Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 12:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Następna strona
 Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana napisał(a):
medieval_man napisał(a):
@Wybrana pewnie odwołuje się do tych słów:
Cytuj:
Uznając w pełni tę wspólnotę całego Mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa, Kościół pielgrzymów od zarania religii chrześcijańskiej czcił z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych, a ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni (2 Mch 12:46), także modły za nich ofiarował.

Zapomniała, że ten tekst to cytat z Księgi Machabejskiej będący podstawą do mówienia o czyśćcu.
Kanon wiary Kościoła natomiast mówi:
Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość
konieczną do wejścia do radości nieba


Cytuj:
Znajdz choć jedno słowo, gdzie Jezus nauczał, że po śmierci dodatkowo się oczyszczamy.

Jest to wymyślona w XV wieku największa herezja - przeciwstawna zbawieniu męczeńskiej ofiary Jezusa za nas. Cały plan Boży wobec człowieka, a głoszony przez proroków przez tysiące lat - został w tej herezji pogwałcony.

Nie bajaj, ale dokładnie, ze zrozumieniem przeczytaj co mówi Jezus - Ewangelia św Łukasza (12,58-59).


Cz gru 29, 2016 14:50
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Wybrana, jak ty jak rozumiesz 40 dni postu na pustyni ?


Cz gru 29, 2016 14:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Iz 7.13 «Słuchajcie więc, domu Dawidowy:
Czyż mało wam
naprzykrzać się ludziom,
iż naprzykrzacie się także mojemu Bogu?
14 Dlatego Pan sam da wam (nam) znak

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz gru 29, 2016 15:32
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
W Dzienniczku Św. Faustyny Kowalskiej czytamy:
Zeszyt nr.1
Kiedy przyszłam na adorację, zaraz mnie ogarnęło wewnętrzne skupienie i ujrzałam Pana Jezusa przywiązanego do słupa, z szat obnażonego, i zaraz nastąpiło biczowanie. Ujrzałam czterech mężczyzn, którzy na zmianę dyscyplinami siekli Pana. Serce mi ustawało patrząc na te boleści; wtem rzekł mi Pan te słowa: Cierpię jeszcze większą boleść od tej, którą widzisz, I dał mi Jezus poznać, za jakie grzechy poddał się biczowaniu, są to grzechy nieczyste. O, jak strasznie Jezus cierpiał moralnie, kiedy się poddał biczowaniu! — Wtem rzekł mi Jezus: Patrz i zobacz rodzaj ludzki w obecnym stanie. I w jednej chwili ujrzałam rzeczy straszne: odstąpili kaci od Pana Jezusa, a przystąpili do biczowania inni ludzie, którzy chwycili za bicze i siekli bez miłosierdzia Pana. Byli nimi kapłani, zakonnicy i zakonnice, i najwyżsi dostojnicy Kościoła, co mnie bardzo zdziwiło, byli ludzie świeccy różnego wieku i stanu — wszyscy wywierali swą złość na niewinnym Jezusie. Widząc to, serce moje popadło w rodzaj konania; i kiedy Go biczowali kaci, milczał Jezus i patrzył się w dal, ale kiedy Go biczowały te dusze, o których wspomniałam wyżej, to Jezus zamknął oczy i cicho, ale strasznie bolesny wyrwał się jęk z Jego Serca. I dał mi Pan poznać szczegółowo, poznać Jezusa, ciężkość złości tych niewdzięcznych dusz: Widzisz, oto jest męka większa nad śmierć moją. Wtenczas zamilkły i usta moje i zaczęłam odczuwać (186) na sobie konanie, i czułam, że nikt mnie nie pocieszy ani wyrwie z tego stanu, tylko Ten, który mnie w niego wprowadził. Wtem rzekł do mnie Pan: Widzę szczery ból serca twego, który przyniósł niezmierną ulgą sercu mojemu, patrz i pociesz się.


Cz gru 29, 2016 16:03
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):
Cytuj:
Znajdz choć jedno słowo, gdzie Jezus nauczał, że po śmierci dodatkowo się oczyszczamy.

Jest to wymyślona w XV wieku największa herezja - przeciwstawna zbawieniu męczeńskiej ofiary Jezusa za nas. Cały plan Boży wobec człowieka, a głoszony przez proroków przez tysiące lat - został w tej herezji pogwałcony.

Nie bajaj, ale dokładnie, ze zrozumieniem przeczytaj co mówi Jezus - Ewangelia św Łukasza (12,58-59).



12:58Gdy więc idziesz ze swoim przeciwnikiem do urzędnika, staraj się załatwić z nim sprawę w drodze, aby cię nie zaciągnął przed sędziego, a sędzia oddałby cię strażnikowi, a strażnik wrzuciłby cię do więzienia.
12:59Powiadam ci, że nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie oddasz ostatniego grosza.

I jak ty sobie je tłumaczysz?, bo ja nie widzę związku z tematem.


Cz gru 29, 2016 16:11
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Cytuj:
12:58Gdy więc idziesz ze swoim przeciwnikiem do urzędnika, staraj się załatwić z nim sprawę w drodze, aby cię nie zaciągnął przed sędziego, a sędzia oddałby cię strażnikowi, a strażnik wrzuciłby cię do więzienia.
12:59Powiadam ci, że nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie oddasz ostatniego grosza.

I jak ty sobie je tłumaczysz?, bo ja nie widzę związku z tematem.

Proste - tak "na chłopski rozum" - tylko brak żalu za grzech ciężki i odrzucenie miłosiernego Boga skazuje na potępienie wieczne.
Czyściec jest miejscem dla dusz, które wybrały Boga, uznały swoje grzechy, ale nie naprawiły szkód jakie tymi grzechami sprawiały.
Zbawione, ale z zaciągniętym długiem u Boga - nie mogą wejść na ucztę z Bogiem w nieodpowiedniej szacie, zatem w czyśćcu spłacają te długi i przyoblekają szatę weselną (Mt 22,1-14).


Cz gru 29, 2016 16:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana napisał(a):
W Dzienniczku Św. Faustyny Kowalskiej czytamy:
.

Czemu służy cytat z Dzienniczka?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz gru 29, 2016 16:27
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana napisał(a):
I jak ty sobie je tłumaczysz?, bo ja nie widzę związku z tematem.
W tym problem ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz gru 29, 2016 17:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Świeta Faustyna - cytat z „Dzienniczka” nr 36
W pewnej chwili zostałam wezwana na sąd Boży. Stanęłam przed Panem sam na sam. Jezus był takim, jakim jest w męce. Po chwili znikły te rany, a pozostało tylko pięć: w rękach, nogach i boku. Natychmiast ujrzałam cały stan duszy swojej, tak jak Bóg na nią patrzy. Jasno ujrzałam wszystko, co się Bogu nie podoba. Nie wiedziałam, że nawet z takich cieni drobnych trzeba zdawać rachunek przed Panem. Co to za moment! Kto go opisze? – Stanąć naprzeciw trzykroć Świętemu.
– Zapytał mię Jezus: Kto [ty] jesteś?
– Odpowiedziałam: Ja jestem sługą Twoją, Panie.
– Jesteś winna jednego dnia ognia czyśćcowego.
– Natychmiast chciałam się rzucić w płomienie ognia czyśćcowego, ale Jezus powstrzymał mnie i rzekł: Co chcesz, czy teraz cierpieć jeden dzień, czy przez krótki czas na ziemi?
– Odpowiedziałam: Jezu, chcę cierpieć w czyśćcu i chcę cierpieć na ziemi, chociażby do końca świata największe męki.
– Jezus rzekł: Wystarczy jedno. Zejdziesz na ziemię i cierpieć będziesz wiele, ale niedługo, i spełnisz wolę Moją i życzenia Moje, a dopomoże ci ją spełnić jeden wierny sługa Mój. Teraz połóż głowę na piersiach Moich, na sercu Moim i zaczerpnij z niego siły i mocy na wszystkie cierpienia, bo gdzie indziej nie znajdziesz ulgi, pomocy ani pociechy. Wiedz o tym, że wiele, wiele cierpieć będziesz, ale niech cię to nie przeraża, Ja jestem z tobą

Mt 7, 14: Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Sam na sam z Bogiem.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz gru 29, 2016 19:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Ja niestety chciałbym uniknąć cierpienia

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 29, 2016 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Andy72 napisał(a):
Ja niestety chciałbym uniknąć cierpienia


To spowiadaj się raz w tygodniu na wzór Św. Jana Pawła II. Nie ma lepszego przygotowania jak stanięcie przed Prawdą w przyznaniu się do prawdy o sobie.

Ap 5, 1: I ujrzałem na prawej ręce Zasiadającego na tronie księgę zapisaną wewnątrz i na odwrocie zapieczętowaną na siedem pieczęci.

Siedem pieczęci jak siedem grzechów głównych

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz gru 29, 2016 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Nie mogę zdobyć się na spowiedź od dłuższego czasu, zawsze miałem kłopot ze spowiedzią.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 29, 2016 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Andy72 napisał(a):
Nie mogę zdobyć się na spowiedź od dłuższego czasu, zawsze miałem kłopot ze spowiedzią.


Zacznij od jutra, od uwolnienia się z jednego małego grzechu, ale systematycznie i systemowo.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz gru 29, 2016 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Teraz udało się znacznie uwolnić odkąd przed snem odmawiam 50-kę różańca. Ale została jeszcze spowiedź, boję się że będę musiał powiedzieć wszystkie i pominięcie jednego sprowadzi pułapkę nieważnej spowiedzi.
Bardzo nie chciał bym czytać z kartki, bo to jak powiedzieć Bogu "oto moje grzechy, a teraz się odwal", ale chyba bez kartki się nie uda.
Może pomocna będzie rozmowa na kolędzie z księdzem, o ile oczywiście nas odwiedzi, wtedy powiem że mam problem ze spowiedzią, najlepiej jakby dał spowiedź w domu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 29, 2016 21:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Jeśli zrobisz solidny rachunek sumienia i na spowiedzi nie zataisz żadnego grzechu, to nawet jak zapomnisz jakiegoś, spowiedź bedzie wązna. Przeciez na koniec mówisz: wiecej grzechów nie pamietam, za wszystkie szczerze żałuję... .

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 29, 2016 21:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL