Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 0:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 wskrzeszenie Łazarza w szkole biblijnej.... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 14:14
Posty: 124
Post wskrzeszenie Łazarza w szkole biblijnej....
W pewnej rozmowie usłyszałem, że ktoś (znajomy znajomego) w Lublinie chodził do jakiejś szkoły biblijnej (?), gdzie dowiedział się, iż wskrzeszenie Łazarza... nie miało miejsca, że jest to tylko opowieść - umieszczona w Ewangelii, żeby pokazać (?) iż Jezus mógł dokonać takiego cudu, mimo, że w rzeczywistości go nie dokonał...

Jaki widzicie - same "ktosie" i "jakisie", interesuje mnie więc czy ktoś :) jeszcze słyszał coś o szkółkach głoszących podobne "rewelacje"?

_________________
Głosząc Boga,
zamknij usta
i otwórz serce


Wt lis 23, 2004 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Czesto slyszalem ze Jezus nie rozmnozyl chleba i ryb, tylko swoim przepowiadaniem sprawil ze ludzie wyjeli co mieli i sie miedzy soba podzielili


So lis 27, 2004 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 04, 2003 19:26
Posty: 11
Post 
Bardzo duzo ludzi wierzy nie to co chce Bóg nam przekazać , tylko wierzą w to co ktos, cos , komus, gdzieś powiedzał .


Śr gru 01, 2004 23:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Wiesz Nnnnn niestety czesto ten ktos ma tytul naukowy, a to cos to cale rozprawy. I niestety wielu ludzi daje sie na nabrac


Cz gru 02, 2004 0:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 04, 2003 19:26
Posty: 11
Post 
Odpowiedzą dla nas powino byc to :
1 Tes 5:21. Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!
(BT)
werfikatorem
1 Jn 3:10. Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata.
(BT)
Lecz jak się czyta i poznaje doktryny "innych" to wszystko Im pasuje pod warunkiem ze pomijają coniektore wersety z Biblii


Cz gru 02, 2004 0:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Wiesz Makawity
jeden profesor chyba w Wiedniu na uniwercytecie katolickim powiedzial ze wszyscy ktorzy wierza ze zmartwychwstanie odbylo sie naprawde moga wyjsc z klasy. Niestety wyszlo malo osob. Nauczycviel potem zostam usuniety, ale zawsze, precedens zaistnial.

W Rzymie na jednym z uniwersytetow katolickich, papieskich nauczal jeden wykladowca ze grzech pierworodny nie istnieje. Inny ze sakramenty nie maja dzialania same z siebie, ale sa dobre bo wzbudzaja wiare u ludzi. Takze niestety takie glupoty mozna juz uslyszec wszedzie.


Cz gru 02, 2004 9:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 14:14
Posty: 124
Post 
Różnie to na tym świecie bywa, czasem i tak, jak opisałeś.
Nie o to mi jednak chodzi.

Zastanawiam się, czy podany "problem Łazarza" jest wykładany jako oficjalne stanowisko danej szkółki bądź odłamu ją prowadzącego,
czy też to po prostu zniekształcona przez szereg rozmów informacja z n-tej ręki.

_________________
Głosząc Boga,
zamknij usta
i otwórz serce


Pt gru 03, 2004 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Mysle ze oficjanle stonowisko calej szkoly to nie jest, watpie czy w Polsce jeszcze jakas szkola by sie na to juz pokusila. Mowie o szkolach ktore sie zwa chrzescianskimi.

Ale tak apropo bzdur ktore mozna uslyszec to raz mi opowiadal przyjaciel ze na lekcji profesor egzegezy mowil ze Chrystus to kosmiczna kura, bo mowi w jednym miejscu miej wiecej tak: Chcialem was ochronic, tak jak kura swoje male.


So gru 04, 2004 16:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 12, 2005 13:48
Posty: 249
Post 
A. Salas w swoim komentarzu do Ewangelii Jana (Częstochowa 2002) także pisze, że wskrzeszenie nie miało miejsca. Podobnie uważa kilku innych uczonych. Nie dziś i nie wczoraj to wymyślono.


Wt paź 18, 2005 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post 
Hm... A ja nie tak dawno temu, bo w ubiegły czwartek, z ust mojego osobistego wykładowcy, dra etyki, usłyszałam, że Jezus milcząc, nie broniąc się w obliczu Piłata i Heroda usankcjonował kare śmierci. No bo sie przecież zgodził, aby Go tak ukarano... hm...


Śr paź 19, 2005 23:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 0:36
Posty: 14
Post 
MaBi napisał(a):
A. Salas w swoim komentarzu do Ewangelii Jana (Częstochowa 2002) także pisze, że wskrzeszenie nie miało miejsca. Podobnie uważa kilku innych uczonych. Nie dziś i nie wczoraj to wymyślono.


A skąd im to do głowy przyszło? Czy może z tego, że nie wiedzieli dlaczego opisuje to tylko Jan?

Trudno mi przekłnąć takie tezy, wypowiadający je muszą chyba mieć jakieś uzasadnienie?

Ponieważ coś mnie "naszło" i zacząłem tu pisać, niniejszym pozdrawiam stałych zaglądaczy.

Taama

P.S. MaBi, Warto było te komentarze x. Salasa przeczytać?


Cz lut 16, 2006 20:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 12, 2005 13:48
Posty: 249
Post 
ah napisał(a):
P.S. MaBi, Warto było te komentarze x. Salasa przeczytać?


Hm, szczerze mowiac, jak dla mnie żadna rewelacja.

_________________
"Oto czynię wszystko nowe" Ap 21,5


Pt lut 17, 2006 13:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL