Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 3:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Fałszowanie Biblii? - wątek poboczny 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post Fałszowanie Biblii? - wątek poboczny
Wątek wydzielony z:

viewtopic.php?p=40994#40994

saxon
___________________________________________________________




A ja proszę o udowodnienie, że jest inaczej...
To bez sensu.

Nie zauwazyliście jak Biblia jest wygodna ?
Przedstawione są tam odpowiedzi na wszystkie wątpliwości. Niewierny Tomasz, Judasz, Józef itp.

To wszystkie mozliwe sytuacje jakie mogą nas spotkac w zyciu. Nie zauważacie jak latwe (i jak potwornie zwykłe) jest naśladowanie tych postaw ? Nie stac was na nic od siebie ?

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pt sty 14, 2005 22:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
qrczak - nie odwracaj "kota ogonem"

to old postawił zarzut i to do niego należy udowodnienie go, no chyba że to zwykłe oszczerstwo i "fakty" wyssane z palca

jeśli więc nie masz nic więcej do powiedzenia na niniejszy temat to go nie zaśmiecaj takimi postami jak powyższy


Pt sty 14, 2005 22:24
Zobacz profil
Post Re: Fałszowanie Biblii?
saxon napisał(a):
old spirit napisał(a):
Biblię redagowano, zmieniano oraz fałszowano co z pewnością nie należy do działań mądrych. Obecny kształt biblii to wynik cwaniactwa i żądzy władzy tych ludzi, a nie mądrości. Na Ciebie Belizariuszu i Tobie podobnych wystarczy dobrze spreparowane pismo oraz groźba piekła by rzucić Was na kolana. To nie żadne natchnienie i tym bardziej ducha świętego - rouzmiem, że w łatwy sposób jest Cię przekonać do takich bzdur.


Poproszę zatem o udowodnienie tego. :)


To moja i nie tylko moja opinia, która powstała w oparciu o zaznajomienie się z odpowiednią ilością tekstów, kóre po przeanalizowaniu pozwalają na jej wyrażenie. Na początek proszę wyjaśnić, podać kontraargumenty, przeprowadzić polemikę z tekstami zamieszczonymi na łamach portalu racjonalista (tam gdzie można :) prosze się podpierać kontrodpowiedziami panów: katolika Lewandowskiego oraz babtysty Świątkowskiego. Linki znajdują sie tutaj:

viewtopic.php?p=28867#28867

Pozdrawiam serdecznie


So sty 15, 2005 0:21
Post 
Na powyższe, aby znów nie padła ta sama odpowiedź, wyprzedam Saxona. Może tym razem powie coś więcej? :)

Saxon napisał(a):


Pozdrawiam


So sty 15, 2005 0:24
Post 
Old

Tak się ciagle chwalisz, ze masz swoje WŁASNE zdanie we wszystkich kwestiach.......nie opierasz sie na cudzym. Zarzucając nam "niewolnictwo" w stosunku do Kościoła.

...a teraz zamiast wykazac sie własnym zdaniem polecasz nam cudze posty w postaci linków.

...a feeeeee.......


So sty 15, 2005 0:25
Post 
Oczywiście nie mam możliwości wyprzedać Saxona, ale wyprzedzić jak najbardziej :D ;) Przepraszam za tą literówkę :)


So sty 15, 2005 0:25
Post 
Belizariusz napisał(a):
...a teraz zamiast wykazac sie własnym zdaniem polecasz nam cudze posty w postaci linków.

...a feeeeee.......


Saxon uczynił to samo - "...a feeeeee......." Saxonie :) (zrobił to gdzie indziej, tutaj ja za niego to zrobiłem, chyba będzie mi wdzięczny, że zaoszczędziłem mu czasu ? :) ). Moje własne zdanie w tym temacie przytoczył Saxon w otwierającym topic poście, Belizariuszu znów jesteś nieprzytomny ;) Wyrażałem je nie tylko w tych słowach, przewija się ono w wielu postach na tym forum, więc zanim cokolwiek "popełnisz" Beli - racz na początek się zastanowić czy aby czegoś nie przeoczyłeś...

Cytuj:
Tak się ciagle chwalisz, ze masz swoje WŁASNE zdanie we wszystkich kwestiach.......nie opierasz sie na cudzym. Zarzucając nam "niewolnictwo" w stosunku do Kościoła.


Chwalę się? Beli, zostałeś tak długo po lekcjach, że aż zamieszkałeś w klasie ? ;) W którym miejscu pisałem, że we wszystkich kwestiach mam swoje własne zdanie? Nie łżesz aby czasem Belizariuszu? Zarzucałem niewolnictwo? Hmm, być może... Czy możesz jednak podać linka ? :)

Pozdrawiam


So sty 15, 2005 0:37

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Rzeczywiście warto poczytać temat przypomniany przez olda:

viewtopic.php?p=28867#28867

zwłaszcza zaś jego ostatnią część i moje konkretne pytania odnośnie Pisma Świętego.

Ciekawie również temat się kończy:

old spirit napisał(a):
Tematem naszej rozmowy nie było li tylko pismo święte, lecz jak już wspomniałem, podejmę się dalszej dyskusji w związku z tym tematem.


Post nosi datę 12 października 2004 r.

Pozdrawiam :)


So sty 15, 2005 11:50
Zobacz profil
Post 
saxon napisał(a):
Rzeczywiście warto poczytać temat przypomniany przez olda:

viewtopic.php?p=28867#28867

zwłaszcza zaś jego ostatnią część i moje konkretne pytania odnośnie Pisma Świętego.


Tak, rzeczywiście warto przeczytać i zrobić to od samego początku :), jeśli chodzi o "ostatnią" część i pytania Saxona to uważam, że na pewno nie "zwłaszcza" a także.

Cytuj:
Ciekawie również temat się kończy:

old spirit napisał(a):
Tematem naszej rozmowy nie było li tylko pismo święte, lecz jak już wspomniałem, podejmę się dalszej dyskusji w związku z tym tematem.


Post nosi datę 12 października 2004 r.


Saxonie, myślę, że nie chcesz mnie zmuszać do odpowiedzi - dla Ciebie (i nie tylko Ciebie) bardzo wygodna jest zaistniała sytuacja, czyli ponad trzymiesięczna przerwa w odpowiedzi. Próbujesz to wykorzystywać często, dla mnie to jest jak najbardziej zrozumiałe, ludzie Twojej profesji wykorzystają wszystko by choć na jakiś czas "triumfować" :)

Pozdrawiam :)


So sty 15, 2005 13:36

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
czekam :)


So sty 15, 2005 13:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL