Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wiele skarg na obsceniczność Biblii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post 
Przepraszam, ale inaczej zaznaczyłem wytłuszczony druk. Szkoda, że nie ma funkcji edytowania tekstu i poprawy. Mam jednak nadzieję, że całość zostanie zrozumiana


Śr maja 23, 2007 8:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post 
LAF napisał(a):
Hackworth napisał(a):
Po prostu dawno temu lekarze stwierdzili, że przemoc źle wpływa na psychikę dziecka.

To prawda.
Jednakże inaczej działają obrazy, inaczej tekst.
Poza tym, skoro Bóg kazał spisać Biblię, to jej treść na pewno nie jest demoralizująca dla nikogo. Bóg dobrze zna psychikę ludzi.

Biblia ma wpływ na człowieka, ale tylko dobry.
Hebrajczyków 4:12
Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca.


Śr maja 23, 2007 22:34
Zobacz profil
Post 
Moi drodzy-
posty nie na temat oraz zawierające uwagi pod adresem rozmówcy zostały wycięte w całości . Ten sam los spotka kolejne w tym typie :?


Cz maja 24, 2007 20:26
Post 
Cytuj:
Poza tym, skoro Bóg kazał spisać Biblię, to jej treść na pewno nie jest demoralizująca dla nikogo. Bóg dobrze zna psychikę ludzi.

Właściwie jest tak.
Osoby, które wytykają brutalność Biblii celowo pomijają pewien - istotny - fakt.
Biblia w wersji pełnej (jeśli w ogóle można tak to nazwać) nie jest przeznaczona dla dzieci.
Dzieci jej nie czytają z tego prostego powodu, iż jej język jest dla tak młodego czytelnika kompletnie niestrawny.
Mi samemu ciężko było przebrnąć przez niektóre jej fragmenty.
W związku z powyższym, twierdzenie, iż Biblia jest szkodliwa na psychikę dziecka, jest co najmniej nietrafione (celowo zresztą)
Opracowania Biblii dla dzieci są pozbawione jakichkolwiek drastycznych opisów, lub scen które mogłyby wprawić młodego czytelnika w zakłopotanie.
Reasumując, cały ten zgiełk, jest sztuczny i tworzony na wiadome potrzeby.


Pt cze 01, 2007 19:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2007 9:00
Posty: 39
Post 
po za tym Biblia nie ma zatajać pewnych spraw. Ona pokazuje prawde. prawdziwych ludzi z prawdziwymi problemami, prawdziwymi wojnami itd. nie oszukuje, nie jest też pisana pod publiczke tylko dla jednego typu odbiorców, ale jest do każdego...
przecież człowiek wcale nie jest taki idealny... dlaczego więc Biblia ma takiego go pokazywac?
Św. Paweł pisząc o sobie w jednym z listów nawypisywał takich przekleństw i wólgaryzmów, że dzisiejsza łacina podwórkowa jest nawet na to za uboga... Faktem jest, że nie zostało to poprawnie przetłumaczone na jezyk Polski, ale w oryginale to naprawde prezekleństwa!


N cze 03, 2007 11:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37
Posty: 589
Post 
brevis napisał(a):
Św. Paweł pisząc o sobie w jednym z listów nawypisywał takich przekleństw i wólgaryzmów, że dzisiejsza łacina podwórkowa jest nawet na to za uboga... Faktem jest, że nie zostało to poprawnie przetłumaczone na jezyk Polski, ale w oryginale to naprawde prezekleństwa!


O który list i fragment chodzi? Chętnie sprawdzę sobie w różnych przekładach. ;-)

_________________
Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale MOCY, MIŁOŚCI i trzeźwego MYŚLENIA (2Tm 1,7)

Moje blogi: Świat Czytników, VrooBlog, Blog Biblijny (zawieszony). Moje strony: porównywarka polskich e-booków


Pn cze 04, 2007 15:06
Zobacz profil
Post 
wienym czytanie bibli
a tym bardziej branie wszystkiego dosłownie
nie jest potrzebne

trzeba pójśc do Kościoła i tam posłuchać
a nie samemu coś zmyslać


Cz cze 14, 2007 21:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37
Posty: 589
Post 
Wierzysz napisał(a):
wienym czytanie bibli
a tym bardziej branie wszystkiego dosłownie
nie jest potrzebne


Heh, to mi przypomina zdanie, które w 1948 wygłosił znany poeta, Paul Claudel: "Szacunek katolików do Pisma Świętego nie ma granic: okazuje się on jednak głównie w tym, że stoją oni od Biblii z daleka".

_________________
Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale MOCY, MIŁOŚCI i trzeźwego MYŚLENIA (2Tm 1,7)

Moje blogi: Świat Czytników, VrooBlog, Blog Biblijny (zawieszony). Moje strony: porównywarka polskich e-booków


Cz cze 14, 2007 22:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL