Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Łaska wg. Biblii 
Autor Wiadomość
Post Re: Łaska wg. Biblii
Sw Pawel (i nie tylko) wydaja sie miec o tym inne zdanie
Cytuj:
Nie [mówię], że już [to] osiągnąłem i już się stałem doskonałym, lecz pędzę, abym też [to] zdobył, bo i sam zostałem zdobyty4 przez Chrystusa Jezusa.

W nieustannym dążeniu ku doskonałości

13 Bracia, ja nie sądzę o sobie samym, że już zdobyłem, ale to jedno [czynię]: zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną, 14 pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie. Flp 3

Cytuj:
Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze 2 i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu; 3 wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy 4 i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała - to był Chrystus4. 5 Lecz w większości z nich nie upodobał sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni. 6 Stało się zaś to wszystko, by mogło posłużyć za przykład dla nas, abyśmy nie pożądali6 złego, tak jak oni pożądali. 7 Nie bądźcie też bałwochwalcami jak niektórzy z nich, według tego, co jest napisane: Zasiadł lud, by jeść i pić, i powstali, by się oddawać rozkoszom. 8 Nie oddawajmy się też rozpuście, jak to czynili niektórzy spośród nich, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące. 9 I nie wystawiajmy Pana na próbę, jak wystawiali Go niektórzy z nich i poginęli od wężów. 10 Nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali i zostali wytraceni przez dokonującego zagłady. 11 A wszystko to przydarzyło się im jako zapowiedź rzeczy przyszłych, spisane zaś zostało ku pouczeniu nas, których dosięga kres czasów. 12 Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł. 1 Kor 10


Wedlug twojej teorii,ktora probujesz nam wmowic, po przezyciu “nowego narodzenia“, masz zbawienie w kieszeni, bez wzgledu na to co dalej bedziesz robic.



Moze warto i o tym pamietac
Cytuj:
Mocą bowiem łaski, jaka została mi dana, mówię każdemu z was: Niech nikt nie ma o sobie wyższego mniemania, niż należy, lecz niech sądzi o sobie trzeźwo - według miary, jaką Bóg każdemu w wierze wyznaczył Rz 12


N paź 09, 2016 12:08

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
medieval_man napisał(a):
Czy takie dziecko, które otrzymuje miłość, może tę miłość przyjąć i robić wszystko, żeby się jeszcze bardziej ojcu przypodobać, czy też może się od tej miłości odwrócić?

Bóg mówi "zostań moim dzieckiem". Ale te słowa kieruje wyłącznie do osób, które chcą być dziećmi Bożymi. Które szukają Boga. Sprawa polega na tym, że Bóg wie, kto może być dzieckiem. I tego pociągnie.
Dziecko Boże, jest dzieckiem Bożym. Szanuje wolę Ojca. I nie grzeszy. A jeśli zgrzeszy, to przychodzi do Ojca i przeprasza. I obiecuje nie robić tego więcej.


N paź 09, 2016 12:36
Zobacz profil
Post Re: Łaska wg. Biblii
Piotrek_ napisał(a):
Ale te słowa kieruje wyłącznie do osób, które chcą być dziećmi Bożymi. Które szukają Boga.

A co w takim razie z ateistami, którzy nie szukali Boga, a nawrócili się?:
http://www.fronda.pl/a/oto-10-slynnych- ... 72815.html


N paź 09, 2016 12:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Łaska wg. Biblii
Piotrek_ napisał(a):
Bóg mówi "zostań moim dzieckiem". Ale te słowa kieruje wyłącznie do osób, które chcą być dziećmi Bożymi. Które szukają Boga. Sprawa polega na tym, że Bóg wie, kto może być dzieckiem. I tego pociągnie.
Dziecko Boże, jest dzieckiem Bożym. Szanuje wolę Ojca. I nie grzeszy. A jeśli zgrzeszy, to przychodzi do Ojca i przeprasza. I obiecuje nie robić tego więcej.

"Dziecko Boże, jest dzieckiem Bożym. Szanuje wolę Ojca. I nie grzeszy. A jeśli zgrzeszy..."

No, dziecko Boże nie grzeszy, ale jeśli zgrzeszy, to zgrzeszy. Ale to nic, że grzeszy, bo jak wiadomo nie grzeszy, to dość oczywiste.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N paź 09, 2016 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
Helenka napisał(a):
A co w takim razie z ateistami, którzy nie szukali Boga, a nawrócili się?:

Witam w to niedzielne popołudnie.
Ateiście, człowiekowi z nieskażonym umysłem, znacznie łatwiej jest przyjść do Boga, oddać życie Jezusowi, jak człowiekowi religijnemu, który ma umysł zaśmiecony.
Jest wiele takich świadectw.
Ateista, wołając do Jezusa woła "Jezu, jeśli jesteś..." jest wysłuchany, mimo tego, że nigdy nie był w żadnym kościele. Jeśli tylko jest to szczere wołanie.
Warunek jest jeden jak zawsze. "Jestem grzesznikiem Panie, bez Ciebie nic zrobić nie mogę dla swego zbawienia, oddaję Ci swoje życie, ratuj mnie Panie.."
Jeśli taka modlitwa jest szczera, ta osoba będzie zbawiona. Bez oddania życia Jezusowi NIKT zbawiony nie będzie. Nikt, czyli katolik, protestant, ateista, muzułmanin, itp.
Jeśli Bóg wysłuchał modlitwę, daje wyraźną odpowiedź, że tak się stało. W charakterze Boga nie leży trzymanie kogokolwiek w niepewności. Albo mam pewność zbawienia albo nie mam.


N paź 09, 2016 12:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
Znowu dwa razy ten sam tekst mi się wkleił... :?


N paź 09, 2016 12:56
Zobacz profil
Post Re: Łaska wg. Biblii
Piotrek_ napisał(a):
Ateiście, człowiekowi z nieskażonym umysłem, znacznie łatwiej jest przyjść do Boga, oddać życie Jezusowi, jak człowiekowi religijnemu, który ma umysł zaśmiecony.
Jest wiele takich świadectw.
Ateista, wołając do Jezusa woła "Jezu, jeśli jesteś..." jest wysłuchany, mimo tego, że nigdy nie był w żadnym kościele. Jeśli tylko jest to szczere wołanie.
Warunek jest jeden jak zawsze. "Jestem grzesznikiem Panie, bez Ciebie nic zrobić nie mogę dla swego zbawienia, oddaję Ci swoje życie, ratuj mnie Panie.."
Jeśli taka modlitwa jest szczera, ta osoba będzie zbawiona. Bez oddania życia Jezusowi NIKT zbawiony nie będzie. Nikt, czyli katolik, protestant, ateista, muzułmanin, itp.

Ateista to te, który nie wierzy w istnienie Boga, więc do kogo sie modli, skoro nie wierzy?
No, a poza tym, podałam przykłady ateistów, którzy wcale nie modlili się "Jezu, jeśli jesteś", ani też w żaden inny sposób. Jeden z nich po prostu wszedł do kościoła czekając na kolegę.
Piotrek_ napisał(a):
Bóg mówi "zostań moim dzieckiem". Ale te słowa kieruje wyłącznie do osób, które chcą być dziećmi Bożymi.

Zdaje się, że te Twoje słowa przeczą powyższemu (pierwszemu cytatowi).
Piotrek_ napisał(a):
Warunek jest jeden jak zawsze. "Jestem grzesznikiem Panie, bez Ciebie nic zrobić nie mogę dla swego zbawienia, oddaję Ci swoje życie, ratuj mnie Panie.."

:), j.w. skoro ateista nie wierzy w istnienie Boga ... .
Piotrek_ napisał(a):
Jeśli taka modlitwa jest szczera, ta osoba będzie zbawiona. Bez oddania życia Jezusowi NIKT zbawiony nie będzie.

J.w. Jak ktoś, kto nie wierzy w istnienie Boga modli się do Niego?

Ty chyba na prawdę masz nas za idiotów i uważasz, że swoim krasomówstwem, wzniosłymi hasłami, zagłuszysz brak logiki w swoich postach. No coz, słuchałam niejednego kazania pastorów ewangelikańskich i widzę, że pranie mózgu zadziałało. Tez zaprzeczali sami sobie, ale że mówili kwieciście, zwiedli wielu.


N paź 09, 2016 13:07

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
Ateista zwykle zwraca się do Boga w chwili kryzysu. Wtedy to działa. Często sam Bóg wywołuje takie kryzysy. To jest w chwilach zwątpienia. Jeśli ateiście wszystko się układa, nie szuka Boga bo po co. Dotyczy to zresztą wszystkich.


N paź 09, 2016 13:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Łaska wg. Biblii
Cytuj:
Ateiście, człowiekowi z nieskażonym umysłem, znacznie łatwiej jest przyjść do Boga, oddać życie Jezusowi, jak człowiekowi religijnemu, który ma umysł zaśmiecony.
Rzeczywiście, może tak być, że łatwiej dojść do Boga człowiekowi niewierzącemu, niż np. komuś, kto przyjął jakieś fałszywe nauczanie.

Skąd jednakże znalazła tu się negatywna konotacja słowa "religijny"? :o

Nie ma w Biblii cienia podobnych poglądów.

Zobaczmy, co Nowy Testament mówi o religii:
"Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje, nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw.
Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca jest taka: opiekować się sierotami i wdowami w ich utrapieniach i zachować siebie samego nie skażonym wpływami świata."
/Jk 1,26-27/

Jak widać, wg Nowego Testamentu "bycie religijnym" to coś pożytecznego, co należy oczyszczać.

W pewnym momencie przeróżne anarchizujące, samozwańcze grupy chrześcijan zaczęły pomstować na "religię" - co dziwniejsze, werbalnie twierdząc, ze "opierają sie na Biblii" :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 09, 2016 13:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie ma w Biblii cienia podobnych poglądów.

Nie ma ponieważ tutaj już wkraczamy w pewne sfery duchowe. Duchowe relacje.
Między Pasterzem a zagubioną owcą.


N paź 09, 2016 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jak widać, wg Nowego Testamentu "bycie religijnym" to coś pożytecznego, co należy oczyszczać.

W pewnym momencie przeróżne anarchizujące, samozwańcze grupy chrześcijan zaczęły pomstować na "religię" - co dziwniejsze, werbalnie twierdząc, ze "opierają sie na Biblii" :)

Bycie religijnym oznacza wypełniać wolę Ojca.


N paź 09, 2016 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Łaska wg. Biblii
Piotrek_ napisał(a):
Ateista zwykle zwraca się do Boga w chwili kryzysu. Wtedy to działa. Często sam Bóg wywołuje takie kryzysy. To jest w chwilach zwątpienia. Jeśli ateiście wszystko się układa, nie szuka Boga bo po co. Dotyczy to zresztą wszystkich.

Szatan, książę tego świata, wykreował go takim właśnie, abyście nie odczuwali potrzeby poszukiwania Boga lub nie mieli na to czasu:
Czyli:
- dążenie do dobrobytu, bo wtedy nie macie na to czasu,
- sport, (który sam w sobie jest dobry, jeśli go sami uprawiamy nie stawiając na pierwszym miejscu),
- wszelkiego rodzaju mody i trendy, to jest od Szatana,
- feminizm (aby zająć kobiety bzdurami a nie domem jak nakazuje Słowo) i demokracja (aby Wam się wydawało, że macie na coś wpływ i jest o.k. ale też głównie dlatego zniszczył monarchie aby łatwiej kontrolować narody przez swoje sługi),
- telewizja i inne media, tam szukacie duchowego zaspokojenia,
Dlatego Szatan pomógł ludzkości w technologii. Ale docelowo będzie dążył do tzw. komunizmu. Eksperymenty już były przeprowadzone. W Europie i innych częściach świata. Komunizm zapewnia podstawowe potrzeby i poczucie bezpieczeństwa.


N paź 09, 2016 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Łaska wg. Biblii
A to mamy tu jakiś front poparcia katolików dla komunizmu, dobrobytu, telewizji?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N paź 09, 2016 14:38
Zobacz profil
Post Re: Łaska wg. Biblii
Piotrek_ napisał(a):
Ateista zwykle zwraca się do Boga w chwili kryzysu. Wtedy to działa. Często sam Bóg wywołuje takie kryzysy. To jest w chwilach zwątpienia. Jeśli ateiście wszystko się układa, nie szuka Boga bo po co. Dotyczy to zresztą wszystkich.

Zwykle, ale niekoniecznie, o czym zresztą świadczy przykład tego, który czekał na kolegę. Nie przeżywał kryzysu. Zwyczajnie czekał pod kościołem.
Piotrek_ napisał(a):
Papiestwo dąży do NWO i New Age. NWO to komunizm.

Nie na temat (od dawna zresztą).
A nie mówiłam? Skończyło się wciskanie ciemnoty, rozpoczęły oszczerstwa.


N paź 09, 2016 16:01

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Łaska wg. Biblii
Piotrze, jeśli idzie o wspólnotę dóbr to najwyraźniej nie rozumiesz różnicy pomiędzy biblijnym (katolickim) rozumieniem tej prawdy, a komunistycznym... Biorąc pod uwagę jaką gonitwę myśli i tez tu prezentujesz, nie wiem czy warto zaczynać Ci tłumaczyć...

Zacznijmy więc od czegoś prostszego - spróbujmy rozszyfrować misz-masz Twoich wcześniejszych tez :)
Piotrek_ napisał(a):
Kael napisał(a):

Pytanie wprost: ty uwazasz, ze jestes zbawiony i narodziles sie z Boga.

Czy uwazasz, ze juz nie grzeszysz? Nic a nic? Zadnych pozadliwych spojrzen? Zadnych zbednych slow? Zadnych pokus, ktorym ulegasz?
Oczywistosci jak zabijanie czy kradzieze badz cudzolostwo pomijam. To przedszkole.
Czy zakladasz a priori ze juz grzeszyc nie mozesz i swoich grzechow nie widzisz?

Tak. Trzy lata temu narodziłem się z Bożego Ducha. Duch Święty otworzył mi oczy na Prawdę Bożą.
Grzeszę, zdarza się.
To się zdecyduj. Grzeszysz czy nie?
Cytuj:
Jezus nie przyszedł aby zlikwidować grzech. Jezus przyszedł po to aby nas ustrzec przed srogim sądem, biorąc to na siebie. Kogo? Nie wszystkich. Wyłącznie tych, którzy oddali Mu swoje życie. Połączyli się z Bogiem duchowo. Narodzili się na nowo z Bożego Ducha i stali się Jego uczniami.
Nieprawda. Jezus przyszedł by zbawić wszystkich. I wszystkim zbawienie dał.
1Tm 4:10 bt5 "Właśnie o to trudzimy się i walczymy, ponieważ złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawcą wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących."

Ale nie wszyscy przyjęli to zbawienie.
Niektórzy nie przyjęli w ogóle. Inni powiedzieli "Panie, Panie" ale też nie przyjęli.
Jeszcze inni przyjęli, a potem odeszli.
O wszystkich tych grupach mówi Biblia.

Nie mówi o jednej grupie - którzy przyjęli i dzieki temu mogą już robić cokolwiek, bo mają "pewność zbawienia".

Marek_Piotrowski napisał(a):
Skąd jednakże znalazła tu się negatywna konotacja słowa "religijny"? :o

Nie ma w Biblii cienia podobnych poglądów.

Zobaczmy, co Nowy Testament mówi o religii:
"Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje, nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw.
Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca jest taka: opiekować się sierotami i wdowami w ich utrapieniach i zachować siebie samego nie skażonym wpływami świata."
/Jk 1,26-27/

Jak widać, wg Nowego Testamentu "bycie religijnym" to coś pożytecznego, co należy oczyszczać.

W pewnym momencie przeróżne anarchizujące, samozwańcze grupy chrześcijan zaczęły pomstować na "religię" - co dziwniejsze, werbalnie twierdząc, ze "opierają sie na Biblii" :)

Piotrek_ napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie ma w Biblii cienia podobnych poglądów.

Nie ma ponieważ tutaj już wkraczamy w pewne sfery duchowe. Duchowe relacje.
Między Pasterzem a zagubioną owcą.

Nie. Nie ma, bo Biblia nie stoi na takim stanowisku.
Tyle.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 09, 2016 20:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL