Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Łaska wg. Biblii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Łaska wg. Biblii
Piotrek_ napisał(a):
Ateiście, człowiekowi z nieskażonym umysłem, znacznie łatwiej jest przyjść do Boga, oddać życie Jezusowi, jak człowiekowi religijnemu, który ma umysł zaśmiecony.

Piotrek_ napisał(a):
Bycie religijnym oznacza wypełniać wolę Ojca.


Skoro człowiek religijny to taki "który ma umysł zaśmiecony" a "Bycie religijnym oznacza wypełniać wolę Ojca" to logiczny wniosek z zestawienia tych dwu Twoich wypowiedzi:
"Człowiek wypełniający wolę Ojca to taki, co ma zaśmiecony umysł"

Zastanów się co piszesz, bo potem wychodzą Ci podobne androny - ocierające się o bluźnierstwo.
Trochę refleksji zanim coś napiszesz.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 09, 2016 20:26
Zobacz profil WWW
Post Re: Łaska wg. Biblii
Aby ocalić temat przed zamknięciem tym razem wydzieliłem offtopa do osobnego tematu.


Pn paź 10, 2016 6:53

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
chwat napisał(a):

... brakuje najważniejszych danych, czyli tytuł źródła i przynajmniej strona.

Nie znalazłem tego nowego miejsca, więc daję odpowiedź tutaj.

Paweł VI, encyklika "O popieraniu rozwoju narodów" (1967), cytaty:
22.
"Skoro zaś ziemia została stworzona w tym celu, aby poszczególnym ludziom dostarczać zarówno środków do życia, jak i narzędzi rozwoju, wynika stąd, że każdy człowiek ma prawo otrzymać z niej to, co dla niego jest konieczne."
"Bóg przeznaczył ziemię ze wszystkim co ona zawiera, na użytek wszystkich ludzi i narodów tak, by dobra stworzone dochodziły do wszystkich w słusznej mierze, w duchu sprawiedliwości, której towarzyszy miłość."
"Normie tej trzeba podporządkować wszystkie inne prawa, jakiekolwiek by one były, łącznie z prawem własności i wolnego handlu; przy czym nie tylko nie powinny one przeszkadzać jej wykonaniu, ale raczej mają obowiązek je ułatwiać; przywrócenie zaś tym prawom ich pierwotnego celu winno być uważane za ważne i naglące zadanie społeczne."
Czy to oznacza, że jeśli potrzebuję jakiegoś dobra wytworzonego, to mogę je sobie wziąć?

Sobór Watykański II
Konstytucja duszpasterska o Kościele w świecie współczesnym
KDK 69. (...) Kto natomiast byłby w skrajnej potrzebie, ma prawo z cudzego majątku wziąć dla siebie rzeczy konieczne do życia. Ponieważ tylu ludzi na świecie cierpi głód, Sobór święty przynagla wszystkich, tak jednostki, jak i piastujących władzę, by pamiętni na zdanie Ojców: "nakarm umierającego z głodu, bo jeżeli nie nakarmiłeś go, zabiłeś"

Celem jednego porządku świata jest nie tylko światowy faszyzm i zjednoczenie narodów, które Bóg rozdzielił. To jeden aspekt. Drugim jest usunięcie protestantyzmu, wolnych chrześcijan z powierzchni ziemi. Ciała Chrystusa Jezusa. Czyli tych, którzy odmawiają kłaniania się papieskiemu cezarowi. Tacy chrześcijanie będą musieli zginąć. Ponieważ Pradawnemu Smokowi przeszkadzają. Będą oni oskarżeni o ekstremizm religijny, na równi z ekstremistycznym islamem.
Zobaczycie wkrótce, jak te okoliczności będą tworzone rękami Bestii. A właśnie już są wywoływane.

Mat 24:
(22) "A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni."


Ostatnio edytowano Wt paź 11, 2016 10:49 przez Piotrek_, łącznie edytowano 1 raz



Wt paź 11, 2016 10:47
Zobacz profil
Post Re: Łaska wg. Biblii
To teraz jeszcze wykaż, że istnieje jakikolwiek związek między tym, co zacytowałeś, a tym, co napisałeś od siebie.


Wt paź 11, 2016 10:49

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To teraz jeszcze wykaż, że istnieje jakikolwiek związek między tym, co zacytowałeś, a tym, co napisałeś od siebie.

Witaj. Ty chyba nie śpisz i nie jesz... ;-)

Pradawny Smok dąży do pewnego, określonego celu. O którym bardzo mało ludzi w tej chwili wie. A czyni to rękami swoich sług. Wszystko co widzisz wokół zostało zainicjowane przez niego i to wszystko prowadzi w tym kierunku.


Wt paź 11, 2016 10:54
Zobacz profil
Post Re: Łaska wg. Biblii
Tak, tak... Wiemy. Pradawny smok, określony cel, mało ludzi wie, itd. Mnie interesuje rzeczywisty związek. Potrafisz wykazać jego istnienie?


Wt paź 11, 2016 10:56

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
Piotrek_ napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To teraz jeszcze wykaż, że istnieje jakikolwiek związek między tym, co zacytowałeś, a tym, co napisałeś od siebie.

Witaj. Ty chyba nie śpisz i nie jesz... ;-)

Pradawny Smok dąży do pewnego, określonego celu. O którym bardzo mało ludzi w tej chwili wie. A czyni to rękami swoich sług. Wszystko co widzisz wokół zostało zainicjowane przez niego i to wszystko prowadzi w tym kierunku.


Już w ogrodzie Eden zaczął realizować ten plan.


Wt paź 11, 2016 10:58
Zobacz profil
Post Re: Łaska wg. Biblii
Czyli nie potrafisz wykazać związku. Szkoda.


Wt paź 11, 2016 11:00

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tak, tak... Wiemy. Pradawny smok, określony cel, mało ludzi wie, itd. Mnie interesuje rzeczywisty związek. Potrafisz wykazać jego istnienie?

Ponieważ nie można tego opisać w kilku zdaniach, będę potrzebował więcej czasu.


Wt paź 11, 2016 11:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Łaska wg. Biblii
Owszem, można napisać w dwóch zdaniach jaki jest związek między twoim pradawnym smokiem, a cytatami jakie zamieściłeś.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt paź 11, 2016 11:03
Zobacz profil WWW
Post Re: Łaska wg. Biblii
medieval_man napisał(a):
Owszem, można napisać w dwóch zdaniach jaki jest związek między twoim pradawnym smokiem, a cytatami jakie zamieściłeś.

W wykonaniu Piotrka to nierealne. Ta gałąź chrześcijaństwa zna się jedynie na laniu wrzącej wody z ogromną ilością środków piorących ;).


Wt paź 11, 2016 17:34

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Łaska wg. Biblii
Piotrze, zacytowałeś znane i piękne słowa encykliki. Teraz napisz co Ci się w nich nie podoba. Najlepiej z Biblią w ręku.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt paź 11, 2016 17:48
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Łaska wg. Biblii
Przecież to wymaga długiego przygotowania.
A potem otrzymamy kolejny wodospad słów, a jakże pobożnych i żarliwych, nie związanych z tematem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt paź 11, 2016 17:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Łaska wg. Biblii
Piotrek_ napisał(a):
Jezus przyniósł niepojętą łaskę. I wypowiadając na krzyżu "wykonało się" postawił za nią kropkę. A chrześcijanie robią z tej kropki przecinek i stawiają za nią "ale"..

Biblijnie wierzący chrześcijanie głoszą TYLKO skończone dzieło krzyża.

Jezus powiedział, że będziesz tylko słyszał dwa rodzaje głosów. Głos Twojego pasterza albo głos złodzieja, który kradnie, zarzyna i wytraca. Nie ma nic pośrodku, nie ma trzeciego źródła. Albo coś jest od Boga albo od Diabła. Albo mądrość Boża z góry albo mądrość tego świata.

Łaska działa powoli ale dogłębnie i skutecznie. Często wygląda, jakby nie przynosiła żadnych owoców. Działa powoli i przemienia najpierw wnętrze a to przynosi trwałe zmiany w życiu.

Zgadzam się z tym. Ta ofiara była doskonała. Czyli nic nie można dodać.
Nie wiem czy wszyscy to głoszą, raczej wątpię. Ponieważ daje się zauważyć niedowierzanie skończonemu dziełu Krzyża.
Jana 8:42-44
"Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego. Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego."
Dopóty nie jesteś dzieckiem Boga, pozostajesz dzieckiem Diabła, to prawda.
Łaska Boża działa w sposób systematyczny i na trwałe zmienia. To też prawda.


Pt lis 11, 2016 18:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Łaska wg. Biblii
Postawicie jakieś konkretne tezy, czy będziecie tak sobie opowiadać o wszystkim i niczym?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lis 12, 2016 12:17
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL