Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Szukam cytatu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt paź 28, 2008 18:30
Posty: 7
Post Szukam cytatu
Czy ktoś mógłby mi dokładnie napisać cytat i napisać również skąd dokładnie jest?
A chodzi mi mniej więcej o coś takiego: kto nie wierzy, we mnie, ale żyje według przykazań moich ten ma życie wieczne.

_________________
Prawda nas wyzwoli.


N lis 15, 2009 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Jakoś to nie wierzy mi nie pasuje. Wątpię aby w takiej formie coś istniało, jest za to: [Jan 6, 47] Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto /we Mnie/ wierzy, ma życie wieczne.

Wypełnianie przykazań, dobre czyny wynikają z wiary, wiara bez uczynków jest martwa.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N lis 15, 2009 13:54
Zobacz profil
Post Re: Szukam cytatu
mysterious napisał(a):
Czy ktoś mógłby mi dokładnie napisać cytat i napisać również skąd dokładnie jest?
A chodzi mi mniej więcej o coś takiego: kto nie wierzy, we mnie, ale żyje według przykazań moich ten ma życie wieczne.

Trudno raczej żyć według przykazań kogoś w kogo się nie wierzy.
Coś mi się wydaje, że słyszałes iż dzwonią ale nie wiesz w którym kościele :)
Domyslam się, że chodzić może o słowa Jezus wypowiedziane do sprawiedliwych ze wszystkich narodów swiata na Sądzie Ostatecznym (Mt 25,31-46):
- "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".


N lis 15, 2009 19:12

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
J 10:37-38
Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie. Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu.

Może to, co wyżej. To co za cytowałeś nie funkcjonuje w Biblii i jest wewnętrznie sprzeczne.


N lis 15, 2009 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 28, 2008 18:30
Posty: 7
Post 
hmm.... kurde, nie wiem co mi sie umaniło z tym cytatem, wydaje mi się, że kiedyś nawet katechetka mi zacytowała ten fragment

w każdym razie interesuje mnie co Jezus nauczał o ludziach niewierzących, lecz dobrych (mam tu na myśli życie, uczynki, postępowania zgodne z Biblią)

czy warunkiem KONIECZNYM do zbawienia jest wiara w to, że Bóg istnieje?

_________________
Prawda nas wyzwoli.


Pn lis 16, 2009 23:12
Zobacz profil
Post 
mysterious napisał(a):
czy warunkiem KONIECZNYM do zbawienia jest wiara w to, że Bóg istnieje?

Przy założeniu, że Bóg nie istnieje, nie istnieje zatem także żadne zbawienie :)
A przeczytałeś podany przeze mnie fragment Ewangelii Mateusza?


Wt lis 17, 2009 9:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post 
Zasadniczo to nawet nie tylko wiara w jednego Boga, ale wiara w Jezusa jako zbawcę jest jedyną drogą do Zbawienia. Ale...

Ale chociaż dla nas chrześcijan jest tylko ta jedna droga, nie można wykluczyć zbawienia innych. To temat na dłuższą rozprawę. Może poszukasz na forum, pewnie ten temat już nie raz nie dwa był wałkowany.

A jeżeli szukasz cytatu, to po tych "namiarach" najbardziej pasuje mi ten:

Mt 7: 21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Jest też parę innych, ale ten mi najlepiej "pasi". Poza tym warto przeczytać Mt 25:31-46, to "klasyk" w tym temacie. Jest jeszcze parę pomniejszych cytatów, ale już nie tak jednoznacznych.


Wt lis 17, 2009 10:01
Zobacz profil
Post 
http://www.odwyk.com/#

Martin poleca program:
Cytuj:
Zapraszam do ściągania i używania darmowego programu na PC "Biblia 1.4".


Ja go ściągnąłem, jest idealny do szukania cytatów, myślę że przyda się nie tylko tobie....
Zawiera w sobie Biblię Warszawską, Gdańską no i Tysiąclecia.


Wt lis 17, 2009 10:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL