Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1031 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona
 KONKURS BIBLINY2 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
No dopsz.. 23 minęła.. przedostatnia tura oficjalnie zakończona.. :)

Zgodnie z obietnicą poniżej proponuję Wam moje pytania. Udział absolutnie dobrowolny.. spośród osób które zechcą wziąć udział i odpowiedzą poprawnie wylosuję 1, która dostanie nagrodę wygraną przeze mnie w E6T3

Z uwag technicznych:
- czas na odpowiedzi jest do 26.06 standartowo do godz. 23 (10 dni ze względu na to, że jednak moja tura jest turą równoległą do konkursu właściwego, którego biegu nie chciałabym Wam zakłócać)
- proszę podsyłać odpowiedzi na PW podpisując je nickiem konkursowym
- proszę Was też o tolerancję, jeśli pytania nie okażą się jednoznaczne.. - pracowałam nad nimi dość długo i wydaje mi się, że są.. ale wprawy jeszcze brak (wszak to pierwsze moje podejście), a konkursowicze podobno bywają nieobliczalni w wynajdowaniu odpowiedzi właściwych bardziej ;)

Pozdrawiam Was cieplutko i powodzenia! - bawcie się dobrze :)

A oto i pytania:

1. Kurierem dostarczającym Listy uwięzionego Pawła do jednego z miast była jedna, choć nie zawsze samotna, osoba. O których Listach mowa, kto był owym kurierem i dlaczego jedna z przesyłek mogła sprawić mu pewien kłopot?

2. W jednym z tych Listów Paweł wypowiada słowa paralelne do wypowiedzianych przez św. Piotra w jego katechezie. Jakie to słowa, gdzie je znajdujemy i jaka jest różnica kontekstu wypowiedzi Apostołów?

3. Na podstawie którego fragmentu najkrótszego z tych Listów można określić czas jego powstania?

4. Jeden z tych Listów zawiera swego rodzaju „poradnik Pani domu”. Jakich „porad” udziela w nim Autor i w których Listach jeszcze znajdujemy podobne „artykuły”?

5. Św. Paweł w jednym z tych Listów jest swego rodzaju prekursorem telekomunikacji. Który fragment, którego Listu na to wskazuje i kto jest po drugiej stronie „kabla”?

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Wt cze 16, 2009 22:44
Zobacz profil
Post 
Ad pyt. 4 -
Dlaczego w odpowiedziach nie został uwzględniony 2 Tym 3 ? - śródtytuł: " Zapowiedź wielkiego odstępstwa" - dokładnie odpowiada treści pytania "W którym rozdziale którego listu Paweł zapowiada wg BT wielkie odstępstwo" ?


Śr cze 17, 2009 14:05

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Przez pomyłkę - bo odpowiedzi takie uznawałem :)


Śr cze 17, 2009 14:49
Zobacz profil
Post 
Proszę mnie nie stresować .... :)


Śr cze 17, 2009 14:57
Post 
A tak na marginesie- patrzę sobie na leżący przede mną stos pomocy naukowych (11 książek o Pawle, Katolicki Komentarz Biblijny, Wstęp do Nowego Testamentu; 6 wydań Biblii ( w tym słynne BT V, które wreszcie mogę oddać) ... ) i zastanawiam się, ILE RAZY przeczytałam wszystkie listy ? Nie mam pojęcia. Na pewno przy pytaniach ze słowem "wszystkie" ... te pytanka będą mi się nić po nocach :-D - Niewiele brakowało, żebym napisała rozprawę pt. Sekretarze św. Pawła - stan badań na dzień obecny.

Wiem, że niektórym żal konkursu- mi jakoś nie. Wręcz przeciwnie- czuję ulgę, że mogę odpocząć, zamiast czytać Biblię porządnie odmówić brewiarz i pójść spać koło godz. 23- a nie o 1-2 rano ... i zaspać do szkoły :x


Śr cze 17, 2009 15:21

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post 
Oj bejot - wymyśliłas chyba najtrudniejsze pytania w tej edycji np. pytanie 2 czy też 5 podobne do tych o Zeusie pozdrawiam


Cz cze 18, 2009 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
one nie są takie straszne :)
Najtrudniejsze w tych pytaniach chyba jest sformułowanie.. :)
ale dzięki, dodałaś mi otuchy, bo miałam obawę, że nikogo nie zainteresowały.. :)


Przy okazji:
wyjeżdżam w tej chwili na parę dni.. (tzn wracam w środę 24.06) - postaram się zaglądać na forum, w razie gdyby były jakieś wątpliwości, czy pytania..
ale proszę o cierpliwość, gdybym nie zareagowała od razu..

Pozdrawiam ciepło :)

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Cz cze 18, 2009 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 03, 2006 22:07
Posty: 79
Post 
Dlaczego nie dostałam potwierdzenia, że odpowiedzi doszły? Wiem, że jak się częsciej wysyła niż raz na 4 dni to potwierdzenia nie ma ale ja nie wysyłałam a teraz nic nie przyszło???? :(


Pt cze 19, 2009 23:41
Zobacz profil
Post 
I doszliśmy do momentu, kiedy nowych pytań nie będzie ;-)


N cze 21, 2009 22:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 04, 2006 13:38
Posty: 299
Post 
No tak... Mam jednak nadzieję, że nadejdzie ten dzień, kiedy nowe znów się pojawią. Nie wiadomo tylko, jak długo przyjdzie na nie czekać. Rok? Dwa? A może krócej...
Pozdrowienia dla wszystkich. I gratulacje oraz tysiące cmoków dla laureatów tego konkursu. :*

A wiecie, o czym marzę? Że saxonowi uda się znaleźć sponsorów trzech pielgrzymek śladami św. Pawła dla naszych laureatów. Oby!

If I Were A Rich Man ... :buja:

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.


Pn cze 22, 2009 8:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
Pozwolę sobie napisać 1000 post w tym przezacnym temacie ;)

Saxonie,
co z podaniem odpowiedzi na te ostatnią turę? ;)

a dokładniej, chodzi mi o odpowiedź na pytanie 5.. - czy już masz jakiś obraz sytuacji..?
tzn czy w którymkolwiek z terminów zebrało się te "wymagane" 20 osób.. i jeśli tak, czy mógłbyś podać, czy i kiedy będzie ów zlot?

z góry dzięki za odp. :)

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Pn cze 22, 2009 17:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 23, 2008 10:12
Posty: 22
Post 
szkoda, że już mnie konkurs nie motywuje :(

jeszcze raz dziękują Autorowi Konkursu i forumowiczom - wiele odpowiedzi mam dzięki wam - tzn dzięki mobilizującym wpisom


dziś dostałam nagrodę - dziękuję;gratuluję zwycięzcom


pozdrawiam i do następnego konkursu !!!!!!!



























































































:-D :-D :-D :-D


Cz cze 25, 2009 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Wyniki VII Etapu zostały podane. Wbrew pozorom to jeszcze nie wyniki całego Konkursu, bo trzeba będzie jeszcze uwzględnić osoby z Archiwum. Tak więc oficjalne wyniki całego Konkursu wraz z podsumowaniami, zestawieniami i wynikiem losowania nagrody głównej, pojawią się zgodnie z podaną informacją w poniedziałek 29 czerwca.

Odnośnie spotkania - to niestety zgłosiło się niewiele osób. Będzie jednak możliwość spotkania się na planowanym zlocie portalu wiara, który odbędzie się najprawdopodobniej 26-27 września w Katowicach.

Pozdrawiam :)


Cz cze 25, 2009 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 28, 2006 9:41
Posty: 1293
Lokalizacja: Łódź, Lódzkie
Post 
Na koniec konkursowych zmagań powtórzę za św. Pawłem: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem." (2 Tm 4,7) :jupi:


A zwieńczeniem niech będzie archeologiczne odkrycie w Watykanie :-)
Więcej tutaj: http://info.wiara.pl/doc/269187.Odkryto ... lem-z-IV-w

_________________
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...
Kochamy wciąż za mało i stale za późno...

Zajrzyj, zobacz, zapamiętaj ->
1) http://spotkania.wiara.pl/Chat
2) http://blog.wiara.pl/aprylka
3) http://picasaweb.google.com/aprylka


N cze 28, 2009 17:15
Zobacz profil WWW
Post 
dlaczego jest tylko jedna nagroda skoro jest 3 zwyciezcow, to chociazby pozostala 2 powinna dostac jakies wypasne nagrody, bezsensu ten konkurs...


N cze 28, 2009 20:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1031 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL