Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:55



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
 Jezus, tylko Mesjasz czy Bóg? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 19:43
Posty: 231
Post Jezus, tylko Mesjasz czy Bóg?
Ostatnimi czasy zauważyłem coś dziwnego. Jezus wcale nie określa się Bogiem. Np. w Apokalipsie Bóg jest Kimś innym niż Baranek. Gdzieś wyczytałem, że JA JESTEM, znaczy tyle co: Jestem Jak ON. Jezus = reprezentant Boga
Określenie Syn Boży było stosowane nie tylko do Jezusa:

-''Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego''

"Mistrzu, wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel".
" Ten naprawdę prorokiem, który miał przyjść na świat".

Od jakiegoś czasu mam wątpliwości.

Dużo tego jest na: http://jeszua.pl/index.php

Chciałbym poznać wasze opinie
Argumenty za, lub przeciw

_________________
-Odliczanie do wieczności: http://opoka.tv/video/filmy/odliczaniedowiecznosci,mf,vid,fil,p_238.html
-www.prawdapisma.blogspot.com
"Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci"


So lut 27, 2010 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Jezus, tylko Mesjasz czy Bóg?
Tu jest trochę ZA:
http://krzyjahu.pl/page509843046485aa4dee15ba.html

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So lut 27, 2010 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jezus, tylko Mesjasz czy Bóg?
A poszukałeś w wyszukiwarce? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć że nie ma podobnych dyskusji.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So lut 27, 2010 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 19:43
Posty: 231
Post Re: Jezus, tylko Mesjasz czy Bóg?
No teraz to jest kompletne rozdwojenie :shock:

ARGUMENTY 'ZA':

-W księdze Izajasza czytamy: Tak mówi Pan, Król Izraelski i Jego Odkupiciel Pan Zastępów: Ja Jestem pierwszy i Ja Jestem ostatni, a oprócz Mnie nie ma Boga
Zaś w Apokalipsie Jezus mói o sobie: Alfa i Omega(Pierwszy i Ostatni) Oznacza to ,że Jezus z Ojcem są jednością.
-Gdy Jan upadł przed aniołem, anioł mu tego zabronił, powiedział, że tylko Bogu należy się pokłon.
Jezusowi wiele razy ludzie składali pokłon a On tego nie zabraniał.
-W pierwszym liście do Koryntian czytamy: ''a Skałą tą był Chrystus''
W Księdze Samuela czytamy: ''Któż Skałą oprócz Boga naszego''
-Ewangelia Mateusza: I nadadzą Mu imię: Immanuel, co się wykłada: BÓG Z NAMI
-Ewangelia Łukasza: ''Idź i opowiadaj wszystko co BÓG UCZYNIŁ Z TOBĄ. Poszedł więc i i głosił po całym mieście co JEZUS mu uczynił.
- 1 list Jana: ''w Synu Jego Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym''


Argumenty PRZECIW:

Czy Jezus był pierwszym stworzeniem Bożym jakie kiedykolwiek zaistniało i jako jedyny został osobiście stworzony przez samego potężnego Stwórcę???

-Wtedy Bóg rzekł: Niechaj się stanie światłość. I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem...''
''Ja jestem światłością świata.''
-''A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.''
-''On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia''
-'' Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, POCZĄTEK STWORZENIA BOŻEGO
-'' A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.''
-''Ja jednak nie przyszedłem sam od siebie; lecz prawdziwy jest Ten, który Mnie posła''
-''Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. (22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni''
-''A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.''

_________________
-Odliczanie do wieczności: http://opoka.tv/video/filmy/odliczaniedowiecznosci,mf,vid,fil,p_238.html
-www.prawdapisma.blogspot.com
"Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci"


N lut 28, 2010 13:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL