Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Zbawienie wg Biblii 
Autor Wiadomość
Post Re: Zbawienie wg Biblii
A modlitwa Pana Jezusa "aby byli jedno" to juz dbajacych o swoje dobre samopoczucie nie dotyczy.
Najwazniejsze jest uciekanie na szeroka sciezke wygody duchowej.
A Pan Jezus rozliczy z konkretow a nie z poklepywania sie wybranych po plecach, przekrecania Jego nauki i szukania milszej malej wspolnoty.

Zwodzcie siebie dalej!


N kwi 23, 2017 1:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Zgodnie z zaleceniem Boga "wyjdźcie z niego ludu mój"

No i pewnie zgodnie z poleceniem do Was należy zemsta? - "Odpłaćcie jej jak ona odpłacała".
Zabieracie się za Apokalipsę, a nie znacie greki (sfałszowana Modlitwa Pańska).
Utożsamiasz Babilon z Watykanem, bo jakże inaczej wytłumaczyć swoja decyzję utworzenia sekty czy też wejścia do niej. Tylko, że Apokalipsa jest pełna symboli, to po pierwsze. Po drugie, aby zabrać się za interpretację Apokalipsy, najpierw trzeba wrócić do starożytnego Babilonu i niewoli babilońskiej. Przyjrzeć się czym był i dlaczego Żydzi się tam znaleźli. Następnie należy przyjrzeć się kontekstowi historycznemu, czyli w jakim czasie została napisana ta księga.
I tak:
1. Babilon to symbol bałwochwalstwa. Prorocy nawoływali do powrotu do wiary. Prorokom nie chodziło o ucieczkę fizyczną, bo wiedzieli, że to jest nierealne w ludzkim wydaniu, że tu Bóg zadziała i wyprowadzi z fizycznej niewoli. Babilon upadł. Odwołanie się do Babilonu oznaczało upadek każdego mocarstwa.
2. Apokalipsa została napisana w okresie panowania Cesarstwa Rzymskiego i walki z Kościołem, prześladowania chrześcijan.
3. Apokalipsa ukazuje ponadczasową sytuację zmagania się z bałwochwalstwem, walkę Kościoła z siłami Antychrysta. Każdy, kto należy do Miasta Bożego jest uwikłany w grzech. Św. Jan nawołuje więc do wyzwalania się mocą łaski Bożej z wszelkich podziałów naszego serca między Chrystusa a Antychrysta. To jest ta ucieczka z Babilonu - starać się całym sercem przylgnąć do Chrystusa, aby móc być a Mieście Bożym.

To tak pokrótce. Wiem, że Ciebie nie przekonam, więc nie piszę tego dla Ciebie, a dla tych, których mógłbyś zwieść. Mam nadzieję, że Bóg nie pozwoli, abyś tu kogokolwiek zwiódł.
Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem, chętnie odpowiem na pytania i wątpliwości.
servus napisał(a):
Polecam natomiast przesympatyczne małżeństwo chrześcijan, które prowadzi internetowe spotkania na kanale Facebook "Misja Odnowy Życia".

Przebiegły sposób werbowania do sekty :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 23, 2017 7:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Małgosiaa napisał(a):
1. Utożsamiasz Babilon z Watykanem, bo jakże inaczej wytłumaczyć swoja decyzję utworzenia sekty czy też wejścia do niej.
2. Mam nadzieję, że Bóg nie pozwoli, abyś tu kogokolwiek zwiódł.
3. Polecam natomiast przesympatyczne małżeństwo chrześcijan, które prowadzi internetowe spotkania na kanale Facebook "Misja Odnowy Życia".
Przebiegły sposób werbowania do sekty :?

Z powyższych wypowiedzi wnioskuję, że jesteście bardzo przewrażliwieni.
1. Nigdzie nie napisałem, że Watykan jest tym apokaliptycznym Babilonem. Babilonem jest złożony system, finansowy, religijno-polityczny, w którym uczestniczą wszystkie dzisiejsze duże i oficjalne kościoły.
2. Czy głoszenie Prawdy, że zbawienie TYLKO w Jezusie Chrystusie, jest jakąś próbą zwiedzenia?
3. Proszę sprawdzić w słowniku definicję sekty.


N kwi 23, 2017 8:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Z powyższych wypowiedzi wnioskuję, że jesteście bardzo przewrażliwieni.
1. Nigdzie nie napisałem, że Watykan jest tym apokaliptycznym Babilonem. Babilonem jest złożony system, finansowy, religijno-polityczny, w którym uczestniczą wszystkie dzisiejsze duże i oficjalne kościoły.
2. Czy głoszenie Prawdy, że zbawienie TYLKO w Jezusie Chrystusie, jest jakąś próbą zwiedzenia?
3. Proszę sprawdzić w słowniku definicję sekty.

Ad.1 To, że nie napisałeś, że Watykan czy KK to Babilon nie dowodzi, że tak uważacie. To wynika z Waszej pseudo teologii. Bo czymże jest owo wyjście z Babilonu w Twoim rozumieniu, jesli nie odejściem z KK? Przecież starasz sie tu zwerbować nas do swojej sekty. W innym przypadku nie próbowałbyś obalić (za cienki jesteś, aby to zrobić) nauczanie katolickie.
2. Ad.2. Wilki w owczej skórze.
Ad.3. Nie muszę. Znam wszystkie cechy sekty na pamięć.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 23, 2017 8:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Krótko mówiąc, należysz do grupy, która powstała jakieś 60 lat temu i nie ma nic wspólnego z Kościołem Jezusa Chrystusa - choć chce się tak nazywać.

Członkowie duchowego kościoła Jezusa Chrystusa należą do różnych instytucjonalnych kościołów, bądź kiedyś należeli. Tendencja jest taka, że wychodzą z tych dużych kościołów i tworzą zbory domowe, bądź małe grupy. Zgodnie z zaleceniem Boga "wyjdźcie z niego ludu mój".
Nic podobnego.
  1. Zalecenie "Przeto wyjdźcie spomiędzy nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę" na które się powołujesz (a które pochodzi z 6 rozdziału 2. Listu do Koryntian), nie ma nic wspólnego z przyzwoleniem na rozłam w chrześcijaństwie.
    Jeślibyś przeczytał od wersetu 14 wiedziałbyć, że polecenie odnosi się dosłownie do wyjścia spomiędzy niewierzących, zaś przenośnie również do wyjścia z religii pogańskich.

  2. W NT nie ma nigdzie, ani jednego słowa zachęty do rozłamu w chrześcijaństwie.
    Co więcej, Biblia pokazuje, iż rozłam bardzo źle świadczy o rozłamowcach;
    • twierdzi, że są "cieleśni" -"Oni to powodują podziały, są cieleśni, Ducha nie mają" (Jud 1,19)
    • twierdzi, że są "nie wypróbowani" "Zresztą nawet muszą być wśród was rozdarcia, żeby się okazało, którzy są wypróbowani."/1Kor 11:19/

  3. Nowy Testament nie tylko nie wspiera rozłamów, ale sytuuje rozłam wśród grzechów takich jak nierząd, pijaństwo czy bałwochwalstwo:
    "Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spory, zawiść, gniewy, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą."/Ga 5,19-21/

Bądź więc uprzejmy nie wciskać nam, że Bóg w Biblii kazał Ci dokonać rozłamu.

Cytuj:
Nie namawiam nikogo do słuchania wykładów Seba, ponieważ jest to "wyższa szkoła jazdy" i tu należy być już bardzo zaawansowanym aby cokolwiek zrozumieć.
No tak, nie wątpię, że "trzeba być zaawansowanym" żeby "zrozumieć" androny w stylu Waszej wersji Modlitwy Pańskiej.
Tylko zaawansowania... w czym?
Chyba wiem:
"Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli."/2Tm 4:3/

Tak więc "podziękuję" za wykłady Seby i "sympatycznego małżeństwa". Możesz mnie zaliczyć do tych, których "uszy nie świerzbią" ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N kwi 23, 2017 8:57
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL