Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 czy osoba która odrzuciła Chrystusa może się nawrócić??? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 15:20
Posty: 35
Post czy osoba która odrzuciła Chrystusa może się nawrócić???
Witam!
Nie wiem jak mam rozumieć ten fragment z pisma świętego:

"Nie można bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się współuczestnikami Ducha Świętego, zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, a jednak odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają go na pośmiewisko" (Hbr 6,4-6).

Czy człowiek, który kiedyś był wierzący,a potem odrzucił wiarę, może zostać zbawiony?W komentarzu do tego fragmentu jest napisane, że odrzucenie Chrystusa uniemożliwia nawrócenie z powodu braku odpowiedniej dyspozycji. Ja kiedyś odrzuciłam Chrystusa, czy to znaczy, że nie mogę się nawrócić?


Wt sty 30, 2007 16:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post Re: czy osoba która odrzuciła Chrystusa może się nawrócić???
doubtful napisał(a):
Ja kiedyś odrzuciłam Chrystusa, czy to znaczy, że nie mogę się nawrócić?

A co kryje się za sformułowaniem "kiedyś odrzuciłam Chrystusa"?
Bo może był to po prostu bunt wobec religii...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt sty 30, 2007 17:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 15:20
Posty: 35
Post 
Pisząc, że "odrzuciłam Chrystusa" chodziło mi o to, że najpierw oddaliłam się od Niego, a potem przestałam w Niego wierzyć.


Wt sty 30, 2007 17:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Ale Jezus powiedział, że "większa jest radość z jednego nawróconego grzeszniak, niż ze stu sprawiedliwych". Poza tym przypomnijmy sobie przypowieść o miłosiernym ojcu, który bezwarunkowo przyjmuje skruszonego syna


Wt sty 30, 2007 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Przypis w Biblii Tysiąclecia:
Hbr 6, 4 - Kościół potępił takie tłumaczenie tej "niemożliwości", jakoby Bóg czy Kościół nie mógł odpuścić grzechów popełnionych po chrzcie. Idzie tu o skutki duchowe odstępstwa od wiary: odrzucenie Chrystusa uniemożliwia nawrócenie, z powodu braku odpowiedniej dyspozycji.

Jeśli znowu wierzysz to znowu możesz się nawrócić - jesteś gotowa na odnowienie się ku nawróceniu :)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt sty 30, 2007 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 15:20
Posty: 35
Post 
Dzięki za odpowiedź :) Chociaż trochę to dziwne, że Kościół potępia to, co jest w Piśmie Świętym...No coż, chyba po prostu nie można brać niczego zbyt dosłownie.


Wt sty 30, 2007 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Doubtful, popełniasz błąd logiczny, bo nie można nawrócić się do Chrystusa, jednocześnie Go odrzucając.


Wt sty 30, 2007 18:32
Zobacz profil
Post 
No cóż, słowa pisma są jasne i nie widzę powodu, żeby znowu odpalać katarynkę "nie rozumiejmy dosłownie". Jeśli ktoś odpadł, a potem wrócił, to w myśl tego fragmentu albo nie zakosztował darów niebiańskich zanim odpadł, albo nie odpadł tak naprawdę, albo tak naprawdę nie wraca. W większości przypadków powrotów skłaniałbym się ku tej pierwszej wersji. Niektórzy głupcy porzucają chrześcijaństwo nawet go nie zakosztowawszy.


Wt sty 30, 2007 18:49
Post 
doubtful napisał(a):
Dzięki za odpowiedź :) Chociaż trochę to dziwne, że Kościół potępia to, co jest w Piśmie Świętym...No coż, chyba po prostu nie można brać niczego zbyt dosłownie.


Raczej swobodną interpretację, a nie tekst Pisma :)


Śr sty 31, 2007 0:01

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 18:38
Posty: 534
Post Re: czy osoba która odrzuciła Chrystusa może się nawrócić???
doubtful napisał(a):
Witam!
Nie wiem jak mam rozumieć ten fragment z pisma świętego:

"Nie można bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się współuczestnikami Ducha Świętego, zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, a jednak odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają go na pośmiewisko" (Hbr 6,4-6).

Czy człowiek, który kiedyś był wierzący,a potem odrzucił wiarę, może zostać zbawiony?W komentarzu do tego fragmentu jest napisane, że odrzucenie Chrystusa uniemożliwia nawrócenie z powodu braku odpowiedniej dyspozycji. Ja kiedyś odrzuciłam Chrystusa, czy to znaczy, że nie mogę się nawrócić?


ktoś kto odrzucił Chrystusa nie moze zostac zbawiony(dopóki sie nie nawróci)
oczywiscie nawrócic się mozesz.Kazdy moze sie nawócic chybaze świadomie odrzuca Chrystusa po dokladnym poznaniu prawdy

Biblia jasno o tym mówi że mozna się nawrócić.

_________________
(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.Jan 8:32


So lut 10, 2007 21:12
Zobacz profil
Post 
a czy osoba która odrzuciła głupote może znowu do niej powrócić ?

masz już odpowiedz na swoje pytanie


Śr mar 21, 2007 21:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Dla mnie odpowiedź wydaje się dość prosta.

Czy Bóg kiedykolwiek powiedział komuś, że nie będzie mógł się nawrócić, że jest skreślony i już potępiony :?: Nie.

Więc nawrócić się może każdy - do ostatniej chwili życia.

Inna rzecz - tego fragmentu nie kumam...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz mar 22, 2007 12:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
a czy osoba która odrzuciła głupote może znowu do niej powrócić ?

masz już odpowiedz na swoje pytanie

A cóż to za odpowiedź.
Cóż to wogóle za porównanie? Żadne


Pt mar 23, 2007 11:55
Zobacz profil
Post 
doubtful napisał(a):
"Nie można bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się współuczestnikami Ducha Świętego, zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, a jednak odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają go na pośmiewisko" (Hbr 6,4-6).


Ja bym to zinterpretował w szerszym kontekście. Jako odrzucenie Chrystusa całym swoim życiem, czyli jakby nienawrócenie się w ostatnich chwilach życia i tym samym niemożność nawrócenia się już po śmierci fizycznej. Oni jakby na zawsze "ukrzyżowali w sobie Syna Bożego" i nie ma już dla nich pomocy.


Pn mar 26, 2007 13:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Twierdzenie, że Bóg nie pozwala na nawrócenie osoby która raz tego Boga odrzuciła - nie ma sensu. Przeczy to Jego miłosierdziu - które nie jest jednorazowe, i trwa do momentu gdy człowiek staje przed Bożym sądem, po śmierci. Wtedy człowieka rozlicza. Ale dopóki człowiek żyje - ma szansę i możliwość, aby się nawrócić.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 27, 2007 9:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL