Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 dlaczego gdzie dwóch albo trzech? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
krystianman napisał(a):
prawdziwa wspolnote buduja ludzie - przyjaciele, znajomi, rodzina, ktorzy czuja więź i gromadza sie w imie Boga, rozmawiaja i modla sie tez.


Wiesz na grillu w ogródku może tak. Odczuwamy sobie więż, miło spedzamy czas rozmawiamy, a i bywa że modlimy się też (jak ładnie piszesz).
W zborze zasadniczo się modlimy, a jesli coś odczuwamy to owszem, ewentulnie też, to bardzo dobrze. Natomiast na pewno nie jest to ani celem, ani warunkiem, ani podstawą. Może na herbatce po nabożeństwie, jak kto ma czas i ochotę.
Jezeli chodzi o Kościół - wspólnotę to prawdziwą wspólnotę buduje Bóg - przez zwiastowanie ewangelii w słowach i sakramencie, a nie ludzie zaspokający swe potrzeby odczuwania.


Pn mar 31, 2008 17:29
Zobacz profil
Post 
krystianman kiedy ja sie gromadze ze wspolnotą parafialną to dla mnie ważniejsze jest po co ja ide na msze św. Czy po to żeby czuć jakieś szczególne uczucie z innymi czy z miłosci do Boga żeby GO wielbić ? Spotykamy sie na wspólnej wieczerzy , wspolnie się modlimy. Prawdą jest że w mały grupach może to wygląda ładniej . Jeżeli wsi jest założmy 95% katolików ( nie wiem ile dokladnie ale podaje dla przykłądu) a idze na msze św 70% to trudno o małą grupe przy jednym kościele . Wiec jesli mamy 1000osób to do kościoła przyjdzie 700 ( przykładowo) Trudno żebym czuł super relacje z 700 osobami. Co nie znaczy że pewnie jakąś częśc znam dobrze .

A co jest fajnego we mszy św ? Np jak ksiadz zbiera pieniądze na hospicjum i ludzie z chcęcia wkładają pieniążki i przejmują sie tym problemem, jak czynią znak pokoju i podają sobie ręce , uśmiechają sie i mówią niech bedzie pokój między nami, jak idziemy do komuni św, wspólnie śpiewamy.

Dla mnie jednak w tym wszystkim ważny jest Chrystus. I staram sie maksymalnie skupić aby modlitwa była pełna.


Pn mar 31, 2008 18:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL