Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 20:38



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Pewność zbawienia jest biblijna. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
chwat napisał(a):
Mówiąc potknięcia, masz na myśli tylko grzechy lekkie, czy również ciężkie?

chwat. Przeczytaj proszę ze zrozumieniem moje poprzednie posty... :?

Odpowiedz na proste i uczciwie postawione pytanie, albo do widzenia.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 27, 2016 16:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Na płaszczyźnie wiary, to będzie taka postawa zatrzymania/zachowania otrzymanego zbawienia - nie wypuszczenia go z rąk...

Witaj Czytelniku. Napisz mi, jak można poznać Jezusa. Proszę Cię o odpowiedź.

Przez Biblię - to zasadnicza droga poznania Pana Jezusa. Najpewniejsza, bo przyroda czy odczucia wewnętrzne moga dać mylne sygnały...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt wrz 27, 2016 17:03
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
@chwacie, pytasz o wnioski?
Nie chciałem się dowartościować wypowiedziami w rodzaju "jacy ci katolicy są be"!
Po prostu wskazałem na występującą (nie tylko w KK, co zaznaczyłem) "prawidłowość", że teoria kościelna (zapisana w grubych knigach) potrafi boleśnie rozmijać się z praktyką!
Tylko to; nie jest tak?!
Czy mimo wszystko uważasz, że kobieta, która np. kładzie na parapet gałązki lipowe, w nadziei na uchronienie od skutków nadciągającej burzy, albo pali - w tym samym celu - w piecu/kuchni wianki poświęcone w kościele (podaję praktyki znane mi z rodzinnego domu), jednak nie kieruje się przesądami ludowej pobożności, ale zna encykliki i katechizm...?!?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt wrz 27, 2016 17:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
czytelnikBiblii napisał(a):
@chwacie, pytasz o wnioski?
Nie chciałem się dowartościować wypowiedziami w rodzaju "jacy ci katolicy są be"!
Po prostu wskazałem na występującą (nie tylko w KK, co zaznaczyłem) "prawidłowość", że teoria kościelna (zapisana w grubych knigach) potrafi boleśnie rozmijać się z praktyką!
Tylko to; nie jest tak?!
Czy mimo wszystko uważasz, że kobieta, która np. kładzie na parapet gałązki lipowe, w nadziei na uchronienie od skutków nadciągającej burzy, albo pali - w tym samym celu - w piecu/kuchni wianki poświęcone w kościele (podaję praktyki znane mi z rodzinnego domu), jednak nie kieruje się przesądami ludowej pobożności, ale zna encykliki i katechizm...?!?

To Twój post:

Czy ktoś zgodzi się ze mną, gdy taką tezę postawię?:
Oficjalne nauczanie KK a praktyka przeciętnego katolika, to często dwie różne płaszczyzny!

Chyba Piotrek opiera się na ludowej pobożności katolickiej, która ma się często nijak do oficjalnych kościelnych dokumentów rodem z Watykanu - i stąd on się upiera przy jednym, a reszta mu dowodzi, że się myli...

Faktem jednak jest to, że wyedukowanych katechizmowo katolików jest mniejszość, stąd Piotrek może mieć rację, mówiąc o czymś co funkcjonuje wśród ludzi potocznie, a reszta ma rację, gdy chce temat rozważać wg nauk oficjalnych...

Gdyby reszta katolickiego społeczeństwa była tak obczytana w katechizmach, encyklikach itp, itd, co tutejsi liderzy forumowi, to by Piotrkowi było trudniej stawiać zarzuty...
Jednak tak dobrze nie jest z tą edukacją (często zakończoną na etapie szkoły podstawowej), więc Piotrek wcale nie musi się rozmijać z prawdą, stawiając pewne tezy co do religijności katolickiej (bo dokumenty oficjalne swoją drogą, a ludowa pobożność - swoją chodzą...).
:?


gdzie jest w nim, jak mówisz "nie tylko w KK, co zaznaczyłem"? Bo ja w tekście żadnego zaznaczenia nie widzę. A z tego co widzę, to mamy tu klasyczny przykład obrabiania d... katolikom i nic więcej.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 27, 2016 17:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
W jednym z kolejnych postów dodałem słowo o nie tylko KK.
Spokojnie chwacie, nie nerwuj sjee...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt wrz 27, 2016 17:41
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Jaabes napisał(a):
medieval_man napisał(a):

Nie mamy pewności, że nie upadniemy i nie zdążymy przed śmiercią na nowo tej łaski przyjąć.
Stąd niepewność naszego zbawienia.
Bo Bóg nie zawiedzie.


W praktyce życiowej są różne postawy i Ty tutaj prezentujesz jedną z nich. Takie mówienie że nie mamy pewności że nie upadniemy, dowodzi braku jakiegokolwiek kręgosłupa emocjonalnego. Przykładowo :
Czy powiedziałbyś Swoje narzeczonej że nie masz pewności że po ślubie ją nie opuścisz ? Z pewnością nie !
Analogicznie jest w przypadku wyboru drogi życiowej za Bogiem. Takie hipotetyczne założenia są wyrazem braku pewności siebie.

Lepiej jest mówić: Ja Cię nigdy nie opuszczę... Zupełnie jak Piotr.
Ten to miał pewność siebie.
I co mu to dało?
Ty masz na bank większą pewność siebie niż Piotr...

Pomijając to wszystko: możemy sobie i swoim narzeczonym gadać, co nam serce dyktuje. A życie i próby, jakie przychodzą mogą nas całkowicie zaskoczyć.
Chyba, że zaparcie się Piotra to tylko taka plotka?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt wrz 27, 2016 17:50
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
(3) Tak, to prawda, dlatego odszedłem z KRK. Tam zionie pustką duchową.

Niemożliwe. Skoro Ty tam byłeś z Jezusem, którego przyjąłeś, pustka znikła.
:-o
Wielcy święci chrześcijańscy zdawali sobie doskonale sprawę, jak wielka pustka duchowa jest w naszych społeczeństwach. I nie uciekali, ale podejmowali wysiłek modlitwy i pracy.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt wrz 27, 2016 19:25
Zobacz profil WWW
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
Kael napisał(a):
Jakie drobne? Pozadliwe spojrzenie na kobiety to drobne? Tak Pan Jezus nauczal?
Latwo sie sami usprawiedliwiacie. Pismo sw inaczej naucza.
Tzw. facet narodzony na nowo pozostaje facetem. Zdarzy się i takie spojrzenie. Czasem. Krew Jezusa obmywa nas i z takich potknięć. Jezus mówiąc te słowa, o których wspomniałaś, chciał ostrzec ludzi, że nie są zdolni kontrolować i takich swoich zachowań. Więc muszą uwierzyć, oddać życie Jezusowi. A Krew Baranka ich obmyje.

Oklamujesz siebie samego.
Cytuj:
Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! 28 A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Mt 5

Uwazasz cudzolostwo za drobiazg?
Wiesz co za nie grozilo w ST?

I oczywiscie twoi pastorzy pomijaja i ten drobiazg
Cytuj:
Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane» J 20

Pan Jezus zyczyl sobie, zeby posluga odpuszczania grzechow dokonywala sie w i przez Kosciol a nie przez prywatne dogadywanie sie z Bogiem. Jezeli grzeszysz po chrzcie, to te grzechy nie sa tobie odpuszczone bo tobie sie tak wydaje.

A grzeszy kazdy. Sw Jan i o tym pisal.


Wt wrz 27, 2016 20:12

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Kael.
Bardzo ważne. Są takie dwa ważne wersety, czytamy je w Izajasza 55:
(6) "Szukajcie Pana, dopóki można go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!"
(7) "Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga, gdyż jest hojny w odpuszczaniu!"
I znany wszystkim werset, który odnosi się już do czasów ostatecznych, Ap 3:
(20) "Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."
Jezus zostawił receptę jak otworzyć te drzwi, Rzymian 10:
(9) "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz."
(10) "Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu."
Jana 6:
(44) "Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
(45) "Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie."

Śpiesz się, póki nie jest za późno. Tak naprawdę nie ma nieograniczonych ilości szans. W pewnej chwili brama zostaje dla danego człowieka zamknięta na zawsze.

Trąbię Wam o tym nieustannie a Wy nie chcecie słuchać.


Wt wrz 27, 2016 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
czytelnikBiblii napisał(a):
W jednym z kolejnych postów dodałem słowo o nie tylko KK.
Spokojnie chwacie, nie nerwuj sjee...

Acha nie tylko...
To znaczy obrabiasz d... katolikom, ale nie tylko, czasami dostanie ktoś rykoszetem.
To może dla równowagi, napisz teraz ten sam paszkwilowaty tekst, z czytelnikamiBiblii w roli głównej.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano Wt wrz 27, 2016 20:47 przez chwat, łącznie edytowano 1 raz



Wt wrz 27, 2016 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
Kael.
Bardzo ważne. Są takie dwa ważne wersety, czytamy je w Izajasza 55:
(6) "Szukajcie Pana, dopóki można go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!"
(7) "Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga, gdyż jest hojny w odpuszczaniu!"
I znany wszystkim werset, który odnosi się już do czasów ostatecznych, Ap 3:
(20) "Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."
Jezus zostawił receptę jak otworzyć te drzwi, Rzymian 10:
(9) "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz."
(10) "Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu."
Jana 6:
(44) "Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
(45) "Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie."

Śpiesz się, póki nie jest za późno. Tak naprawdę nie ma nieograniczonych ilości szans. W pewnej chwili brama zostaje dla danego człowieka zamknięta na zawsze.

Trąbię Wam o tym nieustannie a Wy nie chcecie słuchać.


A co z odpowiedzią na moje poprzednie pytanie, jest zbyt skomplikowane teologicznie?
Spróbuj zatrąbić donośnym głosem jedno z dwóch słów: 1.lekkie, 2.ciężkie

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 27, 2016 20:46
Zobacz profil
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
@Piotrek_ ty to naprawde do mnie piszesz?
Mi Duch sw mowi, ze musze ciebie napominac, zebys nie zginal, bo idziesz za falszywymi prorokami, ktorzy zwodza ciebie na manowce.
I co teraz? Wierzysz mi, Kosciolowi i slowom Pana Jezusa, czy dalej bedziesz dawal sie zwodzic pastorom, ktorzy ci wmawiaja, ze juz nie mozesz grzeszyc? A grzeszysz.


Wt wrz 27, 2016 20:57

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Kael napisał(a):
@Piotrek_ ty to naprawde do mnie piszesz?
Mi Duch sw mowi, ze musze ciebie napominac, zebys nie zginal, bo idziesz za falszywymi prorokami, ktorzy zwodza ciebie na manowce.
I co teraz? Wierzysz mi, Kosciolowi i slowom Pana Jezusa, czy dalej bedziesz dawal sie zwodzic pastorom, ktorzy ci wmawiaja, ze juz nie mozesz grzeszyc? A grzeszysz.

Wiesz co Kael, "badajcie Duchy czy z Boga pochodzą"...Cóż złego jest w tym, że każdego namawiam do pokuty i poznania Jezusa?


Wt wrz 27, 2016 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Do pokuty za grzechy lekkie czy ciężkie?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 27, 2016 21:10
Zobacz profil
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Katolicy są zdania, że sakramenty nie są czymś, co sprawia, że zasługujemy na łaskę czy zbawienie.

W KKK wyraźnie pisze, że usprawiedliwienie jest udzielone przez sakrament. Nie pamiętam numeru tego zapisu. Ale jest.

No to poproszę o zacytowanie tego fragmentu KKK. Kompletny tekst Katechizmu znajdziesz w tym miejscu.


Wt wrz 27, 2016 21:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL