Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Syn Marnotrawny - co było dalej ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Syn Marnotrawny - co było dalej ?
heartfeeder napisał(a):
Nie udowodniłaś. Jezus mówił o bluźnierstwie przeciwko Duchowi Św. a nie o grzechu.

:o A to bluźnierstwo nie jest grzechem? :shock:


Pt wrz 16, 2016 21:50
Post Re: Syn Marnotrawny - co było dalej ?
Autor natchniony napisał: Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone.

Nie napisał:

Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale grzech i bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będą odpuszczone.

Oznacza to, że "błuźnierstwo przeciwko Duchowi Św", jest czymś czymś jakościowo innym niż grzech, bo każdy grzech może być odpuszczony a "błuźnierstwo-przeciwko-Duchowi-Św" nie.

Dlatego w czasach Jezusa mogło być znane jedynie pojęcie "błuźnierstwo przeciwko Duchowi Św", a "grzech przeciwko Duchowi Św" - jak wcześniej pisałem - to efekt późniejszej refleksji teologicznej.

Podobnie, jak z ośmioma złymi myślami, które poprzez wieki myśli teologicznej w Kościele wyewoluowały do siedmiu grzechów głównych.


So wrz 24, 2016 10:42
Post Re: Syn Marnotrawny - co było dalej ?
heartfeeder napisał(a):
Oznacza to, że "błuźnierstwo przeciwko Duchowi Św", jest czymś czymś jakościowo innym niż grzech, bo każdy grzech może być odpuszczony a "błuźnierstwo-przeciwko-Duchowi-Św" nie.

A więc do jakiej kategorii przestępstw zaliczysz bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu, jesli nie do grzechów? Bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu ma największą wagę, ale jest grzechem, a nie czymś blizej nieokreślonym.


So wrz 24, 2016 11:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Syn Marnotrawny - co było dalej ?
Helenka napisał(a):
heartfeeder napisał(a):
Oznacza to, że "błuźnierstwo przeciwko Duchowi Św", jest czymś czymś jakościowo innym niż grzech, bo każdy grzech może być odpuszczony a "błuźnierstwo-przeciwko-Duchowi-Św" nie.

A więc do jakiej kategorii przestępstw zaliczysz bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu, jesli nie do grzechów? Bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu ma największą wagę, ale jest grzechem, a nie czymś blizej nieokreślonym.



to jest grzech przeciw Miłości Bożej, w najściślejszym tego słowa znaczeniu, z tym, że jest jakby gwałt na Prawdzie, na Duchu Świętym, który jest źródłem wszelkiej Prawdy = Boga w Trójcy Jedynego Prawdziwego.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N wrz 25, 2016 17:03
Zobacz profil
Post Re: Syn Marnotrawny - co było dalej ?
dominikbartlomiej napisał(a):
to jest grzech przeciw Miłości Bożej, w najściślejszym tego słowa znaczeniu, z tym, że jest jakby gwałt na Prawdzie, na Duchu Świętym, który jest źródłem wszelkiej Prawdy = Boga w Trójcy Jedynego Prawdziwego.

A niby co ja innego mówiłam? To heartfeeder twierdzi, że bluźnierstwo to nie grzech.


N wrz 25, 2016 17:32
Post Re: Syn Marnotrawny - co było dalej ?
Helenka napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
to jest grzech przeciw Miłości Bożej, w najściślejszym tego słowa znaczeniu, z tym, że jest jakby gwałt na Prawdzie, na Duchu Świętym, który jest źródłem wszelkiej Prawdy = Boga w Trójcy Jedynego Prawdziwego.

A niby co ja innego mówiłam?

Nie wszystkim i nie zawsze chodzi o to, aby przeczytać co inni napisali i odnieść się do tego z sensem ;) Czasem chodzi tylko o to, aby pisać, pisać, pisać.


N wrz 25, 2016 18:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Syn Marnotrawny - co było dalej ?
Z tego, że bluźnierstwo jest grzechem, wcale nie wynika, że grzech jest bluźnierstwem. To nie są tożsame pojęcie. Jedno z nich zawiera w sobie drugie.

Ja jednak, na przekór wierzę, że i bluźnierstwo takie, odpuszczone być może. Albowiem władza Boga nieograniczona jest. A Jego Miłosierdzie także.


Pn wrz 26, 2016 15:05
Zobacz profil
Post Re: Syn Marnotrawny - co było dalej ?
andej napisał(a):
Z tego, że bluźnierstwo jest grzechem, wcale nie wynika, że grzech jest bluźnierstwem.

W którym miejscu powiedziałam, że wynika?
andej napisał(a):
To nie są tożsame pojęcie.

j.w. Gdzie [powiedziałam, że to sa tożsame pojecia?
andej napisał(a):
Ja jednak, na przekór wierzę, że i bluźnierstwo takie, odpuszczone być może. Albowiem władza Boga nieograniczona jest. A Jego Miłosierdzie także.

Bluźnierstwo przeciw Duchowi Świetemu to nic innego jak całkowite zaparcie się Boga. I oczywiście, że będzie odpuszczone, jeśli ów delikwent powróci na droge wiary.


Pn wrz 26, 2016 15:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Syn Marnotrawny - co było dalej ?
Helenka napisał(a):
...
andej napisał(a):
Ja jednak, na przekór wierzę, że i bluźnierstwo takie, odpuszczone być może. Albowiem władza Boga nieograniczona jest. A Jego Miłosierdzie także.

Bluźnierstwo przeciw Duchowi Świetemu to nic innego jak całkowite zaparcie się Boga. I oczywiście, że będzie odpuszczone, jeśli ów delikwent powróci na droge wiary.


I to jest konstruktywne.

(Czym stwierdził, że pisałaś tak? Że Ty tak pisałaś!?)


Pn wrz 26, 2016 19:33
Zobacz profil
Post Re: Syn Marnotrawny - co było dalej ?
andej napisał(a):
(Czym stwierdził, że pisałaś tak? Że Ty tak pisałaś!?)

Skoro prawie bezpośrednio pod moim postem tłumaczysz jak chłop krowie na rowie, że bluźnierstwo jest grzechem, to niby jak można było zrozumieć?


Pn wrz 26, 2016 19:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL