Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 8:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Problem z interpretacją (2Kor 5, 1- 10) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 05, 2010 14:49
Posty: 1
Post Problem z interpretacją (2Kor 5, 1- 10)
Witam wszystkich serdecznie.

Ostatnio natknąłem się na ten fragment z drugiego listu do Koryntian i mam trudność z jego interpretacją ; p

"W obliczu rzeczy ostatecznych
1 Wiemy bowiem, że jeśli nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie. 2 Tak przeto teraz wzdychamy, pragnąc przyodziać się w nasz niebieski przybytek, 3 o ile tylko odziani, a nie nadzy będziemy. 4 Dlatego właśnie udręczeni wzdychamy, pozostając w tym przybytku, bo nie chcielibyśmy go utracić, lecz przywdziać na niego nowe odzienie, aby to, co śmiertelne, wchłonięte zostało przez życie. 5 A Bóg, który nas do tego przeznaczył, dał nam Ducha jako zadatek. 6 Tak więc, mając tę ufność, wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami, z daleka od Pana. 7 Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. 8 Mamy jednak nadzieję... i chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana. 9 Dlatego też staramy się Jemu podobać czy to gdy z Nim, czy gdy z daleka od Niego jesteśmy. 10 Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre. "

Jeśli ktoś pomoże, byłbym wdzięczny : )

Pozdrawiam.


Śr maja 05, 2010 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Problem z interpretacją (2Kor 5, 1- 10)
@Screat
Witam.

przybytek doczesnego zamieszkania - ciało ziemskie
niebieski przybytek - przemienione/zmartwychwstałe ciało uwielbione (na wzór chrystusowego)
Bóg, który nas do tego przeznaczył, dał nam Ducha jako zadatek - Duch Św. jest cząstką tego, co przygotuje w niebie Jezus

Tak więc, mając tę ufność, wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami, z daleka od Pana - tego chyba nie trzeba tłumaczyć?

Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy - teraz wierzymy w Boga
(którego nie widzimy - por. 1J 4:12, 1J 4:20, 3J 1:11, Hebr. 11:1), jednak później będziemy oglądać Go twarzą w twarz

Dlatego też staramy się Jemu podobać czy to gdy z Nim, czy gdy z daleka od Niego jesteśmy - często
"wieniec sprawiedliwości/dobrych uczynków" przedstawiany jest jako
czysta/strojna szata, którą mamy się przyodziać na spotkanie z Oblubieńcem (Barankiem):
Radzę ci kupić u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i
białe szaty, abyś się oblókł, a nie ujawniła się haniebna twa nagość, i
balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział.

(Ap 3:18)

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr maja 05, 2010 18:19
Zobacz profil
Post Re: Problem z interpretacją (2Kor 5, 1- 10)
Może w tym przypadku pomogę tłumaczeniem living bible 2Kor5 1-10:

"1 Wiemy bowiem, że gdy zniszczeje ten nasz namiot, w którym mieszkamy, gdy umrzemy i opuścimy nasze ciała - w wieczności otrzymamy nowe domy: wspaniałe nowe ciała w niebiosach. 2 Jakże doskwierają nam nasze obecne ciała. Z jaką tęsknotą wypatrujemy dnia, kiedy będziemy mogli, tak jak w nowe ubrania, przyodziać się w niebiańskie ciała. 3 Nie staniemy się więc pozbawionymi ciał duchami. 4 Ziemskie ciała dają wiele powodów do narzekania i wzdychania, ale to nie znaczy, że po śmierci nie chcielibyśmy mieć ciał. Chcemy wejść w nasze nowe ciała, aby te obecne zostały wchłonięte przez życie wieczne. 5 To właśnie przygotował nam Bóg, a jako gwarancję dał Ducha Świętego. 6 Dlatego ufnie oczekujemy na niebiańskie ciała, wiedząc, że dopóki żyjemy w tych ciałach ziemskich, pozbawieni jesteśmy wiecznego domu w niebiosach, gdzie przebywa Jezus. 7 Pewność daje nam wiara a nie nasze oczy. 8 Nie boimy się śmierci, z zadowoleniem odejdziemy z tej ziemi, gdyż pójdziemy do domu, do Pana. 9 Naszym celem jest sprawianie Mu radości każdym naszym czynem, czy to w ciele, czy poza ciałem - w niebiosach. 10 Wszyscy bowiem musimy stanąć przed sądem Chrystusa, gdzie wyjdzie na jaw każdy szczegół naszego życia. Otrzymamy to, na co zaslużyliśmy swoimi dobrymi czy złymi czynami dokonanymi w ziemskim ciele.


Cz maja 06, 2010 16:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL