Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Piekło 
Autor Wiadomość
Post Piekło
Opisem tego podforum jest: "Pismo Święte jako źródło ...".
Interesuje mnie zapoznanie się z listą cytatów z Biblii, które dotyczą Piekła; jego wieczności, definicji wieczności, tego że nie można Piekła opuścić.
Interesują mnie także fragmenty ze ST, gdzie jakiś prorok zapowiada, że już na zawsze ktoś będzie potępiony, bo czegoś-ktoś nie zrobił, a potem ten ktoś owe coś zrobił, i owe zawsze okazuje się tygodniem.

Pozdrawiam


Pn gru 18, 2006 11:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
Cytuj:
Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz - w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Mt 8:11-12

Cytuj:
A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga.
Ap 21:8

Cytuj:
A gdy wyjdą, ujrzą trupy ludzi, którzy się zbuntowali przeciwko Mnie: bo robak ich nie zginie, i nie zagaśnie ich ogień, i będą oni odrazą dla wszelkiej istoty żyjącej.
Iz 66:24

Cytuj:
A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.
Ap 14:11

Cytuj:
I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać".
Łk 16;24-26[/b]

Chcesz podważyć istnienie piekła?

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Pn gru 18, 2006 15:00
Zobacz profil
Post 
Nie, nie chcę.
Dusza po śmierci odrzucając Boga wie, że robi to czasowo lub na zawsze
Jeśli na zawsze, to wybiera Piekło. Ja się tylko zastanawiam, czy czasem po jakimś mi bliżej, może i ogromnym upływie czasu, Bóg taką duszę czymś zaskoczy. Ale istnienia Piekła nie podważam.


Pn gru 18, 2006 21:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL