Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Ciała Zmartwychwstanie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Ciała Zmartwychwstanie
Jako że w wątku "Bóstwo Jezusa w świetle fragmentów z NT" Alus rozpoczęła off top o zmartwychwstaniu to pozwolę go sobie tu przenieść, bo tamten temat jest o czym innym.


Alus napisał(a):
arcana85 odpowiedz mi na jedno pytanie - co się stanie z Tobą po Twojej śmierci?



arcana85 napisał(a):
Alus napisał(a):
arcana85 odpowiedz mi na jedno pytanie - co się stanie z Tobą po Twojej śmierci?

Jak to co? Z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić że trafię na cmentarz :razz:



thoren napisał(a):
Hehe ciało nie jest takie ważne jak dusza... Co więc myślisz o jej stanie po Twojej śmierci cielesnej? Oczywiście najpierw trzeba rozważyć pytanie: Czy Ty w ogóle wierzysz w duszę? :-)



arcana85 napisał(a):
thoren napisał(a):
Hehe ciało nie jest takie ważne jak dusza... Co więc myślisz o jej stanie po Twojej śmierci cielesnej? Oczywiście najpierw trzeba rozważyć pytanie: Czy Ty w ogóle wierzysz w duszę? :-)

Oczywiście że wierzę w duszę. Zresztą widze ją codziennie w lustrze. ;-)
Biorąc zarówno pod uwagę relacje o stwarzaniu ciało + dech życia = dusza (czyli człowiek)
Jak i mojego ulubionego Arystotelesa: dusza jest formą ciała a forma nie może istniec niezaleznie od materii to:
"dech wraca do Boga który go dał a ciało obraca się w proch"

Tak więc część duszy się ulatnia (dech życia) a reszta w ziemi rozkłada (ciało). :razz:




Alus napisał(a):
arcana85 napisał(a):
thoren napisał(a):
Hehe ciało nie jest takie ważne jak dusza... Co więc myślisz o jej stanie po Twojej śmierci cielesnej? Oczywiście najpierw trzeba rozważyć pytanie: Czy Ty w ogóle wierzysz w duszę? :-)

Oczywiście że wierzę w duszę. Zresztą widze ją codziennie w lustrze. ;-)
Biorąc zarówno pod uwagę relacje o stwarzaniu ciało + dech życia = dusza (czyli człowiek)
Jak i mojego ulubionego Arystotelesa: dusza jest formą ciała a forma nie może istniec niezaleznie od materii to:
"dech wraca do Boga który go dał a ciało obraca się w proch"

Tak więc część duszy się ulatnia (dech życia) a reszta w ziemi rozkłada (ciało). :razz:

W takim układzie to ateiści podchodza uczciwiej do tego zagadnienia....jeśli po śmierci nie pozostaje NIC to i po co i w co wiara???????????




arcana85 napisał(a):
Alus napisał(a):
arcana85 napisał(a):
Oczywiście że wierzę w duszę. Zresztą widze ją codziennie w lustrze. ;-)
Biorąc zarówno pod uwagę relacje o stwarzaniu ciało + dech życia = dusza (czyli człowiek)
Jak i mojego ulubionego Arystotelesa: dusza jest formą ciała a forma nie może istniec niezaleznie od materii to:
"dech wraca do Boga który go dał a ciało obraca się w proch"

Tak więc część duszy się ulatnia (dech życia) a reszta w ziemi rozkłada (ciało). :razz:

W takim układzie to ateiści podchodza uczciwiej do tego zagadnienia....jeśli po śmierci nie pozostaje NIC to i po co i w co wiara???????????


W zmartwychwstanie kochana, w zmartwychwstanie Jana 5:28,29
Czyżbyś Alus nie wierzyła w zmartwychwstanie jak saduceusze?




Alus napisał(a):
arcana85 napisał(a):
W zmartwychwstanie kochana, w zmartwychwstanie Jana 5:28,29
Czyżbyś Alus nie wierzyła w zmartwychwstanie jak saduceusze?

Dech zycia Ci bezpowrotnie uleci, ciało robale zjedzą - co zmartwychwstanie zatem???




arcana85 napisał(a):
Alus napisał(a):
arcana85 napisał(a):
W zmartwychwstanie kochana, w zmartwychwstanie Jana 5:28,29
Czyżbyś Alus nie wierzyła w zmartwychwstanie jak saduceusze?

Dech zycia Ci bezpowrotnie uleci, ciało robale zjedzą - co zmartwychwstanie zatem???

To nie słyszałaś o "ciała zmartwychwstaniu"?
Bóg nas stworzył, a atomy naszego ciała wymieniają się w całości co około 7 lat, więc co 7 lat składamy się z całkiem innej materi. Dla Boga nie będzie problemem odtworzenie naszego ciała ze świadomościa taką jak w momencie śmierci. O ile orzeknie że jesteśmy tego godni ;-)





Alus napisał(a):
arcana85 napisał(a):
To nie słyszałaś o "ciała zmartwychwstaniu"?
Bóg nas stworzył, a atomy naszego ciała wymieniają się w całości co około 7 lat, więc co 7 lat składamy się z całkiem innej materi. Dla Boga nie będzie problemem odtworzenie naszego ciała ze świadomościa taką jak w momencie śmierci. O ile orzeknie że jesteśmy tego godni ;-)

Nie interesują mnie atomy wymieniające się co 7 lat :D
Zaprzęgasz Boga do nowego tworzenia świata......"odtworzy"...to Jezus plótł 3 po 3 zapewniając łotra "dziś będziesz ze Mną w raju"?....bo nie zapewnił, że obaj zmartwychwstaną.
Nadal potrzymuję - ateiści są uczciwsi w swoich przekonaniach.




arcana85 napisał(a):
Alus napisał(a):
arcana85 napisał(a):
To nie słyszałaś o "ciała zmartwychwstaniu"?
Bóg nas stworzył, a atomy naszego ciała wymieniają się w całości co około 7 lat, więc co 7 lat składamy się z całkiem innej materi. Dla Boga nie będzie problemem odtworzenie naszego ciała ze świadomościa taką jak w momencie śmierci. O ile orzeknie że jesteśmy tego godni ;-)

Nie interesują mnie atomy wymieniające się co 7 lat :D
Zaprzęgasz Boga do nowego tworzenia świata......"odtworzy"...to Jezus plótł 3 po 3 zapewniając łotra "dziś będziesz ze Mną w raju"?....bo nie zapewnił, że obaj zmartwychwstaną.
Nadal potrzymuję - ateiści są uczciwsi w swoich przekonaniach.

Zgadzam się że ateiści są uczciwsi w swoich przekonaniach od tych którzy twierdzą że ich wyznanie opiera na Biblii a nie wierzą w zmartwychwstanie bo według słów Pawła są po prostu kłamcami (1 Koryntian 15:12-17)
Cytuj:
(12) Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania? (13) Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. (14) A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. (15) Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. (16) Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. (17) A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach.




Alus napisał(a):
arcana85 napisał(a):
Zgadzam się że ateiści są uczciwsi w swoich przekonaniach od tych którzy twierdzą że ich wyznanie opiera na Biblii a nie wierzą w zmartwychwstanie bo według słów Pawła są po prostu kłamcami (1 Koryntian 15:12-17)

Nieudany myk :D ....trzymaj poziom...
Wszyscy chrzescijanie, poza ŚJ, wierzymy w zmartwychwstanie - (J 5,28-29 ); (1 Kor 15,35,54).
Wierzymy w nieśmiertelną duszę, która zmartwychwstanie w dniu paruzji.
U Ciebie po smierci zagości nicość....zatem nadal oczekuję wyjaśnienia słów Chrystusa - "Dziś ze Mna będziesz w raju"....a może wyrzuciliście ten wers?

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


N gru 06, 2009 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
Alus napisał(a):
arcana85 napisał(a):
Zgadzam się że ateiści są uczciwsi w swoich przekonaniach od tych którzy twierdzą że ich wyznanie opiera na Biblii a nie wierzą w zmartwychwstanie bo według słów Pawła są po prostu kłamcami (1 Koryntian 15:12-17)

Nieudany myk :D ....trzymaj poziom...
Wszyscy chrzescijanie, poza ŚJ, wierzymy w zmartwychwstanie - (J 5,28-29 ); (1 Kor 15,35,54).

Jak możesz wiedzieć w co wierzą ŚJ, skoro sama nie wiesz w co wierzysz?
W poprzednich postach wyrażasz przecież niewiarę w zmartwychwstanie. :razz:


Alus napisał(a):

Wierzymy w nieśmiertelną duszę, która zmartwychwstanie w dniu paruzji.

Przecież to oczywista sprzeczność, skoro dusza jest nieśmiertelan to po co jej zmartwychwstanie?
I jakie Z*MARTWYCH skoro dusza żyje? :D :D :D


Alus napisał(a):

U Ciebie po smierci zagości nicość....zatem nadal oczekuję wyjaśnienia słów Chrystusa - "Dziś ze Mna będziesz w raju"....a może wyrzuciliście ten wers?


Nie tak prędko. Pierwsze sama wytłumacz co rozumiesz przez te słowa?
Czy tego samego dnia złoczyńca był z Jezusem w raju?
Jeśli tak, to czy prawda że Kościół naucza że "po śmierci Jezus wstąpił do piekieł" (Hadesu) by głosić duszom które sie tam znajdowały a na 3 dzień zmartwychwstał?
Jak więc miał być tego dnia ze złoczyńcom w raju skoro znajdował się w hadesie?
A może wyskoczył po śmierci na 15 minut do raju, odprowadził tam złoczyńcę, wypili herbatkę, a dopiero po tym Jezus "zstąpił do piekieł"? :razz:

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


N gru 06, 2009 14:54
Zobacz profil
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
ŚJ nie są chrześcijanami, więc fragment zdania "wszyscy chrześcijanie, poza ŚJ" nie ma sensu. To tak jakby napisać "wszyscy łysi, poza kudłatymi".


N gru 06, 2009 14:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
Monika75 napisał(a):
ŚJ nie są chrześcijanami, więc fragment zdania "wszyscy chrześcijanie, poza ŚJ" nie ma sensu. To tak jakby napisać "wszyscy łysi, poza kudłatymi".

Monika jesteś Moderatorem a spamujesz? ;-)
Kwestia systematyzacji wyznań religijnych nie ma związku z tematem :P

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


N gru 06, 2009 14:57
Zobacz profil
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
arcana85 napisał(a):
Jak możesz wiedzieć w co wierzą ŚJ, skoro sama nie wiesz w co wierzysz?
W poprzednich postach wyrażasz przecież niewiarę w zmartwychwstanie. :razz:

To tylko Twoja dowolna interpretacja.


Cytuj:
Przecież to oczywista sprzeczność, skoro dusza jest nieśmiertelan to po co jej zmartwychwstanie?
I jakie Z*MARTWYCH skoro dusza żyje? :D :D :D

Podałam wcześniej wersy z listu do Koryntian o zmartwychwstaniu, które wyczerpuje wszelkie dywagacje.


Cytuj:
Nie tak prędko. Pierwsze sama wytłumacz co rozumiesz przez te słowa?
Czy tego samego dnia złoczyńca był z Jezusem w raju?
Jeśli tak, to czy prawda że Kościół naucza że "po śmierci Jezus wstąpił do piekieł" (Hadesu) by głosić duszom które sie tam znajdowały a na 3 dzień zmartwychwstał?
Jak więc miał być tego dnia ze złoczyńcom w raju skoro znajdował się w hadesie?
A może wyskoczył po śmierci na 15 minut do raju, odprowadził tam złoczyńcę, wypili herbatkę, a dopiero po tym Jezus "zstąpił do piekieł"? :razz:

Bóg funkcjonuje poza czasem w naszym ludzkim pojmowaniu.


N gru 06, 2009 15:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
Cytuj:
A może wyskoczył po śmierci na 15 minut do raju, odprowadził tam złoczyńcę, wypili herbatkę, a dopiero po tym Jezus "zstąpił do piekieł"?


Te kpiny sprawiają ci radość ? Nie dziwię się.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N gru 06, 2009 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
Alus napisał(a):
Cytuj:
Przecież to oczywista sprzeczność, skoro dusza jest nieśmiertelan to po co jej zmartwychwstanie?
I jakie Z*MARTWYCH skoro dusza żyje? :D :D :D

Podałam wcześniej wersy z listu do Koryntian o zmartwychwstaniu, które wyczerpuje wszelkie dywagacje.

No to bardzo dobry tekst przeciwko duszy nieśmiertelnej.
1Koryntian 15:53,54
"Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność. (54) A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć."

Gdzie tu jest coś o niesmiertelności duszy? Dopiero przy zmartwychwstaniu "to co śmiertelne, przyodzieje się w niesmiertelność". Jest to więc kwestia przyszłości, dusza nie jest nieśmiertelna, niesmiertelność to nagroda dla wiernych i o tym własnie mówią te słowa.



Alus napisał(a):
Cytuj:
Nie tak prędko. Pierwsze sama wytłumacz co rozumiesz przez te słowa?
Czy tego samego dnia złoczyńca był z Jezusem w raju?
Jeśli tak, to czy prawda że Kościół naucza że "po śmierci Jezus wstąpił do piekieł" (Hadesu) by głosić duszom które sie tam znajdowały a na 3 dzień zmartwychwstał?
Jak więc miał być tego dnia ze złoczyńcom w raju skoro znajdował się w hadesie?
A może wyskoczył po śmierci na 15 minut do raju, odprowadził tam złoczyńcę, wypili herbatkę, a dopiero po tym Jezus "zstąpił do piekieł"? :razz:

Bóg funkcjonuje poza czasem w naszym ludzkim pojmowaniu.


No to sama, się droga, zapędziłas w kozi róg. Podajesz werset by udowodnić że tego samego dnia Jezus będzie ze złoczyńcą w raju by zanegować zmartwychwstanie. A teraz piszesz że to nie dosłownie bo Bóg jest poza czasem.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


N gru 06, 2009 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
arcana85 napisał(a):
I jakie Z*MARTWYCH skoro dusza żyje? :D :D :D
Jakbyś nie zauważył, chrześcijaństwo wierzy w ZMARTWYCHWSTANIE CIAŁA
[/quote]
No to bardzo dobry tekst przeciwko duszy nieśmiertelnej.
arcana85 napisał(a):
"Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność. (54) A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć."

Gdzie tu jest coś o niesmiertelności duszy? Dopiero przy zmartwychwstaniu "to co śmiertelne, przyodzieje się w niesmiertelność". Jest to więc kwestia przyszłości, dusza nie jest nieśmiertelna, niesmiertelność to nagroda dla wiernych i o tym własnie mówią te słowa.
Nie rozumiesz, bo podchodzisz do tekstu z fałszywymi założeniami.
Mowa tu o ciele - i wszystko pasuje.

arcana85 napisał(a):
Jak więc miał być tego dnia ze złoczyńcom w raju skoro znajdował się w hadesie?
A może wyskoczył po śmierci na 15 minut do raju, odprowadził tam złoczyńcę, wypili herbatkę, a dopiero po tym Jezus "zstąpił do piekieł"? :razz:

Bóg nie tylko nie jest ograniczony czasem,ale i przestrzenią.
Oczywiście powyższy fragment jest dla Ś.J> argumentem przeciw nieśmiertelności duszy, bo - podobnie jak Żydzi - nie uwierzyli w bóstwo Jezusa.

Jestem ciekaw jak ŚJ interpretują tekst:
" Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle."/Mt 10,28/

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


N gru 06, 2009 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
Cytuj:
Alus napisał(a):

U Ciebie po smierci zagości nicość....zatem nadal oczekuję wyjaśnienia słów Chrystusa - "Dziś ze Mna będziesz w raju"....a może wyrzuciliście ten wers?

Łu.23'43 pisze
I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju.
A gdyby przecinek postawić w innym miejscu ,tekst zmienia znaczenie.
I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci dziś,,, będziesz ze mną w raju
W tekstach wcześniejszych nie było przecinków,zostały dodane później.

Ponadto gdyby Jezus powiedział że dziś będzie w raju zaprzeczył by swoim późniejszym słowom,
gdzie trzy dni po swojej smierci jeszcze nie był w raju.
EJ.2017) Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca;

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


N gru 06, 2009 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
No proszę, wystarczy zmienić przecinek, coś tam przyciąć, coś zmienić :D :D :D

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


N gru 06, 2009 23:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
Romulusie, wiemy też, że Jezus "nic nie mówił od siebie", ale to, co polecił mu Ojciec. Czy słowa o zbawieniu św. Dobrego Łotra nie mogły być wypowiedziane w imieniu Ojca? Świadkowie Jehowy przeczą temu. Stawiają na to, że Jezus wyraźnie chciał powiedzieć kiedy mówi dane słowa, by nikt nie miał wątpliwości, jakoby miał to powiedzieć dopiero nazajutrz z krzyża.

Arcana włos mi się na głowie jeży bo z twoich postów wynika, że nie wiesz co to jest zmartwychwstanie. Dlaczego tak mówię? Ponieważ mówisz o duszy, podczas gdy zmartwychwstanie dotyczy wskrzeszenia ciał i powrotu do nich duszy i ducha. Świadkowie Jehowy głoszą zaś śmiertelność duszy i kwestionują zmartwychwstanie Chrystusa, gdyż sprzeciwiają się prawdzie jakoby ciało Chrystusowe zmartwychwstało, opowiadając teorie nie mające pokrycia w Słowie Bożym o ciele duchowym materialnie innym od ciała Chrystusa. Dla nich zmartwychwstanie to stworzenie na nowo człowieka ex nihilo, jego duszy przez Boga i danie mu ciała duchowego, które z ciałem materialnym nie ma nic wspólnego. To są ludzkie filozofie prezydentów Strażnicy a nie Słowo Boże.


N gru 06, 2009 23:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
Cytuj:
W tekstach wcześniejszych nie było przecinków,zostały dodane później.


Przecinek jest tam stawiany w takim miejscu, by tekst korespondował z resztą wypowiedzi Jezusa. Jezus mnóstwo razy mówi "zaprawdę powiadam wam/ci", ani razu natomiast nie używa zwrotu "zaprawdę powiadam wam/ci dzisiaj". Od początku więc było jasne, gdzie go postawić.

Cytuj:
Ponadto gdyby Jezus powiedział że dziś będzie w raju zaprzeczył by swoim późniejszym słowom,
gdzie trzy dni po swojej smierci jeszcze nie był w raju.
EJ.2017) Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca;


To zauważ, że w tym wersecie słowo "raj" już się nie pojawia.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 07, 2009 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
Barnaba napisał(a):
arcana85 napisał(a):
I jakie Z*MARTWYCH skoro dusza żyje? :D :D :D
Jakbyś nie zauważył, chrześcijaństwo wierzy w ZMARTWYCHWSTANIE CIAŁA

I wychodzi własnie problem z katolickim pojęciem osoby.
Czy osoba to dusza+ciał?
A po śmierci ciała czy dusza to tylko część osoby czy cała osoba?


Barnaba napisał(a):
Jestem ciekaw jak ŚJ interpretują tekst:
" Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle."/Mt 10,28/


Rok temu, był ten werset omawiany tutaj:

viewtopic.php?f=46&t=10855&p=371700&hilit=+jakim+si%C4%99+posluguje+#p371700

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Pn gru 07, 2009 11:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
meritus napisał(a):
Arcana włos mi się na głowie jeży bo z twoich postów wynika, że nie wiesz co to jest zmartwychwstanie. Dlaczego tak mówię? Ponieważ mówisz o duszy, podczas gdy zmartwychwstanie dotyczy wskrzeszenia ciał i powrotu do nich duszy i ducha.


Spokojnie. Zmartwychwstanie dotyczy człowiek (osoby), osoby która jest psychofizyczną całością.
Pomijając paradoks koncepcji niesmiertelności duszy czy po śmierci dusza jest całą osobą czy jej częścią?

1. Biblia mówi o zmartwychwstaniu ciała fizycznego: 1 Królów 17:17-24 2 Królów 4:32-37 Łukasza 7:11-17 Łukasza 8;40-56 itp.

2. Jezus mówił o zmartwychwstaniu ciała fizycznego: Jana 5:28

Nie ma tu mowy o jakichś powrotach duszy, co najwyżej tchu życia.

meritus napisał(a):
Świadkowie Jehowy głoszą zaś śmiertelność duszy i kwestionują zmartwychwstanie Chrystusa, gdyż sprzeciwiają się prawdzie jakoby ciało Chrystusowe zmartwychwstało, opowiadając teorie nie mające pokrycia w Słowie Bożym o ciele duchowym materialnie innym od ciała Chrystusa.


3. W jakim ciele zmartwychwstał Jezus?

1 Piotra 3;18 (18) Bo nawet Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, aby was przywieść do Boga: uśmiercony został w ciele, ale ożywiony w duchu

1 Koryntian 15 (38) ale Bóg daje mu takie ciało, jakie się Jemu podoba, każdemu z nasion jego własne Ciało. (39) Nie każde ciało jest takim samym ciałem, ale inne jest ludzkie, a inne Jest ciało bydląt, a inne ciało ptaków, a inne ryb. (40) I są ciała niebieskie i Ciała ziemskie; ale chwała ciał niebieskich jest odmienna i ciał ziemskich jest odmienna. (41) Inna jest chwała słońca, a inna jest chwała księżyca, inna też Chwała gwiazd; doprawdy, gwiazda od gwiazdy różni się chwałą. (42) Podobnie jest ze zmartwychwstaniem umarłych. Zasiewa się w skażeniu, wskrzeszone zostaje w nieskażoności. (43) Zasiewa się w hańbie, wskrzeszone zostaje w chwale. Zasiewa się w słabości, wskrzeszone zostaje w mocy. (44) Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe.

Biblia mówi wprost że Jezus został ozywiony w duchu, otrzymując ciało duchowe.

A ten werset dodatkowo potwierdza że cialo duchowe jet odmienne od fizycznego:

1 Koryntian 15:50
To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani skażenie nie dziedziczy nieskażoności.

meritus napisał(a):
Świadkowie Jehowy głoszą zaś śmiertelność duszy i kwestionują zmartwychwstanie Chrystusa, gdyż sprzeciwiają się prawdzie jakoby ciało Chrystusowe zmartwychwstało, opowiadając teorie nie mające pokrycia w Słowie Bożym o ciele duchowym materialnie innym od ciała Chrystusa. Dla nich zmartwychwstanie to stworzenie na nowo człowieka ex nihilo, jego duszy przez Boga i danie mu ciała duchowego, które z ciałem materialnym nie ma nic wspólnego.

To nie zrozumiałeś doktryny ŚJ. Mówi ona o dwóch rodzajach zmartwychwstania. A i człowiek jest duszą więc Bóg nie stwarza żadnej nowej duszy przy zmartwychwstaniu.
1 Zmartwychwstanie to odtworzenie ludzkiego ciała (o ile się rozłożyło) wraz ze świadomością. (vide ST i zmartwychwstania dokonane przez Jezusa i apostołów)
2. Zmartwychwstanie do życia w niebie to otrzymanie ciała duchowego opdmiennego od ciał materialnych (które z oczywistych wzgledów nie mogą przebywać w niebie). Pierwocina takiego zmartwychwstanai był Jezus. 1 Koryntian 15:20


meritus napisał(a):
To są ludzkie filozofie prezydentów Strażnicy a nie Słowo Boże.


Niestety niesmiertelnośc duszy to ludzkie filozofie, stricte platońskie, przejete przez Kościół. Stąd ma on problem z ogarnięciem tematu zmartwychwstania bo zamienia się ono w jakieś łączenie dusz z ciałami które tak w zasadzie maja być materialne ale z drugiej strony mają przebywać z Bogiem. I by te sprzeczności pogodzić to wymyślono kolejna ludzką filozofię, czyli tak zwane "ciało uwielbione" co też nie ma nic wspólnego z Biblią.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Pn gru 07, 2009 12:11
Zobacz profil
Post Re: Ciała Zmartwychwstanie
arcana85 napisał(a):
Biblia mówi wprost że Jezus został ozywiony w duchu, otrzymując ciało duchowe.

Tak...i to ciało duchowe wcinało ryby na drodze do Eamaus :D
Cytuj:
Niestety niesmiertelnośc duszy to ludzkie filozofie, stricte platońskie, przejete przez Kościół. Stąd ma on problem z ogarnięciem tematu zmartwychwstania bo zamienia się ono w jakieś łączenie dusz z ciałami które tak w zasadzie maja być materialne ale z drugiej strony mają przebywać z Bogiem. I by te sprzeczności pogodzić to wymyślono kolejna ludzką filozofię, czyli tak zwane "ciało uwielbione" co też nie ma nic wspólnego z Biblią.

I kolejna ludzka filozofia sprokurowała: - "Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Bozy go stworzył".
Wedłg ŚJ ciało obracające się w proch, czy ulotny duch życia, jest elementem obrazu Boga w człowieku?


Pn gru 07, 2009 13:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL