Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Samodzielne studiowanie Bibli 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
sapper napisał(a):
Caly czas nadstawiam raz jeden raz drugi a ty klepiesz na oslep i nawet nie zauwazasz.

Mam wrażenie, że jestem tutaj atakowany, spotykam się z niezrozumiałą dla mnie agresją, również przez Ciebie.
Ale jeśli Cię uraziłem w czymkolwiek, to przepraszam.
Myślę, mimo tego, "że jesteś na dobrej drodze"... :)


Śr wrz 21, 2016 22:41
Zobacz profil
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
Piotrek_ napisał(a):
sapper napisał(a):
Caly czas nadstawiam raz jeden raz drugi a ty klepiesz na oslep i nawet nie zauwazasz.

Mam wrażenie, że jestem tutaj atakowany, spotykam się z niezrozumiałą dla mnie agresją, również przez Ciebie.
Ale jeśli Cię uraziłem w czymkolwiek, to przepraszam.
Myślę, mimo tego, "że jesteś na dobrej drodze"... :)


Jak bys widzial ze ktos ciagle rozstawia miny niespodzianki na Chrzescijan to tez bys sie wkoncu wkurzyl.
Ledwie rozbroi ktos jedna a ty nastawiasz kilka nastepnych.


Śr wrz 21, 2016 22:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
Piotrek_ napisał(a):
W ten sposób zainteresowany forumowicz zostałby najprawdopodobniej "extra" teologiem. Nie o to chodzi. Jezus potępiał wszelkiej maści teologów, badaczy pism, którzy sądzili że "badając pisma osiągną życie wieczne".
Chodzi o duchowe zjednoczenie z Jezusem podczas studiowania Jego Słowa. I tylko wtedy mamy prawdziwe poznanie.

A czy Jezus w ogóle potępiał badaczy pism i teologów? Czy potępiał ich tylko za to, że byli badaczami pism i teologami?
Tak więc błąd popełniali twoim zdaniem Tesaloniczanie?
Którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają. Dz 1,11

Poza tym, przeczytaj, z łaski swojej tej króciutki tekst:
http://thaleia.pl/2014/11/23/o-badaniu-pism-jan-539/

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz wrz 22, 2016 9:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
Kordyt napisał(a):
Witam,

Od dawna frapuje mnie to, że żyję w obrządku katolickim a nie znam dobrze Pisma Świętego.
Myślałem początkowo że przeczytanie go od deski do deski dużo mi da. Niestety to się okazało niewypałem, bowiem po przeczytaniu całej księgi Rodzaju, nie pamiętałem 90% rzeczy. Przewija się tam sporo imion, powiązań i nazw. Ja niestety mam słabą pamięć i mi takie pamięciowe fakty nie wchodzą do głowy, żeby dobrze znać te księgę musiałbym ją ze 4 razy dokładnie przeczytać. Biorąc pod uwagę że cała Biblia ma ponad 1000 stron i że jedna strona to 4 kolumny z bardzo drobnym maczkiem to chyba co najmniej kilka lat zajęłaby mi taka zabawa. Zastanawiam się więc czy to jest najlepsze rozwiązanie. Może jest jakaś metoda jak studiować Biblię ?
Skupić się na NT tyle wiem, ale ST też chciałbym znać.

Proszę o jakiekolwiek porady.



www.mamre.pl jedź na Mamre kiedyś, tam Boży kapłan, ks. Włodek albo inni wzrastający w swiętości kapłani co nieco wytłumaczą w tych sprawach. To jest temat rzeka, warto jednak pytać i szukać, to dobra rzecz, ważne tylko by się nie pogubić :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N wrz 25, 2016 16:50
Zobacz profil
Post Samodzielne studiowanie Bibli
Najlepiej studiować jedno opowiadanie, jedną historię na dzień albo jedną na kilka dni. Jakość anie ilość. Są czasami szczegóły w Piśmie, które odkrywamy po latach, czemu ta liczba w tym wersie a nie inna i że nic tam nie jest przypadkiem. Na przykład czemu apostołów było 12 a nie 10 skoro 10 wydaje się taką równą liczbą? Pewnie chodziło o to że 12 oznacza pewien cykl, pełnię, 12 godzin, 12 miesięcy.
Czasami w kościele ksiądz mówi całe kazanie na temat jednego zdania w Biblii. Bo tyle tam było szczegółów do głębszej analizy.Czytasz jedno zdanie a pod nim ukrywa się kilka stron jakby to rozwinąć.


Śr lis 02, 2016 8:42

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
Kwoczka napisał(a):
Najlepiej studiować jedno opowiadanie, jedną historię na dzień albo jedną na kilka dni. Jakość anie ilość. Są czasami szczegóły w Piśmie, które odkrywamy po latach, czemu ta liczba w tym wersie a nie inna i że nic tam nie jest przypadkiem. Na przykład czemu apostołów było 12 a nie 10 skoro 10 wydaje się taką równą liczbą? Pewnie chodziło o to że 12 oznacza pewien cykl, pełnię, 12 godzin, 12 miesięcy.
Czasami w kościele ksiądz mówi całe kazanie na temat jednego zdania w Biblii. Bo tyle tam było szczegółów do głębszej analizy.Czytasz jedno zdanie a pod nim ukrywa się kilka stron jakby to rozwinąć.

Dokładnie tak. Nie można Słowa Bożego czytać jak gazety. "Całe pismo dane jest przez natchnienie Boga", więc czytaj powoli i proś Ducha Świętego o poprawną interpretację.


Pt lis 11, 2016 18:04
Zobacz profil
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
Myśle ze rozsądnie pójść na jakieś studium biblijne prowadzone przez biblistę. Nie wiem gdzie mieszkasz ale w wielu miastach katoliccy naukowcy prowadzą takie zajęcia dla świeckich.


Pt lis 11, 2016 18:12

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
Coroner napisał(a):
Myśle ze rozsądnie pójść na jakieś studium biblijne prowadzone przez biblistę. Nie wiem gdzie mieszkasz ale w wielu miastach katoliccy naukowcy prowadzą takie zajęcia dla świeckich.

@Coroner. Witam. Myślę że można iść i na studium biblijne ale nie każdego stać. Jak ktoś już jest w Jezusie, to Duch Święty go poprowadzi. Po to nam Bóg dał Słowo aby czytać. Na pewno nie z taką myślą, że potrzebować będziemy interpretatorów. Wystarczy prosić Ducha Świętego a da nam zrozumienie.


Pt lis 11, 2016 18:29
Zobacz profil
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
To akurat prosta droga, żeby odejść od Prawdy do własnej interpretacji.


Pt lis 11, 2016 18:44
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
I wiedze o czasach i mentalnosci autorow Biblii?


Pt lis 11, 2016 18:45

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
Coroner napisał(a):
To akurat prosta droga, żeby odejść od Prawdy do własnej interpretacji.

? No... jestem zdziwiony poniekąd. Twoją odpowiedzią. Bóg daje objawienie, jeśli Go poprosimy.
Trzeba prosić... ;-)


Pt lis 11, 2016 19:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
Trzeba prosić? To stąd tyle wspólnot nie potrzebujących naukowców biblijnych i interpretacji Biblii przez Kościół, które uznają na przykład małżeństwa jednopłciowe? Czyżby nie proszono tam Ducha Świętego o pomoc?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lis 11, 2016 19:33
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
medieval_man napisał(a):
Trzeba prosić? To stąd tyle wspólnot nie potrzebujących naukowców biblijnych i interpretacji Biblii przez Kościół, które uznają na przykład małżeństwa jednopłciowe? Czyżby nie proszono tam Ducha Świętego o pomoc?

No chyba przesadzasz. To niemożliwe.


Pt lis 11, 2016 19:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
A jednak.

http://www.fronda.pl/a/protestanci-beda-blogoslawic-pary-homoseksualne,51547.html
Cytuj:
Do najbardziej akceptujących homoseksualizm Kościołów chrześcijańskich należy zaliczyć luteran skandynawskich, niektóre kościoły anglikańskie, prezbiteriańskie, kongregacjonalistyczne, metodystyczne, i inne, które udzielają błogosławieństwa parom homoseksualnym lub uznają je za małżeństw

https://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_a_homoseksualizm
Cytuj:
Natomiast zarówno ze względu na XIX wieczny liberalizm jak zależność od państwa tzw. narodowych kościołów protestanckich (przede wszystkim kościoły luterańskie w Skandynawii i Kościół anglikański w Wielkiej Brytanii) kościoły te (i kilka innych), odchodząc od własnej tożsamości konfesyjnej, przyjęły antybiblijną etykę świeckiego humanizmu, w której homoseksualizm, jako pragnienie człowieka, ponad którego normy nie ma, jest dobry.

https://proteologia.com/2009/05/22/czy-protestanci-akceptuja-zwiazki-homoseksualne/
[url]http://pl.radiovaticana.va/storico/2011/06/07/włoscy_luteranie_za_związkami_homoseksualnymi_i_przeciw_małżeństwom/pol-494175[/url]

Mam więcej wklejać?
Tak kończy się samodzielne czytanie Pisma

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lis 11, 2016 19:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Samodzielne studiowanie Bibli
medieval_man napisał(a):
Mam więcej wklejać?
Tak kończy się samodzielne czytanie Pisma

No przecież to nie o to chodzi. Co mnie obchodzą jakieś kościoły. Nie o tym piszę. I nie to miałem na myśli. Instytucje instytucjami a tu chodzi o osobiste relacje z Bogiem w trakcie studiowania Słowa Bożego.


Pt lis 11, 2016 19:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL