Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pytania z ewangelii świętego Mateusza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 04, 2008 9:41
Posty: 2
Post Pytania z ewangelii świętego Mateusza
Mam prośbę, ponieważ 1 marca wyjeżdżam na konkurs z ewangelii św. Mateusza prosiłbym bardziej doświadczonych ode mnie o sporządzenie listy pytań. Bardzo proszę. :oops:


Pn lut 04, 2008 10:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Raczysz żartować?


Wt lut 05, 2008 23:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 04, 2008 9:41
Posty: 2
Post 
nie


Śr lut 06, 2008 14:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Nie, żebym miał niewyparzony język, ale nie ma czegoś takiego, jak w temacie:"ewangelia św.Mateusza" :o
Jest jedna i jedyna Dobra Nowina, tak jak jeden jedyny jest Jezus, który ową Ewangelię nam przekazał :)
Są natomiast spisane i podane w Biblii cztery "sposoby" przekazu Dobrej Nowiny i dlatego jest Ewangelia WEDŁUG św. Mateusza,Ewangelia WEDŁUG św.Marka, Ewangelia WEDŁUG św.Łukasza i Ewangelia WEDŁUG św.Jana.
To ten sam Jezus widziany oczyma innych osób.
Można by obrazowo powiedzieć, że jeśli stanąłbyś pośrodku np. pokoju i w każdym rogu postawił obserwatora, ich obserwacje Twojej osoby byłyby różne,jednak dotyczyłyby tylko i wyłącznie Ciebie :)
Sprawa następna:
Nie będę sie wymądrzał, tylko zacytuję:
"Tradycja wczesnochrześcijańska, której świadectwa najstarsze sięgają czasów Papiasza(I/II wiek),przypisuje autorstwo pierwszej Ewangelii Mateuszowi, jednemu z dwunastu Apostołów.
I choć sam Papiasz mówił jedynie o "mowach(logia) Jezusa", spisanych w języku hebrajskim przez Mateusza, to jednak wiadomo, że nie wyklucza on z Mateuszowego dzieła również relacji o czynach Jezusa".(Wstęp do Ewangelii wg św.Mateusza, Biblia Tysiąclecia-wyd.Pallotinum,1971)
Z powyższego cytatu wynika, przynajmniej dla mnie, że jestem ciemny jak przysłowiowa tabaka w rogu :D
No, bo kim był Papiasz, dlaczego w języku hebrajskim była pisana,co to Tradycja ?
Im dalej w las, tym więcej drzew :D
Nie chcę Ciebie zniechęcać, chcę jedynie uświadomić, że trzeba posiadać ogromna wiedzę chociażby w tym zakresie, aby móc odpowiedzieć na różnego rodzaju zadawane pytania :)
Jedno z takich pytań może brzmieć: skąd wiadomo, jakie mieli imiona Trzej Mędrcy? A przecież św. Mateusz prawie na początku już opisuje Narodzenie Jezusa.
Kolejnym pytaniem może być: Mędrcy szli za Gwiazdą, którą ujrzeli na Wschodzie, wiec jak to? Skoro przyszli ze Wschodu, to Gwiazda powinna być na Zachodzie,chyba,że okrążyli cały świat :)
Na tym polegają wszelkie konkursy, ze nie znasz pytań tam stawianych, albowiem tam potrzebna jest Twoja wiedza.
Dlatego niemożliwe jest napisanie owych pytań, o które prosisz.
Słusznie Moderator zapytał, czy to żart :)
W związku z powyższym, zabieraj sie do pracy- czyli czytania tekstu Ewangelii według św. Mateusza, aby znać odpowiedzi choć na część pytań.
A zapewniam, że czym bardziej chce sie znaleźć odpowiedzi, tym więcej pojawia sie nowych pytań :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia na konkursie z Ewangelii według św. Mateusza
:)
I tak na koniec...Gdyby nawet jakieś pytania napisać, to w razie Twego niepowodzenia zrzucisz winę na nas, bo nie było takiego pytania ?
Do czytania zatem i proś o pomoc Ducha Świętego:)
Bez Niego ani rusz :)

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


Śr lut 06, 2008 15:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL