|
|
|
|
Strona 1 z 1
|
[ Posty: 7 ] |
|
czytanie biblii dla opornych
Autor |
Wiadomość |
doubtful
Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 15:20 Posty: 35
|
 czytanie biblii dla opornych
Chciałabym zacząć czytać Pismo Święte, jednak nie potrafię się zmobilizować.
Czy moglibyście polecić jakieś programy, strony www, gdzie byłyby dostępne fragmenty pisma świętego (takie na każdy dzień) wraz z rozważaniami?
_________________ "Yes, there are two paths you can go by, but in the long run
There's still time to change the road you're on.... "
|
So lut 05, 2011 22:04 |
|
|
|
 |
zephyr7
Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 19:13 Posty: 800
|
 Re: czytanie biblii dla opornych
polecam: http://mykatolicy.pl/index.php?p=blogs/viewstory/80strasznie wciąga! ps. polecam czytać od początku do końca. Wszystko układa się wtedy w jedną, spójną, zrozumiałą całość!
|
So lut 05, 2011 22:53 |
|
 |
MaBi
Dołączył(a): Śr paź 12, 2005 13:48 Posty: 249
|
 Re: czytanie biblii dla opornych
_________________ "Oto czynię wszystko nowe" Ap 21,5
|
Śr lut 09, 2011 23:04 |
|
|
|
 |
Vroo
Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37 Posty: 589
|
 Re: czytanie biblii dla opornych
Albo chcesz czytać tylko trochę, albo podejść ambitniej. Jeśli to drugie - polecam różne plany czytania Biblii. Był o tym osobny wątek: viewtopic.php?t=9158Ja 3-4 lata temu przeczytałem cały NT i ST według tego planu: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
_________________ Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale MOCY, MIŁOŚCI i trzeźwego MYŚLENIA (2Tm 1,7)
Moje blogi: Świat Czytników, VrooBlog, Blog Biblijny (zawieszony). Moje strony: porównywarka polskich e-booków
|
Cz lut 10, 2011 8:49 |
|
 |
kropeczka_ns
Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36 Posty: 2041
|
 Re: czytanie biblii dla opornych
dubtful możesz kupić sobie taki kalendarzyk słowa Bożego http://www.verbinum.pl/product.php?id_product=195 i tam masz czytania na każdy dzień- małe poręczne łatwo wziąć gdzieś ze sobą. Wczoraj na spotkaniu DK omawialiśmy różne sposoby czytania Pisma św. Jeśli chcesz zacząć, ja bym zaczęła od NT, nie od ST. Dobrze jest na początku przeczytać np jedną Ewangelię całą (wbrew pozorom wcale nie są długie) wtedy daje ci to jakby szerszy kontekst - umieszcza wydarzenia jedno po drugim.Ale myśle ze czytanie np codziennie Ewangelii na dany dzień to też bardzo dobra opcja.
_________________ Ania
|
Pn lut 14, 2011 10:00 |
|
|
|
 |
doubtful
Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 15:20 Posty: 35
|
 Re: czytanie biblii dla opornych
Ten kalendarzyk słowa Bożego nawet fajny  Dzięki za odzew
_________________ "Yes, there are two paths you can go by, but in the long run
There's still time to change the road you're on.... "
|
Cz lut 24, 2011 22:08 |
|
 |
Zoll
Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24 Posty: 624 Lokalizacja: Pustynia
|
 Re: czytanie biblii dla opornych
Jeśli nie chce Ci się czytac Biblii, bo już słyszałaś dane fragmenty w kościele, mozesz zacząć czytać Biblię w języku obcym, chociażby w czeskim, niemieckim czy angielskim http://www.bibleserver.com/
_________________
 Być wolnym to móc nie kłamać.
|
N lut 27, 2011 1:50 |
|
|
|
Strona 1 z 1
|
[ Posty: 7 ] |
|
|
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków Nie możesz odpowiadać w wątkach Nie możesz edytować swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz dodawać załączników
|
|
|