Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 26, 2024 8:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Uczyńmy człowieka na Nasz obraz podobnego Nam... 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
On napisał(a):
Wykaż, że apostołowie mieli różne doktryny to pogadamy.
:razz:


Dz 15:2-15 Br „Gdy w związku z tym doszło do niemałych sporów i nieporozumień między nimi a Pawłem i Barnabą, powzięto ostatecznie decyzję, że Paweł, Barnaba i jeszcze kilku spośród nich uda się w sprawie tego sporu do Jerozolimy, by spotkać się tam z apostołami i starszymi.

róznili sie w tak waznych sprawach jak obrzezanie

. 12 Bo zanim przybyli niektórzy od Jakuba, jadał z ludźmi z narodów, ale gdy oni przybyli, zaczął się odsuwać i oddzielać, bojąc się tych z klasy obrzezanych. 13 Również pozostali Żydzi przyłączyli się do niego w tym udawaniu, tak iż nawet Barnabas został z nimi wciągnięty w to ich udawanie. 14 

różnili sie w tym z kim mogą przebywać jako żydzi

Mt 24:3-8 Br „A kiedy usiadł na Górze Oliwnej, przyszli uczniowie i pytali Go na osobności: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak Twojego przyjścia oraz końca świata?(4) A Jezus odpowiedział: Uważajcie, żeby was ktoś nie oszukał.(5) Przyjdzie bowiem wielu, [rzekomo] w imię moje, i będzie mówić: Ja jestem Mesjaszem. I uwiodą wiele ludzi.(6) Będziecie również słyszeli o wojnach i o wieściach z wojen. Nie dajcie się tym zastraszyć. To musi co prawda nastąpić, ale nie będzie jeszcze oznaczać końca.(7) Naród stanie przeciwko narodowi, a królestwo przeciwko królestwu. Tu i ówdzie zapanuje głód i zaraza i zdarzą się trzęsienia ziemi.(8) Ale wszystko to - to dopiero początek boleści.”

a nawet myśleli że koniec nastąpi za ich życia.
a Jezus im nie powiedział że to dopiero za parę tysięcy lat .

mówi nawet żeby uważali bo ktoś ich może oszukać
tak jakby koniec miał nastać tuz tuz jeszcze za ich zycia


a koniec jak nie nastąpił tak nie nastąpił.
jeśli sam Jezus mówił takie rzeczy to co maja zrobić biedni ludzie ?
też mówią o końcu świata i się tez mylą.bo o tym nie wie nikt tylko Ojciec

ale skoro Jezus mógł tak mówić to ludzie tez chyba mogą zapowiadać rożne rzeczy


So wrz 27, 2008 23:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
doktryna religijna – zespół wierzeń, wskazań dogmatycznych i moralnych oraz zasad liturgicznych, np. doktryna islamu, protestancka, katolicka. W Kościele katolickim przedstawiana przez papieży w formie encyklik. Zespół tych poglądów określa się jako społeczną doktrynę (naukę) Kościoła;

Pewne różnice które pokazaleś będące u wiernych nie są różnicami doktrynalnymi lecz wynikającymi z niewiedzy lub niezrozumienia.
:razz:


N wrz 28, 2008 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
jafo
Cytuj:
błędne?
Zeus, budda ,allah,baaal
to tylko kilku pierwszych bogów którzy przyszli mi na mysl

Ale o czym ma to świadczyć? Bo niedawno zasugerowałeś że różni bogowie o których dziś wiemy że nie istnieją, jak właśnie Zeus, Apofis itd. bo Bóg jest jeden, jednak współistnieją z Jahwe. To pytam w co Ty wierzysz, bo lubie wiedzieć z jakimi poglądami mam dyskutować. Jedyną rzeczą którą do tej pory napisałeś to tyle że kilka osób się myli, a Ty niewiadomo skąd masz dobrą i sprawdzoną wiedzę. To powiedz nam o co Ci chodzi albo zakończmy ta dyskusje w pokoju.


N wrz 28, 2008 23:10
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
WIST napisał(a):
jafo
Cytuj:
błędne?
Zeus, budda ,allah,baaal
to tylko kilku pierwszych bogów którzy przyszli mi na mysl

Ale o czym ma to świadczyć? Bo niedawno zasugerowałeś że różni bogowie o których dziś wiemy że nie istnieją, jak właśnie Zeus, Apofis itd. bo Bóg jest jeden, jednak współistnieją z Jahwe. To pytam w co Ty wierzysz, bo lubie wiedzieć z jakimi poglądami mam dyskutować. Jedyną rzeczą którą do tej pory napisałeś to tyle że kilka osób się myli, a Ty niewiadomo skąd masz dobrą i sprawdzoną wiedzę. To powiedz nam o co Ci chodzi albo zakończmy ta dyskusje w pokoju.


Bo ci Bogowie naprawdę nie istnieją.
ale dla niektórych ludzi istnieją.

np . Niektórzy wierzą w UFO .I co z tego ze wierza .UFO nie ma
tak samo z Zeusem .takiego Boga naprawdę nie ma .Ale niektórzy wierza lub wierzyli ze istnieje.
Bo wiara nie oparta na wiedzy i logice jest durna .


Pn wrz 29, 2008 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Wiara oparta na wiedzy... czy to jeszcze wiara? Czy chodzi Ci o o wiedze w sensie świadomości w co się wierzy?

Co do logiki, no cóż, Bóg który wykracza poza wszystko co jest, może być czasem nielogiczny po naszemu. Wrzucanie Boga w ludzkie schematy myślenia jest właściwie tym samym co robili Żydzi - Mesjaszu czemu nie jesteś taki jakeg oczekiwaliśmy?


Pn wrz 29, 2008 21:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Budda to nie bóg.
I skąd masz tę pewność, że Zeus nie istnieje? Jest tak samo prawdziwy, a zarazem nieprawdziwy jak Jahwe.


Pn wrz 29, 2008 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Tak, miałem własnie napisać że kolega musi troche lepiej poznać Buddyzm, bo jak słuszenie zauważyłeś arek Budda nie jest uznawany za Boga.


Pn wrz 29, 2008 21:59
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
jak wiele ludzi wierzy bezgranicznie w jakieś łańcuszki, historyjki, a poddaje wątpliwości Słowo Boże :roll:


Pn wrz 29, 2008 22:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Prawda?


Pn wrz 29, 2008 22:20
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
a.R.E.k. napisał(a):
Budda to nie bóg.
I skąd masz tę pewność, że Zeus nie istnieje? J.

nie widzę jego działania


Pn wrz 29, 2008 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
A burzy nigdy nie widziałeś?


Pn wrz 29, 2008 23:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
hmm, a co Wasza rozmowa ma do tematu? ;-)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt wrz 30, 2008 6:03
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
WIST napisał(a):
A burzy nigdy nie widziałeś?

widziałem ale to nie Zeus robi burze.


Wt wrz 30, 2008 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Nie znacie się na żartach, ok koniec offtopów.


Wt wrz 30, 2008 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 27, 2008 12:23
Posty: 166
Post 
________________________________________
Witam
Powracam do tematu dla wyjasnienia pewnych niejasnosci poniewaz co niektórzy czytajacy tematy mogą być zdezorientowani nie precyzyjnymi wypowiedziami

jafo napisał(a):
Masta_M napisał:
A ja mam pytanie z Księgi Rodzaju. (Księga Rodzaju 1:26) w tym fragmencie jest napisane "<<Uczyńmy człowieka na Nasz obraz podobnego Nam...>>" I tu się pojawia pytanie dlaczego Bóg mówił w liczbie mnogiej czy mamy tu rozumieć liczbę mnogą czyli Trójce Świętą


Bóg pewnie mówił do kogoś .
Np do swojego syna.
I dlatego mówi w liczbie mnogiej


Nastepny post

WIST napisał(a):
jafo ale autor księgi Rodzaju nie zna pojęcia Trójcy, późniejsze interpretacje Chrześcijan tak to moga rozumieć, ale pierwotne znaczenie zapewne nie odnosiło się do Syna, o którym nikt nie słyszał, aż do czasu objawienia tego Syna.
Mysle że to co podała w linku Monika, jest najlepszym co mamy w tej chwili w tej dyskusji.


Nastepna wypowiedz jest z Działu Wiara i Prawda temat: Jezus=Słowo co to znaczy
szumi napisał(a):
O to dlaczego Słowo, zapytaj św. Jana ;)
Owszem ów Logos jest pojęciem greckiej filozofii. Być może mamy tu odwołanie do Bożych słów, które stwarzają- rzekł Bóg, nich się stanie.... To słowo Boże (oczywiście jest to zantropomorfizowanie Boga, ale przyjmijmy to) stwarza świat. Logos - Słowo było od początku. I to wskazuje na to, że Jezus jest odwieczny, jak sam Ojciec, oraz o tym, że Syn też miał udział w dziele stworzenia (wszak jak powie św. Paweł - Wszystko przez Niego, dla Niego powstało).


Moje pytanie:Czy Jafo ma racje ?
Czy ma częściowo racje ?
Czy całkowicie sie myli?
Pozdrawiam

_________________
Mówiąc to, miałem na myśli,bracia ,mnie samegoi Apollosa ze względu na was abyscie mogli zrozumieć , że nie wolno wykraczać ponad to , co zostało napisane , i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego. 1 KOR 4:6 BT


N lut 08, 2009 21:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL