Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Proszę o komentarz 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sty 19, 2008 17:56
Posty: 1
Post Proszę o komentarz
Witam, jestem tutaj pierwszy raz, ogólnie jeszcze na żadnym katolickim forum się nie logowałem, ale mam pewien dylemat i mam nadzięję, że uzyskam jakieś konkretne wyjaśnienie. Chodzi mi mianowicie o słowa zawarte w Księdze Wyjścia, oto one
Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

Napiszcie proszę jak to się ma do wszelkiego rodzaju obrazów ludzi, którzy zostali świętymi, których beatyfikował papież, którym teraz kłaniają się ludzie. Przecież jest wyraźnie napisane Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Czy taka postawa nie jest sprzeczna z tymi słowami, mi się wydaje, że tak.

Proszę o komentarz :-D


So sty 19, 2008 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
1.Nie obowiązują nas,chrześcijan przepisy Prawa lecz mamy nowe przykazanie dane przez Jezusa
2.Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego-skoro Bóg objawil się nam w swoim obrazie to znaczy,że możemy Go naśladować
3.Święci to wybitne postacie,w ktorych Bog jest wszystkim.Za św.Pawlem-to nie ja żyję,lecz żyje we mnie Chrystus.Są przebóstwieni i nie ma w nich ziemskiego 'starego' czlowieka lecz wyłącznie Chrystus-Bog.Są Jego dzielem.W ten sposób oddajemy chwalę Bogu poprzez Jego doskonale dziela.

Niestety różnej maści niedouczeni i nie rozumiejący doglębnie PŚ protestanci i ŚJ atakują prawdziwy Kościół i ośmieszają się w ten sposob.
Warto rónież zauważyć,że KRK postępuje zgodnie z Tradycją polecaną w NT,ponieważ nawet konkurencyjny i niekiedy historycznie wrogi Kościoł Prawosławny również czci świętych i wykonuje ich wizerunki.A gdyby chcial się zupelnie odciąć od Tradycji i zarzucić KRK nieprawidlowość to mogłby tego nie robić.Tak więc nawet historia potwierdza słuszność oddawania czci świętym.
:razz:


So sty 19, 2008 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
witaj na swoim pierwszym forum katolickim :)

zapraszam do korzystania z opcji "szukaj" - w pasku na górze

ten temat był poruszany tu:
viewtopic.php?t=7682
viewtopic.php?t=1171
viewtopic.php?t=1353
viewtopic.php?t=2817
viewtopic.php?t=4030

gdyby po przeczytaniu podanych tam argumentów coś jeszcze było dla Ciebie niejasne, kontynuuj w którymś z podanych wyżej wątków :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


So sty 19, 2008 19:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL