Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 06, 2024 7:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Następna strona
 Zagadka biblijna 
Autor Wiadomość
Post Zagadki biblijne...
Proponuję rozrywkowy watek zagadki biblijne :)

Kto odgadnie zadaje kolejną zagadkę- oczywiście na temat Biblii :)

Więc zaczynamy- moje pytanie: na początek łatwe, bo nie wiem czy pomysł się spodoba- ale zachecam do zadawania trudniejszych, które wymagają więcej niz tylko minutowego pogoolowania :razz:

Jak miał na imię ojciec Mojżesza ??


Cz cze 14, 2007 22:22
Post 
Amram.


Jak miał na imię 6 syn Adama i Ewy?


Pt cze 15, 2007 13:52
Post 
Biblia wymienia z imienia tylko 3 synów Adama i Ewy- Kaina, Abla i Seta. :)

I pytanie : Do jakiej gromady kręgowców są zaliczone w Biblii nietoperze ?


Pt cze 15, 2007 17:15
Post 
PTAKI! :D

Baranek sprytnie nie dała się złapać :P

Komu wolno, a komu nie wolno dotykać ciała zmarłego?


Pt cze 15, 2007 18:28
Post 
Poniewaz moderator usunal moje pytanie zadam je wraz z odpowiedzia, jako ze uznano moje pytanie za falszywe.


Pytanie: Jaka liczbe dzieci zamordowal prorok Eliasz dzieki wezwaniu Boga?

Odpowiedz: 42, Czterdziescioro dwoje dzieci > 2 Ksiega Krolewska 2:23-24

Post został usunięty po konsultacji z biblistą - i widzę, że słusznie. Zadając pytanie, dobrze sprawdzić odpowiedź ... Podany fragment mówi o ELIZEUSZU, a nie o Eliaszu. ;-) -
baranek


Pt cze 15, 2007 19:50
Post 
ODP: Zwłok moze dotknąć każdy, tylko że musi się potem oczyścic- trzeciego i siódmego dnia...Jesli tego nie dokona zostanie wyłączony ze społeczności Izraela...Księga Liczb (19,11)...

nie wiem czy o to chodzilo, Chaota??

Jesli tak to moje pytanie brzmi: wymień dwóch Żydów ze Starego Testamentu, którzy poślubili nie-Żydówki...


Pt cze 15, 2007 22:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Pierwszym byl Ezaw, ktory poslubil Jehudit, "corke Chetyty Beeriego, oraz Bosmat, corke Chetyty Elona. Byly one powodem zgryzoty Izaaka i Rebeki" (Rdz 26: 34 - 35), drugim byl Jozef, ktory otrzymal od faraona "imie Safnat Paneach. Dal mu tez za zone Asenat, corke kaplana z On, imieniem Poti Fera." (Rdz 41: 45).

A moje pytanie: Jakie sa imiona kobiet, ktore moga byc wzorem milosci i wzajemnego szacunku tesciowej do synowej i odwrotnie? :D

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Wt cze 19, 2007 1:57
Zobacz profil
Post 
Powoli. Wcale nie jestem pewna, czy Teresse udzieliła całej odpowiedzi na pytanie Chaoty :)

Chaota napisał(a):
Komu wolno, a komu nie wolno dotykać ciała zmarłego?


Wt cze 19, 2007 7:37
Post 
To moze zrobimy tak- że jak Chaota się pojawi i uzna, że to nie jest pełna odpowiedź to zada następne pytanie - a tymczasem będziemy kontynuować zabawę... :-)

ODP: Rut- synowa i Noemi- teściowa (Księga Rut)

PYT: Jak nazywała się poprzedniczka Estery- pierwsza żona króla Aswerusa??


Wt cze 19, 2007 10:36
Post 
Zmarłemu zamykał oczy najstarszy syn, a obmyciem ciała, pochówkiem, zajmowało się "Chewra Kadisz - święte bractwo", domownicy, rodzina nie powinni dotykać zwłok.
Pytanie: co winien zrobić Żyd, gdy napotkał gniazdo ptaka z pisklętami, lub matką wysiadującymi jajka?


Wt cze 19, 2007 11:21
Post 
Nazywała się Waszti.


Wt cze 19, 2007 11:28
Post 
Nikt nie napisał, ze ciała zmarłego nie wolno dotykać kapłanowi chyba, że jest to ciało jego zmarłej siostry ;)

Częścią armii jakiego narodu był Goliat?


Wt cze 19, 2007 13:04

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Filistynów :)

Co było najpoważniejszym grzechem Dawida?


Wt cze 19, 2007 13:11
Zobacz profil
Post 
Chaota napisał(a):
Nikt nie napisał, ze ciała zmarłego nie wolno dotykać kapłanowi chyba, że jest to ciało jego zmarłej siostry ;)


A dokładniej :

Kpł 21,1–4 napisał(a):
Kapłan nie będzie się narażał na nieczystość z powodu zwłok zmarłego krewnego, chyba tylko z powodu najbliższych krewnych, z powodu matki, ojca, syna, córki, brata, siostry dziewicy dlatego mu bliskiej, bo niemającej męża. Z jej powodu może narazić się na nieczystość rytualną. Ale kapłan nie będzie się narażał na nieczystość rytualną z powodu krewnych swej żony. Byłoby to zbezczeszczenie


Natomiast ARCYKAPŁANOWI nie w oóle dotykać zmarłego- nawet matki

Kpł 21,11 napisał(a):
W ogóle nie zbliży się do żadnego zmarłego, nie narazi się na nieczystość rytualną ani z powodu ojca, ani z powodu matki”


I to miałam na myśli Teresse pisząc, że wcale nie jestem pewna, czy udzieliłaś pełnej odpowiedzi :)- czasem warto jednak poczekać :) i uwierzyć, że moderator wie, co pisze ;)


Wt cze 19, 2007 13:31
Post 
Natan przedstawił Dawidowi jego największy grzech - "Czemu zlekceważyłeś słowo Pana?".


Wt cze 19, 2007 15:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL