Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Moja wizja Chrystusowego Mesjanizmu 
Autor Wiadomość
Post Re: Moja wizja Chrystusowego Mesjanizmu
@Slawek69, mam prośbę - jeśli możesz - sprawdź tego pdf-a czy się
normalnie ładuje (bo mnie jak zwykle brak chyba jakiejś aktualizacji).
W materiale jest (powinien być) świetnie wyłożony przez M. Piotrowskiego
sens ofiary Chrystusowej.
Jeśli autor wątku nie skorzysta, to przyda się może komuś innemu.

http://www.analizy.biz/marek1962/ofiara.pdf


Cz paź 04, 2012 7:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: Moja wizja Chrystusowego Mesjanizmu
Ładuje się bez problemu. :-)

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Cz paź 04, 2012 7:57
Zobacz profil
Post Re: Moja wizja Chrystusowego Mesjanizmu
@Gorgiasz, dzięki wielkie :)

Zachęcam przede wszystkim autora tematu z zapoznaniem się.
Pozdrawiam :)


Cz paź 04, 2012 8:00

Dołączył(a): N lis 23, 2008 5:00
Posty: 17
Post Re: Moja wizja Chrystusowego Mesjanizmu
Bóg Ojciec ubolewał nad losem człowieka
Widząc jak zło ludzkości dopieka.
Wybierał się stanąć pośród stworzenia swego
I ramię w ramię walczyć z oddziaływaniem złego.
Wiedział, że ludzie ze Stwórcą u boku
Dotrzymają Mu - w walce ze złem - kroku.
Syn Boży, widząc na co się zanosi
Natychmiast o audiencję prośbę wnosi.
I zaraz ofiarowuje się zastąpić swego Tatę
Wołając: Ja zstąpię z nieba i będę człowieka bratem.

_________________
Odmieniec


Wt paź 25, 2016 23:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 23, 2008 5:00
Posty: 17
Post Re: Moja wizja Chrystusowego Mesjanizmu
"Jezus umarł za nas, ale nie zamiast nas"
Ani za nas, ani zamiast nas - tylko dla nas. Dla ludzi, żeby przekonać ich o doskonałości swego stworzenia. Żeby każdy z nas - ludzi - przyjął i pogodził się z dolegliwościami bytu i uznania ich za swój krzyż - tłumacząc sobie: Skoro Syn Boży, Jezus Chrystus, mając moc odrzucenia krzyża, nie odrzucił go, to i ja muszę poddać się uciążliwościom życia. - Widocznie Bóg, Stwórca nic lepszego nie mógł stworzyć. Nie mógł wyeliminować, pozbyć się oddziaływania złego.

_________________
Odmieniec


Pt gru 02, 2016 9:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Moja wizja Chrystusowego Mesjanizmu
T. Śledziewski napisał(a):
Ani za nas, ani zamiast nas - tylko dla nas

Zamiast nas na pewno nie, ale za nas - tak:
Chrystus bowiem umarł za nas, jako za grzeszników, w oznaczonym czasie, gdyśmy [jeszcze] byli bezsilni. A [nawet] za człowieka sprawiedliwego podejmuje się ktoś umrzeć tylko z największą trudnością. Chociaż może jeszcze za człowieka życzliwego odważyłby się ktoś ponieść śmierć. Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostaliśmy usprawiedliwieni. Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie. I nie tylko to - ale i chlubić się możemy w Bogu przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego teraz uzyskaliśmy pojednanie.(Rz 5,6-11)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt gru 02, 2016 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Moja wizja Chrystusowego Mesjanizmu
T. Śledziewski - mam wrażenie, że problem wynika z tego, że masz pogańskie (nie w sensie obraźliwym, ale w sensie nie-chrześcijańskie) pojęcie czym jest ofiara.

Zanim więcej, chciałbym wiedzieć jaka jest nasza podstawa do argumentacji - czy uznajesz autorytet Pisma Świętego? (jak rozumiem, autorytetu Kościoła nie?)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt gru 02, 2016 18:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lis 23, 2008 5:00
Posty: 17
Post Re: Moja wizja Chrystusowego Mesjanizmu
Mój komwntarz w wątku: viewtopic.php?f=1&t=32291&start=15
„W Krzyżu Jezusa stało się to, czego na próżno usiłowano dokonać przez ofiary ze zwierząt: świat dostąpił ekspiacji. „Baranek Boży" wziął na siebie grzech świata i go zgładził. Zakłócone z winy człowieka relacje między Bogiem a światem zostały odnowione. Dokonało się pojednanie.”

„Z listów Pawła dowiadujemy się przede wszystkim o ostrych sporach, które w sprawie dalszego znaczenia Prawa Mojżeszowego w powstającym Kościele istniały także wśród chrześcijan. Tym bardziej zdumiewa fakt, że ¬ jak powiedzieliśmy ¬ co do jednej rzeczy zgoda panowała od początku: ofiary świątynne ¬ kultowe centrum Tory ¬ odeszły w przeszłość. Ich miejsce zajął Chrystus. Świątynia nadal była czcigodnym miejscem modlitwy i głoszenia słowa. Jej ofiary były już jednak dla chrześcijan pozbawione wartości.”

„Jak jednak należało to dokładnie rozumieć? W literaturze nowotestamentalnej istnieją rozmaite próby interpretowania Krzyża Chrystusa jako nowego kultu, rzeczywistej ekspiacji i rzeczywistego oczyszczenia zbrukanego świata.”

„Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu"

– Powyższe to fragmenty z artykułu „Śmierć Jezusa jako pojednanie (ekspiacja) i zbawienie” autorstwa: Joseph Ratzinger, Benedykt XVI | Wielkanoc, spod linku: http://rodzina.opoka.org.pl/swieta/wiel ... wienie.prn

W Nowym Testamencie, z Listu do Hebrajczyków dowiadujemy się o zniesieniu ofiary Starego Przymierza. Widzimy tam: „8 Wyżej powiedział: ofiar, darów, całopaleń i ofiar za grzech nie chciałeś i nie podobały się Tobie, choć składa się je na podstawie Prawa.” i „10 Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.”

Jak widzę – z której bym strony nie zajrzał – fundamentem Katolicyzmu – nie znam podstaw ideologii, reszty odmian Chrześcijaństwa – jest „OFIARA”. – Dzięki Ofierze Syna Człowieczego złożonej swemu Ojcu dokonało się: odkupienie, zbawienie, rozgrzeszenie, oczyszczenie i – zapewne – wiele innych rzeczy, o których ja nie wiem – jako żem nie teolog.

Jako więc zwykły katolik – ten zasiadający w ławach drewnianych – swoje postrzeganie misji Syna Bożego, Jezusa Chrystusa podeprę wierszowanymi przekazami – nie mającymi nic wspólnego z teologicznymi zapisami.

https://www.facebook.com/tadeusz.sledzi ... 4626667438

http://odmieniec.salon24.pl/589005,ofiara-mszalna

_________________
Odmieniec


Wt gru 06, 2016 20:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL