Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 11:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Ulubione cytaty biblijne - radosne, śmieszne, inspirujące... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 23, 2016 12:15
Posty: 12
Post Ulubione cytaty biblijne - radosne, śmieszne, inspirujące...
Cześć.

Wielu z nas czyta Biblię, katolicy, ewangelicy, prawosławni, judaiści... czasem też osoby innych wyznań, albo niewierzący, z ciekawości lub z chęci poszukiwań.
Nie jest tajemnicą, że Biblia, która dla mnie i ludzi mojego wyznania (kościół katolicki) jest Żywym Słowem Bożym, ale tak naprawdę jest również fajnym i interesującym świadectwem życia ludzi tamtego miejsca i tamtych czasów.

Zachęcam do wklejania i komentowania ulubionych cytatów. Nie muszą być górnolotne, nie muszą zawierać treści teologicznych (choć mogą - jak najbardziej!). Mogą nawet dotyczyć ciekawostek z codziennego życia Izraela lub pierwszych chrześcijan. Ważne, aby było to coś, co autentycznie wpadło nam w "oko", zaciekawiło, zainspirowało, a może nawet zawierało szczyptę humoru! Może to też być taki fragment, na który wcześniej nie zwracaliśmy uwagi, a który ostatnio przykuł naszą uwagę.

Na dobry początek wrzucam czytanie Dz 14,19 - było w tym tygodniu, bodajże we wtorek.
19 Tymczasem nadeszli Żydzi z Antiochii i z Ikonium. Podburzyli tłum, ukamienowali Pawła i wywlekli go za miasto, sądząc, że nie żyje. 20 Kiedy go jednak otoczyli uczniowie, podniósł się i wszedł do miasta, a następnego dnia udał się razem z Barnabą do Derbe.
Twardziel z niego 8)


Cz kwi 28, 2016 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Ulubione cytaty biblijne - radosne, śmieszne, inspirując
Cytuj:
13 Będziesz miał miejsce poza obozem i tam poza obóz będziesz wychodził. 14 Zaopatrzysz się w kołek, a gdy wyjdziesz na zewnątrz, wydrążysz nim dołek, a wracając przykryjesz to, czegoś się pozbył


Księga Powtórzonego Prawa 23, 13-14

Z jakiegoś powodu bardzo podoba mi się tu rym kołek-dołek i w ogóle melodia całej frazy.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz kwi 28, 2016 14:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ulubione cytaty biblijne - radosne, śmieszne, inspirując
Mam mnóstwo cytatów Biblijnych, ten jest jednym z ulubionych.

Ewangelia wg św. Łukasza 14- 25/27
A szły z Nim wielkie tłumy. On odwrócił się i rzekł do nich: "Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.

Pamiętam że od tego cytatu, zaczeła sie moja przygoda z dyskusjami na forach religijnych. :mrgreen:
Wsadzam kij w mrowisko, mówiąc że w tym cytacie Jezus nawołuje do nienawiści, i sie zaczyna!
Jest gadanina że słowo nienawiść to tak naprawde miłość, bo ktoś kiedyś źle przetłumaczył :D jakieś gadanie że ta Biblia Tysiąclecia jest nic nie warta, bo są nowsze leprze wersje, że to było pisane dawno temu i wtedy słowo nienawiść znaczyło troche co innego, i że nie znam sie na Biblii, to nie powinienem sie tym interesować, i podobne takie, już wszystkiego nie pamiętam, krzyki i wrzaski, przez wiele wiele godziny, przesiedzianych po nocach, na tych forach religijnych :mrgreen: dawne dobre czasy :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz kwi 28, 2016 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 23, 2016 12:15
Posty: 12
Post Re: Ulubione cytaty biblijne - radosne, śmieszne, inspirując
Ps 60,9

9 Do Mnie należy Gilead, do Mnie Manasses,
Efraim jest szyszakiem mej głowy,
Juda moim berłem,
10 Moab jest dla Mnie misą do mycia,
na Edom but mój rzucę,
nad Filisteą będę triumfował".

Nie odmawiam Brewiarza, ale raz byłam na rekolekcjach, na których codziennie odmawialiśmy z podziałem na chóry.
Nie mogliśmy zrozumieć, czym jest ów "szyszak mej głowy..." :D

może ktoś z Was wie? czy to jakiś element izraelskiego stroju?


Pt kwi 29, 2016 20:22
Zobacz profil
Post Re: Ulubione cytaty biblijne - radosne, śmieszne, inspirując
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Szyszak_(he%C5%82m)

Rodzaj helmu. Czyli ochrona glowy.


Pt kwi 29, 2016 20:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL