Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 17:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 ciekawe fragmenty Bibli 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2010 20:45
Posty: 5
Post ciekawe fragmenty Bibli
Ostatnimi czasy czytałam biblię i znalazłam parę bardzo ciekawych dla mnie fragmentów. Oto pare z nich i moje pytania:


pierwszy list do Tymoteusza 3 : 2-6

Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel. Nie oddając sie pijaństwu, nie zadzierzysty lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz. Który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeńswie i wszelkiem uczciwości. Bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzac, jakże bedzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży?

A przecież księża nie mogą mieć żony, dzieci, własnego domu.. więc nie żyją według Biblii...?


Ewangeli św Mateusza 7: 15-16

Strzeżcie sie fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!


Ewangeli św Mateusza 23: 6-10

Lubią też pierwsze miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. I pozdrowienia na rynkach i tytułowanie ich przez ludzi :Rabbi. Ale wy nie pozwalajcie sie nazwać rabbi, bo jest tylko jeden - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie swoim ojcem; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie

Ewangelia św Marka 12: 38-41

I mówił w nauczaniu swoim : Wystrzegajcie sie uczonych w piśmie, ktorzy chetnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach. I pierwsze krzesła w synagogach i pierwsze miejsca na ucztach. Ktorzy pożerają domy wdów i dla pozoru długo sie modlą: tych spotka szczegolnie surowy wyrok.

To tyle cytatów, teraz moja opinia, zaczne od przytoczonej ewangeli św mateusza, ktory ostrzega nas przed fałszywymi prorokami lubiącymi pierwsze miejsca w synagogach i na ucztach, oraz pierwsze miejsca w kosciele.. wedle mojej opinie (nie obrażając nikogo) jest to opis księży. Kawałek dalej św Mateusz wspomina aby nie nazywac nikogo ojcem bo Ojciec jest tylko jeden, a przeciez papieża nazywamy Ojcem Świętym. Świety Marek kontynuuje temat, pisząc abyśmy wystrzegali sie uczonych w piśmie, chodzących w długich szatach .. w tym miejsc po raz kolejny mam do czynienia (według mojej opini) z opinem ksieży. chetnie przeczytałabym opinie ksiedza na ten temat.


Cz kwi 01, 2010 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
Nigdzie nie widzę tam nakazu bycia w związku, jest tylko wskazanie jakim należy być będąc w tym związku. Ja myślę natomiast że jest to opis pewnych ludzi. To że z góry zakładasz że tylko księża się do niego kwalifikują dla mnie sugeruje raczej odgórną niechęć. A i pytanie, jak mówisz do swojego taty? Bo rozumiem że ojcze nigdy byś nie powiedział.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz kwi 01, 2010 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2010 20:45
Posty: 5
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
"Który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeńswie i wszelkiem uczciwości. Bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzac, jakże bedzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży?"

a to nie jest nakaz posiadania własnego domu? na podstawie tego framentu mozna wywnioskowac ze jesli ktos nie posiada własnego domu jak moze dobrze zarządzac kosciołem.?

a co do mojego taty, nie mowie do niego ojcze, a to całkiem cos innego, zwrot Ojciec Świety jest utarty i duzo osób go używa.


Cz kwi 01, 2010 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
Biedny św. Paweł który nie miał żony, nie umiał zajmować się Kościołem Jezusa. Sam na siebie ukręcił bicz :)

Dokładnie, to zupełnie coś innego mówić do Boga Ojcze i mówić do papieża Ojcze, czy do księdza. Zupełnie coś innego... A jednak co jakiś czas ktoś podnosi ten argument.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz kwi 01, 2010 23:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2010 20:45
Posty: 5
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
jesteś osobą wierzącą ?


Cz kwi 01, 2010 23:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 25, 2009 20:06
Posty: 66
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
A wiesz, że interpretacja Pisma Św. po swojemu jest nadużyciem i podchodzi pod protestantyzm?
Nic dziwnego, że w Liście piszę o żonie Biskupa, bo nie z Pisma Św. wywodzi się zasada celibatu, ale z Kościoła i kościół go wprowadził.

_________________
"Jeśli nie wierzysz w piekło, uwierzysz kiedy się w nim znajdziesz" - św. Ojciec Pio.
"Twoje serce jest wolne. Musisz tylko znaleźć siłę, by podążać za nim" Braveheart

John Eldredge - Dzikie serce...


Pt kwi 02, 2010 1:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
Cytuj:
wedle mojej opinie (nie obrażając nikogo) jest to opis księży

Wszystkich? Większości? Mniejszości? Tych, z którymi się spotkałeś? Ja przykładowo natknąłem się na wielu skromnych kapłanów pełniących swą służbę w sposób pokorny i naturalny. Chociaż wszędzie mogą zdarzyć się takie czarne owce - tym samym absolutnie nie generalizowałbym w sposób krzywdzący wielu kapłanów.

WIST napisał(a):
A i pytanie, jak mówisz do swojego taty? Bo rozumiem że ojcze nigdy byś nie powiedział.

Jak słusznie wskazuje WIST chodzi tutaj o oddawanie ludziom czci należnej jedynie Bogu. Coś w stylu: Bóg na pierwszym miejscu - reszta na swoim miejscu.


So kwi 03, 2010 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
Co do nazywania kogoś ojcem, to przeczytaj to:
Cytuj:
Często w dyskusjach świadkowie Jehowy zarzucają katolikom, iż niezgodnie z nakazem Biblii do papieża, księży, czy zakonników zwracają się: „ojcze”, gdyż Jezus wyraźnie powiedział: „Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie” (Mt 23,9).
W dyskusjach ze świadkami Jehowy zawsze pytam mego rozmówcę czy uważa, że werset ten należy rozumieć dosłownie. Otrzymuję odpowiedź twierdzącą:
– Skoro Jezus mówi, żeby „nikogo” nie nazywać ojcem tu na ziemi to znaczy, że nikogo.
– Czy w takim razie dziecko, które do swego taty zwraca się „ojcze”, grzeszy? Postępuje wbrew nauce Jezusa? – pytam.
– Nie, w przypadku więzów rodzinnych można mówić „ojcze”, ale przecież papież nie jest fizycznym ojcem milionów ludzi.
– Czy w takim razie Chrystusa możemy nazwać „ojcem”?
– Nie – słyszę zdecydowaną odpowiedź mego rozmówcy.
– Proszę zatem otworzyć Biblię i przeczytać Iz 9,5, gdzie proroctwo o Chrystusie mówi: „Odwieczny Ojciec”, sam Chrystus do uczniów mówi: „dzieci” J 21,5.
– Skoro papieża nie możemy nazywać ojcem, bo nie jest fizycznym ojcem milionów katolików, to czy np. Abrahama możemy nazwać ojcem?
– To zależy w jakim sensie.
– W takim, w jakim katolicy papieża nazywają ojcem. W sensie duchowym.
– To zależy.
– Biblia odpowiada jednoznacznie. Proszę otworzyć Rz 4,11.18 i przeczytać: „I tak [Abraham] stał się ojcem wszystkich tych, którzy nie mając obrzezania, wierzą […]. On to wbrew nadziei uwierzył nadziei, że stanie się ojcem wielu narodów”. Podobnie Jezus mówi o Abrahamie: „Abraham, ojciec wasz” (J 8,56). Zwrotu tego używał także, św. Jakub: „Czy Abraham, ojciec nasz” (Jk 2,12). Swoje ojcostwo podkreślają św. Paweł względem Onezyma: „proszę cię za moim dzieckiem… Onezymem” (Flm 10), św. Piotr względem św. Marka: „Pozdrawia was ta, która jest w Babilonie oraz Marek, mój syn” (1 P 5,13). Paweł ojcem naszym nazywa Izaaka (Rz 9,10), a Hbr 1,1 ojcami określa naszych poprzedników w wierze. Św. Paweł swoje duchowe ojcostwo odnosi do wszystkich chrześcijan, którym przekazał wiarę i ją umacnia: „Choćbyście mieli dziesiątki tysięcy wychowawców w Chrystusie, nie macie wielu ojców; ja to właśnie przez Ewangelię zrodziłem was w Chrystusie Jezusie” (1 Kor 4,15). Tytuły ojcowskie stosowano także w Starym Testamencie. Tak się zwracał Elizeusz do swego nauczyciela Eliasza: „Elizeusz zaś patrzył i wołał: Ojcze mój! Ojcze mój!”(2 Krl 2,12).

Z tych samych powodów, co np. Apostoł Paweł odnosił do siebie ojcostwo duchowe, katolicy papieża nazywają ojcem. Bo on głosi Ewangelię, rodzi i umacnia wiarę poprzez przemówienie, encykliki, kazania, sakramenty święte itp. Dlatego jest nazywany „ojcem” i jak widać jest to praktyka zgodna i wypływająca z Pisma Św.

Jaki jest jednak zatem sens wypowiedzi Chrystusa z Mt 23,9?

Chrystusowi w tej wypowiedzi nie chodzi o to, żeby nie stosować określenia „ojciec”, lecz aby nie zrównywać w ojcostwie nikogo z Bogiem. Św. Paweł wskazuje na pochodzenie wszelkiego ojcostwa ziemskiego: „Z tej to przyczyny zginam kolana przed Ojcem, od którego bierze swe imię wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi” Ef 3,14n[1].
Prawdziwe ojcostwo to takie, które wyrasta z jedynego Ojcostwa Bożego (por. Ef 3,14). Taki jest sens wypowiedzi Chrystusa, który nie zakazywał nazywać ojcami naszych rodziców i nie zaprzeczał istnieniu ojcostwa duchowego. Chrystus jedynie zabraniał nazywać ojcami duchowymi tych, którzy nimi nie są. Tak ludzie zwracali się do faryzeuszy, którzy w rzeczywistości nimi gardzili: „A ten tłum, który nie zna Prawa jest przeklęty” J 7,49. Zresztą, czytając wersety poprzedzające Mt 23,9 od Mt 23,2 przekonamy się o tym, że Jezus mówił o „uczonych w Piśmie i faryzeuszach”, a nie o duchownych chrześcijańskich, których wówczas jeszcze nie było!
Wracając do dyskusji o nienazywaniu nikogo „ojcem” warto zapytać dlaczego sam Jezus szatana nazwał: „ojcem kłamstwa” (J 8,44)? Może to pozwoli oponentom dostrzec różnorodne znaczenia słowa ojciec.
cytat z: http://www.awronka.nazwa.pl/bazya/ojcostwo.htm

Poszukaj też na forum o tych cytatach...

_________________
Piotr Milewski


So kwi 03, 2010 17:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2010 20:45
Posty: 5
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
dobrze, przyjmując wasze argumenty, chociaż wiekszośc mi sie nie podoba powiedzcie mi kim według was są opisywani w Biblii fałszywi prorocy?


So kwi 03, 2010 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
wieczny_dylemat
Tak, jestem osoba wierzącą. Ale nie odpowiedziałeś na to co napisałem. Polecam też inne listy św. Pawła gdzie pisze o wyższości bezżeństwa, nad małżeństwem. Biblię trzeba czytac w całości, nie wyciągać z kontekstu kilka zdań.

Czy fałszywi prorocy muszą być koniecznie jakaś konkretną grupą? Dla mnie to wszyscy ci którzy wprowadzają w błąd wierzących, zarówno robiąc to celowo, jak i czyniąc to bo sami zostali okłamani.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So kwi 03, 2010 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2010 20:45
Posty: 5
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
a więc nazywasz mnie fałszywym prorokiem?


So kwi 03, 2010 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
Nigdzie Cie nijak nie nazywam. Ty mi powiedz kim jesteś i czy wprowadzasz w błąd innych?

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 04, 2010 1:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 11:24
Posty: 6
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
I list do Koryntian


Małżeństwo

1 Co do spraw, o których pisaliście, to dobrze jest człowiekowi nie łączyć się z kobietą. 2 Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża. 3 Mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi. 4 Żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona. 5 Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan. 6 To, co mówię, pochodzi z wyrozumiałości, a nie z nakazu. 7 Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. 8 Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja. 9 Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie! Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć. 10 Tym zaś, którzy trwają w związkach małżeńskich, nakazuję nie ja, lecz Pan : Żona niech nie odchodzi od swego męża! 11 Gdyby zaś odeszła, niech pozostanie samotną albo niech się pojedna ze swym mężem. Mąż również niech nie oddala żony.

Co do biskupów, zgodzę się, że Biblia nigdzie nie napomina o zakazie wstępowania przez biskupów w związki małżeńskie (wręcz odwrotnie w/w fragmencie). Dlaczego Kościół zabronił klerowi wstępowania w związki małżeński ?
Z bardzo prostego powodu. Spadek. Żona, dzieci, kolejne dzieci .... roszczenia majątkowe. Rodziny kleru domagałyby się materialnego wsparcia od Kościoła. A tak - brak formalnego związku = brak podstaw do roszczeń.
Przypominam, co pierwotnie miał oznaczać w Kościele celibat. Nie miało to być wstrzymywanie się od stosunku seksualnego, a jedynie nie wstępowanie w związek małżeński. Takie było pierwotne założenie. A ktoś dorobił reszte.


Wt kwi 19, 2011 10:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
to sa ciekawe
ciekawe to jest widzenie ezehiela

Inżynier Josif Blumrich z NASA jest przekonany, że prorok Ezechiel widział Kosmitów w lądowniku z napędem jądrowym. Owe koła poruszające się we wszystkie strony natchnęły go do sporządzenia projektu podobnych kół, który nawet opatentował. Sporządził również techniczny projekt owego "lądownika".
Inny inżynier, Hans Herbert Beier, zajął się natomiast świątynią, którą Ezechiel miał za zadanie wybudować. Na podstawie wymiarów podanych przez istotę z lądownika stworzył projekt budowli, którą uznał za stację diagnostyczno-naprawczą. Co ciekawe, po ukończeniu obydwu projektów okazało się, że stacja naprawcza Beiera pasuje jak ulał do lądownika Blumricha, choć obaj inżynierowie nie kontaktowali się ze sobą.
Cóż więc takiego prorok Ezechiel ujrzał naprawdę?


Wt kwi 19, 2011 13:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ciekawe fragmenty Bibli
Jak rozumiem ten tematskupia się na wybranych i podanych fragmentach, nie koniecznie istnieje po to aby dodawać nowe. Ale ciekawa teoria z tym ufo, nie jest też nowa. Choć zastanawia mnie na jakiej podstawie ktoś ocenił że jest to stacja diagnostyczna.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt kwi 19, 2011 15:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL