Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 9:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Stary Testament- gdzie kupie taka wersje? 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Stary Testament- gdzie kupie taka wersje?
Nie wiecie czy gdzieś istnieje Stary Testament , ale takiej wersji jak ten Nowy:

http://www.ksj.pl/sklep/product_info.ph ... 68ba977931

potrzebuje identyczna wersje tylko Starego...

a doslownie NIGDZIE w zadnym sklepie z katolickimi gadzetami NIE ZNALAZLAM :(

( tez troche glupio zrobilam,ze kupilam osobno NT [ koniecznie ulubowalam sobie wlasnie te wersje ] , a nie poswiecilam innej wersji ,zeby miec od razu w jednym Stary i Nowy, ale coz.. teraz juz zapozno bo w NT mam juz przemyslenia,zapiski etc.. i nie zmienie )

[/img][/list]


Pt kwi 17, 2009 21:48
Zobacz profil
Post 
Spytaj wydawcę :)- różnie bywa ... ja np. liczyłam na ST nowej eycji, a nie ma, i nie będzie.


So kwi 18, 2009 7:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Na spotkaniu promocyjnym nowego przekładu PŚ paulistów pojawiło się pytanie o to, czy będzie sam ST w nowej edycji. Odpowiedź była taka, że nie ma w Kościele tradycji wydawania " samodzielnych " edycji Starego Testamentu, więc nie będzie. Nie znaczy to jednak, że nie ma żadnej takiej możliwości - np. przekład bp Romaniuka jest dostępny w podręcznej, wielotomowej edycji, można więc nabyć sam ST.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So kwi 18, 2009 9:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37
Posty: 589
Post 
Bez sensu :( Choć rzeczywiście, jednotomowego wydania ST współczesnych tłumaczeń nie widziałem. Ostatnie co się ukazało jako jeden tom to ST ... w przekładzie Wujka w 1956. ;-)

A nad tym wielotomowym Romaniukiem się zastanawiam, poszczególne części są poręczne, szczególnie jak się nie ma już tak dobrego wzroku żeby oazowy (i kiepsko wydrukowany) BT czytać.

_________________
Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale MOCY, MIŁOŚCI i trzeźwego MYŚLENIA (2Tm 1,7)

Moje blogi: Świat Czytników, VrooBlog, Blog Biblijny (zawieszony). Moje strony: porównywarka polskich e-booków


So kwi 18, 2009 11:56
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
no to swietnie jak nie ma:( to co ja biedna teraz zrobie? mam kupic nowe razem (ST+NT?) i to juz nie bedzie to samo bo mam sentyment do mojego NT i jest caly zapisany notatkami i w ogole .. buuu :( bezsens


So kwi 18, 2009 14:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL