Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 1:30



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 45  Następna strona
 Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia 
Autor Wiadomość
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
(...) Wychodzi sobie servus i mówi "nie trzeba uobecniać" - a Jezus mówił że trzeba.

Panie Marku, Jezus powiedział, że "gdzie dwóch lub więcej zbiera się w imieniu moim, tam i ja jestem". Tutaj chodzi o duchową obecność. Jeśli ktoś nie ma bezpośredniej relacji z Bogiem, nie poznał działania Ducha Świętego, ciężko jest to tej osobie zrozumieć. Wg. słów Jezusa
Jana 14
(7) Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
(16) Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -
(17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
(18) Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.
(20) Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.

Marek_Piotrowski napisał(a):
W Pismie czytamy że grzeszymy - Servus ponoć tego nie robi.

Gdzie to pisze, że chrześcijanina /czyli osobę zrodzoną z Bożego Ducha, Dziecko Boże/ obowiązuje Stare Prawo?
Owszem, zdarza się upadek. A wówczas jest naszym obowiązkiem naprawić szkodę i prosić o wybaczenie. Jednak różnica jest taka, że chrześcijanin NIGDY nie będzie w stanie trwałego upadku. Wcześniej czy później Duch Święty przyprowadzi go "do porządku". Uwierz mi, znam to z autopsji.
Można odpaść od wiary ale to już inny temat.


Sw Jan napisal ci to wprost:
Cytuj:
8 Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu,
to samych siebie oszukujemy
i nie ma w nas prawdy.
9 Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
[Bóg] jako wierny i sprawiedliwy
odpuści je nam
i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.
10 Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy,
czynimy Go kłamcą
i nie ma w nas Jego nauki
Dzieci moje, piszę wam to dlatego,
żebyście nie grzeszyli.
Jeśliby nawet kto zgrzeszył,
mamy Rzecznika wobec Ojca -
Jezusa Chrystusa sprawiedliwego.
2 On bowiem jest ofiarą przebłagalną
za nasze grzechy,
i nie tylko nasze,
lecz również za grzechy całego świata.

3 Po tym zaś poznajemy, że Go znamy,
jeżeli zachowujemy Jego przykazania.
4 Kto mówi: "Znam Go",
a nie zachowuje Jego przykazań,
ten jest kłamcą
i nie ma w nim prawdy.
5 Kto zaś zachowuje Jego naukę,
w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.
6 Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim.
Kto twierdzi, że w Nim trwa,
powinien również sam postępować tak, jak On postępował.
1 J 1,8-10; 2,1-6


Ale “grzech“ to tak nieladnie brzmi.“Upadek“ juz jest sympatyczniejszy. Zdradziles zone? Upadles. Oszukales? No, upadles.

Twoje wydumany pomysly o “pokucie, ktora moze byc przyjeta przez Boga“, to jakies nowe odkrycia falszywych prorokow, ktorych zdrowa nauka odrzuca.

Rzeczywistosc zycia w Bogu jest bardziej prozaiczna i zycie codzienne ja weryfikuje: sluzysz innym bezinteresownie? Jestes na dobrej drodze.
Zajmujesz sie zbednymi filozofiami a sasiadka sama dzwiga wegiel z piwnicy, zona okna myje a ty sie modlisz godzinami, do matki od tygodni nie zadzwonules bo filmiki Seby sa wazniejsze? Idziesz prosto na potepienie a szatan ci przyklaskuje, ze tak, oczywiscie, ty wybrany, zbawuony masz te matke-katoliczke ignorowac.

Po owocach Pan Bog swoich rozpozna.


Pn kwi 24, 2017 14:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Małgosiaa napisał(a):
Jakby żywcem wyjęte z książki Andrewa Wommacka "Duch, dusza i ciało".(to na marginesie w kontekście Twojej wypowiedzi, ale nie jako riposta, bo zgadzam się z tym co napisałeś) Wiesz chwacie, między duchem a duszą jest taki kurek, który przepuszcza tylko w jedną stronę i duch pozostaje poza sferą grzechu, stąd świętość każdego niezależnie od czynów :D. Tę książkę swego czasu polecił mi znajomy protestant baptystycny (nie baptysta), a że nigdzie nie mogłam jej dostać, przysłał mi. Prowadziliśmy w tym temacie gorące dyskusje. Przeczytałam od deski do deski mając przy tym ubaw po pachy.

Nie plagiatowałem, bo nawet nie znam. :)
Ale pewnie gdzieś mi się odbiło jakimś echem. Przypuszczam, że to JP2 kontrujący Kartezjusza, może o.A.Krąpiec?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn kwi 24, 2017 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Małgosiu. Przeczytałem powyższy wpis o baptystach i kościele protestanckim. I chciałbym Ci tutaj wyraźnie coś zaznaczyć. Dzisiejsi chrześcijanie odcinają się od dzisiejszych kościołów protestanckich, ponieważ przyszło tam zwiedzenie. To zwiedzenie przyszło do wszystkich kościołów chrześcijańskich. Jest to gigantyczne zwiedzenie czasów końca. W Kościele Katolickim mogą to być niektóre ruchy Odnowy w Duchu. Pisałem już w innym miejscu, że prawdziwi chrześcijanie, którzy chcą zachować swoją czystą wiarę, tworzą dzisiaj małe zbory domowe. Spotykają się w małych grupach. Chociaż niektórzy chodzą jeszcze do kościołów, ale nie do wszystkich. Ja osobiście nie utożsamiam się już z żadnym kościołem.
Więc proszę aby nie szufladkować mnie w żadnym z nich.


Pn kwi 24, 2017 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Kael.. witam. Cytuję 1 Jana 1
(8) Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
Jan był apostołem Żydów. Pisze do cielesnych żydów, którzy nie nawrócili się. Prawda w tym kontekście == Jezus. Nie mają Ducha Świętego, nie narodzili się na nowo. Nie poznali Jezusa jako wybawiciela.
Proszę czytać ten list w takim kontekście a stanie się zrozumiały. W listach pewne wersety skierowane są do pogan lub niezbawionych żydów a inne do świętych. Należy to rozróżniać.
Pozdrawiam w Panu.


Pn kwi 24, 2017 14:46
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Dzisiejszy kolejny odlam chrzescijan.
Twoi duchowi przodkowie od stuleci odcinali sie od korzeni, bo ich pycha (i ojciec tej pychy, ktory od raju umie manipulowac czlowiekiem) wmawiala im, ze to wlasnie oni, w swojej epoce, jedynie slusznie odczytali Ewangelie a reszta ja sfalszowala.

Pan Jezus wlasnie przed wami przestrzegal.

Sw Jan pisal wlasnie do swietych i zbawionych, wiec nie manipuluj, ze ciebie to nie dotyczy. Przeczytaj sobie calosc listu.
Widze, ze sidla ojca klamstwa juz ciebie spetaly i Prawda nie ma do ciebie przystepu.

Upadek bedzie wielki i bolesny, ale coz, kazdy musi sam sie przekonac, ze jest tylko slabym czlowiekiem


Pn kwi 24, 2017 14:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
Małgosiu. Przeczytałem powyższy wpis o baptystach i kościele protestanckim.
'
Nie mówiłam o baptystach a o baptystycznych. Baptyści nie rozbijają natury ludzkiej w ten sposób.
servus napisał(a):
Dzisiejsi chrześcijanie odcinają się od dzisiejszych kościołów protestanckich, ponieważ przyszło tam zwiedzenie.

Jesteś doskonałym przykładem zwiedzonego.
servus napisał(a):
To zwiedzenie przyszło do wszystkich kościołów chrześcijańskich. Jest to gigantyczne zwiedzenie czasów końca. W Kościele Katolickim mogą to być niektóre ruchy Odnowy w Duchu

Zajmij się swoją odnową, a problem zwiedzenia w KK zostaw katolikom. Wystarczy, abyś nie zwodził.
servus napisał(a):
Pisałem już w innym miejscu, że prawdziwi chrześcijanie, którzy chcą zachować swoją czystą wiarę, tworzą dzisiaj małe zbory domowe.

Te małe zbory to własnie dowód owego zwiedzenia i pychy.
servus napisał(a):
Chociaż niektórzy chodzą jeszcze do kościołów, ale nie do wszystkich.

Da Bóg, że się opamiętają i odejdą z Twojej sekty.
servus napisał(a):
Ja osobiście nie utożsamiam się już z żadnym kościołem.
Więc proszę aby nie szufladkować mnie w żadnym z nich.

Sam się zaszufladkowałeś jako wyznawca niejakiego Seby. Nawet nie przyszło mi do glowy nazwać Cię protestantem, bo za daleko nawet od nich odszedłeś.
servus napisał(a):
roszę czytać ten list w takim kontekście a stanie się zrozumiały. W listach pewne wersety skierowane są do pogan lub niezbawionych żydów a inne do świętych. Należy to rozróżniać.

Nie ucz księdza pacierza.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 24, 2017 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Małgosiu, czy mogę pomodlić się za Ciebie? Abyś poznała Boga żywego...


Pn kwi 24, 2017 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
A nie chciałbyś pomodlić się z Małgosią razem? Np. w kościele.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn kwi 24, 2017 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
Panie Marku. Zacytowałeś:
„Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci. Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, [tego dokonał Bóg]. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla [usunięcia] grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech” /Rz 8,1-3/
I gdy już wydaje nam się że doktryna „pewności zbawienia” znalazła ostateczne potwierdzenie, nagle w następnym wierszu św.Paweł dodaje:
„aby to, co nakazuje Prawo, wypełniło się w nas, o ile postępujemy nie według ciała, ale według Ducha.” /Rz 8,4/
Traaach!
Okazuje się że możemy zniweczyć to, co Bóg nam ofiaruje."

Więc odpowiadam. W drodze ku zbawieniu wierzący musi przejść pewne etapy. W pierwszych zborach zanim doszło do chrztu, musiało niejednokrotnie upłynąć i kilka miesięcy. W tym czasie był taki moment, że Duch Święty mógł już prowadzić taką osobę. Ponieważ nikt nie może przyjść z pokutą, jeśli nie pociągnie go Ojciec. Więc w zborach były dwie niejako kategorie osób. Osoby, które były jeszcze na tej drodze do pokuty oraz osoby, które poznały już osobiście Boga żywego na skutek aktu wiary i chrztu. Niebezpieczeństwo polega na tym, że te osoby, które nie doszły do pokuty, która zostałaby przyjęta przez Boga, były na swój sposób zagrożone. Zwykle przez świat. Tu kłania się przypowieść o siewcy. Te nie zbawione jeszcze osoby postępują jeszcze według ciała. Osoby już po wyznaniu wiary i chrzcie postępują według Ducha, według Prawa Ducha. O to w tych wersetach chodzi. Więc zgadzam się, możemy zniweczyć to co ofiaruje nam Bóg. Słowa "aby to, co nakazuje Prawo, wypełniło się w nas", mówią o jednym z "cieni rzeczy przyszłych", a tym cieniem jest Prawo Ducha.
Pozdrawiam..

Po co znów mieszasz?
Hbr 6,4-6 mowa o tych, którzy zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, a /jednak/ odpadli”.
Również w Pierwszym Liście do Tymoteusza czytamy:
„Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów.” /1 Tm 4,1/
ODPADNĄ - a nie "nie przystąpią".

Pismo mówi jasno - nikt nie może nam stanąć na drodze do zbawienia, oprócz nas samych.
I jest to zgodne z Boga podejściem do człowieka przez całą Biblię - Bóg szanuje nasze wybory i na siłę nie zbawia.
Gdyby Bóg chciał kogokolwiek zbawiać na siłę (a takim właśnie ubezwłasnowolnieniem byłaby "pewność zbawienia") to w ogóle nie byłoby Piekła - po prostu od razu w Raju nie dał by Adamowi i Ewie wolności wyboru grzechu.

Jeśli tego nie rozumiesz, nie rozumiesz nic z chrześcijaństwa. Kompletnie nic.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 15:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
Małgosiu, czy mogę pomodlić się za Ciebie? Abyś poznała Boga żywego...

"Uwielniam" taką obłudę - "pytasz" Małgosię na forum czy możesz się za Nią modlić, a jedynym powodem tego zapytania jest to, by zasugerować że Małgosia (zapewne w przeciwieństwie do Ciebie, pyszałku) "nie zna Boga Żywego".

Jak chcesz się modlić, to się módl, a nie odwalaj cyrku z pytaniem o pozwolenie, Obłudniku.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 15:11
Zobacz profil WWW
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Servus to po prostu kolejny zwiedziony przez zlego i wlasna pyche odstepca od Prawdy.

Skonczy jak kazdy, kto sie sam wywyzsza.
Jak pisalam - kazdy musi jakies swoje bledy popelnic, zeby sie przekonac, ze wybral zly kierunek i Prawda jest gdzie indziej.


Pn kwi 24, 2017 15:14

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Marek_Piotrowski napisał(a):
Gdyby Bóg chciał kogokolwiek zbawiać na siłę (a takim właśnie ubezwłasnowolnieniem byłaby "pewność zbawienia") to w ogóle nie byłoby Piekła - po prostu od razu w Raju nie dał by Adamowi i Ewie wolności wyboru grzechu.


Ech.. pomarzyć..

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 24, 2017 15:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
...prawdziwi chrześcijanie, którzy chcą zachować swoją czystą wiarę, tworzą dzisiaj małe zbory domowe. Spotykają się w małych grupach. Chociaż niektórzy chodzą jeszcze do kościołów, ale nie do wszystkich. Ja osobiście nie utożsamiam się już z żadnym kościołem.
Więc proszę aby nie szufladkować mnie w żadnym z nich.

Skoro nie utożsamiasz się już z żadnym Kościołem, a prawdziwi chrześcijanie (Twoim zdaniem) chcąc zachować wiarę tworzą małe zbory domowe, to wychodzi na to, że nie chcesz być prawdziwym chrześcijaninem

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn kwi 24, 2017 15:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Andy72 napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Gdyby Bóg chciał kogokolwiek zbawiać na siłę (a takim właśnie ubezwłasnowolnieniem byłaby "pewność zbawienia") to w ogóle nie byłoby Piekła - po prostu od razu w Raju nie dał by Adamowi i Ewie wolności wyboru grzechu.


Ech.. pomarzyć..

Naprawdę? Chciałbyś być zwierzątkiem albo kukiełką?
Nie będąc wolny, nigdy nie stałbyś się kimś, kto może wejść we wspólnotę z Bogiem. W ogóle nie byłbyś "kimś".
Bóg zrobił dla nas to, co dla nas najlepsze.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 24, 2017 15:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Tak, tylko czasami bycie osobą jest takie ciężkie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 24, 2017 15:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL