Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona
 Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Absolutnie nie zgadzam się z teologią tego księdza.
A stwierdzenie, ze wszystkie grzechy mogą być odpuszczone oprócz grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, dotyczy odpuszczenia naszych grzechów popełnionych w życiu ziemskim, wtedy, gdy żyjąc prosimy Boga, aby nam je odpuścił i wyrażamy z pokorą zal za grzechy, oraz pragniemy naszej poprawy.
Życie na ziemi jest malutkim zaczątkiem życia wiecznego. My jesteśmy przeznaczeni do życia wiecznego. Tu na ziemi mamy zaświadczyć, jakie wybieramy życie wieczne. Czy pragniemy życie wieczne z Bogiem, cz bez Boga. To nasza wola, nasza decyzja ma tu największe znaczenie. Bóg stworzył nas wolnymi. Dał nam łaskę zbawienia przez dar złożony za nas przez swojego syna. My mam albo ten dar przyjąć, albo odrzucić. Tam mało mamy do zrobienia, a sami sobie kładziemy kłody, przeszkody i wymysły. Bóg od nas dużo nie żąda. Pragnie by w naszym życiu królowała miłość i byśmy żyli tą miłością.Cóż może być piękniejszego niż kochać i pragnąć być kochanym. Gdyby ludzie poznali obraz prawdziwego Boga, takiego o którym nauczał nas Jezus Chrystus, to by zamiast trwogi czuli miłość i oddania. Nikt tak nas nie kocha jak Bóg. Nikt nie jest tak człowiekowi oddany jak Bóg. Nikt nie jest dla człowieka tak wielkim, oddanym przyjacielem jak Bóg. Dlaczego odrzucamy to co jest dobre, to co jest piękne, co daje nadzieje, co nas wzmacnia. Dlaczego odrzucamy prawdziwą wiarę, wiarę, że Bóg jest miłością i pragnie by nas również królowała miłość.[/quote]

Helenka, Małgosia i nie wiem jeszcze do kogo mowię?

Może zaznacz to zdanie, albo zacznij myśleć właściwie iu nie wysuwaj wymyślonych chorych swoich insynuacji.

Gdzie napisałam, że poza ziemskim życiu można grzeszyć?


Pt gru 30, 2016 22:33
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana napisał(a):
W którym momencie tego wpisu ujęłam, o pozaziemskim odpuszczaniu grzechów?
Może zaznacz to zdanie, albo zacznij myśleć właściwie iu nie wysuwaj wymyślonych chorych swoich insynuacji.

Cały czas piszesz o tym, że Kościół katolicki głosi tezę o tym, że rolą czyśćca jest odpuszczanie jakichś grzechów. A to nieprawda.
Pisałaś (a raczej wklejałaś):
Cytuj:
KRK twierdzi, że grzechy mogą zostać wybaczone człowiekowi nie tylko za życia, ale również po śmierci, w czyśćcu.

Cytuj:
Drugim miejscem, które zdaniem KRK potwierdza możliwość odpuszczenia grzechów już po śmierci człowieka, jest werset z Ew. Mateusza.

Cytuj:
KRK zdaje się mówić: "Niestety Panie Jezu, nie udało ci się oczyścić z grzechów ludzi przez swoją ofiarę, ale nie martw się, za naszą pomocą uda się ostatecznie przenieść ich dusze do nieba".

Cytuj:
Zdaniem KRK to wszystko "wykonało się", ale jakby nie w pełni. Nie na tyle, aby człowiek mógł dostąpić przebaczenia wszystkich popełnionych grzechów.

Cytuj:
Przyjmując doktrynę o czyśćcu musimy stwierdzić, że część grzechów (i ich konsekwencji) może zostać przebaczona ludziom nie dzięki przelanej krwi Jezusa, a dzięki działaniom zwykłych ludzi, jak modlitwy za zmarłych, czy jałmużny.


Te wszystkie zdania, które nie są wiarą Kościoła katolickiego wkleiłaś w:
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=936213#p936213

Dla twojej wiedzy: Kościół nie głosi, że czyściec w czymkolwiek zastępuje ofiarę Chrystusa. Nie głosi, że czyściec jest po to, by uwalniać nas od grzechu.

Pomyślisz trochę, czy nadal będziesz perorować z zamkniętymi oczami?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt gru 30, 2016 22:43
Zobacz profil WWW
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Czytamy w żródle http://teologia.pl/m_k/zag08-4.htm#aa, gdzie ksiądz Kaszkowski pisze:
cyt: Nauka Jezusa Chrystusa o możliwości odpuszczenia grzechów po śmierci

O możliwości odpuszczenia grzechów poza granicami ziemskiego życia poucza też sam Chrystus, kiedy ostrzega przed bluźnierstwem przeciwko Duchowi Świętemu: "Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym." (Mt 12,31-32). Według słów Chrystusa istnieje zatem możliwość uwolnienia się człowieka w przyszłym życiu od grzechów innych niż bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu. (por. KKK 1031)

Tak więc Pismo Święte uzasadnia wiarę w czyściec, gdyż uczy o możliwym przebaczeniu grzechów po śmierci. Rozważmy obecnie dokładniej, czym jest czyściec, w który wierzy Kościół.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Co Ksiądz miał na myśli o odpuszczaniu grzechów, poza granicami życia ziemskiego?
I dlatego napisałam, że nie zgadzam się z tą teorią.


Pt gru 30, 2016 22:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana napisał(a):
Co Ksiądz miał na myśli o odpuszczaniu grzechów, poza granicami życia ziemskiego?

Jakbyś czytała zamiast mieć klapki na oczach to przeczytałabyś niedawny wpis @Małgosii
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=936250#p936250

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt gru 30, 2016 22:55
Zobacz profil WWW
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
medieval_man napisał(a):
wybrana napisał(a):
Co Ksiądz miał na myśli o odpuszczaniu grzechów, poza granicami życia ziemskiego?

Jakbyś czytała zamiast mieć klapki na oczach to przeczytałabyś niedawny wpis @Małgosii
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=936250#p936250


Gdybyś przeczytał Pismo Święte, to wiedział byś, że Jezus Chrystus ofiarował swoje życie za nasze grzechy, abyśmy my mogli być zbawieni.
Czy ty nie wierzysz w zbawienną ofiarę Jezusa Chrystusa?
Kto uważa się za chrześcijanina, to musi wierzyć w ofiarę Jezusa Chrystusa, bo w przeciwnym razie niech się nie nazywa chrześcijaninem.
Kto wierzy w Jezusa, ma żywot

(47) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto /we Mnie/ wierzy, ma życie wieczne. (Ew. Jana 6:47)

(16) Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Ew. Jana 3:16)

Kto wierzy w Syna Bożego, ma żywot wieczny - nie czyściec, a życie wieczne.


So gru 31, 2016 15:50

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Czyściec to przedsionek Nieba

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So gru 31, 2016 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana napisał(a):
medieval_man napisał(a):
wybrana napisał(a):
Co Ksiądz miał na myśli o odpuszczaniu grzechów, poza granicami życia ziemskiego?

Jakbyś czytała zamiast mieć klapki na oczach to przeczytałabyś niedawny wpis @Małgosii
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=936250#p936250


Gdybyś przeczytał Pismo Święte, to wiedział byś, że Jezus Chrystus ofiarował swoje życie za nasze grzechy, abyśmy my mogli być zbawieni.
Czy ty nie wierzysz w zbawienną ofiarę Jezusa Chrystusa?
Kto uważa się za chrześcijanina, to musi wierzyć w ofiarę Jezusa Chrystusa, bo w przeciwnym razie niech się nie nazywa chrześcijaninem.
Kto wierzy w Jezusa, ma żywot

(47) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto /we Mnie/ wierzy, ma życie wieczne. (Ew. Jana 6:47)

(16) Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Ew. Jana 3:16)
Nie na temat.

Cytuj:
Kto wierzy w Syna Bożego, ma żywot wieczny - nie czyściec, a życie wieczne.
I słusznie. Czyściec nie jest wszak stanem ostatecznym.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So gru 31, 2016 16:15
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana napisał(a):
Gdybyś przeczytał Pismo Święte, to wiedział byś, że Jezus Chrystus ofiarował swoje życie za nasze grzechy, abyśmy my mogli być zbawieni.
Czy ty nie wierzysz w zbawienną ofiarę Jezusa Chrystusa?

Gdybyś czytała co piszą inni i/lub umiała czytać ze zrozumieniem, nie zadawałabyś tak durnych pytań i nie pisałabyś oczywistości nie związanych z tematem, aby potem zadawać infantylne pytania. Poza tym przestań pouczać, a zacznij sie uczyć.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 31, 2016 16:31
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
Gdybyś przeczytał Pismo Święte, to wiedział byś, że Jezus Chrystus ofiarował swoje życie za nasze grzechy, abyśmy my mogli być zbawieni.
Czy ty nie wierzysz w zbawienną ofiarę Jezusa Chrystusa?

Gdybyś czytała co piszą inni i/lub umiała czytać ze zrozumieniem, nie zadawałabyś tak durnych pytań i nie pisałabyś oczywistości nie związanych z tematem, aby potem zadawać infantylne pytania. Poza tym przestań pouczać, a zacznij sie uczyć.


Pozwól, że w odpowiedzi na twój wpis przekleję ci dzisiejsze rozważanie, które przeczytałam na stronie głównej wiara.pl
Piękne i mądre.
Życzę ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

„Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli”.

A ja? Kim jestem? Przyjąłem Chrystusa, tę oświecającą każdego człowieka światłość? A może zaliczam się do tych, którzy, choć są Jego własnością, to Go nie przyjęli?

Mało prawdopodobne. Przecież jeśli piszę coś takiego, uważam się za człowieka wierzącego. Pytanie tylko na ile pozwalam tej Światłości wejść w różne ciemne zakamarki mojego życia. Bo przecież może być i tak – przed czym ostrzegał w pierwszym czytaniu święty Jan – że jestem antychrystem. Że owszem, niby przyjmuję Chrystusa, ale wypaczam Jego naukę, dostosowuję ją do swoich potrzeb. Po to, by ukryć pod płaszczykiem rzekomej pobożności swoją ciemność, swoją odmowę przyjęcia tego, czego uczył...

Ciągle muszę pamiętać: to On jest moim Panem i Mistrzem. Nie odwrotnie. Niby to oczywiste, ale w praktyce różnie wygląda...


So gru 31, 2016 19:40
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana napisał(a):

Gdybyś przeczytał Pismo Święte, to wiedział byś, że Jezus Chrystus ofiarował swoje życie za nasze grzechy, abyśmy my mogli być zbawieni.

Czytam Pismo i wiem, że ofiara Jezusa nas zbawiła.
W jaki sposób przeczy to czyśćcowi?
wybrana napisał(a):
Czy ty nie wierzysz w zbawienną ofiarę Jezusa Chrystusa?

Wierzę.
W jaki sposób przeczy to czyśćcowi?
wybrana napisał(a):
Kto uważa się za chrześcijanina, to musi wierzyć w ofiarę Jezusa Chrystusa, bo w przeciwnym razie niech się nie nazywa chrześcijaninem.

Wierzę.
W jaki sposób przeczy to czyśćcowi?
wybrana napisał(a):
Kto wierzy w Jezusa, ma żywot

Wierzę i ja.
W jaki sposób przeczy to czyśćcowi?
wybrana napisał(a):
(47) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto /we Mnie/ wierzy, ma życie wieczne. (Ew. Jana 6:47)

(16) Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Ew. Jana 3:16)

Kto wierzy w Syna Bożego, ma żywot wieczny - nie czyściec, a życie wieczne.

W jaki sposób życie wieczne jest sprzeczne z czyśćcem?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So gru 31, 2016 19:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Kolejny tekst "drugiego rodzaju" przytoczony przez @wybraną - czyli słuszny tekst, nie mający najmniejszego związku z tematem (tekst "pierwszego rodzaju" jest wtedy, gdy @wybrana bezrefleksyjnie kopiuje antykatolicki tekst z antykatolickiej strony).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So gru 31, 2016 22:45
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana napisał(a):
Pozwól, że w odpowiedzi na twój wpis przekleję ci dzisiejsze rozważanie, które przeczytałam na stronie głównej wiara.pl
Piękne i mądre.

Zacznij pisać na temat (odpowiedz na pytania medieval_mana).
wybrana napisał(a):
Życzę ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Dziękuję i również życzę ci wszystkiego najlepszego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 31, 2016 23:50
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Kolejny tekst "drugiego rodzaju" przytoczony przez @wybraną - czyli słuszny tekst, nie mający najmniejszego związku z tematem (tekst "pierwszego rodzaju" jest wtedy, gdy @wybrana bezrefleksyjnie kopiuje antykatolicki tekst z antykatolickiej strony).


Od kiedy strona - wiara.pl jest nie katolicką stroną ?
Czy ten tekst jest nie katolicki?

Piękny i mądry.

„Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli”.

A ja? Kim jestem? Przyjąłem Chrystusa, tę oświecającą każdego człowieka światłość? A może zaliczam się do tych, którzy, choć są Jego własnością, to Go nie przyjęli?

Mało prawdopodobne. Przecież jeśli piszę coś takiego, uważam się za człowieka wierzącego. Pytanie tylko na ile pozwalam tej Światłości wejść w różne ciemne zakamarki mojego życia. Bo przecież może być i tak – przed czym ostrzegał w pierwszym czytaniu święty Jan – że jestem antychrystem. Że owszem, niby przyjmuję Chrystusa, ale wypaczam Jego naukę, dostosowuję ją do swoich potrzeb. Po to, by ukryć pod płaszczykiem rzekomej pobożności swoją ciemność, swoją odmowę przyjęcia tego, czego uczył...

Ciągle muszę pamiętać: to On jest moim Panem i Mistrzem. Nie odwrotnie. Niby to oczywiste, ale w praktyce różnie wygląda...


N sty 01, 2017 14:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
wybrana, przede wszystkim skoncentruj się na tym, co czytasz. O Twoim poście Marek napisał: "słuszny tekst, nie mający najmniejszego związku z tematem". A Ty pytasz zupełnie bez sensu "czy ten tekst jest nie katolicki?".

Tak się nie da z sensem rozmawiać.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sty 01, 2017 14:27
Zobacz profil
Post Re: Czyściec - czy ten wyraz występuje w Biblii?
Soul33 napisał(a):
wybrana, przede wszystkim skoncentruj się na tym, co czytasz. O Twoim poście Marek napisał: "słuszny tekst, nie mający najmniejszego związku z tematem". A Ty pytasz zupełnie bez sensu "czy ten tekst jest nie katolicki?".

Tak się nie da z sensem rozmawiać.


Masz rację, zbyt szybko i chaotycznie odczytałam wpis Marka.


Pn sty 02, 2017 13:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL