Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 03, 2024 1:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Biblia jako przedstawienie Boga a moralność. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Celem komunistów był nader szeroko rozumiany "wróg klasowy", względnie "kontrrewolucja", ateizm zaś był jedynie jednym ze składników tej ideologii, i to raczej narzędziowym.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 28, 2013 9:48
Zobacz profil
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
JedenPost napisał(a):
Celem komunistów był nader szeroko rozumiany "wróg klasowy", względnie "kontrrewolucja", ateizm zaś był jedynie jednym ze składników tej ideologii, i to raczej narzędziowym.

Jak okrutnym można się dowiedzieć z książki autobiograficznej S. Kurdakowa "Przebacz mi Nataszo".
Autora, młodego człowieka zaprogramowanego przez reżim ateistyczny do zabijania, służby specjalne ZSRR dopadły w Kanadzie i pomimo szczelnej ochrony służb kanadyjskich pozbawiły życia.


Cz lut 28, 2013 10:25

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Ale co ma wynikać z takich dywagacji? Że jak ktoś jest ateistą, to popiera Stalina i jego kompanów? W dzisiejszej Norwegii, w Czechach czy w Japonii jest więcej procentowo ateistów, niż w ZSRR nawet za czasów największego terroru - czy w państwach tych również panuje okrutny, tyrański reżim?


Cz lut 28, 2013 10:32
Zobacz profil
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
ogon__ napisał(a):
Ale co ma wynikać z takich dywagacji? Że jak ktoś jest ateistą, to popiera Stalina i jego kompanów? W dzisiejszej Norwegii, w Czechach czy w Japonii jest więcej procentowo ateistów, niż w ZSRR nawet za czasów największego terroru - czy w państwach tych również panuje okrutny, tyrański reżim?

Spytaj kolegę ateistę Polluksa, nie moja sprawa, że uwielbiacie licytować się ilością trupów/ofiar.


Cz lut 28, 2013 10:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 22:26
Posty: 44
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Cytuj:
Spytaj kolegę ateistę Polluksa, nie moja sprawa, że uwielbiacie licytować się ilością trupów/ofiar.


Nie miałem na myśli ofiar realnych, użyłem "po trupach" jako hiperboli lub przenośni, która miała oznaczać bardzo silne staranie się. Należało to zinterpretować inaczej(a myślałem, że jesteście tacy dobrzy w interpretowaniu, cóż za ironia).


Dobrze, że zostało to podciągnięte pod licytowanie się ofiarami i ukazało co was boli.

Cytuj:
Ilości trupów w obronie ateistycznego systemu komunistycznego żadna religia nie przebije.


Argument obalany, milion razy.

Logika jest taka - pies umiera, człowiek umiera - pies to człowiek. Hitler mył zęby wieczorem - wszyscy myjący zęby to naziści.

Przerażające :)


Ateizm to nie jest ideologia i światopogląd, więc proszę go nie podciągać pod ideologiczne ścierwa komunistyczne.
Cytuj:

Odnawiam swoje pytanie do Andy, albo do kogokolwiek, żeby nie zginęło gdzieś w fali offtopu.
Cytuj:
Cytuj:
Zapewniam Cię, że nie. Jak w tym momencie dojdziemy do porozumienia i ustalimy co jest prawdziwe?


Odpowiedz

[/quote]

Dalej czekam.

_________________
Praktyka jest najwyższym kryterium prawdy.


Cz lut 28, 2013 11:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Alus napisał(a):
ogon__ napisał(a):
Ale co ma wynikać z takich dywagacji? Że jak ktoś jest ateistą, to popiera Stalina i jego kompanów? W dzisiejszej Norwegii, w Czechach czy w Japonii jest więcej procentowo ateistów, niż w ZSRR nawet za czasów największego terroru - czy w państwach tych również panuje okrutny, tyrański reżim?

Spytaj kolegę ateistę Polluksa, nie moja sprawa, że uwielbiacie licytować się ilością trupów/ofiar.


My ogon__ tak lubimy :?:


Cz lut 28, 2013 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Alus napisał(a):
Autora, młodego człowieka zaprogramowanego przez reżim ateistyczny do zabijania


Zdajesz sobie sprawę z manipulacji jakiej się dopuszczasz pisząc o reżimie ateistycznym? Naprawdę chcesz równać do poziomu polskich obozów koncentracyjnych?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 28, 2013 11:48
Zobacz profil
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Autora, młodego człowieka zaprogramowanego przez reżim ateistyczny do zabijania


Zdajesz sobie sprawę z manipulacji jakiej się dopuszczasz pisząc o reżimie ateistycznym? Naprawdę chcesz równać do poziomu polskich obozów koncentracyjnych?

Przeczytaj książkę Kurdakowa, to pogadamy czym był komunistyczny reżim ateistyczny.

Cytuj:
Ateizm to nie jest ideologia i światopogląd, więc proszę go nie podciągać pod ideologiczne ścierwa komunistyczne

Nie potrzeba podciągać, owe ścierwa komunistyczne podciągnęły hasłem religia to opium dla mas


Cz lut 28, 2013 14:29

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Alus napisał(a):
Przeczytaj książkę Kurdakowa, to pogadamy czym był komunistyczny reżim ateistyczny.


Na razie czytam o katolickim ludobójstwie ludu Naczezów, katolickiej konkwiście, katolickim niewolnictwie Murzynów...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 28, 2013 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
JedenPost->
Cytuj:
Na razie czytam o katolickim ludobójstwie ludu Naczezów, katolickiej konkwiście, katolickim niewolnictwie Murzynów...

O! A mógłbyś podać tytuł i autora? Ja też chętnie przeczytam.

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Cz lut 28, 2013 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Polecam w tym temacie np. Charlesa Manna, obie jego wydane u nas książki, ale szczególnie drugą - "1493. Ameryka po Kolumbie". Oczywiście autor nie posługuje się taka terminologią jak ja powyżej i w ogóle nie podkreśla roli KRK. Napisałem jak wyżej by podkreślić manipulację, stosowaną przez Alus. Skoro można z reżimu komunistycznego robić ateistyczny tylko dlatego, że komuniści deklarowali się jako ateiści i propagowali ateizm, to można potępiać zbrodnie Francuzów, Hiszpanów i Portugalczyków, jako katolickie, bo przecież katolikami byli.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 28, 2013 14:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 22:26
Posty: 44
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Alus napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie potrzeba podciągać, owe ścierwa komunistyczne podciągnęły hasłem religia to opium dla mas


I co to ma wspólnego z ateizmem?

_________________
Praktyka jest najwyższym kryterium prawdy.


Cz lut 28, 2013 15:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
JedenPost->
Cytuj:
Polecam w tym temacie np. Charlesa Manna, obie jego wydane u nas książki, ale szczególnie drugą - "1493. Ameryka po Kolumbie".

Dzięki :)
Lubię czasami się podpytać, co kto może polecić. Jeśli widzę, że ktoś z sensem mówi/pisze, ma pojęcie na taki czy inny temat, to i pewnie z dobrych źródeł korzystał. Lepiej się zapytać i sięgnąć po dobry, sprawdzony tytuł, niż samemu strzelać i trafić nienajlepiej ;-)

Cytuj:
Oczywiście autor nie posługuje się taka terminologią jak ja powyżej i w ogóle nie podkreśla roli KRK. Napisałem jak wyżej by podkreślić manipulację, stosowaną przez Alus. Skoro można z reżimu komunistycznego robić ateistyczny tylko dlatego, że komuniści deklarowali się jako ateiści i propagowali ateizm, to można potępiać zbrodnie Francuzów, Hiszpanów i Portugalczyków, jako katolickie, bo przecież katolikami byli.

Jasne, to oczywiste. Zrozumiałam wypowiedź ;-)
Sama też w miarę często reaguję w podobny sposób, czy to specjalnie przerysowując coś, czy podkreślając, jak czytam te wszystkie bzdurstwa, które co poniektórzy tak chętnie wypisują :| To robienie z ateistów komunistów (i w drugą stronę, z reżimu komunistycznego robienie ateistycznego) to w ogóle, zauważyłam, stały punkt programu w wypowiedziach co poniektórych katolików. Pani Alus nie jest tu jedyna. Są tacy forumowicze, którzy bez tego 'argumentu' to się w ogóle obejść nie potrafią... :no: Nijak to odnosi się do konkretnego człowieka, do którego z tym uderzają, nijak pasuje do dyskusji, ale o komunistach musi być! :evil:

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Cz lut 28, 2013 15:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 22:26
Posty: 44
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
A wszystko zaczęło się od błędnego zinterpretowania(co zostało przemilczane) moich słów. I znowu robi się offtop o nie wiadomo czym.

_________________
Praktyka jest najwyższym kryterium prawdy.


Cz lut 28, 2013 15:28
Zobacz profil
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
JedenPost napisał(a):
Val napisał(a):

Pytam ponownie: skoro ludzie są śmiertelni, to oznacza że Bóg jest niesprawiedliwy


Nie. I co dalej?

Uzasadnij dlaczego, a także:
Dlaczego wartościujesz śmierć różnych ludzi oceniając Boga?
Czy złośliwy rak u 5 latki świadczy o sprawiedliwości Boga czy nie?
Skoro Śmierć jest wynalazkiem Boga, zatem jakie są kryteria oceny Boga pod kątem jego decyzji, aby uśmiercić danego człowieka na określonym etapie jego życia? Co może, a czego nie, aby nie wyszło-Twoim zdaniem-że Bóg jest niesprawiedliwy?


Cz lut 28, 2013 15:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL