Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Następna strona
 Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia 
Autor Wiadomość
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Cytuj:
zefciu napisał(a):
adaBRD napisał(a):
a wiec Bog jest zmienny skoro mozna Go (bylo) "przeblagac".
Przecież Bóg sam zstąpił z Nieba, sam się wcielił i sam doprowolnie złożył ofiarę. Więc gdzie tutaj zmienność?



Czy ten Bog rowniez sam wskrzesil sie z martwych...?

No i w koncu komu ten Bog skladal z siebie te ofiare....?...i w jakim sensie i celu skoro jest niezmienny...?

I dlaczego KK nazywa te ofiare przeblagalna...?...Kogo trzeba bylo przeblagac, skoro Bog zlozyl sie w ofierze...?

Czy Bog zlozyl sie sam sobie w ofierze...? Sam siebie chcial przeblagac...?

Moglby to ktos sensownie wyjasnic...?...Bede wdzieczna.


Pn mar 13, 2017 13:00
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
zefciu napisał(a):
Cytuj:
No i jako katolicy
Nie rozumiem czemu mnie nazywasz katolikiem. Przecież wiesz dobrze, że nie jestem rzymskim katolikiem. Chcesz zanegować moją wiarę? A może po prostu patologiczna skłonność do kłamstwa sprawia, że musisz powiedzieć jakąś nieprawdę w każdym poście?


Sorry, Zefciu...rzeczywiscie zapomnialam na moment, ze nie jestes katolikiem...Niczego nie chce zanegowac i zadnych patologicznych sklonnosci do klamstwa nie mam...A skoro juz o tym mowa to powiedz: czy ty tez psycholog...? :)


Pn mar 13, 2017 13:10
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
adaBRD napisał(a):
Czy ten Bog rowniez sam wskrzesil sie z martwych...?

No i w koncu komu ten Bog skladal z siebie te ofiare....?...i w jakim sensie i celu skoro jest niezmienny...?

I dlaczego KK nazywa te ofiare przeblagalna...?...Kogo trzeba bylo przeblagac, skoro Bog zlozyl sie w ofierze...?

Czy Bog zlozyl sie sam sobie w ofierze...? Sam siebie chcial przeblagac...?

Moglby to ktos sensownie wyjasnic...?...Bede wdzieczna.
Przecież Marek dosyć wyczerpująco to wszystko opisał. Czego jeszcze nie rozumiesz?


Pn mar 13, 2017 14:20

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Sorry Marek ale tak jak już ci tataj zarzucili inni głosisz dziwne rzeczy. Nawet KK chyba tak nie naucza. Jezus umarł w zastępstwie za nas. Jest ofiarą przebłagalną. Twój Bóg nie jest Bogiem sprawiedliwym, ale dobrym dziadkiem który odpuszcza grzechy od tak po prostu. Jeśli tak by było nie trzeba ofiary Jezusa, bo przecież wystarczyło żeby Bóg machnął ręką i odpuścił. A sam Jezus w ogrójcu mówił "I odszedłszy nieco dalej, upadł na ziemię i modlił się, żeby - jeśli to możliwe - ominęła Go ta godzina."

Widać nie było możliwe żeby odkupić ludzi inaczej jak tylko przez to, że on się stanie ofiarą przebłagalną.

Przypominam też historię Abrahama gdzie miał złożyć w ofierze Izaaka Bogu. Co się stało? Izaak został ocalony a w jego miejsce życiem zapłacił kto inny, baranek który symbolizuje Chrystusa. Kilkanaście wieków pózniej podobna historia ma miejsce i Ojciec ( Bóg ) składa swego Syna ( Crystusa ) w ofierze. Tylko że nikt już nie zatrzymuje Jego ręki.


Cytuj:
Czy ten Bog rowniez sam wskrzesil sie z martwych...?

No i w koncu komu ten Bog skladal z siebie te ofiare....?...i w jakim sensie i celu skoro jest niezmienny...?

I dlaczego KK nazywa te ofiare przeblagalna...?...Kogo trzeba bylo przeblagac, skoro Bog zlozyl sie w ofierze...?

Czy Bog zlozyl sie sam sobie w ofierze...? Sam siebie chcial przeblagac...?

Moglby to ktos sensownie wyjasnic...?...Bede wdzieczna.


Żeby w ogóle odpowiedzieć na to pytanie musisz zrozumieć, że Bóg się nam objawił w 3 osobach. Ojciec, Syn i Duch.

Bóg jest niezmienny, jest miłością ale jest także sprawiedliwością. Ofiara była konieczna ze względu na to że Bóg nie może tak po prostu puścić płazem grzechu. Wtedy niebyłby sprawiedliwym sędzią. Gdyby Bóg był tylko miłością ale nie byłby sprawiedliwy, to wtedy byłby właśnie takim dobrym dziadkiem który nie karze i jedynie odpuszcza.

Sprawiedliwość Boża domaga się zapłaty za grzech. Więc albo każdy grzesznik ( czyli każdy człowiek ) zapłaci za swój grzech osobiście, i w rezultacie zostanie potępiony, no bo przecież jest grzesznikiem. Albo trzeba znależć jakieś inne rozwiązanie, inaczej cała rasa ludzka idzie na potępienie. To inne rozwiązanie polega na tym, że Ojciec wysłał swego Syna aby ten przyjął naszą karę na siebie. Kiedy teraz taki człowiek wierzący stanie na sądzie, to może zapaść wyrok uniewinniający (mimo że grzeszy) ponieważ za niego już ktoś zapłacił, Jezus Chrystus. Tak to działa.

To jest ofiara przebłagalna, bo można by rzec, że Syn "płacąc" za grzechy przebłagał Ojca. Biblia mówi wiele razy o gniewie Bożym który ma spotkać bezbożnych. Ratunkiem przed tym gniewem jest właśnie to że Syn zapłacił już za wszystkie grzechy i Ojciec nie ma się na co gniewać. No chyba, że ktoś nie chce przyjąć tego co zrobił dla niego Jezus, no to wtedy będzie musiał "zapłacić" Ojcu osobiście.

Dlatego jak już cytowałem. Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim


Cytuj:
Zresztą, załóżmy (tylko na moment, bo to straszny, obrażający Boga absurd...) że jest jak Cię najwyraźniej w zborze nauczono: Jezus odbył za mnie karę. I co dalej? Mam odpuszczone grzechy, ale jestem taki sam. Pozostaję "starym człowiekiem", złym, który nie jest w stanie obcować ze Świętym Bogiem. A więc - konsekwentnie - nie jest w stanie wejść z Nim w pełną relację (czyli przebywać "w Niebie").


A o tym już pisałem przecież 2 strony wcześniej. Cytuję"
Cytuj:
Zresztą powiem tak. Sam wychowywałem sie w katolickiej rodzinie. Chodziłem do kościoła jak byłem mały. Brałem komunię i wedle teologi katolickiej, to powinienem mieć Boga w sobie no bo przecież karmiłem się nim co niedzielę. Tylko, że jakoś to nie za bardzo były jakiekolwiek rezultaty tego. Pózniej całkowicie rzuciłem zainteresowanie wiarą i żyłem se w świecie zadowolony. No i po wielu latach czytając nowy testament naprawdę uwierzyłem w to, że Jezus Chrystus jest Panem i umarł za moje grzechy. Minęło jakieś 9 lat od tamtego wydarzenia a ja wiem, że od tamtego dnia jestem innym człowiekiem bo Bóg mnie przemienił i żyję zupełnie innym życiem niż wcześniej. Dogmaty katolickie nic nie podziałały, żadne uczestnictwo w mszach, żadne komunie, ale prosta wiara pomogła.


Sam fakt że tutaj teraz piszę do ciebie świadczy o tym, że Jednak Bóg mnie zmienił. Wiesz kiedyś Bóg interesował mnie tyle co nic, a pojęcie grzechu nie istniało w moim słowniku. No ale dziękuję Mu, że się nademną zlitował i w sumie od tamtego czasu mam z nim relacjie. Pozdrawiam


Pn mar 13, 2017 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Troszkę wersetów;

Cytuj:
Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu.


Usprawiedliwienie krwią. Żeby można było usprawiedliwić, trzeba było czyjejś krwi. Jedni zostaną usprawiedliwieni innych czeka gniew, bo nie chcą przyjąć usprawiedliwienia przez krew Jezusa.

Cytuj:
Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan.


Jest gniew Boży? Jest.

Cytuj:
Gdyż to wiedzcie na pewno, iż żaden rozpustnik albo nieczysty, lub chciwiec, to znaczy bałwochwalca, nie ma udziału w Królestwie Chrystusowym i Bożym. (6) Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowy, z powodu nich bowiem spada gniew Boży na nieposłusznych synów. (7) Nie bądźcie tedy wspólnikami ich. (8) Byliście bowiem niegdyś ciemnością, a teraz jesteście światłością w Panu. Postępujcie jako dzieci światłości


Bóg jest sprawiedliwy. Jesteś mu nieposłuszny? Łamiesz Jego prawo? Nie chcesz się nawrócić? Czeka cię gniew.

Cytuj:
Umartwiajcie tedy to, co w waszych członkach jest ziemskiego: wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, złą pożądliwość i chciwość, która jest bałwochwalstwem, (6) z powodu których przychodzi gniew Boży.



Cytuj:
nawróciliście się od bałwanów do Boga, aby służyć Bogu żywemu i prawdziwemu (10) i oczekiwać Syna jego z niebios, którego wzbudził z martwych, Jezusa, który nas ocalił przed nadchodzącym gniewem Bożym.


Jezus który nas ocalił przed czym? Gniewem Bożym. Już chyba dobitniej nie da się tego napisać.

Cytuj:
I wszyscy królowie ziemi i możnowładcy, i wodzowie, i bogacze, i mocarze, i wszyscy niewolnicy, i wolni ukryli się w jaskiniach i w skałach górskich, i mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie, i przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać?


Także kiedyś jak tu czytamy nastanie ten dzień gniewu i nie będzie to piekny widok, raczej przerażający. Bóg dał nam koło ratunkowe w postaci swego Syna, kto się go uchwyci ocaleje. Bóg jest miłością, dał nam co miał najcenniejszego Swego Syna. Ale jest też sprawiedliwością i każdy kto odrzuci Jego Syna bedzie za swoje grzechy musiał zapłacić osobiście.


A Marku dodam, że wybrałem cytaty tylko z Nowego Testamentu.


Pn mar 13, 2017 17:07
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Ciekawe, ze o tym “Fniu gniewu“ Pan Jezus mowi tak:
Cytuj:
25 Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. 26 Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. 27 Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą. 28 A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie».


Pn mar 13, 2017 17:20

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
No bo dla jednych to będzie dzień odkupienia dla innych dzień pomsty. No to jedni będą się cieszyć, drudzy płakać. W tym fragmencie mówił do swoich uczniów. Uczniowie Jezusa nie mają się czego bać.


A tak przy okazji adaBRD, co do tej niezmienności Boga. Tu nie chodzi o to, że Bóg nie może zmienić zdania o kimś, albo zmienić czegokolwiek. Niezmienny to on ma charakter, czyli zawsze będzie miłością, zawsze będzie sprawiedliwy, święty etc.

Np. Bóg najpierw wybrał Saula na króla w Izraelu a kiedy ten mu się zbuntował, to go odrzucił i ustanowił Dawida ja jego miejsce.


Pn mar 13, 2017 17:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Zmienna może być tylko istota żyjąca w czasie, czyli ograniczona przez czas. Analogicznie jak istota ograniczona przez przestrzeń. Bóg nie jest ograniczony przez nic oraz jest doskonały, więc nie ulega zmianom.

Natomiast prezentowana przez Ciebie dosłowna interpretacja Biblii jest mocno wątpliwa, ponieważ nie uwzględnia różnic w mentalności i rozumieniu języka innej kultury. A sposób i kategorie myślenia w różnych kulturach mogą być ekstremalnie odmienne. Tym bardziej różnice te są nieintuicyjne. Już jak choćby inne pojmowanie słowa "sprawiedliwy" przez nas i przez starożytnych Żydów. Tam się nie odróżniało pojęcia dobry od sprawiedliwy..

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 13, 2017 19:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Soul33 napisał(a):
Natomiast prezentowana przez Ciebie dosłowna interpretacja Biblii jest mocno wątpliwa, ponieważ nie uwzględnia różnic w mentalności i rozumieniu języka innej kultury.

No coś Ty Soul :o . Przecież Jezus mówił po polsku i myslał po polsku. Tak samo apostołowie mówili po polsku i myśleli po polsku i to jeszcze w kulturze XX i XXI w po Chrystusie. :lol:
A na marginesie: chochoł tańczyl na weselu a Popiela myszy zjadły :D .

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 13, 2017 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Cytuj:
Natomiast prezentowana przez Ciebie dosłowna interpretacja Biblii jest mocno wątpliwa


Nic nie interpretowałem, zacytowałem jedynie tekst. I znaczy on dokładnie to co jest w nim napisane.


Pn mar 13, 2017 19:59
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Cytuj:
Soul33 napisał(a):

Zmienna może być tylko istota żyjąca w czasie, czyli ograniczona przez czas. Analogicznie jak istota ograniczona przez przestrzeń. Bóg nie jest ograniczony przez nic oraz jest doskonały, więc nie ulega zmianom.


Nie wiem Soul z kim rozmawiasz ale mnie nie chodzilo bynyjmniej o zmiennosc samej istoty Boga lecz o zmiane stosunku tej ( niezmiennej, doskonalej, zyjacej poza czasem ) Istoty do czlowieka...A tenze stosunek sie zmienil jako efekt przeblagania w postaci ofiary Chrystusa...Tak uczy KK...natomiast Marek twierdzi uparcie: "Powtarzam: Jezus przyszedł, by zmienić nasz stosunek do Boga, a nie Boga stosunek do nas."

W ten sposob powstaje zamieszanie...


Cytuj:
Soul33 napisał(a):

Natomiast prezentowana przez Ciebie dosłowna interpretacja Biblii jest mocno wątpliwa, ponieważ nie uwzględnia różnic w mentalności i rozumieniu języka innej kultury. A sposób i kategorie myślenia w różnych kulturach mogą być ekstremalnie odmienne. Tym bardziej różnice te są nieintuicyjne. Już jak choćby inne pojmowanie słowa "sprawiedliwy" przez nas i przez starożytnych Żydów. Tam się nie odróżniało pojęcia dobry od sprawiedliwy..



To oczywiscie prawda , co piszesz na temat roznic wynikajacych z odmiennych kultur.
Chce jednak zwrocic uwage, ze chrzescijanstwo wywodzi sie przeciez z judaizmu i w zwiazku z tym te roznice mentalne nie sa az tak wielkie...
Podany przez ciebie przyklad najlepiej mi potwierdza taki tok myslenia, bo dla mnie (chrzescijanki) sprawiedliwy to ten, kto przestrzega Prawa, a to jest rownoznaczne z dobrym.
Oczywiscie w slownikach sa podane rozne znaczenia, jednak w kontekscie wiary to znaczenie jest specyficzne...
I jakos przykro czytac komentarz, gdzie chrzescijanska interpretacje tekstu biblijnego natychmiast poddaje sie w watpliwosc tylko dlatego, ze jest niekatolicka...


Pn mar 13, 2017 21:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
adaBRD napisał(a):
mnie nie chodzilo bynyjmniej o zmiennosc samej istoty Boga lecz o zmiane stosunku tej ( niezmiennej, doskonalej, zyjacej poza czasem ) Istoty do czlowieka...A tenze stosunek sie zmienil jako efekt przeblagania w postaci ofiary Chrystusa...

A co Twoim zdaniem nalezy do istoty Boga?
adaBRD napisał(a):
Tak uczy KK..

W którym miejscu? Dowód proszę.
adaBRD napisał(a):
.natomiast Marek twierdzi uparcie: "Powtarzam: Jezus przyszedł, by zmienić nasz stosunek do Boga, a nie Boga stosunek do nas."

I Marek ma racje, bo tak jak pisze Marek, tak uczy KK:
17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.(Mt 5,17-20)
adaBRD napisał(a):
Chce jednak zwrocic uwage, ze chrzescijanstwo wywodzi sie przeciez z judaizmu i w zwiazku z tym te roznice mentalne nie sa az tak wielkie...

Padłam :D. Polacy też wywodzą się z judaizmu?
Żydzi nie przyjęli Jezusa, ale nie stanowiło dla nich problemu zrozumienie, że Jezus stawia Siebie na równi z Bogiem i za to go skazali. Innym nacjom nie przychodzi tak łatwo to zrozumiec i przyjąć do wiadomości. Ciekawe dlaczego? :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 13, 2017 21:53
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
adaBRD napisał(a):
Cytuj:


Nie wiem Soul z kim rozmawiasz ale mnie nie chodzilo bynyjmniej o zmiennosc samej istoty Boga lecz o zmiane stosunku tej ( niezmiennej, doskonalej, zyjacej poza czasem ) Istoty do czlowieka...A tenze stosunek sie zmienil jako efekt przeblagania w postaci ofiary Chrystusa...Tak uczy KK...natomiast Marek twierdzi uparcie: [size=150]"Powtarzam: Jezus przyszedł, by zmienić nasz stosunek do Boga, a nie Boga stosunek do nas."


Dobrze to ujął Apostoł Paweł w Liście do Rzymian

Upadek przez Adama, zbawienie w Chrystusie
5:12
Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli;
5:13
Albowiem już przed zakonem grzech był na świecie, ale grzechu się nie liczy, gdy zakonu nie ma;
5:14
Lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie popełnili takiego przestępstwa jak Adam, będący obrazem tego, który miał przyjść.
5:15
Lecz nie tak jak z upadkiem ma się sprawa z łaską; albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka umarło wielu, to daleko obfitsza okazała się dla wielu łaska Boża i dar przez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa.
5:16
I nie tak ma się sprawa z darem, jak ze skutkiem grzechu jednego człowieka; albowiem wyrok za jeden upadek przyniósł potępienie, ale dar łaski przynosi usprawiedliwienie z wielu upadków.
5:17
Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa.
5:18
A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi.
5:19
Bo jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu dostąpi usprawiedliwienia.
5:20
A zakon wkroczył, aby się upadki pomnożyły; gdzie zaś grzech się rozmnożył, tam łaska bardziej obfitowała,
5:21
Żeby jak grzech panował przez śmierć, tak i łaska panowała przez usprawiedliwienie ku żywotowi wiecznemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.


Pn mar 13, 2017 22:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
I gdzie tu jest zmiana stosunku Boga do człowieka?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 13, 2017 22:18
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
wybrana napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Cytuj:


Nie wiem Soul z kim rozmawiasz ale mnie nie chodzilo bynyjmniej o zmiennosc samej istoty Boga lecz o zmiane stosunku tej ( niezmiennej, doskonalej, zyjacej poza czasem ) Istoty do czlowieka...A tenze stosunek sie zmienil jako efekt przeblagania w postaci ofiary Chrystusa...Tak uczy KK...natomiast Marek twierdzi uparcie: [size=150]"Powtarzam: Jezus przyszedł, by zmienić nasz stosunek do Boga, a nie Boga stosunek do nas."


Dobrze to ujął Apostoł Paweł w Liście do Rzymian

Upadek przez Adama, zbawienie w Chrystusie
.





Rzeczywiscie , kazde zdanie z tego zestawienia dowodzi, ze na skutek ofiary zlozonej przez Syna Bozego stosunek Boga do czlowieka zmienil sie ( czlowiek zostal usprawiedliwiony ). :)


Pn mar 13, 2017 22:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL