Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Zbawienie wg Biblii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
@Kael
Napisałem "kto ma uszy, niechaj słucha".
Więc nie do każdego to się odnosi.


N kwi 16, 2017 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
chwat napisał(a):
A jak ktoś odczuwa lęki..., to... przed czym?

Nie odczuwam żadnych lęków chwat. Wręcz przeciwnie. Pan jest ze mną. Cieszę się, że wkrótce spotkam się z Nim.


N kwi 16, 2017 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Hm. Cieszyć to i ja się cieszę, ale czy On ze mną zechce się widzieć, tego pewien nie jestem

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N kwi 16, 2017 21:07
Zobacz profil
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Iago napisał(a):
Skoro to ma być według Ciebie "argumentacja w oparciu o weryfikowalne fakty na poczet Twoich tez", to w istocie nie mamy o czym rozmawiać. :)
Wróć, gdy z jakiegoś powodu zechcesz podyskutować poważnie.

To są bardzo poważne sprawy i prawdziwy chrześcijanin nie powinien tego bagatelizować. Jezus przyjdzie jak "złodziej w nocy". I będzie jak "za dni Noego". Zabierze swój kościół i Duch Święty opuści ziemię. A wtedy nie będzie już ratunku, nawet dla chrześcijan tych letnich.
Papież Franciszek lada chwila zostanie odsunięty. Wg. Biblii najprawdopodobniej po nim przyjdzie Syn Zatracenia... To, razem z bliskim już kryzysem finansowym /ten z przed paru lat był jedynie eksperymentem/ i z ogólnoświatowym konfliktem /rozpoczyna się na naszych oczach/ układa się jak w puzzlach. Do Europy wprowadzono islam. Wszystkie prawa dotyczące ustanowienia ogólnoświatowego państwa policyjnego są już wprowadzane bądź wprowadzone. Celem islamizacji Europy jest uzyskanie możliwości eksterminacji chrześcijan okrężną drogą. W imię walki z fundamentalizmem religijnym. Więc wszystkich nas, chrześcijan którzy nie przystąpią do Nowej Religii, jakiś czas będą prześladować aż do paruzji. Więc należy się zabezpieczyć... Jest tego wyraźny nakaz w Biblii a zostawił go nam sam Jezus.


Duch sw opusci ziemie? A ciebie Pan Jezus zabierze, bo schron sobie zbudujesz?
Ty, oczywiscie, nie jestes letnim chrzescijaninem, bo zamiast pomagac chrzescijanom w Syrii zbierasz zapasy na paruzje! No, to kolego, radze poczytac Mt 25 i sprawdzic, czy sie zalapiesz na prawa strone.

I papiez Franciszek to jednak papiez, a dopiero po nim bedzie syn zatracenia? I gdzie dokladnie Biblia o tym pisze?
To w koncu islamizacja, nowa religia czy panstwo policyjne, zeby chrzescijan zniszczyc?

I ktora grupa charyzmatyczno-zielonoswiatkowa takie pomysly rozpowszechnia?


N kwi 16, 2017 21:21

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
chwat napisał(a):
Hm. Cieszyć to i ja się cieszę, ale czy On ze mną zechce się widzieć, tego pewien nie jestem

Nie powinno być tak, że nie masz takiej pewności.


N kwi 16, 2017 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Kael napisał(a):
Duch sw opusci ziemie? A ciebie Pan Jezus zabierze, bo schron sobie zbudujesz?

Oddałem Mu swoje życie. Kilka lat temu.


N kwi 16, 2017 21:42
Zobacz profil
Post Re: Zbawienie wg Biblii
No popatrz! My tez.
Ae wiesz, ze samo “Panie, Panie“ nie zalatwia miejsca w niebie? I sluchanie podejrzanych prorokow tez nie?


Pn kwi 17, 2017 7:04

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Kael napisał(a):
No popatrz! My tez.
Ae wiesz, ze samo “Panie, Panie“ nie zalatwia miejsca w niebie? I sluchanie podejrzanych prorokow tez nie?

No więc co załatwia takie miejsce?


Pn kwi 17, 2017 7:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Oddałem Mu swoje życie. Kilka lat temu.

Odchodząc z Kościoła? Dokładnie jak uczniowie idący do Emaus, tylko, że oni wrócili.
Biblia wyraźnie mówi: Wówczas Jezus zaczął im mówić: "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem. I wielu w błąd wprowadzą.[...]I będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.(Mk 13, 5-6.13)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 17, 2017 9:02
Zobacz profil
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Kael napisał(a):
No popatrz! My tez.
Ae wiesz, ze samo “Panie, Panie“ nie zalatwia miejsca w niebie? I sluchanie podejrzanych prorokow tez nie?

No więc co załatwia takie miejsce?


Naprawde nie wiesz?
Kto nie zna Pisma sw, ten nie zna Jezusa.

Cytuj:
12 Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.


13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Mt 7

Cytuj:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie"
(...)
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
Mt 25


Pn kwi 17, 2017 11:23

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Kael napisał(a):
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

W powyższym wersecie tkwi istota sprawy... Więc co jest Wolą Ojca?


Pn kwi 17, 2017 17:06
Zobacz profil
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
W powyższym wersecie tkwi istota sprawy... Więc co jest Wolą Ojca?
No przecież powyżej jest napisane, co jest Wolą Ojca. Nigdzie nie ma tam, o tym, by jak chcą sekciarze złożyć jakieś specjalne jednorazowe wyznanie wiary i od tej pory głosić, że ma się pewność zbawienia. Wręcz przeciwnie - według powyższych słów nawet cudotwórca nie może mieć tej pewności.


Wt kwi 18, 2017 11:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Kael napisał(a):
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

W powyższym wersecie tkwi istota sprawy... Więc co jest Wolą Ojca?


I właśnie tutaj widze największy problem, bo ta "Wola Ojca" nie tyczy się jedynie życia doczesnego, w końcu Niebo również wygląda tak jak chce tego Bóg.
A przecież i za życia i po śmierci ja bym chciał po swojemu, a tu jednak wypadałoby się dostosować, do "Woli Ojca" :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 18, 2017 11:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Robek napisał(a):
A przecież i za życia i po śmierci ja bym chciał po swojemu, a tu jednak wypadałoby się dostosować, do "Woli Ojca" :mrgreen:

Wyobraz sobie co by bylo gdyby kazdy z pasazerow samolotu ktorym wspolnie lecimy chcial po swojemu.


Wt kwi 18, 2017 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbawienie wg Biblii
robaczek2 napisał(a):
Robek napisał(a):
A przecież i za życia i po śmierci ja bym chciał po swojemu, a tu jednak wypadałoby się dostosować, do "Woli Ojca" :mrgreen:

Wyobraz sobie co by bylo gdyby kazdy z pasazerow samolotu ktorym wspolnie lecimy chcial po swojemu.


Zmusili mnie żebym kupił bilet na ten samolot, i teraz mam się ich czy tam jego we wszystkim słuchać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 18, 2017 16:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL