Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Zbawienie wg Biblii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Ależ nie, Robku. Możesz wysiąść. Z wiadomym skutkiem.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt kwi 18, 2017 18:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ależ nie, Robku. Możesz wysiąść. Z wiadomym skutkiem.


No ale chyba najpierw by wypadało, powyzywać do tych co mnie do tego samolotu na siłe wprowadzili?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 18, 2017 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Kael napisał(a):
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

W powyższym wersecie tkwi istota sprawy... Więc co jest Wolą Ojca?


Więc co jest wolą Ojca..
Jana 6:29
"A Jezus odpowiedział, mówiąc im: To jest dzieło Boga, abyście byli przekonani względem tego, którego On wysłał."


Wt kwi 18, 2017 19:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Po pierwsze: dzieło to nie wola. Zgadzamy się?
Po drugie: możesz coś napisać własnymi słowami? Nie chowając się za Biblią i to źle cytowaną?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt kwi 18, 2017 19:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
medieval_man napisał(a):
Po pierwsze: dzieło to nie wola. Zgadzamy się?
Po drugie: możesz coś napisać własnymi słowami? Nie chowając się za Biblią i to źle cytowaną?

Myślę, że można by uruchomić jakiś specjalny wątek. Zagadnienie jest istotne.


Wt kwi 18, 2017 19:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Myślę, że można by uruchomić jakiś specjalny wątek. Zagadnienie jest istotne.

Nie zmieniaj tematu, a odpowiedz na wcześniejsze pytania własnymi słowami.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 18, 2017 19:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Po pierwsze: dzieło to nie wola. Zgadzamy się?
Po drugie: możesz coś napisać własnymi słowami? Nie chowając się za Biblią i to źle cytowaną?

Myślę, że można by uruchomić jakiś specjalny wątek. Zagadnienie jest istotne.

Zagadnienie jak pisać własnymi słowami zamiast chować się za źle dobieranymi i źle interpretowanymi cytatami z Biblii?

A jeśli o zbawieniu wg Biblii i tym co jest wolą Ojca to i tu można.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt kwi 18, 2017 22:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
medieval_man napisał(a):
Po drugie: możesz coś napisać własnymi słowami? Nie chowając się za Biblią i to źle cytowaną?
Zagadnienie jak pisać własnymi słowami zamiast chować się za źle dobieranymi i źle interpretowanymi cytatami z Biblii?

Uważam, że jeśli już coś zarzucasz, w tym wypadku nieodpowiedni cytat, to powinieneś albo to uzasadnić albo podać bardziej odpowiedni, wg. Ciebie.
Napiszę o tym.


Śr kwi 19, 2017 0:05
Zobacz profil
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servusowi zwrócono uwagę na to, że Biblia potępia jego zuchwałe przekonanie o pewności zbawienia, to niezgrabnie zmienił temat.
Cytuj:
Uważam, że jeśli już coś zarzucasz, w tym wypadku nieodpowiedni cytat, to powinieneś albo to uzasadnić albo podać bardziej odpowiedni, wg. Ciebie.
Ale dlaczego? To przecież na Tobie spoczywa obowiązek podania takich cytatów, które mają jakikolwiek związek z omawianą sprawą. Ty zaś notorycznie praktykujesz metodę, która polega na tym, że cytujesz fragment Biblii o mydle, po czym stwierdzasz "no więc o szydle Biblia mówi...". Słabe to jest niesamowicie.


Śr kwi 19, 2017 5:21
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Poza tym servus kazdym wpisem udowadnia, ze...nie mysli samodzielnie i traktuje Biblie jak zrzut z nieba. Ot, Panu Bogu sie nudzilo, to podyktowal tekst i teraz kazde zdanie jest “swiete“ i nie wolno nad nim sie zastanawiac.

“Nie ma Boga“ tez, servus?


Śr kwi 19, 2017 6:32

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
zefciu napisał(a):
servusowi zwrócono uwagę na to, że Biblia potępia jego zuchwałe przekonanie o pewności zbawienia, to niezgrabnie zmienił temat.

W którym miejscu potępia?


Śr kwi 19, 2017 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Kael napisał(a):
Poza tym servus kazdym wpisem udowadnia, ze...nie mysli samodzielnie i traktuje Biblie jak zrzut z nieba.

Kael, stronę wcześniej również cytowałaś Biblię.


Śr kwi 19, 2017 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Zbawienie wg. Biblii.

Kościół Jezusa Chrystusa jest kościołem duchowym, więc aby wejść do tego kościoła, należy to zrobić w sposób duchowy.
Jezus mówi o tym w ew. Jana
4:20 Nasi ojcowie oddają cześć na tej górze; a wy powiadacie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie trzeba oddawać cześć.
4:21 Mówi jej Jezus: Kobieto, wierz mi, że przychodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawać Ojcu czci.
4:22 Wy oddajecie cześć Temu, którego nie znacie; my oddajemy cześć Temu, którego znamy; ponieważ zbawienie jest od Żydów.
4:23 Lecz nadchodzi godzina i jest teraz, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca w Duchu i prawdzie.
4:24 Bo i Ojciec szuka tych, którzy Go tak czczą. Bóg jest Duchem, więc owi czciciele powinni Go czcić w Duchu i prawdzie.

Jak wiemy zbawienie TYLKO w Jezusie Chrystusie. Aby zostać zbawionym, należy wypełnić wolę Ojca. Wolą Ojca jest, aby zrozumieć i uwierzyć w to, co dokonało się na krzyżu.
Po zbawienie przychodzimy do Jezusa / do nikogo innego / i On wzbudzi nas w dniu ostatnim.
Jana
6:44 Nikt nie może do mnie przyjść, jeśli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał. A tego, co przyjdzie podniosę w dniu ostatnim.

Bóg daje każdemu szansę na poznanie czystej Prawdy. I jak aparat rentgenowski prześwietla serca. Jeśli stwierdzi szczere pragnienie poznania Pana, da tej osobie "uszy do słuchania", a ona przyjdzie do Ojca w modlitwie.
Bóg mówi o tym w Jeremiasza
29:12 A wtedy będziecie Mnie wzywać i pójdziecie, aby się do Mnie modlić, a Ja was wysłucham.
29:13 Szukając Mnie – znajdziecie, gdy będziecie Mnie szukać całym waszym sercem.


Kolejnym "etapem" jest ciche pukanie do drzwi. Wezwanie do pokuty.
Objawienie /list do Laodycei, który odnosi się do kościoła dni ostatnich/
3:20 Oto stoję u drzwi i pukam; jeśli ktoś usłyszy mój głos oraz otworzy drzwi, wejdę do niego i będę z nim spożywał posiłek, a on ze mną.

Doprowadzenie danej osoby przez Ducha Świętego pokuty.
Rzymian
10:9 że jeśli przez swoje usta wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swym sercu, że Bóg go wzbudził z martwych zostaniesz zbawiony.
10:10 Bo sercem zostaje się przekonywanym o sprawiedliwości, zaś ustami jest wyznawane o zbawieniu.


Nowe narodzenie, o którym mówił już Bóg w Ezechiela
36:26 I dam wam nowe serce oraz złożę w waszym wnętrzu świeżego Ducha; z waszego ciała usunę kamienne serce i dam wam serce żywe.
36:27 Tak, Mojego Ducha złożę w waszym wnętrzu oraz sprawię, byście postępowali według Moich uczynków sprawiedliwości, przestrzegali Moich sądów i je spełniali.

Z obietnicą wejścia do Raju.
36:28 Zamieszkacie na ziemi, którą oddałem waszym przodkom, i będziecie dla Mnie ludem, a Ja będę dla was Bogiem.

O przemianie charakteru mówi też Jezus w Objawieniu, w tymże samym liście do Laodycei. Potępiając równocześnie samosprawiedliwość wierzących.
3:17 Gdyż mówisz: Jestem bogaty, wzbogaciłem się i nie mam potrzeby niczego. A nie wiesz, że jesteś nieszczęśliwy, wzbudzający litość, ubogi, ślepy i nagi.
3:18 Radzę ci, byś się wzbogacił; nabądź u mnie złotą ozdobę, która jest wypalona pośród ognia. I białe szaty, byś się odział, oraz by nie została ukazana hańba twojej nagości. Nadto by twoje oczy były namaszczone maścią poprawiającą wzrok, abyś widział.

List do Laodycei odnosi się już do ostatniego okresu chrześcijaństwa. Mowa jest w nim o pokucie i nowym narodzeniu. Jest to szczególny okres, w którym Bóg intensywnie zbiera swój Izrael. Na zaczątek Nowej Ziemi.

Mateusza
7:21 Nie każdy, kto mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; ale ten, kto czyni wolę mojego Ojca, który jest w niebiosach.
7:22 Wielu mi powie w owym dniu: Panie, Panie, czy nie w Twoim Imieniu prorokowaliśmy, nie w Twoim Imieniu wyrzuciliśmy demony i nie czyniliśmy wielu cudów w Twym Imieniu?
7:23 A wtedy im wyznam: Nigdy was nie poznałem; odstąpcie ode mnie wy,którzy czynicie niesprawiedliwość.


Wypełnieniem woli Ojca jest uwierzenie w skończone, zbawcze dla nas dzieło krzyża. I przejście powyższej "procedury". Nie twierdzę, że akurat ma obowiązywać ten schemat. Bóg to ustala indywidualnie dla każdej osoby. Ważny jest ten pierwszy etap, poszukiwanie Boga. W modlitwie i czytając Biblię, najlepiej którąś z ewangelii. Botem już Bóg prowadzi.
Kto tego nie zrobi, nie uwierzy i nie zacznie szukać, popełnia śmiertelny grzech przeciwko Duchowi Świętemu.

Jesteśmy pokoleniem, które najprawdopodobniej będzie świadkiem paruzji. Jeśli ktoś nie poznał żywego Boga, nie jest Dzieckiem Boga żywego i uczniem Jezusa, będzie tym człowiekiem wołającym "panie, panie...", któremu Jezus odpowie "idź precz ode mnie, nigdy cię nie znałem.." /nie poznałem/

Nawet trudno sobie wyobrazić rozterki ludzi, którzy stwierdzą że zostali oszukani i czeka ich wieczne potępienie, nieodwołalnie.


Śr kwi 19, 2017 22:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Jesteśmy pokoleniem, które najprawdopodobniej będzie świadkiem paruzji. Jeśli ktoś nie poznał żywego Boga, nie jest Dzieckiem Boga żywego i uczniem Jezusa, będzie tym człowiekiem wołającym "panie, panie...", któremu Jezus odpowie "idź precz ode mnie, nigdy cię nie znałem.." /nie poznałem/


panie panie buahahahahaha :D :D :D
Tobie się na serio wydaje, że po śmierci ktoś w ten sposób będzie mówił do Jezusa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 19, 2017 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Cytuj:
Jesteśmy pokoleniem, które najprawdopodobniej będzie świadkiem paruzji
Może tak, może nie. Ludzie z każdego pokolenia tak gadali.
Jaka jest Twoja tożsamość wyznaniowa (tylko proszę, bez wykręcania się nowomową).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt kwi 21, 2017 17:06
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL