Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:12



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
 BIBLIJNE ZBAWIENIE 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post BIBLIJNE ZBAWIENIE
1. Grzech:

List do Rzymian 3:23: "Albowiem wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej".

List do Rzymian 3:10: "Nie ma ani jednego sprawiedliwego".

Księga Izajasza 59:2: "Lecz wasze winy wykopały przepaść między wami a waszym Bogiem; wasze grzechy zasłoniły Mu oblicze przed wami tak, iż was nie słucha".

List do Rzymian 6:23: "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć".



2. Ewangelia:

Ewangelia według Jana 3:16: "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby wszelki, który weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny".

List do Efezjan 2:8-9: "Albowiem łaską zbawieni jesteśmy przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar, nie z uczynków, aby się kto nie chlubił".

List do Rzymian 6:23: "...darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym".

List do Rzymian 5:8: "Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł".

List do Efezjan 1:7: "Mamy odkupienie przez krew Jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski Jego".

1 List Jana 5:11-12: "Żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu Jego. Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota".


3. Praktyczne wskazówki:

List do Rzymian 10:9: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził Go z martwych, zbawiony będziesz".

1 List Jana 1:9: "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości".


a) Jeśli chcesz wyznać Jezusa Chrystusa Swoim Panem i Zbawicielem, możesz to zrobić, uklęknij i pomódl sie na głos (przykładowa modlitwa):

"Panie Jezu, wyznaję że jestem grzesznikiem/na, proszę przebacz moje grzechy i oczyść z nich moje serce. Otwieram Ci drzwi mojego życia i zapraszam Cię jako swego Zbawiciela i Pana. Krew Twoja Panie Jezu oczyszcza mnie z wszelkiego grzechu. Dziękuję, że przebaczyłeś moje grzechy. Proszę o Twoją kontrolę nad moim życiem. Uczyń mnie takim/ą jakim/ą pragniesz abym był/a. Amen".

b) Gdy zgrzeszysz, każdy grzech od razu wyznaj Bogu, a On odpuści Twoje grzechy (przykładowa modlitwa):

"Panie Jezu wyznaję przed Tobą wszystkie swoje grzechy: (wymieniasz), oraz te których nie pamiętam. Ja odpuszczam wszytkim, którzy mnie w jakikolwiek sposób zranili lub skrzywdzili. Proszę Cię oczyść mnie Twoją świętą krwią z moich grzechów. Amen. Dzięki Ci Panie Jezu za oczyszczenie i obmycie mnie z grzechów Twoją świętą Krwią którą przelałeś za mnie na Golgocie! Amen".

On zawsze nam przebaczy i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. Następnie staraj się całkowicie odwrócić od grzechu ( pokutuj z grzechu).

c) Ochrzcij się:

Dzieje Apostolskie 2:38: "Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego".

Dzieje Apostolskie 2:37-38: "Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: Cóż mamy czynić, bracia? - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów. Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego".

Dzieje Apostolskie: 22:16: "Dlaczego teraz zwlekasz? Ochrzcij się i obmyj z twoich grzechów, wzywając Jego imienia!"

Ewangelia według Marka 16:16: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony".

List do Rzymian 6:3-11: "Czy nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni? Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili. Bo jeśli wrośliśmy w podobieństwo jego śmierci, wrośniemy również w podobieństwo jego zmartwychwstania, wiedząc to, że nasz stary człowiek został wespół z nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, byśmy już nadal nie służyli grzechowi; kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu. Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy, wiedząc, że zmartwychwzbudzony Chrystus już nie umiera, śmierć nad nim już nie panuje. Umarłszy bowiem, dla grzechu raz na zawsze umarł, a żyjąc, żyje dla Boga. Podobnie i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym".

d) Czytaj Biblię:

Przypowieści Salomona 4:20-22 "Synu mój, zwróć uwagę na moje słowa; nakłoń ucha do moich mów! Nie spuszczaj ich z oczu, zachowaj je w głębi serca, bo są życiem dla tych, którzy je znajdują, i lekarstwem dla całego ich ciała".

Ewangelia według Mateusza 4:4: "Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych".

Słowo Boże jest pokarmem dla Twojego ducha, jest lekarstwem dla Twojego ciała i duszy.

Naucz się czytać Słowo Boże w połączeniu z modlitwą. Poświęć na to minimum 30 minut dziennie. W trakcie czytania odpowiadaj Panu modlitwą. Ucz się modlić słowami, które czytasz. Raduj się Panem.


Tylko Jezus jest Zbawicielem

pozdrawiam

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


Pt mar 21, 2008 0:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: BIBLIJNE ZBAWIENIE
Masa napisał(a):

3. Praktyczne wskazówki:



A to już twoja interprtacja, a więc tradycja, nie Biblia. Być może oparta na Biblii, każdy tak twierdzi, ale jednak tradycja. A że jesteś człowiekiem, do w dodatku ludzka tradycja.


Pt mar 21, 2008 9:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
:o

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


Pt mar 21, 2008 15:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
jesli napisałem coś na podstawie Biblii - to jest to Boży nakaz, a nie tradycja ludzka.

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


Pt mar 21, 2008 15:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
KK przecież też utrzymuje, iż cała Tradycja, którą uznaje opiera się na Biblii. Tradycja wg KK to przeciez nic innego jak interpretacja, zastosowanie, Słowa Bożego zawartego w Biblii. Można się z nią zgadzać lub nie, przypisywać interpretacji i zastosowaniu Biblii różną rolę, uznawać za normatywną lub nie.

Każdy się przyznaje do tego, że pisze na podstawie Biblii. Jeżeli jednak coś napiszę na podstawie Biblii to jest to moje pisanie na podstawie Biblii, a nie nakaz Boga. Jedyne jakie znam roszczenie do tego, aby ludzkie słowa (choćby na podstawie Biblii wypowiedziane lub napisane) miały wartość nakazu Bożego, to roszczenie biskupa rzymskiego. Teraz widzę, że taką sama rolę przypisujesz sobie.... Biskup rzymski musi przynajmniej spełnic kilka warunków (o ktore nie jest tak mu łatwo) aby katolicy mieli to uznawać za "nakaz Bozy". A ty chcesz ot tak sobie....


Pt mar 21, 2008 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
Tradycja KK no pomieszanie prawdy z fałszem niestety... nie najeżdżam na katolików, smuci mnie tylko to jak wielu ludzi jest zwiedzonych...

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


Pt mar 21, 2008 19:19
Zobacz profil
Post 
A do jakiego kościoła nalezysz ?? Bo raczej katolikiem , prawosławnym oraz Luteraniem nie jesteś .


So mar 22, 2008 13:10

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
nie należę do żadnej denominacji, jestem byłym katolikiem, a czemu pytasz?

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


N mar 23, 2008 0:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
To raczej Biblia jest zapisem jakiejś części Tradycji, dlatego Tradycja przez duże T jest równoprsawnym źródłem wiary. Chyba wszyscy wiemy że nie od razu wszystko zostąło spisane, a zatem musiała być wpierw jakaś ->Tradycja<- ustna.

A teraz pytanie praktyczne - nad czym tutaj mamy dyskutować?


N mar 23, 2008 2:34
Zobacz profil
Post 
poprostu pytam !! Bo znam troche protestantów i prawosławnych i chciałem wiedziec czy reprezentujesz jakiś konkretny Kościół. Ale nie należysz w sensie oficjalnie czy generalnie gdzieś chodzić np na wieczerze?

Co do Bibli ja jednak wierze że to Słowo Boga napisane przez ludzi pod natchnieniem Ducha św ale w Bibli sa błędy ;p np w jednej Ewangelii Jezus przemawia na górze a w innej u podnuża góry ;p wiadomo że fakt mało wazny ale różnica jest. Myśle że te główne prawdy wiary zostały nam przekazane .


N mar 23, 2008 13:22

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
ok

ja zaś jestem pewien i wierzę że Biblia od początku do końca (66 ksiąg) jest nieomylnym Słowem Bożym.

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


N mar 23, 2008 15:59
Zobacz profil
Post 
A kto mówi że Biblia nie jest Słowem Bożym ?


N mar 23, 2008 19:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL