Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 03, 2024 4:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Pan Jezus to Michał Anioł? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: Pan Jezus to Michał Anioł?
Cytuj:
Biblia jasno mówi że Jezus jest aniołem albo raczej archaniołem.

Jest to kompletny absurd. Ja rozumiem, że ŚJ nie wolno mówić nic innego niż nakazuje to Ciało Kierownicze i Strażnica, ale jest to tak żenujące i poniżej poziomu, że naprawdę przykro i męcząco to czytać.
Celem tych manipulacji i głoszenia jawnej nieprawdy jest deprecjonowanie postaci Jezusa, sprowadzenie Go do poziomu anioła (w dzisiejszym rozumieniu tego słowa) i zaprzeczanie idei chrześcijaństwa. Jeśli ktoś chce wierzyć tylko w Jehowę czy w jakiegokolwiek innego boga/Boga, to rzecz jasna jego sprawa i wszystko jest w porządku, ale wmawianie wszem i wobec, że białe jest czarne czy że jest się chrześcijaninem i za wszelką ceną (wbrew elementarnej logice i wiedzy) wmawianie, że Chrystus jest tylko aniołem jest nie tylko hipokryzją ale również ... /autocenzura/.

Typowy przykład manipulacji:
Cytuj:
Chcę tylko potwierdzić że do żadnego anioła oprócz Jezusa Bóg nie powiedział "Tyś jest synem moim".

Teza, którą należy udowodnić (Jezus jest aniołem) jest przedstawione jako założenie.
Analogiczna manipulacja:
Cytuj:
Do którego z aniołów rzekł :"Tyś jest synem moim" . Tylko do Jezusa tak rzekł.
Więc wynika stąd że tylko do jednego anioła tak rzekł.

Cytuj:
No te które cytowałem i ty też je cytowałeś.
"Do którego z aniołów powiedział Tys jest Synem moim".
Odpowiedź :do Jezusa tak powiedział.
.
No i właśnie to jest elementarny dowód, że Jezus nie jest aniołem. Bo takich słów nie mówił do aniołów tylko do Jezusa.
I jeszcze: anioł znaczy posłaniec, wysłannik. Ten, którego Bóg posyła. Posłał Bóg swego syna? Posłał. W tym sensie i tylko w tym sensie jest On posłańcem. Jedno słowo oznacza dwa różne pojęcia. A jak zmanipulujemy i zrobimy z niego jedno...
Takim samym aniołem jest słup ognia wiodący Izraelitów czy krzak gorejący; oba zostały również posłane (choć użyjemy tu raczej terminu spowodowane, ale ich znaczenie jest tożsame; kwestia rozwoju języka) przez Boga.
Tak samo dzisiaj właściciel firmy może posłać z jakimś zleceniem swego pracownika (anioła), lub swego rodzonego syna (Jezusa), obaj będą jego wysłannikami (wysłanymi do wypełnienia jakiegoś zadania), ale to wcale nie oznacza, że syn jest jego pracownikiem. A jeśli nawet w jakimś czasie pełni tę rolę (jest zatrudniony w firmie ojca z przyczyn formalnych), to jest to nieskończenie mniej ważne i odnosi się do zupełnie innej sfery relacji niż fakt, że jest jego synem. Syn może być posłańcem czy wysłannikiem (aniołem), czyli przyjąć taka rolę/pracę. Ale posłaniec-pracownik w żadnym razie nie może stać się synem. I każdy o tym wie.
Cytuj:
Oczekuję jakichkolwiek wersetów, na podstawie których, można logicznie wyciągnąć wniosek, że Jezus to ta sama osoba, co anioł Michał.

Sugeruję zmienić swoje oczekiwania, chyba że masz nieskończenie wiele czasu, lub wytyczne Ciała Kierowniczego są dla Ciebie ważniejsze niż Pismo.

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


N sie 17, 2014 9:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pan Jezus to Michał Anioł?
proteom napisał(a):
formek1 napisał(a):
Kael napisał(a):
A co jest wedlug ciebie w Biblii wystarczajaco wprost? Doslowny opis stworzenia czlowieka z lepieniem go przez Boga? I to przyjmujesz 1:1?


Nie rozumiesz co ja piszę?
Ja nie potrzebuje dowodów wprost.To proteom je chciał.
.


Gdzie tak napisałem?
Oczekuję jakichkolwiek wersetów, na podstawie których, można logicznie wyciągnąć wniosek, że Jezus to ta sama osoba, co Słowo lub Emmanuel.
Nie zastanawia Cię, że nigdzie Jezus: ani sam, ani przez apostołów nie jest nazwany aniołem Michałem? Nigdzie, nawet po zmartwychwstaniu nie sugeruje choćby, że jest aniołem Michałem, ale np. św. Pawłowi, że jest Jezusem czy błogosławi Tomaszowi, że uznaje w Nim Pana i Boga, a nie anioła Michała.

Oczekuję jakichkolwiek wersetów, na podstawie których, można logicznie wyciągnąć wniosek, że Jezus to ta sama osoba, co Słowo lub Emmanuel
Nie zastanawia Cię, że[b] nigdzie
Jezus: ani sam, ani przez apostołów nie jest nazwany Słowem? Nigdzie, nawet po zmartwychwstaniu nie sugeruje choćby, że jest Słowem, ale np. św. Pawłowi, że jest Jezusem czy błogosławi Tomaszowi, że uznaje w Nim Pana i Boga, a [u]nie Słowa.

Jak przedstawisz mi takie dowody jakich sam oczekujesz pojedziemy dalej.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sie 18, 2014 7:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pan Jezus to Michał Anioł?
Gorgiasz napisał(a):
Sugeruję zmienić swoje oczekiwania, chyba że masz nieskończenie wiele czasu, lub wytyczne Ciała Kierowniczego są dla Ciebie ważniejsze niż Pismo.


najpierw przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem a potem odpowiadaj.
Jeśli czegoś nie rozumiesz spytaj a wyjaśnię o co mi chodziło.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sie 18, 2014 7:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Pan Jezus to Michał Anioł?
formek1 napisał(a):

Jak przedstawisz mi takie dowody jakich sam oczekujesz pojedziemy dalej.


Dowody a propos czego :?: Twierdzę, że nie ma dowodów, że Pan Jezus to ta sama Osoba, co anioł Michał. Onus probandi spoczywa na tym, kto twierdzi, że Pan Jezus = anioł Michał. Przedstaw dowody, w postaci takiej egzegezy tekstów N.T., które wg Ciebie to potwierdzają. Tylko tego oczekuję. :) Taki jest temat tej dyskusji.


Pn sie 18, 2014 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pan Jezus to Michał Anioł?
proteom napisał(a):
formek1 napisał(a):

Jak przedstawisz mi takie dowody jakich sam oczekujesz pojedziemy dalej.


Dowody a propos czego :?: .


Dowody a propos Słowa i Emanuela napisałem przecież
Nie można oczekiwać od kogoś dowodów a samemu wymigiwać się jakimiś interpretacjami tekstu.
Zrobiłem dokładnie tak samo jak ty a tobie jakoś się to nie podoba.
Zdecyduj zatem :
czy dowody maja być wprost JEZUS=Emanuel czy =Słowo czy= Michał
Czy dowody maja być na podstawie logicznej interpretacji tekstu.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sie 18, 2014 11:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Pan Jezus to Michał Anioł?
formek1 napisał(a):

Zdecyduj zatem :
czy dowody maja być wprost JEZUS=Emanuel czy =Słowo czy= Michał
Czy dowody maja być na podstawie logicznej interpretacji tekstu.


Oczekuję jakichkolwiek wersetów N.T., na podstawie których, można logicznie wyciągnąć wniosek, że Jezus to ta sama osoba, co anioł Michał.


Pn sie 18, 2014 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pan Jezus to Michał Anioł?
proteom napisał(a):
formek1 napisał(a):

Zdecyduj zatem :
czy dowody maja być wprost JEZUS=Emanuel czy =Słowo czy= Michał
Czy dowody maja być na podstawie logicznej interpretacji tekstu.


Oczekuję jakichkolwiek wersetów N.T., na podstawie których, można logicznie wyciągnąć wniosek, że Jezus to ta sama osoba, co anioł Michał.



Proszę uprzejmie.
2 ts 2
(7) a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi
27 Bo Syn Człowieczy ma przyjść w chwale swego Ojca ze swymi aniołami, a wtedy odpłaci każdemu według jego postępowania.
1 pt 3:
(22) On jest po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali Aniołowie i Władze, i Moce..

(1 List Piotra 3:1-22, Biblia Tysiąclecia)

W tych wersetach wyżej jest mowa że Jezus ma swoich aniołów

7 I wybuchła wojna w niebie: Michał+ i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie,

A tutaj jest mowa że Michał ma swoich aniołów.

To albo w niebie są dwie armie aniołów albo wszyscy aniołowie są pod jednymi rozkazami.
Przecież Jezus powiedział o sobie:

18 A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę+ w niebie i na ziemi.

To albo ma władzę nad wszystkimi aniołami albo nie.
ma więc wynika stąd że Michał i Jezus to ta sama osoba

A co sie wydarzyło po wyrzuceniu demonów z nieba?
Biblia mówi
" Biada ziemi i morzu’”.

Po wyrzuceniu przez Michała demonów na ziemi miało być coraz gorzej.
Ale wtedy jak czytaliśmy
27 Bo Syn Człowieczy ma przyjść w chwale swego Ojca ze swymi aniołami, a wtedy odpłaci każdemu według jego postępowania.
41 Syn Człowieczy pośle swych aniołów i zbiorą z jego królestwa wszystko, co powoduje zgorszenie,+ oraz tych, którzy czynią bezprawie,

Czyli To Jezus ma swoich aniołów .
Więc skoro w niebie nie może być dwóch armii ,skoro wszyscy są podporządkowani Synowi Bozemu to nie może być tak że Michał i Jezus to dwie rożne osoby.








.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sie 18, 2014 13:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Pan Jezus to Michał Anioł?
Z podanych przez Ciebie wersetów wynika:
1. Jezus ma wszelką władzę na niebie i ziemi, czyli panuje nad każdym stworzeniem, również wszystkimi aniołami, czyli też nad aniołem Michałem.
2.Anioł Michał ma bardzo ograniczoną władzę, i w stosunku do Pana Jezusa znikomą. Michał panuje tylko nad swoimi aniołami. .


formek1
Cytuj:
Więc skoro w niebie nie może być dwóch armii ,skoro wszyscy są podporządkowani Synowi Bozemu to nie może być tak że Michał i Jezus to dwie rożne osoby.


Nie wiem na podstawie czego twierdzisz, że nie może być 2 armii? Może jest ich nawet więcej - nie wiem. To nieistotne. Istotna jest władza: pełną posiada tylko Pan Jezus, o Michale jest napisane, że panuje tylko nad swoimi aniołami.
I wybuchła wojna w niebie: Michał+ i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie,
Wniosek: Jezus i Michał to dwie różne osoby.
Oczywiście to nie jedyny dowód, że anioł Michał nie jest Panem Jezusem, ale nawet na podstawie tylko tych wersetów jednoznacznie widać różniće między tymi osobami. Róznica między Panem Jezusem a aniołem Michałem dot. nie tylko zakresu władzy ( Jezus- pełna, Michał- cząstkowa), ale obejmuje przede wszystkim naturę. Pan Jezus jest Wszechmocnym Bogiem, a Michał tylko stworzeniem Mu podlegającym.


Pn sie 18, 2014 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pan Jezus to Michał Anioł?
proteom napisał(a):
Z podanych przez Ciebie wersetów wynika:
1. Jezus ma wszelką władzę na niebie i ziemi, czyli panuje nad każdym stworzeniem, również wszystkimi aniołami, czyli też nad aniołem Michałem.


Michał jest Archaniołem wiec to nie wynika z tego wersetu .
A przy założeniu że Michał ma swoich aniołów i Jezus swoich takie tłumaczenie jest bez sensu.

Cytuj:
2.Anioł Michał ma bardzo ograniczoną władzę, i w stosunku do Pana Jezusa znikomą. Michał panuje tylko nad swoimi aniołami. .

Jak wyżej.
Nie ma swoich ponieważ wtedy byłyby dwie armie aniołów.




Cytuj:
]Więc skoro w niebie nie może być dwóch armii ,skoro wszyscy są podporządkowani Synowi Bozemu to nie może być tak że Michał i Jezus to dwie rożne osoby.

Nie wiem na podstawie czego twierdzisz, że nie może być 2 armii? Może jest ich nawet więcej - nie wiem. To nieistotne. Istotna jest władza: pełną posiada tylko Pan Jezus, o Michale jest napisane, że panuje tylko nad swoimi aniołami.

I wybuchła wojna w niebie: Michał+ i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie,
Wniosek: Jezus i Michał to dwie różne osoby.

Tu nie można wysnuć takiego wniosku .

Bo Jezus powiedział że:
18 A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę+ w niebie i na ziemi.

I skoro tak to on rządzi w niebie a nie jakiś nieznany Michał który wyrzuca z nieba kogo sobuie wymysli
Cytuj:
Oczywiście to nie jedyny dowód, że anioł Michał nie jest Panem Jezusem, ale nawet na podstawie tylko tych wersetów jednoznacznie widać różniće między tymi osobami. Róznica między Panem Jezusem a aniołem Michałem dot. nie tylko zakresu władzy ( Jezus- pełna, Michał- cząstkowa), ale obejmuje przede wszystkim naturę. Pan Jezus jest Wszechmocnym Bogiem, a Michał tylko stworzeniem Mu podlegającym.

Nie jest to tematem ale to już twoja dowolna interpretacja że Jezus jest Bogiem Wszechmocnym.
Nie jest wszechmocny bo podlega Ojcu i robi to co Ojciec mu kaze.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt sie 19, 2014 15:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL