Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Proroctwa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 31, 2004 6:55
Posty: 22
Post Proroctwa
Witam! Chciałbym zapytać czy waszym zdaniem proroctwa zapisane w bibli odnoszą się do dzisiejszych czasów? Proroctwo Daniela i widzenie św.Jana. Ja sam chciałem się wypowiedzieć na ten temat ale wstrętnie mój topic został skasowany*

* Ciekawe dlaczego...

_________________
8.Ich ziema jest pełna bożków, kłaniają się dziełu swoich rąk, temu, co uczyniły ich palce.9.I tak poniżył się człowiek, i spodlał rodzaj ludzki:Ty im nie przebaczysz(Iz.2)


Pn sie 09, 2004 8:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lip 08, 2006 13:00
Posty: 1
Post 
witaj TaaVi,

na samym końcu księgi Daniela, w 12.rozdziale można przeczytać jak gdyby podsumowanie wszystkich proroctw związanych na "czas ostateczny", który, oczywiście, jest związany z naszymi czasami.
Podobnie jest z księgą Objawienia, która jest jak gdyby nowotestamentowym odzwierciedleniem księgi Daniela ze Starego Testamentu.
Obecnie na świecie jest całe mnóstwo przeróżnych wykładni odnośnie tego, czy tamtego proroctwa. Prawie każda społeczność, kościół, denominacja ma swoją interpretację i jej się trzyma i naucza. Warto przypomnieć sobie słowa spisane przez apostoła Piotra w jego drugim liście 2P1:20, gdzie napisał, iż "wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi". Tak więc też miejmy na uwadzę to, iż prawdziwa wykładnia (interpretacja) jakiegoś proroctwa może wyjść tylko z nieba od Boga. Aby zrozumieć proroctwa należy modlić się o mądrość i o zrozumienie tego, czy tamtego a łaskawy Ojciec w niebie z pewnością wysłucha naszych modlitw.

pozdrawiam
Adam Golebiewski


So lip 08, 2006 23:12
Zobacz profil YIM WWW
Post 
Cytuj:
Witam! Chciałbym zapytać czy waszym zdaniem proroctwa zapisane w bibli odnoszą się do dzisiejszych czasów?

Według mnie proroctwa mogą się odnosić do każdych czasów, trzeba je tylko umiejętnie interpretować. Dobrym przykładem (a raczej złym przykładem interpretacji) są chociażby ewangelie, mówiące o cudownych narodzinach Jezusa w Betlejem. Wszystko ładnie się zgadza z proroctwami, szkoda tylko, że z faktami historycznymi już nie bardzo. Jeżeli więc chcemy mieć dobre proroctwo, lepiej za wczasu wszystko dobrze sprawdzić i "dopasować" żeby potem nie wyszły nam jakieś nieścisłości :D


Pt lip 21, 2006 16:43
Post 
Rita napisał(a):
Cytuj:
Witam! Chciałbym zapytać czy waszym zdaniem proroctwa zapisane w bibli odnoszą się do dzisiejszych czasów?

Według mnie proroctwa mogą się odnosić do każdych czasów, trzeba je tylko umiejętnie interpretować. Dobrym przykładem (a raczej złym przykładem interpretacji) są chociażby ewangelie, mówiące o cudownych narodzinach Jezusa w Betlejem. Wszystko ładnie się zgadza z proroctwami, szkoda tylko, że z faktami historycznymi już nie bardzo. Jeżeli więc chcemy mieć dobre proroctwo, lepiej za wczasu wszystko dobrze sprawdzić i "dopasować" żeby potem nie wyszły nam jakieś nieścisłości :D


Historyczny fakt to nie jest?? Poczytaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jezus#Historiografia


Pt lip 21, 2006 17:46
Post 
To ma zakwestionować to co powiedziałam? Raczej potwierdza, że narodziny Jezusa są nieprecyzyjnie umieszczone w czasie prze ewangelistów (a raczej dopasowane do proroctwa jakoby mesjasz miał pochodzić z Betlejem). Po prostu (tak jak jest to opisane w podanym linku) okoliczności narodzin Jezusa są "lekko" naciągane.


Pt lip 21, 2006 18:16
Post 
Ja oczywiście nie kwestionuję samych narodzin Jezusa. Kwestionuję jedynie opisane okoliczności towarzyszące, jak choćby absurdalną wycieczkę Józefa z ciężarną Maryją do oddalonego o ponad 100km miasteczka.


Pt lip 21, 2006 18:18

Dołączył(a): N cze 25, 2006 11:10
Posty: 129
Post 
Gdzybym wam teraz powiedział kim jest bibijna bestia to pewnie byscie mnie wzieli za niezle pokreconego:)


Wt wrz 12, 2006 10:30
Zobacz profil
Post 
Oczywiście że się odnoszą. Do obecnych czasów, do czasów wczesnochrześcijańskich i do średniowiecza. Apokalipsa opisuje całe dzieje Kościoła w końcu.


Wt wrz 12, 2006 13:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 19, 2007 14:55
Posty: 185
Post 
A ja mam jedno pytanie co do proroctw, dlaczego Jezus zapowiadając czasy ostateczne i sądny dzień i te sprawy tak często zaznaczał że nie minie to pokolenie nim się to wydarzy, albo że to się zdarzy jeszcze za życia jego słuchaczy?

_________________
Obrazek
AWWWWM-num-num-num-num!


Pn sty 22, 2007 0:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37
Posty: 589
Post 
To się interpretuje dwojako.
1. Że nie przeminie to pokolenie - do upadku Jerozolimy i rozproszeniu narodu wybranego.
2. Albo że pokolenie traktować należy metaforycznie jako cały kościół od czasów Jezusa. Dla mnie to trochę naciągane. :)


Pn sty 22, 2007 9:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL