Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 modlitwa o wiare 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 15, 2008 13:49
Posty: 3
Post modlitwa o wiare
w ktorym miejscu pisma sw jest napisane ze jezeli bedziemy modlic sie o wiare to bedzie nam to dane


So mar 15, 2008 15:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Np. w liście św. Jakuba.


So mar 15, 2008 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 15, 2008 13:49
Posty: 3
Post 
dziekuje za informacje, dopiero teraz zauwazylam jaki to jest obszerny temat, kilka lat temu uslyschalam te slowa na kazaniu w kosciele, odnalazlam w Pismie Sw i czesto w swojej modlitwie powolywalam sie na nie ale teraz nie wiem gdzie to pisze, chodzi doslownie o to ze jezeli bedziemy prosic o wiare nie o rzeczy przyziemne to otrzymamy ja


So mar 15, 2008 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
Jezus jest sprawcą i dokończycilem naszej wiary, Basiu wiara przychodzi z czytania Słowa Bożego, nalezy prosić Jezusa o wiarę, a otrzymamy ją - pozdrawiam:)

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


N kwi 06, 2008 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 15, 2008 13:49
Posty: 3
Post 
tak, dziekuje,
dodam cos do tego:"Laska bowiem jestescie zbawieni przez wiare. a to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:nie z uczynkow, aby sie nikt nie chlubil" Ef 2,8-9
co jest jednak gdy prosimy o wiare dla innych, ktorzy nie czytaja Slowa Bozego?[/b]


N kwi 06, 2008 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
im ogłoś Ewangelie Jezusa i módl się za nich:)

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


N maja 25, 2008 0:53
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post 
b_asia napisał(a):
tak, dziekuje,
dodam cos do tego:"Laska bowiem jestescie zbawieni przez wiare. a to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:nie z uczynkow, aby sie nikt nie chlubil" Ef 2,8-9
co jest jednak gdy prosimy o wiare dla innych, ktorzy nie czytaja Slowa Bozego?[/b]

Samo to, ze prosisz o wiarę dla innych, jest pięknym świadectwem o Tobie samej. Masz na względzie dobro innej osoby a zatem chcesz dawać. "Dz 20:35
35. We wszystkim pokazałem wam, że tak pracując trzeba wspierać słabych i pamiętać o słowach Pana Jezusa, który powiedział: Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu."

(BT)

Cytuj:
co jest jednak gdy prosimy o wiare dla innych, ktorzy nie czytaja Slowa Bozego?

Myślę, że ten werset (jeden z wielu odnośnie modlitwy), jest odpowiedzią dla Ciebie:
"1 Ptr 3:12. Oczy bowiem Pana na sprawiedliwych [są zwrócone], a Jego uszy na ich prośby; oblicze zaś Pana przeciwko tym, którzy źle czynią.
(BT)
Jeżeli prosisz i bardzo Ci na tym zależy , to czyń to nadal a Bóg w stosownym czasie, jeżeli w Jego oczach będzie to właściwe, odpowiednio zadziała.

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


Pn maja 26, 2008 8:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 09, 2007 13:55
Posty: 387
Post 
"Modlitwa o wiarę" to kompletny absurd, pojęcie wewnętrznie sprzeczne. Aby sie modlić trzeba już uprzednio wierzyć więc nie trzeba się modlić.
Chyba że chodzi np. o "modlitwę o silniejszą wiarę"? Wtedy to co innego.

_________________
„Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky”


Cz maja 29, 2008 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
W świetle tego co powiedział Klebestift, a z czym się zgadzam, co powiecie na taką modlitwę agnostyka:

"Boże, jeśli jesteś, pozwól mi w to uwierzyć"

Czy to ma według wierzących sens?


Cz maja 29, 2008 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post 
niktszczególny napisał(a):
W świetle tego co powiedział Klebestift, a z czym się zgadzam, co powiecie na taką modlitwę agnostyka:

"Boże, jeśli jesteś, pozwól mi w to uwierzyć"

Czy to ma według wierzących sens?


Według mnie ma to sens a nawet jest to pierwsze z działań osoby mającej potrzeby duchowe. Jeżeli osoba zastanawiająca sie szczerze nad życiem, dziełem stwórczym widzianym dookoła, widzi, że to wszystko nie mogło powstać samoczynnie, że musi mieć swego inteligentnego Stwórcę - powinna nawet prosić o Jego poznanie. Wiara właśnie jest budowana poprzez poznawanie. Skoro już ktoś zdobywa sie na proszenie o to, to wspaniały poczatek zacieśniania więzi z Bogiem.

Jk 1:5
5. Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma.
(BT)

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


So maja 31, 2008 7:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL