Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona
 Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Cytuj:
Jeśli zrobisz solidny rachunek sumienia i na spowiedzi nie zataisz żadnego grzechu, to nawet jak zapomnisz jakiegoś, spowiedź bedzie wązna. Przeciez na koniec mówisz: wiecej grzechów nie pamietam, za wszystkie szczerze żałuję...
Dokładnie.
Andy72 napisał(a):
Teraz udało się znacznie uwolnić odkąd przed snem odmawiam 50-kę różańca. Ale została jeszcze spowiedź, boję się że będę musiał powiedzieć wszystkie i pominięcie jednego sprowadzi pułapkę nieważnej spowiedzi.
Nie istnieje taka pułapka.
Można świadomie unieważnić spowiedź przez zatajenie lub przez brak rachunku sumienia.
Nie można wpaść "w pułapkę". Bóg zna Twoje grzechy. Jak zapomnisz to... nic się nie stanie.
Skup się na spotkaniu z przebaczającym Bogiem, a nie na obawach ze coś zapomnisz.
Cytuj:
Bardzo nie chciał bym czytać z kartki, bo to jak powiedzieć Bogu "oto moje grzechy, a teraz się odwal", .
Bardzo słuszna intuicja!
Cytuj:
ale chyba bez kartki się nie uda
Co to znaczy że się "nie uda"? Idź i się wyspowiadaj bez kartki.
Po prostu. Bez napinki.
Skup się na tym że sam Bóg Ci wybacza grzechy.
Ten, który umarł po to, by to było możliwe.
I koniecznie powiedz księdzu o swoich problemach - być może będzie mógł Ci pomóc (kiedyś miałem skrupuły - ksiądz mi nakazał, żebym nie wracał w następnych spowiedziach do tego co "zapomniałem" ani nawet nie "dopowiadał" po tym, jak ksiądz zacznie naukę. Ale to trzeba uzgodnić ze spowiednikiem).
Cytuj:
Może pomocna będzie rozmowa na kolędzie z księdzem, o ile oczywiście nas odwiedzi, wtedy powiem że mam problem ze spowiedzią, najlepiej jakby dał spowiedź w domu.
A w spokojnym konfesjonale (najlepiej nie podczas Mszy Świętej) nie prościej?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz gru 29, 2016 21:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Tylko że ja bardzo źle potrafię mówić teksty, na przykład głosić wykłady - to dla mnie niemożliwe. Wzięło się chyba to z przestawienia mnie z leworęczności na praworęczność.
I dlatego boję się że będę miał gdzieś w tyle głowy jakiś przykład grzechu, ale nie będę potrafił go ubrać w słowa. Zresztą, nawet bez kartki siedząc przy stole to co innego niż w konfesjonale.
Gdybym siedział a nie klęczał przychodząc z kolejki w pierwszy piątek miesiąca....

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 29, 2016 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Andy72 napisał(a):
Tylko że ja bardzo źle potrafię mówić teksty, na przykład głosić wykłady - to dla mnie niemożliwe. Wzięło się chyba to z przestawienia mnie z leworęczności na praworęczność.
I dlatego boję się że będę miał gdzieś w tyle głowy jakiś przykład grzechu, ale nie będę potrafił go ubrać w słowa.
Po prostu o tym nie myśl "jakimi słowami powiedzieć". Mów z serca i bez strachu.
Natomiast widzę tu coś innego, bez związku z wiarą: kompleksy i w dodatku wmawianie sobie że "to z przestawienia". Nic podobnego - umiejętność przemawiania to rzecz nabyta. Serio. Tyle że nie wiem czy akurat jej potrzebujesz.

Cytuj:
Zresztą, nawet bez kartki siedząc przy stole to co innego niż w konfesjonale.
Gdybym siedział a nie klęczał przychodząc z kolejki w pierwszy piątek miesiąca....
Ten "sposób" nie trafia w sedno - a mianowicie w zafałszowany obraz tego, kim jest Bóg, czym jest Sakrament Pokuty i czym jest wiara.
Serio.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz gru 29, 2016 21:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
To że mam problemy z przestawienia leworęczności to tylko moje domysły, Ale to że mam problemy z mówieniem to dobrze stwierdzony fakt. Raz dałem się nabrać aby wygłosić wykład w pracy na tematy programistyczne, to była katastrofa! Jakiś bełkot, jakbym był pijany, bo nie wiedziałem jakie kolejne słowa za słowami. Dobrze mi szło tylko stukanie przy komputerze.
W święto Trzech Króli będzie Pierwszy Piątek Miesiąca, spróbuję.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 29, 2016 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
@Andy może użyj jakiegoś sposobu do poprawienia zapamiętywania. Może odnieść się na przykład do Dekalogu, wtedy pewnych "grup" grzechów nie powinno być więcej niż dziesięć, a to niedużo. Teraz wystarczyło by opisać dokładniej każdą z tych grup.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz gru 29, 2016 21:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Wszystkie raczej odnoszą się do szóstego przykazania, chyba że te nowe, gdy walczyłem z tamtymi to pojawiło się politykowanie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 29, 2016 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
To oznacza mniej do zapamiętywania, ale może lepiej bez szczegółów, tu nie konfesjonał :) Każdy ma dość swoich grzechów, nie musi znać innych

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz gru 29, 2016 21:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
A może powiedz księdzu na spowiedzi z czym masz problem i on pomoże Ci nazywać rzeczy po imieniu, choćby pytaniami.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 29, 2016 21:41
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Ja zrozumialam, że u Andy'ego problemem nie jest brak koncentracji i zapamiętywanie grzechów, ale lęk przed mówieniem. On może tak paraliżować, że zapomina się to co ma być przedmiotem mówienia. To lęk przed lękiem.
Uważam, że ten problem najprościej rozwiązać podczas kolędy. Ktoś z rodziny może powiedzieć o tym księdzu i zapytać go jak można możliwie bezstresowo do tego podejść w tej akurat sytuacji, by potem Andy nie zamartwial się ważnością sakramentu.
Wiem, że kontynuuję offtop, ale to ważne sprawy, więc liczę, że modzi przymkną oko lub to przerzucą.

Politykowanie to męska (kobiety są racjonalniejsze :x ) słabostka, żaden grzech. To zwierzęca (emocjonalna) chęć przewodzenia stadem i walka o to, by moja/ mego stada prawda rządziła światem. Politykuj sobie do woli, dopóki nie zmieszasz z błotem adwersarza. Wówczas jednak będzie już inny paragraf. Jak rozum przejmie kontrolę nad emocjami, masz do dyspozycji sakramentalne - przepraszam.


Ostatnio edytowano Cz gru 29, 2016 21:53 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 29, 2016 21:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Zacznij od przyznania się do jednego.

Ap 2, 5: Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i pierwsze czyny podejmij! ...

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz gru 29, 2016 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Najlepiej powiedzieć na kolędzie ale myślę że po wypowiedzeniu "formułki" w konfesjonale powiem że
- mam problemy
- mimo to zdecydowałem się bez kartki

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 29, 2016 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Andy72 napisał(a):
Najlepiej powiedzieć na kolędzie ale myślę że po wypowiedzeniu "formułki" w konfesjonale powiem że
- mam problemy
- mimo to zdecydowałem się bez kartki
I słusznie! :brawo:

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz gru 29, 2016 22:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
medieval_man napisał(a):
wybrana napisał(a):
W Dzienniczku Św. Faustyny Kowalskiej czytamy:
.

Czemu służy cytat z Dzienniczka?


Tak sie ma do tematu, że Jezus jest biczowany ciągle przez głoszenie herezji i fałszywych dogmatów, które są przeciwstawne nauką Jezusa i Ofiary Jezusa. Kościół zbyt słabo przyjął Jezusa, a nawet próbuje umniejszyć Jego ofiarę - dar zbawienia, który dokonał się na krzyżu za nas.
Zamiast głosić moc tego daru, zamiast wołać - przyjmijcie ten dar, bo otrzymaliście go łaską - za darmo. Waszym zadaniem jest uwierzyć w niego i przyjąć go z miłością i oddaniem. Bóg jest Miłością i wy ludzie powinniście pragnąć tej miłości i zanurzać się w niej, by zbliżać się do Boga, by jednoczyć się z Bogiem, by pragnąć uświęcać swoje życie. Tylko miłość ma królować w naszym życiu, bo Jezus nauczał, że to jest najważniejsze nasze przykazanie. Kochać Boga z całego serca i bliźniego swego, jak siebie samego. Jezus dużo od nas nie żądał, tylko tego byśmy wzrastali w miłości.


Cz gru 29, 2016 23:40
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Św. Piotr przyjął wiele łask od Boga. Nie potrafił jednak sam od siebie powiedzieć kim jest Jezus. A po Jego zmarwychwstaniu nadal pozostał w swym wąskim światku wyobrażeń. Potrzeba było z jednej strony Korneliusza, z drugiej ekstazy pokazującej mu 'czyste' pokarmy, by zaczął postrzegać szerzej czym jest chrześcijaństwo. Z charyzmatem urzędu nie dawał rady sam.
Nie ma stanu, że zanurzysz się siłą własnej woli w Bożej miłości i już masz zbawienie w kieszeni. To czyste emocje. Tego nawet w bajkach nie znajdziesz. Zdrowy rozsądek kieruje nas ku stanowi, gdy człowiek będzie gotów na spotkanie z Bogiem. Im bliżej będziesz Boga, tym większa będziesz widziala od Niego odległość. Poznasz, że kieszenie miłości są puste, wypełniają je wyobrażenia i pustosłowie. Dopóki tego nie widzisz, nie znasz swej tożsamości, myślisz emocjami.

To urokliwe, by powiedzieć człowiekowi - jak uwierzysz, dostajesz skrzydła do nieba. Na te skrzydła trzeba ciężko zapracować - na ziemi lub ośrodku resocjalizacji (czyściec).


Pt gru 30, 2016 0:35

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana napisał(a):
medieval_man napisał(a):
wybrana napisał(a):
W Dzienniczku Św. Faustyny Kowalskiej czytamy:
.

Czemu służy cytat z Dzienniczka?


Tak sie ma do tematu, że Jezus jest biczowany ciągle przez głoszenie herezji i fałszywych dogmatów, które są przeciwstawne nauką Jezusa i Ofiary Jezusa. Kościół zbyt słabo przyjął Jezusa, a nawet próbuje umniejszyć Jego ofiarę - dar zbawienia, który dokonał się na krzyżu za nas.
Zamiast głosić moc tego daru, zamiast wołać - przyjmijcie ten dar, bo otrzymaliście go łaską - za darmo. Waszym zadaniem jest uwierzyć w niego i przyjąć go z miłością i oddaniem. Bóg jest Miłością i wy ludzie powinniście pragnąć tej miłości i zanurzać się w niej, by zbliżać się do Boga, by jednoczyć się z Bogiem, by pragnąć uświęcać swoje życie. Tylko miłość ma królować w naszym życiu, bo Jezus nauczał, że to jest najważniejsze nasze przykazanie. Kochać Boga z całego serca i bliźniego swego, jak siebie samego. Jezus dużo od nas nie żądał, tylko tego byśmy wzrastali w miłości.

Abyś mogła odnieść ten werset do nas, musiałabyś najpierw udowodnić, że mówimy nieprawdę - na razie to wygląda na to, że Ty propagujesz tu kłamstwa.
Dlatego daruj sobie cytaty nie na temat i postaraj się udowodnić swoje tezy,
a przede wszystkim: Wytłumacz się (lub wycofaj) z jednego kłamstwa, zanim zaczniesz pisać następne.
Nie pomoże samo wzniosłe gadanie o miłości.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt gru 30, 2016 0:44
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL