Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Pewność zbawienia jest biblijna. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 28, 2014 11:03
Posty: 179
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
medieval_man napisał(a):
Lepiej jest mówić: Ja Cię nigdy nie opuszczę... Zupełnie jak Piotr.
Ten to miał pewność siebie.
I co mu to dało?
Ty masz na bank większą pewność siebie niż Piotr...

Pomijając to wszystko: możemy sobie i swoim narzeczonym gadać, co nam serce dyktuje. A życie i próby, jakie przychodzą mogą nas całkowicie zaskoczyć.
Chyba, że zaparcie się Piotra to tylko taka plotka?


Lecz Piotr pomimo tego że zawiódł Mistrza, to w końcowym efekcie pozostał Mu wierny. Tak więc w tej deklaracji w gruncie rzeczy powiedział prawdę.
Uważam że nie można być chwiejnym już na starcie, czy to w życiu doczesnym z wybranką serca, czy też w wyborze Tego który oddał Swoje życie za mnie.

Czy w obliczu zagrożenia Twojego życia, gotowy byłbyś wyprzeć się Chrystusa, albo gdybyś skazany został na jakieś cierpienie ?

Osobiście na bank jestem pewny że chcę wytrwać przy Nim. Jak więc odpowiesz na pytania w tym poniższym fragmencie ?

„Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz? „
[Rz 8;35].

_________________
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe


Śr wrz 28, 2016 8:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Tak. Piotr zdążył się nawrócić.
A jaką masz gwarancję nawrócenia po upadku jeśli koniec życia jest bliski?
Oczywiście, każdy z nas, jak Piotr deklaruje wierność, ale pychą byłoby mówienie: ja Cię nigdy nie zdradzę.

Fragment z Listu do Rzymian stwierdza raczej, że w każdej z tych sytuacji możemy być pewni miłości Boga. Czy jednak możemy być pewni swojej wytrwałości?

Zamiast deklaracji: Będę Ci wierny, wolę prośbę: pomóż mi być wiernym

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 28, 2016 10:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
medieval_man napisał(a):
Niemożliwe. Skoro Ty tam byłeś z Jezusem, którego przyjąłeś, pustka znikła.

W KRK nie znajdziesz Boga. Jeśli któryś z katolików znalazł, znam takich, to były to wyłącznie jego własne doznania, prywatne poza kościołem, była to udana próba zbliżenia się do Boga. To następuje w chwilach słabości, w depresji, w chorobie. Nieświadomie odnajdują drogę do Jezusa.
Często nie wiedzą, co z nimi się dzieje. Kilku katolików już do mnie napisało, z pytaniem, co z nimi się dzieje. Odpowiadałem zawsze jedno, narodziłeś się na nowo, jesteś zbawiony.


Śr wrz 28, 2016 15:18
Zobacz profil
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Niemożliwe. Skoro Ty tam byłeś z Jezusem, którego przyjąłeś, pustka znikła.

W KRK nie znajdziesz Boga.

Masz na to, poza swoim przekonaniem, jakieś realne dowody?


Śr wrz 28, 2016 16:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Niemożliwe. Skoro Ty tam byłeś z Jezusem, którego przyjąłeś, pustka znikła.

W KRK nie znajdziesz Boga. Jeśli któryś z katolików znalazł, znam takich, to były to wyłącznie jego własne doznania, prywatne poza kościołem, była to udana próba zbliżenia się do Boga. To następuje w chwilach słabości, w depresji, w chorobie.


Chyba posunąłeś się o wiele za daleko.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr wrz 28, 2016 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Piotrek_ napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Niemożliwe. Skoro Ty tam byłeś z Jezusem, którego przyjąłeś, pustka znikła.

W KRK nie znajdziesz Boga.

Masz na to, poza swoim przekonaniem, jakieś realne dowody?

Wiesz co Yarpen. Ja uważam teraz jako pewnik, po tych Twoich wypowiedziach, że Ty służysz bezmyślnie dzisiejszym Nikolaitom (Nikolaici, słudzy Szatana). Jezus powiedział "nienawidzę uczynków Nikolaitów". Jesteś człowiekiem, który nigdy może nie będzie miał szansy na poznanie Jezusa. Chyba, że się odwrócisz od tego.


Śr wrz 28, 2016 16:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
chwat napisał(a):
Chyba posunąłeś się o wiele za daleko.

Nie, osobiście poznałem KRK na wylot.


Śr wrz 28, 2016 16:36
Zobacz profil
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Piotrek_ napisał(a):
W KRK nie znajdziesz Boga.

Masz na to, poza swoim przekonaniem, jakieś realne dowody?

Wiesz co Yarpen. Ja uważam teraz jako pewnik, po tych Twoich wypowiedziach, że Ty służysz bezmyślnie dzisiejszym Nikolaitom (Nikolaici, słudzy Szatana). Jezus powiedział "nienawidzę uczynków Nikolaitów". Jesteś człowiekiem, który nigdy może nie będzie miał szansy na poznanie Jezusa. Chyba, że się odwrócisz od tego.

I mamy atak personalny, czyli zwykłe przyznanie do tego, że nie masz żadnych argumentów merytorycznych, którymi mógłbyś poprzeć prawdziwość swojej tezy. Czyli, jak typowy odstępca od Kościoła, bazujesz na swoich wyobrażeniach, a nie rzetelnej wiedzy. :(

Zmień ton wypowiedzi i przejdź do merytorycznej dyskusji, albo i ten wątek zostanie zamknięty.


Śr wrz 28, 2016 16:40

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
I mamy atak personalny, czyli zwykłe przyznanie do tego, że nie masz żadnych argumentów merytorycznych, którymi mógłbyś poprzeć prawdziwość swojej tezy. Czyli, jak typowy odstępca od Kościoła, bazujesz na swoich wyobrażeniach, a nie rzetelnej wiedzy. :(
Zmień ton wypowiedzi i przejdź do merytorycznej dyskusji, albo i ten wątek zostanie zamknięty.


Jakiego kościoła? KRK? Tego tworu? Który od 800 lat idzie w kompletną herezję? Czy Ty jesteś jezuitą Yarpen?


Śr wrz 28, 2016 16:46
Zobacz profil
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Zamykamy.


Śr wrz 28, 2016 16:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_, to, że KRK nie idzie w jakieś herezje to Twoje mniemanie, a nie żadna prawda. Było wiele dyskusji na temat i na wszystkie zarzuty o herezje istnieją solidne kontrargumenty.

Ty natomiast pamiętaj, że gospodarzami forum są katolicy i obrażanie ich wiary jest wprost zabronione w regulaminie. Można dyskutować i krytykować ale nie wolno obrażać.

edit: chwilę spóźniłem się z tym postem ale już zostawię.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 28, 2016 17:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL