Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Tekst o narodzeniu Jezusa - jak brzmi i gdzie do znaleść ... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 17:27
Posty: 2
Post Tekst o narodzeniu Jezusa - jak brzmi i gdzie do znaleść ...
Witam !
Jutro w większości szkół są Wigilie klasowe... Ja mam przeczytać tekst przed całą klasą z Bilbii o Narodzeniu Jezusa w Betlejem. Jedynym problemem jest to, ze nie wiem jak ten tekst brzmi (nie mam go całego) i nie wiem gdzie i w którym rozdziale szukać. Proszę o pomoc :)


Cz gru 20, 2007 18:29
Zobacz profil
Post 
Ewangelia wedlug sw. Lukasza 2,1- 7

Ewangelia wedlug sw. Matusza 1,18-25


Cz gru 20, 2007 18:49

Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 17:27
Posty: 2
Post 
Czyli dokładnie to ?

Cytuj:
(1) W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. (2) Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. (3) Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. (4) Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, (5) żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. (6) Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. (7) Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.


to

Cytuj:
(1) Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy (2) i pytali: Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon . (3) Skoro to usłyszał król Herod, przeraził się, a z nim cała Jerozolima. (4) Zebrał więc wszystkich arcykapłanów i uczonych ludu i wypytywał ich, gdzie ma się narodzić Mesjasz. (5) Ci mu odpowiedzieli: W Betlejem judzkim, bo tak napisał Prorok: (6) A ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy, albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem ludu mego, Izraela. (7) Wtedy Herod przywołał potajemnie Mędrców i wypytał ich dokładnie o czas ukazania się gwiazdy.


? Bardzo prosze o odpowiedz ;)


Cz gru 20, 2007 20:11
Zobacz profil
Post 
Ewangelia wg. sw.Lukasza - wkleilas fragment poprawny, nosi on tytul "Narodzenie Jezusa".

Ewangelia wg. sw Mateusz - wkleilas tekst noszacy tytul "Medrcy ze wschodu" 2,1-7,
a o "Narodzeniu Jezusa" mowi
fragment 1, 18- 25, zaczyna sie on tak - "Z narodzeniem Jezusa Chrystusa bylo tak. Po zaslubinach Matki Jego, Maryi z Jozefem...."


Cz gru 20, 2007 22:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL