Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Gdzie w biblii sa watki o homoseksualiżmie. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 17, 2007 13:14
Posty: 14
Post Gdzie w biblii sa watki o homoseksualiżmie.
Cześć interesuje mnie gdzie w Biblii można znaleźć wątki i motywy dotyczące homoseksualizmu.Czy może ktoś mi pomóc i podać mi księgi i wersety. Z góry dziękuję.


So gru 29, 2007 2:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Narazie tyle - to z Nowego Testamentu:
"Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie." [Rz 1, 27]

Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. [1 Kor 6, 9-10]

Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone4, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono. [1 Tm 1, 11]


So gru 29, 2007 3:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
„Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli” (Kpł 20,13)
Ale chrześcijanie jak mi się zdaje nie muszą przestrzegać ST... a w każdym razie zwykle go nie przestrzegają, jak humorystycznie pokazuje krążący po sieci "An Open Letter to Dr. Laura Schlessinger"...
http://watchtower.org.pl/forum/index.ph ... st&p=29516

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


So gru 29, 2007 11:55
Zobacz profil
Post 
Zniszczenie Sodomy i Gomory - Rdz 19,1-11.


So gru 29, 2007 12:02

Dołączył(a): Pn gru 17, 2007 13:14
Posty: 14
Post 
Dzięki za cytaty, bo szukałem i jakoś mi nie wychodziło.


So gru 29, 2007 18:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL