Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czemu dusze się tak od siebie różnią? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czemu dusze się tak od siebie różnią?
Gorgiasz napisał(a):
Ad. Mariel
Cytuj:
Czy reinkarnacja nie przewiduje określonej liczby dusz?

O ile się orientuję, to żaden ze znanych mi systemów religijno-filozoficznych nie precyzuje tego.

Tak to wyglądało w platońskiej reinkarnacji dusz i z tego co internet podpowiadał także "nasz" Orygenes uważał, że liczba dusz jest ściśle określona. Poddaję tylko trop, bo zupełnie nie mam o tym pojęcia ;)


Pn lip 13, 2015 16:47
Post Re: Czemu dusze się tak od siebie różnią?
AMON napisał(a):
Ponoć dusze są równe sobie jako twory Boga - to czemu jedne są bardziej rozwinięte duchowo od drugich i gdzie tu jest sprawiedliwość?


Myślę, że nasze dusze od początku i przez całe nasze życie wchodzą w interakcje z naszymi indywidualnymi genetycznymi zadatkami i wynikającymi z nich naszymi właściwościami .., i że tylko w ich obrębie mogą dokonywać swojego rozwoju. Przez to stają się same w sobie indywidualne.

Jednak każda z nich z tą sama siłą szuka bliskości Boga i pragnie Go coraz pelniej doznawać: u jednego człowieka bardziej przez jego silną zmysłowość, czyli przez odczuwanie i rozkoszowanie się pięknem Boskiego stworzenia, u innego raczej przez konkretne, intensywne zajmowanie zadaniami swojego codziennego przeżycia, a więc przez doświadczanie pokory, a u jeszcze innego przez uduchowione, kreatywne tworzenie, rozmyślanie i odczuwanie w celu zrozumienia tajemnicy istnienia. To tak jakby różne drogi prowadzące do jednego Boga .. i chyba u każdego z nas mniej lub bardziej się ze sobą przeplatające.


So sie 29, 2015 12:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Czemu dusze się tak od siebie różnią?
dróżda idzie dobrą drogą w rozumowaniu , tak mi się zdaje :)
Chodzi o rozkochanie w sobie pragnienia kochania Boga całym swoim życiem, czyli pragnienie świętości życia.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N lis 29, 2015 20:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL