego nie uczyl a chrzescijanin nie powinien Mu zaprzeczac...


Pn lis 21, 2016 7:36
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Małgosiaa napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Skoro tak, to raczej podyskutuje z "Mikolajem" ,a ty zaczepiaj innych potencjalnych chetnych do pojedynkow "na filmiki"...

nie licz na to, że pozostawię to Twoje bla bla bez echa. Natomiast nie zamierzam rzucać pereł przed wieprze i dawać psom tego co śwęte(por.Mt 7,6)
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ja pozostane przy swoim bla bla...

to blablaj sobie w czterech ścianach i nie ośmieszaj się na forum.



Zakladanie roznych masek nie pomoze ukryc twojej tozsamosci...wystarczy, ze otworzysz usta i od razu wiadomo kogo i co soba reprezentujesz...


Pn lis 21, 2016 7:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
adaBRD napisał(a):
Zakladanie roznych masek nie pomoze ukryc twojej tozsamosci...wystarczy, ze otworzysz usta i od razu wiadomo kogo i co soba reprezentujesz...

wskaż te różne maski albo odszczekaj.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 21, 2016 7:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
adaBRD napisał(a):
A jesli chodzi o moje wlasne przemyslenia to masz racje, ze sa " moimi wlasnymi"...bazuja jednak na naukach takich nauczycieli jak Jezus...( nie mylic z Tradycja KK...bo to dwie rozne nauki)...

Na "naukach" Jezusa bazowali także rewolucjoniści, anarchiści, twórcy komunizmu czy hippisi uzasadniając, że już Jezus...
Tak więc gadanie, że opiera się swoje przemyślenia na Jezusie poza kontekstem jego Ciała (Kościół) jest samooszukiwaniem się. Czasami pięknym i wzniosłym, ale nie mającym nic wspólnego z prawdą.
adaBRD napisał(a):

Otwarty umysł i serce i czujność doprowadzily mnie do SWIADOMOSCI istnienia Boga, ktory JEST wszystkim...a poza NIM nie ma niczego...

dobry początek. Jesteś świadoma istnienia Boga w ogóle i to Boga, którego należy czcić, bo jest potężny.
adaBRD napisał(a):
Religia to cos zupelnie innego...Religia to przyjecie cudzych pogladow i uznanie ich za swoje...

Religia to raczej nie poglądy, tylko sposób oddawanie tej czci.
Jako, że w Twoim doświadczeniu mistycznym uświadamiającym ci istnienie potężnego, i będącego wszystkim Boga, nie było doświadczenia spotkania Boga osobowego, z konieczności twoja z Nim relacja odbywa się na działaniach religijnych (religare- wiązać z czymś), które wychodzą od ciebie
adaBRD napisał(a):
Wiara to fikcja...wierzysz, bo nie wiesz...musisz sobie wiec cos wyobrazic, zeby moc w to wierzyc...

Natomiast wiara to relacja z Bogiem, którego się poznało lub uznało za osobowego i objawionego w historii, co podnosi religię na poziom nie tyle własnych rytuałów czy sposobów okazywania czci bóstwu, ale na poziom osobistego z Nim kontaktu w duchu, osobistej z Nim rozmowy tak jak z każdym innym człowiekiem, choć na poziomie nieskończenie wyższym
adaBRD napisał(a):
Pomysl ,"medieval_man", po co mi wiara w Boga, skoro ja wiem , ze ON istnieje...?
Jestem w pelni od NIEGO zalezna...bez Niego nie byloby mojego...ani zadnego innego zycia...

Pytanie wynika ze złego rozumienia wiary.
Oczywiście, skoro zawężasz to pojęcie do zakresu czysto poznawczego w scjentycznym rozumieniu to masz rację. Wiedząc nie musisz wierzyć. Wiedząc, że istnieje miasto Warszawa (bo tam byłaś) nie musisz wierzyć komuś na słowo.
Jednak wiara w sensie religijnym jest czymś innym, jest zawierzeniem drugiej osobie, którą w tym przypadku jest Bóg osobowy, nie tylko potężny, wielki, daleki, będący wszystkim, ale Bóg wchodzący w życie człowieka jak kochanek w życie swojej wybranej, nawiązujący intymną relację. Wiara nie jest tu przeciwstawieniem poznania, ale nieufności czy poczucia samotności.
adaBRD napisał(a):
Ta prosta prawda, ktorej chyba nie zaprzeczysz, nie moze byc przeciez "a fe" w oczach Boga...z jakiej racji...?...jest przeciez czyms naturalnym i oczywistym...

To zastanów się czy kochającej cię osobie wystarczy, że intelektualnie stwierdzasz tylko fakt jej istnienia i już wiesz, że istnieje, ale uważasz, że samo twoje przyjęcie faktu jej istnienia może zastąpić relację miłości.
Dla tak kochającej i najdoskonalszej na świecie osoby samo stwierdzenie "jesteś" bez otwarcia na miłość jest "a fe" bo jest tylko otwarciem pierwszej furtki, ale zamknięciem stu pozostałych.
adaBRD napisał(a):
A pojecia takie jak gnoza i ezoteryka...to nie moje klimaty...

Skoro tak twierdzisz... Jednak twoje wypowiedzi świadczą trochę o czymś innym.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 21, 2016 10:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Małgosiaa napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ja pozostane przy swoim bla bla...

to blablaj sobie w czterech ścianach i nie ośmieszaj się na forum.
A mnie za co, chudziaka? :o
To nie ja "bla bla" :(
adaBRD napisał(a):
A dla mnie herezja jest niebiblijna nauka o czysccu...
Każdy może wierzyć w cokolwiek. Tak więc Twoje prawo ;) .
Cytuj:
Jezus tego nie uczyl
Owszem. uczył
Cytuj:
a chrzescijanin nie powinien Mu zaprzeczac...
Poważne oskarżenie.
Ponieważ skierowane do mnie, mam prawo żądać jego udowodnienia - podaj mi wypowiedź Jezusa, której zaprzeczam.
Konkretnie: księga, rozdział werset, cytat.
Cytuj:
Religia to cos zupelnie innego...Religia to przyjecie cudzych pogladow i uznanie ich za swoje...
Dziwne masz w tej swojej Biblii definicje - możesz zacytować dosłownie?
Bo w mojej religia jest definiowana zupełnie inaczej:
"Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata." /List św. Jakuba 1,27/

A co do Twojej dezaprobaty wobec "przyjmowania cudzych poglądów", to przyda nam się inny cytat:
"Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!
Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam ktoś głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!"
/Ga 1,8-9/

Ciekawe, że gdy uczysz się matematyki, nie pomstujesz na "przyjmowanie cudzych poglądów". To samo z historią.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lis 21, 2016 21:39
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Marek_Piotrowski napisał(a):
A mnie za co, chudziaka?
To nie ja "bla bla"

Oj, przepraszam. Źle zacytowałam. Tak się zdarza, gdy odpowiadam na posty dość daleko napisane, a że prawie nigdy nie czytam po raz drugi i bardzo rzadko robię podgląd, tak wyszło. "Panna z mokrą głowa" :D
Myśle, że nikomu nawet przez myśl nie przeszło, że to Twoje słowa. Jeszcze raz przepraszam. Cytat był z adyBRD.

A tak na marginesie: nie widzę sensu podawania żadnych argumentów z Biblii, bo adyBRD to nie interesuje. Argumenty są w Mt 7,6.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 21, 2016 21:48
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
@ Marek Piotrowski


Moja wypowiedz o tym, ze chrzescijanin nie powinien zaprzeczac nauce Jezusa jest ogolna i odnosi sie do kazdego, kto nadinterpretuje, wywraca, dodaje...itd....czyli zmienia prosta prawde, przystepna dla kazdego w jakis trudny, zawily twor, ktory z prawdziwym chrzescijanstwem nie ma wiele wspolnego...

Nie rozumiem, dlaczego roznice zdan w rozmowie odbierasz za kazdym razem jako oskarzenie twojej osoby...Przeciez to nie jest normalne...Czy ty jestes jakis niedowartosciowany...?

Uwazam, ze nadinterpretujesz moje wypowiedzi...widzisz i slyszysz to , co chcesz...jestes uprzedzony do ludzi ...jakbys doznal od nich wiele krzywdy...

Zrozum wreszcie, ze w moim przekonaniu nie obrazilam cie...to nie jest moim celem...ani tez nie jest w moim stylu...

To raczej ty mnie przeklinasz slowami sw. Pawla...

Dlaczego to robisz...?

Czy tak wyglada twoja nieskazitelnosc, o ktorej mnie pouczasz w zdaniu o religijnosci...?

Jestes juz pewien swojego zbawienia...?

Ten sam sw. Pawel pisze w liscie do Koryntian:

12 Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł.


Pn lis 21, 2016 23:19
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Marek_Piotrowski napisał(a):

Ciekawe, że gdy uczysz się matematyki, nie pomstujesz na "przyjmowanie cudzych poglądów". To samo z historią.


Ja w ogole nie mam zwyczaju pomstowac...nie wiem skad taki pomysl ci sie wzial...


A jesli chodzi o matematyke to jest ona dla mnie logika...boska logika...a nie zadnym " cudzym pogladem " jak ty to dziwacznie sugerujesz...

A historia to fakty, ktore zdarzyly sie w przeszlosci...Tu tez nie widze zadnego zwiazku z "cudzymi pogladami"...

Mysle Marku, ze nadajemy na roznych falach... i stad te nasze nieporozumienia....


Pn lis 21, 2016 23:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 38  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL