Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Zbawienie wg Biblii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jaka jest Twoja tożsamość wyznaniowa (tylko proszę, bez wykręcania się nowomową).

Jestem chrześcijaninem.


So kwi 22, 2017 8:41
Zobacz profil
Post Re: Zbawienie wg Biblii
A denominacja? Baptysta, zielonoswiatkowiec, swiadek Jehowy, luteranin, metodysta, prezbiterianin, inny?


So kwi 22, 2017 8:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Kael napisał(a):
A denominacja? Baptysta, zielonoswiatkowiec, swiadek Jehowy, luteranin, metodysta, prezbiterianin, inny?
luteranina i metodystę od razu skreśl, bo obie denominacje udzielaja chrztu dzieciom. Luteranie wierzą w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, z tą róznicą, że tylko w czasie jej sprawowania.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 22, 2017 8:49
Zobacz profil
Post Re: Zbawienie wg Biblii
@Malgosiaa ja to wiem. Ale mam wrazenie, ze servus nowa denominacje ... chrzescijan bez denominacji zaklada. Z AdaBRD i wybrana. Nauczycielami sa guru z youtuba, chrzest powtarzalny na zyczenie, struktury luzne, zmienne, badz zadne, spotykaja sie duchowo w necie i wymieniaja wyrwanymi z kontekstu cytatami Biblii a uczynki sa wirtualne i z zyciem chrzescijanskim niepowiazane.
Ale to wlasnie oni i tylko oni, sa godni byc jedynie prawdziwymi chrzescijanami, ktorzy w calosci i jedynie slusznie pojeli nauczanie i przyklad zycia Pana Jezusa. I sa wybrani i zbawieni juz dzis i na wiecznosc. Bez warunkow, wysilku i ich owocow zycia.


So kwi 22, 2017 9:01

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jaka jest Twoja tożsamość wyznaniowa (tylko proszę, bez wykręcania się nowomową).

Jestem chrześcijaninem.
Wszyscy mamy się za chrześcijan.
Prosiłem bez wykrętów.
Ja (i inni dyskutanci) stają otwarcie, bez podstępu, bez wstydzenia się - mówimy wprost - a Ty się czaisz.
Jak mam rozmawiać z kimś, kto nie jest szczery?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So kwi 22, 2017 9:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Marek_Piotrowski napisał(a):
servus napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jaka jest Twoja tożsamość wyznaniowa (tylko proszę, bez wykręcania się nowomową).

Jestem chrześcijaninem.
Wszyscy mamy się za chrześcijan.
Prosiłem bez wykrętów.
Ja (i inni dyskutanci) stają otwarcie, bez podstępu, bez wstydzenia się - mówimy wprost - a Ty się czaisz.
Jak mam rozmawiać z kimś, kto nie jest szczery?

To nie wykręty Panie Marku. Należę do kościoła Pana naszego Jezusa Chrystusa. Kościoła duchowego. A spotykamy się w małych zborach domowych. Postępujemy naśladując Pana Jezusa i pierwszych chrześcijan. Naszym przewodnikiem duchowym i najwyższym kapłanem jest Jezus Chrystus.


So kwi 22, 2017 17:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
Postępujemy naśladując Pana Jezusa i pierwszych chrześcijan.


Praktykujecie ukrzyżowanie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 22, 2017 18:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus napisał(a):
To nie wykręty Panie Marku. Należę do kościoła Pana naszego Jezusa Chrystusa. Kościoła duchowego. A spotykamy się w małych zborach domowych. Postępujemy naśladując Pana Jezusa i pierwszych chrześcijan. Naszym przewodnikiem duchowym i najwyższym kapłanem jest Jezus Chrystus.

Jaki macie status? Jesteście uznaną prawnie grupą wyznaniową?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 22, 2017 18:21
Zobacz profil
Post Re: Zbawienie wg Biblii
servus nasladuje pierwszych chrzescijan? A kto ustanawia prezbiterow i czyja wladza? Macie wszystko wspolne jak w Jerozolimie? Diakonow do poslugi sluzby i rozdzielania pomocy? Centrale do sprawdzania nauk domoroslych i samozwanczych nauczycieli w Jerozolimie czy Wyszkowie?


So kwi 22, 2017 18:55
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Małgosiaa napisał(a):
servus napisał(a):
To nie wykręty Panie Marku. Należę do kościoła Pana naszego Jezusa Chrystusa. Kościoła duchowego. A spotykamy się w małych zborach domowych. Postępujemy naśladując Pana Jezusa i pierwszych chrześcijan. Naszym przewodnikiem duchowym i najwyższym kapłanem jest Jezus Chrystus.

Jaki macie status? Jesteście uznaną prawnie grupą wyznaniową?

Tu znajdziesz więcej informacji, niż uzyskasz od serwusa
http://wykop.pl/wpis/18918279/no-wiec-o ... ii-pl-ktor


So kwi 22, 2017 18:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Stawiam że chodzi o Kościół Wolnych Chrześcijan

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So kwi 22, 2017 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Krótko mówiąc, należysz do grupy, która powstała jakieś 60 lat temu i nie ma nic wspólnego z Kościołem Jezusa Chrystusa - choć chce się tak nazywać.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So kwi 22, 2017 19:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Zbawienie wg Biblii
chwat napisał(a):
Stawiam że chodzi o Kościół Wolnych Chrześcijan

Seb, (Sebastian Stelmach) o którym pisze servus to guru wspólnoty Jezusbezreligii, zatem nie posiadają pastorów.
http://www.jezusbezreligii.pl/o-nas.html


So kwi 22, 2017 19:59
Post Re: Zbawienie wg Biblii
No Jezus bez religii to jak Jezus tak, Kosciol nie.

Sekta bez przyszlosci i tylko naiwnych, ktorzy latwizny szukaja szkoda.


So kwi 22, 2017 20:08

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Zbawienie wg Biblii
Marek_Piotrowski napisał(a):
Krótko mówiąc, należysz do grupy, która powstała jakieś 60 lat temu i nie ma nic wspólnego z Kościołem Jezusa Chrystusa - choć chce się tak nazywać.

Członkowie duchowego kościoła Jezusa Chrystusa należą do różnych instytucjonalnych kościołów, bądź kiedyś należeli. Tendencja jest taka, że wychodzą z tych dużych kościołów i tworzą zbory domowe, bądź małe grupy. Zgodnie z zaleceniem Boga "wyjdźcie z niego ludu mój". Ponieważ wszystkie kościoły, te duże oficjalne kościoły pobłądziły i wodzą ludzi po manowcach.
Nie namawiam nikogo do słuchania wykładów Seba, ponieważ jest to "wyższa szkoła jazdy" i tu należy być już bardzo zaawansowanym aby cokolwiek zrozumieć.
Polecam natomiast przesympatyczne małżeństwo chrześcijan, które prowadzi internetowe spotkania na kanale Facebook "Misja Odnowy Życia".
Pozdrawiam...


So kwi 22, 2017 23:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL