Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Michał w Biblii - co odłamy chrześcijaństwa sądzą o tym. 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
arcana85 napisał(a):
No dobrze, ale chyba w takim razie musisz iśc za ciosem.
Bo utożsamiając Jezusa z Archaniołem Michałem rozbijasz Trójcę.
Jako że Archanioł czyli pierwszy wśród aniołów, generał anielskiej armii, to stworzenie.

Pojęcie trójcy w Biblii nie istnieje. Trójce świętą masz np w hinduizmie Wisznu, Brachme, Shive. W Biblii można mówić o dwójcy jak już :). Bóg i Jezus jedno są. Duch Święty to tylko siła sprawcza, nie osoba boska.
Natomiast Jezus jest Synem, Biblia wyraznie mówi o hierarchi w niebie. Chrystus jest najważniejszym Synem Bożym, w niebie także masz synów bożych ale ich ranga jest mniejsza.
Przyrównanie do anioła:
Według mnie Chrystus jest dobrym narzędziem Boga w Świecie materialnym i duchowym - jasnością (dobrem, życiem bez grzechu). Szatan jest odwrotnością Chrystusa - jest aniołem zła, grzechu, ciemności, złym człowiekiem. Na początku było Słowo, a Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Ziemia została dana szatanowi (złym ludziom) na czas określony przez Boga, po tym czasie przyjdzie Chrystus odbierając swoje Królestwo w niebie (co sie dokonało podczas śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Potem odbierze Królestwo na Ziemii podczas 3 przyjścia, kiedy to juz wrzuci Szatana do rzeki ognia.

Zauważ że Biblia mówi o walce dobra ze złem od samego początku, Bóg odzielił światłość od ciemności. Kto kroczy w ciemności nie należy do Chrystusa, wiec przynalezy do Szatana - który opisywany jest w Biblii jako anioł. Co by wnioskowało że Chrystusa można by było nazwać aniołem dobra, lecz jego ranga jest o wiele ważniejsza, zwłaszcza po Jego zmartwychwstaniu. A jeżeli Bóg stworzył światłość - Ks Rdz 1:3. To by wnioskowało że Jezus jest Jego Tworem. A jeżeli światłość jest jednym z Bogiem, to Bóg jest dobrem.

arcana85 napisał(a):
Chyba że wyobrażasz sobie jakoś pogodzenie "archanielstwa" i "boskości" zarazem.

Coś w tym musi być, jeżeli w apokalipsie wiele razy Jan opisywał widzenie Chrystusa np na koniu jako wodza po czym mówił, a potem ujrzałe innego anioła. Wiec jezdzcem na koniu ,musi być dowódzca armii anielskiej. A jeżeli Apokalipsa mówi że to Chrystus, to widocznie tak jest. Po tym można już zrozumieć wizje Daniela, które przepowiadały przyjście Chrystusa na 500 lat w przód a które odnosiły się do Michała, wodza Wojska, Syna Człowieczego.
Jeżeli Michał występujący w wizjach Daniela jest tym Michałęm z Listu Judy, to tak.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Śr paź 21, 2009 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
maraskin napisał(a):
arcana85 napisał(a):
No dobrze, ale chyba w takim razie musisz iśc za ciosem.
Bo utożsamiając Jezusa z Archaniołem Michałem rozbijasz Trójcę.
Jako że Archanioł czyli pierwszy wśród aniołów, generał anielskiej armii, to stworzenie.

Pojęcie trójcy w Biblii nie istnieje. Trójce świętą masz np w hinduizmie Wisznu, Brachme, Shive. W Biblii można mówić o dwójcy jak już :). Bóg i Jezus jedno są. Duch Święty to tylko siła sprawcza, nie osoba boska.
Natomiast Jezus jest Synem, Biblia wyraznie mówi o hierarchi w niebie. Chrystus jest najważniejszym Synem Bożym, w niebie także masz synów bożych ale ich ranga jest mniejsza.
Przyrównanie do anioła:
Według mnie Chrystus jest dobrym narzędziem Boga w Świecie materialnym i duchowym - jasnością (dobrem, życiem bez grzechu). Szatan jest odwrotnością Chrystusa - jest aniołem zła, grzechu, ciemności, złym człowiekiem. Na początku było Słowo, a Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Ziemia została dana szatanowi (złym ludziom) na czas określony przez Boga, po tym czasie przyjdzie Chrystus odbierając swoje Królestwo w niebie (co sie dokonało podczas śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Potem odbierze Królestwo na Ziemii podczas 3 przyjścia, kiedy to juz wrzuci Szatana do rzeki ognia.

Zauważ że Biblia mówi o walce dobra ze złem od samego początku, Bóg odzielił światłość od ciemności. Kto kroczy w ciemności nie należy do Chrystusa, wiec przynalezy do Szatana - który opisywany jest w Biblii jako anioł. Co by wnioskowało że Chrystusa można by było nazwać aniołem dobra, lecz jego ranga jest o wiele ważniejsza, zwłaszcza po Jego zmartwychwstaniu. A jeżeli Bóg stworzył światłość - Ks Rdz 1:3. To by wnioskowało że Jezus jest Jego Tworem. A jeżeli światłość jest jednym z Bogiem, to Bóg jest dobrem.

arcana85 napisał(a):
Chyba że wyobrażasz sobie jakoś pogodzenie "archanielstwa" i "boskości" zarazem.

Coś w tym musi być, jeżeli w apokalipsie wiele razy Jan opisywał widzenie Chrystusa np na koniu jako wodza po czym mówił, a potem ujrzałe innego anioła. Wiec jezdzcem na koniu ,musi być dowódzca armii anielskiej. A jeżeli Apokalipsa mówi że to Chrystus, to widocznie tak jest. Po tym można już zrozumieć wizje Daniela, które przepowiadały przyjście Chrystusa na 500 lat w przód a które odnosiły się do Michała, wodza Wojska, Syna Człowieczego.
Jeżeli Michał występujący w wizjach Daniela jest tym Michałęm z Listu Judy, to tak.


A ok.
Jeśli nie jesteś wyznawcą Trójcy to w takim razie twoje wyjaśnienia się dosyć logicznie układają. Rozumiem.

Pozdrawiam

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Cz paź 22, 2009 9:50
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Maraskin "przez Ciebie" przeczytalem jeszcze raz Mateusza 24:14-18.
Jak tlumaczysz:
"A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat."?

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Cz paź 22, 2009 11:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Maraskin
Nie będę wchodził głęboko w polemiki, by nie zboczyć z tematu, ale tego typu zdania powołujące się na Biblię:
Cytuj:
W Biblii można mówić o dwójcy jak już Uśmiech.... Bóg i Jezus jedno są. Duch Święty to tylko siła sprawcza, nie osoba boska.

są wysoce kontrowersyjne z Biblijnego punktu widzenia, według którego Duchowi Świętemu przysługują wszystkie osobowe przypadłości, takie jak Ojcu i Synowi - bycie siłą jest tylko jednym z wielu aspektów bytu osobowego Ducha Świętego

Cytuj:
A jeżeli Bóg stworzył światłość - Ks Rdz 1:3. To by wnioskowało że Jezus jest Jego Tworem.

Stworzenie światłości, nie jest równoznaczne ze stworzeniem Chrystusa. Jak wiemy z Biblii, Chrystus jest zrodzony, a nie stworzony, to w Chrystusie wszystko stworzenie ma początek, wszystko stworzenie przez Niego i dla Niego się stało. On na początku już był.

Cytuj:
Coś w tym musi być, jeżeli w apokalipsie wiele razy Jan opisywał widzenie Chrystusa np na koniu jako wodza po czym mówił, a potem ujrzałe innego anioła. Wiec jezdzcem na koniu ,musi być dowódzca armii anielskiej. A jeżeli Apokalipsa mówi że to Chrystus, to widocznie tak jest.

Stosując argumentację, że cokolwiek przed owym innym aniołem jest aniołem, trzeba być konsekwentnym. A przez ową konsekwencję za chwilę ukaże się karkołomność takiego rozumowania. Spójrzmy na wersy Ap 13,8 i Ap 13,11. Należałoby wywnioskować, że wspomniany wcześniej Baranek jest bestią, wszak po Baranku pojawia się smutny pan zwany inną Bestią... Proszę o konkretne wersy, do których można się odnieść, bo pisanie, że Jan wiele razy coś tam pisze jest sufitologią - sprawdziłem i określenie "inny anioł" w towarzystwie konia nie występuje.

Cytuj:
Michała, wodza Wojska, Syna Człowieczego

Proszę o uzasadnienie, bo brak.

Arcana85
Cytuj:
Może warto najpierw dokładnie przeczytać post jaki sie komentuje czy riposta ma sens?

Może warto najpierw dokładnie go napisać? Tzn zrozumiale?


Pt paź 23, 2009 0:26
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
Dural napisał(a):
Maraskin "przez Ciebie" przeczytalem jeszcze raz Mateusza 24:14-18.
Jak tlumaczysz:
"A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat."?


Przepraszam za nieobecność z powodu natłoku pracy :)
Według moich spostrzeżeń, Chrystus opisuje okres ucisku na ziemii przed ostatecznym dniem Sądu i mówi także o trudzie, braku jedzenia - zima oraz o przestrzeganiu szabatu, dnia Boga w tym okresie. Szabat - święty dzień w dalszym ciągu wyznaczony przez Boga, obowiązuje wszystkich wierzących i przekraczanie go jest wykroczeniem:(. Ciężko przynajmniej mi w obecnych czasach dotrzymywać szabatu. Jest tyle przeciwności z pracą włącznie ,które dosyć często krzyżują moje plany dotyczące przestrzegania tego dnia. Ale wiem że nie można się poddać.

_________________
Nicea 325, początek końca...


So paź 24, 2009 13:58
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
meritus napisał(a):
Maraskin
Nie będę wchodził głęboko w polemiki, by nie zboczyć z tematu, ale tego typu zdania powołujące się na Biblię:
Cytuj:
W Biblii można mówić o dwójcy jak już Uśmiech.... Bóg i Jezus jedno są. Duch Święty to tylko siła sprawcza, nie osoba boska.

są wysoce kontrowersyjne z Biblijnego punktu widzenia, według którego Duchowi Świętemu przysługują wszystkie osobowe przypadłości, takie jak Ojcu i Synowi - bycie siłą jest tylko jednym z wielu aspektów bytu osobowego Ducha Świętego


Hmm nie znalazłem informacji w Piśmie potwierdzających twoje wypowiedzi. Natomiast zauważ przy opisie nieba przez Jana, Jan wyszczególnia w świątyni Boga - Jahwe siedzącego na tronie, Jezusa - Baranka otwierającego pieczęcie oraz 24 starców synów bożych no i 4 cheruby - bestie wychwalające Boga. Nie masz tam wyszczególnionego opisu Ducha Świętego jako istoty boskiej. Jakiegoś trzeciego bytu? Dalej masz zastępy anielskie niezliczone oraz dusze zmarłych za Baranka na kryształowym morzu.

Cytuj:
Cytuj:
A jeżeli Bóg stworzył światłość - Ks Rdz 1:3. To by wnioskowało że Jezus jest Jego Tworem.

Stworzenie światłości, nie jest równoznaczne ze stworzeniem Chrystusa. Jak wiemy z Biblii, Chrystus jest zrodzony, a nie stworzony, to w Chrystusie wszystko stworzenie ma początek, wszystko stworzenie przez Niego i dla Niego się stało. On na początku już był.


Chciałbym Cię zatem odesłać do pierwszych słów ewangelii Jana, która mówi o Chrystusie jako o światłości. Które było na początku. Studiując Pismo doszedłem do tego że światłość to dobro. Natomiast podczas stworzenia Bóg oddzielił światłość od ciemności. Czyli dobro od zła :). Rozumiem to także w taki sposób że oddzielił Chrystusa od Szatana. Szatan, jest złem ,złym myśleniem, kreczeniem w ciemności, grzechem.
W dodatku jeżeli na końcu Apokalipsy czytamy że Szatan zostanie wrzucony do rzeki lawy, to znaczy że ciemność przestanie istnieć, wszelkie zło (oddzielone od światłości) przez Boga zniknie. Nasunęło mi się że ten twór jest możliwy do unicestwienia! Ap 20:10 A Chrystus jako lampa oświetlająca swoje owce, swój lud - Święte Jeruzalem, pozostanie na zawsze :) oraz wszyscy Ci ,których Bóg umiłował. Ap 21:23.

Cytuj:
Stosując argumentację, że cokolwiek przed owym innym aniołem jest aniołem, trzeba być konsekwentnym. A przez ową konsekwencję za chwilę ukaże się karkołomność takiego rozumowania. Spójrzmy na wersy Ap 13,8 i Ap 13,11. Należałoby wywnioskować, że wspomniany wcześniej Baranek jest bestią, wszak po Baranku pojawia się smutny pan zwany inną Bestią... Proszę o konkretne wersy, do których można się odnieść, bo pisanie, że Jan wiele razy coś tam pisze jest sufitologią - sprawdziłem i określenie "inny anioł" w towarzystwie konia nie występuje.


Tak zgadzam się że należy być konsekwentym i jeżeli Biblia usiłuje nam coś przekazać to trzeba to przyjąć za pewnik :).
Co do Twojego przytoczenia wersów Apokalipsy. Nie widzę podobieństwa między Bestią Ap13 wychodzącą z morza a Jezusem. Bestia to złe, fałszywe Królestwo według Boga. Jezus nie jest Królestwem, Królestwem jest Jego lud, oblubienica Ap 20:1, dla której On jest mężem. więc następuje tu konflikt ważności podmiotów. Co symbolizuje co.

To samo się tyczy drugiej Bestii, ona z wierzchiu jest podobna w swojej nauce do Jezusa (miała dwa rogi podobne do rogów Baranka. W niebie Baranek posiada 7 rogów :). Ap 5:6. Natomiast jak dalej czytamy że ów Bestia mówi jak Smok Ap 13:11, więc z nauką Chrystusa nie ma nic wspólnego, choć może się to nam z początku tak wydawać.

Cytuj:
Cytuj:
Coś w tym musi być, jeżeli w apokalipsie wiele razy Jan opisywał widzenie Chrystusa np na koniu jako wodza po czym mówił, a potem ujrzałe innego anioła. Wiec jezdzcem na koniu ,musi być dowódzca armii anielskiej. A jeżeli Apokalipsa mówi że to Chrystus, to widocznie tak jest.

Cytuj:
Michała, wodza Wojska, Syna Człowieczego

Proszę o uzasadnienie, bo brak.

Myślę ,że Biblia jest wyraźnym uzasadnieniem. Jeżeli w Apokalipsie głównym dowoczącym wojska jest anioł na koniu nazwany Królem Królów to chodzi tu o Chrystusa nasz Bóg. Ap 19:11
Mi ze sceną wymierzanego Sądu nad Światem kojarzy sie sama nazwa Boga - Bóg Zastępów. Gdybam, może Zastępów anielskich? :)
Prosiłbym Cię o zapoznanie się z pierwszym postem tego tematu, tam znajdziesz wszystko, dotyczące Twoich pytań. Poniewaz przytaczanie wciąż tych samych wersów może być bardzo nużące.

_________________
Nicea 325, początek końca...


So paź 24, 2009 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Cytuj:
Hmm nie znalazłem informacji w Piśmie potwierdzających twoje wypowiedzi.

Bardzo się dziwię, gdyż w moim Piśmie Świętym Duch Święty przedstawiany jest nie tylko jako moc Boża, ale także naucza, przypomina, słucha, ustanawia, wprowadza w prawdę, składa świadectwo, przejawia swą wolę, udziela darów, smuci się, przynagla, mówi, obmywa, przyczynia się, wstawia się, zstępuje, kieruje, pokazuje, usprawiedliwia, uświęca, zapowiada....... wszystko co przynależy Osobie. Może masz jakieś apokryfy, nie wiem, albo ci strony powypadały....

Cytuj:
Natomiast zauważ przy opisie nieba przez Jana, Jan wyszczególnia w świątyni Boga - Jahwe siedzącego na tronie, Jezusa - Baranka otwierającego pieczęcie oraz 24 starców synów bożych no i 4 cheruby - bestie wychwalające Boga. Nie masz tam wyszczególnionego opisu Ducha Świętego jako istoty boskiej. Jakiegoś trzeciego bytu?

Duch Święty ukazany symbolicznie w odniesieniu do siedmiu darów Ducha Świętego na podobieństwo siedmioramiennego świecznika jest chociażby w Ap 4,5 czy Ap 4,1. Biblia nie nazywa cherubinów bestiami.

Cytuj:
Studiując Pismo doszedłem do tego że światłość to dobro.

Są ku temu jakieś przesłanki, czy tylko twoje widzimisię?

Cytuj:
Nasunęło mi się że ten twór jest możliwy do unicestwienia!

W Apokalispie nic nie przeczytasz o unicestwieniu szatana, jest napisane zaś, że zostanie wtrącony do piekła na wieki wraz z tymi, którzy mu służą.

Cytuj:
Nie widzę podobieństwa między Bestią Ap13 wychodzącą z morza a Jezusem.

Nie widzę podobieństwa miedzy archaniołem Michałem a Jezusem.

Cytuj:
Myślę ,że Biblia jest wyraźnym uzasadnieniem. Jeżeli w Apokalipsie głównym dowoczącym wojska jest anioł na koniu nazwany Królem Królów to chodzi tu o Chrystusa nasz Bóg. Ap 19:11

Nic takiego w Ap 19,11, by Jezus był aniołem napisane nie jest. Wprowadzasz w błąd !!

Maraskin
Cytuj:
Szabat - święty dzień w dalszym ciągu wyznaczony przez Boga, obowiązuje wszystkich wierzących i przekraczanie go jest wykroczeniem:(.

Dniem Pańskim jest niedziela, dzień zmartwychwstania Chrystusa. Prawo Mojżeszowe przestało obowiązywać, Chrystus wypełnił Prawo i dlatego świętujemy Dzień Pański w niedzielę, a nie w sobotę, gdyż szabat był to cień rzeczy przyszłych, jak pisał św. Paweł, rzeczywistość zaś należy do Chrystusa.


So paź 24, 2009 16:23
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
meritus napisał(a):
Cytuj:
Hmm nie znalazłem informacji w Piśmie potwierdzających twoje wypowiedzi.

Bardzo się dziwię, gdyż w moim Piśmie Świętym Duch Święty przedstawiany jest nie tylko jako moc Boża, ale także naucza, przypomina, słucha, ustanawia, wprowadza w prawdę, składa świadectwo, przejawia swą wolę, udziela darów, smuci się, przynagla, mówi, obmywa, przyczynia się, wstawia się, zstępuje, kieruje, pokazuje, usprawiedliwia, uświęca, zapowiada....... wszystko co przynależy Osobie. Może masz jakieś apokryfy, nie wiem, albo ci strony powypadały....


Ale to nadal nie osoba,[istota]. Nie ma innego pośrednika między człowiekiem a Bogiem, jak tylko Jezus Chrystus. Do zbawienia potrzebna jest wiara w Boga i to że Jezus jest Jego Synem. Natomiast nic o Duchu Świętym jako o trzeciej osobie w Bogu nie masz podane w Piśmie? Jeżeli uważasz inaczej to proszę podaj przykłady.

Cytuj:
Natomiast zauważ przy opisie nieba przez Jana, Jan wyszczególnia w świątyni Boga - Jahwe siedzącego na tronie, Jezusa - Baranka otwierającego pieczęcie oraz 24 starców synów bożych no i 4 cheruby - bestie wychwalające Boga. Nie masz tam wyszczególnionego opisu Ducha Świętego jako istoty boskiej. Jakiegoś trzeciego bytu?

Duch Święty ukazany symbolicznie w odniesieniu do siedmiu darów Ducha Świętego na podobieństwo siedmioramiennego świecznika jest chociażby w Ap 4,5 czy Ap 4,1. Biblia nie nazywa cherubinów bestiami.

11And I beheld, and I heard the voice of many angels round about the throne and the beasts and the elders: and the number of them was ten thousand times ten thousand, and thousands of thousands;
Ap 5:11

Cytuj:
Cytuj:
Studiując Pismo doszedłem do tego że światłość to dobro.

Są ku temu jakieś przesłanki, czy tylko twoje widzimisię?

Cała Biblia? Może zaprzeczysz? Podałem Ci jeden fragment chesz więcej? Wystarczy zapytać.
"I rzekł Bóg:
Niech powstanie światło!
I światło powstało.
I widział Bóg, że dobre jest światło.
I rozdzielił Bóg światło i ciemność."

ciemność - Psalm 82
"...Ratujcie nieszczęśnika i biedaka, wyzwólcie go z rąk złoczyńców! Nie pojmując, nie rozumiejąc, chodzą w ciemnościach, a wszystkie podwaliny ziemi się chwieją."
-Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia. Jan 8:12
"Musimy dokonać dzieła Tego, który Mnie posłał, dopóki jest dzień. Nadchodzi noc, a wtedy nikt nie może działać. Jak długo jestem na świecie, jestem światłem świata." Jan 9:5
"-Czyż dzień nie ma dwunastu godzin? Kto chodzi za dnia, nie potknie się, bo widzi światło słoneczne. Kto zaś chodzi w nocy, potyka się, bo nie ma światła. Jan 11:9 - ja to czytam w ten sposób - Czy ustalone przez Boga życie nie trwa 120 lat? Kto nie grzeszy za życia nie robi błędu, ponieważ postępuje według nauki Chrystusa. Kto zaś grzeszy, robi źle ponieważ nie ma w nim nauki Chrystusa.

Cytuj:
Cytuj:
Nasunęło mi się że ten twór jest możliwy do unicestwienia!

W Apokalispie nic nie przeczytasz o unicestwieniu szatana, jest napisane zaś, że zostanie wtrącony do piekła na wieki wraz z tymi, którzy mu służą

"Diabła zaś, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie i Bestia, i Fałszywy Prorok. A będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków." Potem czytamy "A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia."
Ok to powiem w ten sposób. Z jeziora ognia nie można się już wydostać, wszystko co tam wyląduje umiera - druga śmierć, która jest nieskończonym płaczem i zgrzytaniem zębów o której mówił Chrystus.
Na to zostanie zesłany na samym końcu szatan - ciemność. Przeciwnieństwo Chrystusa - jasności.

Cytuj:
Cytuj:
Nie widzę podobieństwa między Bestią Ap13 wychodzącą z morza a Jezusem.

Nie widzę podobieństwa miedzy archaniołem Michałem a Jezusem.

hehe nie będę Ci wmawiał jak jest. Wiesz to co powinieneś ty wiedzieć i jest ok.:)

Cytuj:
Cytuj:
Myślę ,że Biblia jest wyraźnym uzasadnieniem. Jeżeli w Apokalipsie głównym dowoczącym wojska jest anioł na koniu nazwany Królem Królów to chodzi tu o Chrystusa nasz Bóg. Ap 19:11

Nic takiego w Ap 19,11, by Jezus był aniołem napisane nie jest. Wprowadzasz w błąd !!

Hymm Jan opisuje Jezusa na koniu po czym pisze ,"a potem ujrzałem innego anioła" I taki zabieg stosuje parokrotnie. Według mnie to sugeruje że Bóg jest przyrównywany do anioła, co nie znaczy że jest tylko aniołem! Wiadome jest ,że jest Bogiem i jest wodzem swoich nieskończonych zastępów.

Cytuj:
Cytuj:
Maraskin
Cytuj:
Szabat - święty dzień w dalszym ciągu wyznaczony przez Boga, obowiązuje wszystkich wierzących i przekraczanie go jest wykroczeniem:(.

Dniem Pańskim jest niedziela, dzień zmartwychwstania Chrystusa. Prawo Mojżeszowe przestało obowiązywać, Chrystus wypełnił Prawo i dlatego świętujemy Dzień Pański w niedzielę, a nie w sobotę, gdyż szabat był to cień rzeczy przyszłych, jak pisał św. Paweł, rzeczywistość zaś należy do Chrystusa.

Ok trochę wyjaśnie
W Świątyni Salomona były 2 prawa:
- 10 Przykazań (wyryte ręką Boga - Jezusa na kamieniu [niezmienne])
- Prawo Mojżeszowe - Ceremonialne - zniesione, Chrystus się wypełnił w nim oddając swoje ciało jako Baranek Boży za przebłaganie za grzechy. Wcześniej składano Baranka na ołtarzu całopalnym.
IV Przykazanie głosi "Pamiętaj, abyś święcił dzień szabatu. ...lecz siódmy jest szabatem na cześć Jahwe, twego Boga."

Zauważ co mówi Chrystus głosząc Swoim Apostołom o końcu czasów. Wątek poruszony przez Durala. Gdzie Chrystus głosi aby ucieczka w owe dni nie przypadła w zime albo w szabat. Co znaczy ze przy końcu dni dzień święty nadal będzie obowiązywać. Jak każde inne przykazanie.
Bóg odpoczął 7 dnia.
Jezus odpoczął 7 dnia. Zmartwychwstał pierwszego dnia tygodnia nie naruszając szabatu. Dnia Swojego Ojca.
Nauczał w synagogach w szabat itd

Z drugiej strony jeżeli czczisz Boga w inny dzień to Twoja sprawa, mi nic do tego. Ważne że wyznajemy tego samego Boga a za nasze grzechy mogą być odpszczone dzięki łasce Bożej. Ponieważ przez naszą niewiedzę możemy czynić coś co nie podoba się Bogu.

_________________
Nicea 325, początek końca...


So paź 24, 2009 23:48
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
Johnny99 napisał(a):
Proponuję najpierw zastanowić się, jaki jest cel dociekania, czy Chrystusa można ( choćby symbolicznie ) utożsamić z Michałem.

Oczywiście ma sens, ponieważ to dowodzi że Jezus zawsze istniał jako Syn Boży i schodził na ziemię w postaci duchowej. I że dokonywało się to wiele razy. Wszak w na początku księgi Joba czytamy, że synowie boży przychodzili do Boga z ziemii. Czyli podrużowali , wypełniali powieżone im misje razem z aniołami, przebywał z nimi także szatan.

_________________
Nicea 325, początek końca...


N paź 25, 2009 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Maraskin
Cytuj:
Ale to nadal nie osoba,[istota].

To jest jedynie twoje widzimisię, a priori założenie bez uzasadnienia. Duch Święty jest w Biblii ukazany w działaniu charakterystycznym dla osoby i trudno temu zaprzeczać, wmawiając, że jest bezosobową, bezmyślną i bezwolną siłą na podobieństwo prądu elektrycznego, jak określają to świadkowie Jehowy.

Cytuj:
Natomiast nic o Duchu Świętym jako o trzeciej osobie w Bogu nie masz podane w Piśmie?

A czy masz coś podane w Piśmie Świetym o Jezusie Chrystusie jako drugiej osobie, albo o Ojcu jako o pierwszej osobie? Tak, jak masz podane o Duchu Świętym, tak też masz i o Ojcu i Synu. Jeżeli uważasz inaczej, podaj przykłady.

Cytuj:
11And I beheld, and I heard the voice of many angels round about the throne and the beasts and the elders: and the number of them was ten thousand times ten thousand, and thousands of thousands; Ap 5:11

Co to jest? Proszę cytować albo po polsku, albo po grecku.

Wywodu o świetle nie rozumiem.

Cytuj:
Hymm Jan opisuje Jezusa na koniu po czym pisze ,"a potem ujrzałem innego anioła" I taki zabieg stosuje parokrotnie. Według mnie to sugeruje że Bóg jest przyrównywany do anioła, co nie znaczy że jest tylko aniołem! Wiadome jest ,że jest Bogiem i jest wodzem swoich nieskończonych zastępów.

Proszę o podanie wszystkich przypadków - w języku polskim bądź greckim. Zobaczymy...


N paź 25, 2009 19:44
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
Cytuj:
meritus napisał(a):
Maraskin
Cytuj:
Ale to nadal nie osoba,[istota].

To jest jedynie twoje widzimisię, a priori założenie bez uzasadnienia. Duch Święty jest w Biblii ukazany w działaniu charakterystycznym dla osoby i trudno temu zaprzeczać, wmawiając, że jest bezosobową, bezmyślną i bezwolną siłą na podobieństwo prądu elektrycznego, jak określają to świadkowie Jehowy.
Cytuj:
Natomiast nic o Duchu Świętym jako o trzeciej osobie w Bogu nie masz podane w Piśmie?

A czy masz coś podane w Piśmie Świetym o Jezusie Chrystusie jako drugiej osobie, albo o Ojcu jako o pierwszej osobie? Tak, jak masz podane o Duchu Świętym, tak też masz i o Ojcu i Synu. Jeżeli uważasz inaczej, podaj przykłady.



(27) Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.
Ew. Mateusza 11:26-27


(22) Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.
Ew. Łukasza 10:19-25

o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.
Ew. Łukasza 11:10-16

Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. (36) Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży.
Ew. Jana 3:32-4:3

(30) Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Ew. Jana 10:26-32

(38 ) Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu.
Ew. Jana 10:35-41

10) Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. (11) Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła.
w. Jana 14:7-12

Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną.
Ew. Jana 16:31-33

(21) A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!
Ew. Jana 20:20-22

(11) Drogę naszą do was niech utoruje sam Bóg, Ojciec nasz, i Pan nasz Jezus!
1 List do Tesaloniczan 3:10-12

(16) Sam zaś Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam nie kończącego się pocieszenia i dobrej nadziei, (17)
2 List do Tesaloniczan 2:15-17

Zauważ że w Biblii jest jedynie mowa o dwóch osobach, Jezusie - Synowi oraz Bogu - Ojcu, nie bede przytaczał tu listów apostolskich, którzy zwracają się do Boga i Jego Syna. Nie do Ducha Świętego.

Cytuj:
Cytuj:
11And I beheld, and I heard the voice of many angels round about the throne and the beasts and the elders: and the number of them was ten thousand times ten thousand, and thousands of thousands; Ap 5:11

Co to jest? Proszę cytować albo po polsku, albo po grecku.

Jest to przykład wzięty z angielskiej wersji Biblii, gdzie wyraźnie widać że 4 Cheruby nazywane są bestiami. Jak wpiszesz w słowniku słowo beast, otrzymasz odpowiedz co do twojego zarzutu.

Cytuj:
Cytuj:
Hymm Jan opisuje Jezusa na koniu po czym pisze ,"a potem ujrzałem innego anioła" I taki zabieg stosuje parokrotnie. Według mnie to sugeruje że Bóg jest przyrównywany do anioła, co nie znaczy że jest tylko aniołem! Wiadome jest ,że jest Bogiem i jest wodzem swoich nieskończonych zastępów.

Proszę o podanie wszystkich przypadków - w języku polskim bądź greckim. Zobaczymy...


Potem ujrzałem: oto biały obłok - a Siedzący na obłoku, podobny do Syna Człowieczego, miał złoty wieniec na głowie, a w ręku ostry sierp. (15) I wyszedł inny anioł ze świątyni, wołając głosem donośnym do Siedzącego na obłoku: Zapuść Twój sierp i żniwa dokonaj, bo przyszła już pora dokonać żniwa, bo dojrzało żniwo na ziemi! (16) A Siedzący na obłoku rzucił swój sierp na ziemię i ziemia została zżęta. (17) I wyszedł inny anioł ze świątyni,
Ap 14:14-17

(1) Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach. (2) I usłyszałem z nieba głos jakby głos mnogich wód i jakby głos wielkiego gromu. A głos, który usłyszałem, [brzmiał] jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy. (3) I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi. (4) To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka, (5) a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są nienaganni. (6) Potem ujrzałem innego anioła lecącego przez środek nieba,
Ap 14:1-6

(7) I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
Ap 12:7

(1) I ujrzałem innego potężnego anioła, zstępującego z nieba, obleczonego w obłok, i tęcza była nad jego głową, a oblicze jego było jak słońce, a nogi jego jak słupy ogniste, (2) i w prawej ręce miał otwartą książeczkę. Nogę prawą postawił na morzu, a lewą na ziemi. (3) I zawołał donośnym głosem tak, jak ryczy lew. A kiedy zawołał, siedem grzmotów przemówiło swym głosem. (4) Skoro przemówiło siedem grzmotów, zabrałem się do pisania, lecz usłyszałem głos mówiący z nieba: Zapieczętuj to, co siedem grzmotów powiedziało, i nie pisz tego! (5) Anioł zaś, którego ujrzałem stojącego na morzu i na ziemi, podniósł ku niebu prawą rękę (6) i przysiągł na żyjącego na wieki wieków, który stworzył niebo i to, co w nim jest, i ziemię, i to, co w niej jest, i morze, i to, co w nim jest, że już nie będzie zwłoki, (7) ale w dniach głosu siódmego anioła, gdy będzie miał trąbić, misterium Boga się dokona, tak jak podał On dobrą nowinę sługom swym prorokom. (8 ) A głos, który słyszałem z nieba, znów usłyszałem, jak zwracał się do mnie w słowach: Idź, weź księgę otwartą w ręce anioła stojącego na morzu i na ziemi! (9) Poszedłem więc do anioła, mówiąc mu, by dał mi książeczkę. I rzecze mi: Weź i połknij ją, a napełni wnętrzności twe goryczą, lecz w ustach twych będzie słodka jak miód. (10) I wziąłem książeczkę z ręki anioła i połknąłem ją, a w ustach moich stała się słodka jak miód, a gdy ją spożyłem, goryczą napełniły się moje wnętrzności. (11) I mówią mi: Trzeba ci znów prorokować o ludach, narodach, językach i o wielu królach.
Ap 10

(11) Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto - biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy. (12) Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego. (13) Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga. (14) A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach - wszyscy odziani w biały, czysty bisior. (15) A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga. (16) A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW PAN PANÓW. (17) I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba: Pójdźcie, zgromadźcie się na wielką ucztę Boga, (18 ) aby zjeść trupy królów, trupy wodzów i trupy mocarzy, trupy koni i tych, co ich dosiadają, trupy wszystkich - wolnych i niewolników, małych i wielkich! (19) I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. (20) I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. (21) A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.
(1) Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba
Ap 19:11-21, Ap 20:1

_________________
Nicea 325, początek końca...


N paź 25, 2009 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Cytuj:
Zauważ że w Biblii jest jedynie mowa o dwóch osobach, Jezusie - Synowi oraz Bogu - Ojcu, nie bede przytaczał tu listów apostolskich, którzy zwracają się do Boga i Jego Syna. Nie do Ducha Świętego.

Powypadały ci kartki z Pisma chyba, skoro nie masz w nim nic o osobie Ducha Świętego. :shock: Poza tym w listach apostolskich są jakieś zwroty skierowane do Ojca lub Syna?

Cytuj:
Jest to przykład wzięty z angielskiej wersji Biblii, gdzie wyraźnie widać że 4 Cheruby nazywane są bestiami. Jak wpiszesz w słowniku słowo beast, otrzymasz odpowiedz co do twojego zarzutu.

Co to za tłumaczenie? Interesuje nas jezyk grecki i polski i tam nie widzę przesłanego do takich sformułowań.

Mamy dwa przykłady - teraz trzeba udowodnić, że określenie "inny anioł" determinuje, że Chrystus jest aniołem. Powodzenia. Gdyby tak było, napisano by jasno - anioł Jezus, anioł Syn Człowieczy i potem inny anioł. A Jan nic takiego nie napisał. Dlatego nie widzę najmniejszego sensu dorabiać czegoś, czego nie ma.


N paź 25, 2009 21:16
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
meritus napisał(a):
Cytuj:
Zauważ że w Biblii jest jedynie mowa o dwóch osobach, Jezusie - Synowi oraz Bogu - Ojcu, nie bede przytaczał tu listów apostolskich, którzy zwracają się do Boga i Jego Syna. Nie do Ducha Świętego.

Powypadały ci kartki z Pisma chyba, skoro nie masz w nim nic o osobie Ducha Świętego. :shock: Poza tym w listach apostolskich są jakieś zwroty skierowane do Ojca lub Syna?

Zapytam wprost, czytałeś może chociaż pare kartek z Pisma? Nie te fragmenty sobie sam odszukaj, bo nie wiem teraz czy zwracasz się w tych ostatnich postach poważnie. Osobiście wyczuwam przekorność u Ciebie, a nie chęć logicznego myślenia i analizowania przykładów o które prosiłęś.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Jest to przykład wzięty z angielskiej wersji Biblii, gdzie wyraźnie widać że 4 Cheruby nazywane są bestiami. Jak wpiszesz w słowniku słowo beast, otrzymasz odpowiedz co do twojego zarzutu.

Co to za tłumaczenie? Interesuje nas jezyk grecki i polski i tam nie widzę przesłanego do takich sformułowań.


Mamy dwa przykłady - teraz trzeba udowodnić, że określenie "inny anioł" determinuje, że Chrystus jest aniołem. Powodzenia. Gdyby tak było, napisano by jasno - anioł Jezus, anioł Syn Człowieczy i potem inny anioł. A Jan nic takiego nie napisał. Dlatego nie widzę najmniejszego sensu dorabiać czegoś, czego nie ma.

Ok, jeżeli jestes zatem tak bardzo przeświadczony o swojej racji to podaj teraz sam przykłady z Pisma. Ja swoje odszukałem mimo, że pierwszy prosiłem Cie o to. Jeżeli sam tego nie zrobiłeś świadczy to że upierasz się odnośnie swoich własnych przekonań. nie tego co jest w Piśmie. W dodatku sądzisz że mi kartki pouciekały. Kożystam z paru Pism - [1000 latki, Poznańskiej, Gdańskiej, KJB ], więc nie sądze że we wszyskich coś mi mogło pouciekać.
W dodatku uważasz że przytaczanie angielskiej Biblii, jest złe? Nie rozumiem twoich pretensji, uważasz że to nie fer, ponieważ nie posiłkuje się tylko grecką lub polską Biblią? Jak grecką uwzględniasz to dlaczego nie angielską, która tak samo jak polska ma taką samą rangę?

Jeszcze kolejny raz się powtórzę. Bo chyba mnie nie rozumiesz.
To że Biblia według mojego odczucia opisuje w niektórych scenach, Jezusa jako anioła nie znaczy że On jako osoba jest aniołem. Całą Biblia obleczona jest dużą ilością symboliki i różnego rodzaju porównań. Np Chrystus porównywany jest do góry [fragmenty Bibli podane na początku postu], co nie znaczy że jako postać jest górą!
Oczywistą, oczywistością jest że Jezus jest Bogiem. A że Pismo przyrównuje Go do lwa, baranka, pasterza, bramy, skały, anioła(mój domysł), to nie znaczy że tym właśnie w rzeczywistości jest.

_________________
Nicea 325, początek końca...


N paź 25, 2009 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Cytuj:
Zapytam wprost, czytałeś może chociaż pare kartek z Pisma?

Ciekawy zabieg retoryczny. Pismo Święte znam dość dobrze, czytałem kilkakrotnie, znam naukowe zasady egzegezy biblijnej i podstawy języków starożytnych.

Cytuj:
Nie te fragmenty sobie sam odszukaj, bo nie wiem teraz czy zwracasz się w tych ostatnich postach poważnie.

Widzisz... poszukaj też sobie fragmenty, gdy przyzywany jest Duch Święty. Np. Księgę Ezechiela polecam.

Cytuj:
Ok, jeżeli jestes zatem tak bardzo przeświadczony o swojej racji to podaj teraz sam przykłady z Pisma.

Jakie fragmenty chcesz? Takie, w których Jezus nie jest nazywany aniołem? Bo nie rozumiem.

Cytuj:
To że Biblia według mojego odczucia opisuje w niektórych scenach, Jezusa jako anioła nie znaczy że On jako osoba jest aniołem.

Pozostaje pytanie - czy opisuje? Oraz jeżeli tak, to dlaczego miałoby to nie oznaczać, że Jezus jest aniołem. To jest sprzeczne w takim wypadku.


N paź 25, 2009 22:29
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
meritus napisał(a):
Cytuj:
Zapytam wprost, czytałeś może chociaż pare kartek z Pisma?

Ciekawy zabieg retoryczny. Pismo Święte znam dość dobrze, czytałem kilkakrotnie, znam naukowe zasady egzegezy biblijnej i podstawy języków starożytnych.

Więc dlaczego zaprzecza oczywisym sprawom, takim że apostołowie nie zwracają się do osoby Boga i Jezusa na początku swoich listów. To poprostu podważa Twoją znajomość Pisma. Albo inaczej będąc w opozycji jesteś w stanie, powiedzieć nawet bzurę byle tylko wyszło na twoje.

Cytuj:
Cytuj:
Nie te fragmenty sobie sam odszukaj, bo nie wiem teraz czy zwracasz się w tych ostatnich postach poważnie.

Widzisz... poszukaj też sobie fragmenty, gdy przyzywany jest Duch Święty. Np. Księgę Ezechiela polecam.

Ok, wiec spójrzmy;

(4) Dlatego prorokuj przeciwko nim, prorokuj, synu człowieczy! (5) Wówczas mną owładnął Duch Pański i rzekł do mnie: Mów: Tak mówi Pan: W ten sposób powiedzieliście, domu Izraela, a Ja znam sprawy waszej duszy. (6) Wielu pomordowaliście w tym mieście, a jego ulice zasłaliście trupami.

(Ks. Ezechiela 11:4-6, Biblia Tysiąclecia)

W Starym testamencie nie znajdziesz nazwy Duch Święty, chyba że posiadasz jakąś inną Biblię? Jedyna informacja jaka tam widnieje dotyczy powyższego tekstu i dotyczy Ducha Pańskiego. Jeżeli nie podasz wersu gdzie jest podana konkretna nazwa "Duch Święty" w S.T. to nie możesz podważać tak samo moich fragmentów dowodzących że Chrystus występuje także w postaci anioła. Przecież w S.T. Biblia dokładnie tego nie podaje, idąc Twoim tokiem rozumowania:|.

Ja jednak taki nie bede i przyznam że w tym fragmencie może rzeczywiście chodzić o Ducha Świętego, wszak Biblia mówi ciągle o tym samym i sprzeczności w niej nie znajdziesz. Natomiast nadal nie przekonałeś mnie odsyłając do Księgi Ezechiela że Duch Święty to trzecia osoba boska. Nadal występuje tu jako moc sprawcza Jahwe. Tak samo jak w N.T.

Cytuj:
Cytuj:
Ok, jeżeli jestes zatem tak bardzo przeświadczony o swojej racji to podaj teraz sam przykłady z Pisma.

Jakie fragmenty chcesz? Takie, w których Jezus nie jest nazywany aniołem? Bo nie rozumiem.

hmm, dotyczące Ducha Świętego, jak pare postów wcześniej napisałem. Odpisując w ten sposob, traktujesz mnie bardzo lekceważąco i zastanawiam się czy jest jakikolwiek dalszy sens udowadniania Ci czegokolwiek. Nie podajesz kontrargumentów, jedynie co robisz to podważasz i stawiasz się w opozycji. Powiedz mi jaki jest sens takiego twojego zachowania? Ponieważ przez to nie widzę sposobu dojścia do sedna sprawy, a ciągła przebijanka z Tobą jest nużąca i z pewnością do niczego nas nie doprowadzi.
Cytuj:
Cytuj:
To że Biblia według mojego odczucia opisuje w niektórych scenach, Jezusa jako anioła nie znaczy że On jako osoba jest aniołem.

Pozostaje pytanie - czy opisuje? Oraz jeżeli tak, to dlaczego miałoby to nie oznaczać, że Jezus jest aniołem. To jest sprzeczne w takim wypadku.

Ja nie widze sprzeczności w utożsamianiu Chrystusa z aniołem, być może podczas godziny Sądu przyjmnie taką formę? Co w tym złego? Tak samo w niebie. Chrystus jest wszystkim więc jaki masz z tym okresleniem problem? Chyba że Twój umysł odżegnuje się od logicznej intempretacji Biblii dzięki jakiejś innej nauce doktrynalnej i przyjętej tradycji? Bo to mi się nasuwa czytając Twoje posty.

_________________
Nicea 325, początek końca...


N paź 25, 2009 23:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL