Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Płatności za czytanie Biblii- stosowne czy nie ? 
Autor Wiadomość
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 12:10
Posty: 91
Post Re: Płatności za czytanie Biblii- stosowne czy nie ?
O dziwo teraz mogę się z tobą zgodzić ( czyzby to o co mnie posądzasz - MISJA - tez cie dopadła? )
Ja zawsze uwazam ze forum ( kazde forum ) ma słuzyć wymianie poglądów WŁASNYCH POGLĄDÓW
Często ludzie wygłaszaja zasłyszane poglądy , czesto ,,jedynie słuszne " zbiezne z linia forum czy moderatora ( cel jest oczywisty szczególnie jak ktoś ma stopkę ze linkiem do strony )
Ja mam chęc i odwagę do własnych , z definicji subiektywnych ocen .
Nie oczekuje pochwał za nie , Ostrzezenia przed ich wygłaszaniem też mi sa obojetne.
Wygłaszam wyłącznie własne poglady i wtedy kiedy mam na to chęc .
I nie musisz mi tu smarować wazelinką - określenie ,,młody kolego " dalekie jest od prawdy i gdybym był kobieta to bym to uznał za komplement , a tak tylko za wazelinkę .
Z pozostałymi tezami generalnie zgadzam się .


Wt lut 09, 2010 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 08, 2010 10:10
Posty: 17
Post Re: Płatności za czytanie Biblii- stosowne czy nie ?
No z tego co widzę na brewiarz.pl jest w stopce: Teksty Liturgii Godzin: © Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum. Biorąc pod uwagę, że jeszcze biorą za to pieniądze (za usługę SMS). Biorąc pod uwagę, że Pallotyni jako wydawnictwo mają całkiem niezłych prawników, nie sądzę, by działali jakoś "na dziko".


Wt lut 09, 2010 15:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Płatności za czytanie Biblii- stosowne czy nie ?
grawergift
Jakie ma dla mnie znaczenie że w internecie jest tekst Biblii, skoro nie chce płacić za przesył danych, a napewno wolę mieć coś na dysku (pamięci flash) niż gdzieś tam. Pojade w góry na rekolekcje a tu psikus, muszę szukać zasięgu żeby w danym momencie poczytać Biblię, bo swoją zostawiłem w pokoju.

Jasne, zdaje sobie sprawę z tego że nie chodziło o dokładne wymiary znaczka pocztowego, ale jakkolwiek uznałem że tu przesadziłeś. A zatem chciałem zaznaczyć że to naprawdę nie jest problem, a napewno dla kogoś kto się na to zdecyduje. Czytniki elektroniczne są drogie, a tak naprawdę dziś każda prawie komurka może odczytywać tekst, choćby w formacie txt, lub aplikacji w javie. Jest to możliwośc i potrzeba, więc pozostaje tylko czystość intencji. A skoro jak rozumiem władze kościelne nie mają nicprzeciw to pozostaje nasza subiektywna opinia, z którą nalezy się liczyć, ale która powinna być też poddana krytyce.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt lut 09, 2010 16:20
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 12:10
Posty: 91
Post Re: Płatności za czytanie Biblii- stosowne czy nie ?
a toż ja własnie nic innego nie robie tylko poddaje krytyce , krytykuje ....
hehe
zartuje
wygłaszam swoje zdanie które krytyczne bywa , zgoda ale sa przykłady ze i nie zawsze tak jest .


Wt lut 09, 2010 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: Płatności za czytanie Biblii- stosowne czy nie ?
zdania krytyczne nie muszą od razu obrażać rozmówców, dlatego trochę "poczyściłam" ten temat i proszę uważać na słowa, bo będę posty, zawierające choć jedno obraźliwe zdanie, wywalała :)
pozdrawiam serdecznie :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt lut 09, 2010 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Płatności za czytanie Biblii- stosowne czy nie ?
grawergift napisał(a):
Zgodnie z sugestią zakładam nowy temat i pytanie jest takie :

1 czy miałbyś ( miałabyś ) chęć czytac Biblię np we fragmentach wysyłanych na komórkę czy iPod -a ?
Czytać nie. Może jestem staromodny, ale od czytania to są książki. Natomiast wyszukiwanie cytatów, to co innego. Do szukania i robienia zestawień komputer najlepiej się nadaje
Cytuj:
2 czy chciałbyś za to płacić ?
To zależy ile. Czy płaciłbym za cały tekst, czy za fragment, czy za przeszukiwanie tekstu znajdującego się na serwerze, czy byłby to abonament, czy też za każdą operację z osobna. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że płaci się nie tylko właścicielowi praw autorskich, ale i operatorowi sieci komórkowej.
Cytuj:
3 czy nie uwazasz ze to generalnie niestosowne ( pobieranie opłat za czytanie Biblli a jednoczesnie takie ,,biblijne " esemesy mogą powodować obnizenie prestizu tego działa )
Wolę się nie wyrażać, co uważam, bo cały mój post mógłby "polecieć". Ponadto jednak uważam, że prestiż Biblii mogą obniżać niechlujne posty obrońców owego.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Śr lut 10, 2010 9:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL