Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 1:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Zbawienie wg Biblii 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Skoro to ma być według Ciebie "argumentacja w oparciu o weryfikowalne fakty na poczet Twoich tez", to w istocie nie mamy o czym rozmawiać. :)
Wróć, gdy z jakiegoś powodu zechcesz podyskutować poważnie.


N kwi 16, 2017 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):

Kilka lat temu. Najpierw to było tak, że nie mogłem już patrzeć co się w tym kościele dzieje. Zacząłem sam szukać. W monologach do Boga i w myślach. I stało się tak, że ktoś mi powiedział jak zbliżyć się do Boga. Wysłuchałem tej osoby i pomodliłem się wg. jej wskazówek. Tak naprawdę było to już prowadzenie Boże w tej modlitwie.

A nie jest to dla Ciebie ciut podejrzane?

Bo skoro Ewangelia mówi o miłowaniu bliźniego i noszeniu jego brzemienia, a Ty nie możesz patrzeć na swoje bliźniego w potrzebie (a przecież siedzący nieświadomie w szponach diabła katolik, jest bliźnim znajdującym jako żywo w naglącej potrzebie), to taka niemożność spoglądania na potrzebującego bliźniego, jest jakby nie całkiem Ewangeliczna...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N kwi 16, 2017 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Iago napisał(a):
Skoro to ma być według Ciebie "argumentacja w oparciu o weryfikowalne fakty na poczet Twoich tez", to w istocie nie mamy o czym rozmawiać. :)
Wróć, gdy z jakiegoś powodu zechcesz podyskutować poważnie.

To są bardzo poważne sprawy i prawdziwy chrześcijanin nie powinien tego bagatelizować. Jezus przyjdzie jak "złodziej w nocy". I będzie jak "za dni Noego". Zabierze swój kościół i Duch Święty opuści ziemię. A wtedy nie będzie już ratunku, nawet dla chrześcijan tych letnich.
Papież Franciszek lada chwila zostanie odsunięty. Wg. Biblii najprawdopodobniej po nim przyjdzie Syn Zatracenia... To, razem z bliskim już kryzysem finansowym /ten z przed paru lat był jedynie eksperymentem/ i z ogólnoświatowym konfliktem /rozpoczyna się na naszych oczach/ układa się jak w puzzlach. Do Europy wprowadzono islam. Wszystkie prawa dotyczące ustanowienia ogólnoświatowego państwa policyjnego są już wprowadzane bądź wprowadzone. Celem islamizacji Europy jest uzyskanie możliwości eksterminacji chrześcijan okrężną drogą. W imię walki z fundamentalizmem religijnym. Więc wszystkich nas, chrześcijan którzy nie przystąpią do Nowej Religii, jakiś czas będą prześladować aż do paruzji. Więc należy się zabezpieczyć... Jest tego wyraźny nakaz w Biblii a zostawił go nam sam Jezus.


N kwi 16, 2017 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Papież Franciszek lada chwila zostanie odsunięty.


Przez masonerię, reptilian, kodziarzy czy wegetarian?


N kwi 16, 2017 16:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Naprawdę musicie dyskutować na takim poziomie?
Po co karmicie trolla/trollów?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N kwi 16, 2017 16:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Iago napisał(a):
servus napisał(a):
Papież Franciszek lada chwila zostanie odsunięty.

Przez masonerię, reptilian, kodziarzy czy wegetarian?


Zauważ co porobiło się z kościołem po drugim soborze. Przyjrzyj się postawie Franciszka. Biblia wyraźnie mówi, że człowiekiem który doprowadzi do nowej religii, nie będzie jakiś podrzędny biskup. Już dzisiaj Franciszek stoi na czele tzw. ONZ Religii.


N kwi 16, 2017 16:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
I mając na uwadze ostatnie wydarzenia, stanie się to już niebawem. Nie jest to kwestia dekad ale najbliższych lat.


Konkretnie ile lat?
Do 2020 roku?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N kwi 16, 2017 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Zauważ co porobiło się z kościołem po drugim soborze.


No co się takiego strasznego porobiło? :)

servus napisał(a):
Przyjrzyj się postawie Franciszka.


Przyglądam się i co? Czasem coś se chlapnie, czasem strzeli głupotę, ale ogólnie rzecz biorąc jest OK. To i tak nic w porównaniu z kwiatkami jakie miały miejsce w historii papiestwa. :) Krótko mówiąc, jest zdecydowanie lepiej niż było kiedyś. :)

servus napisał(a):
Już dzisiaj Franciszek stoi na czele tzw. ONZ Religii.


Franciszek stoi na czele Kościoła rzymskokatolickiego z coraz to bardziej słabnącymi wpływami – o żadnej religii śnić raczej nie może. :)


N kwi 16, 2017 16:54
Zobacz profil
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Iago napisał(a):
A potrafisz to jakoś uargumentować w oparciu o weryfikowalne fakty, czy znów rozmawiamy wyłącznie w kontekście Twojej wybujałej wyobraźni i fantazyjnych bajań?

Są chrześcijanie, którzy już teraz wyprowadzają się z dużych miast i robią zapasy żywnościowe.
Są nawet tacy, którzy wyprowadzają się do innych krajów.
Przykładem jest pewne małżeństwo, które wyprowadziło się aż do Paragwaju. Można ich poznać na Facebook "Misja Odnowy Życia".

Albo ufasz Jezusowi i wtedy ci zadne zapasy na odludziu nie sa potrzebne, albo ufasz sobie i wtedy zamiast zyc dla innych, patrzysz jak swoje marne zycie ziemskie ocalic, zeby (niby dlaczego?) byc zaczatkiem jakiegos mitycznego "poczatku" po katastrofie.

Jezeli pirzgnie w nas meteoryt, to i tak przezyja tylko plemiona nomadow, ktore sa samowystaczalne w malych grupach.
A jezeli bedzie Paruzja, to ... nikt nie przezyje, albo inaczej: Pan Jezus zdecyduje, bez wzgledu na ludzka przezornosc i plany i zapasy.


N kwi 16, 2017 17:03

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Kael napisał(a):
Albo ufasz Jezusowi i wtedy ci zadne zapasy na odludziu nie sa potrzebne,

Napisałem Wam o tym dlatego, że Mu ufam.


N kwi 16, 2017 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Robek napisał(a):
servus napisał(a):
I mając na uwadze ostatnie wydarzenia, stanie się to już niebawem. Nie jest to kwestia dekad ale najbliższych lat.


Konkretnie ile lat?
Do 2020 roku?

Jesteśmy ostatnim pokoleniem.


N kwi 16, 2017 17:08
Zobacz profil
Post Re: Zbawienie wg Biblii
To znaczy kto jest ostatnim pokoleniem? Dzieci, ktore sie urodza za rok? Nasi dziadkowie?

Przestan sie pasjonowac bzdurnymi przepowiedniami, bo dzien Panski przyjdzie jak zlodziej a ciebie osadza np z kubka wody, ktorego nie podales uchodzcom syryjskim bo robiles sobie zapasy na katastrofe, ktorej nikt nie przezyje.


N kwi 16, 2017 17:19

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Kael napisał(a):
To znaczy kto jest ostatnim pokoleniem? Dzieci, ktore sie urodza za rok? Nasi dziadkowie?

Ostatnim pokoleniem przed przyjściem i może wydarzyć się to jeszcze za życia 80% z nas...
Współczuję chrześcijanom w Syrii. Uważam, że można im pomóc niekoniecznie przyjmując. Ponieważ byłoby to nieweryfikowalne. O tym wszyscy wiemy.


N kwi 16, 2017 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Nie odpowiedziałeś na pytanie Kael, kto jest ostatnim pokoleniem

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N kwi 16, 2017 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
chwat napisał(a):
Nie odpowiedziałeś na pytanie Kael, kto jest ostatnim pokoleniem

Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Nie wiem czy jesteś już w Jezusie. Jeśli nie, nie będę mógł Ci tego wytłumaczyć. Jeśli jesteś, to raczej nie zadawałbyś takich pytań.


N kwi 16, 2017 17:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL